Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Diokhan

    addikt

    válasz Bici #2089 üzenetére

    Szia!

    1.) Ha a fenyképezés és a zenehallgatás nem fontos, akkor menniyre gáz az a 8GB?

    Semennyire nem gáz a 8 Gb. Nekem is volt 8 gigás 5C-m, teljesen jól elfértem rajta, igaz nem játszottam, nem voltak több gigás alkalmazások rajta.

    Lenne fent egy térkép alkalmazás (waze, sygic, netán here we go), illetve 7-8 egyéb progi (játék nem).
    Mennyit hagy szabadon az OS?

    Ez relatív. Attól füg, hogy mekkora a szóban forgó alkalmazás mérete. De ha jól emlékszem alapból majdnem 6 giga van szabadon friss telefonnál.

    2.) Bluetooth-on keresztül meg tudom osztani a netet egy androidos tabletre?
    Ez mennyire zabálja vajon az akksit?

    Van ilyen funkció, de egyszerűbbnek tartom wifin megosztani. A bluetooth csak abban az esetben jobb, ha nincs wifi a tableten. Ha van, akkor szerintem gyorsabb és egyszerűbb wifin megosztani. Az akkut enni fogja, mert wifi és mobilnet egyszerre megy, érdemes töltőn hagyni ilyenkor.

    3.) Általában milyen akksi idők jönnek ki, ha keveset nyomkodom a telót? Napi 2 óra kijelző idővel számolok átlagosan. OS verziónként van eltérés akksi időben?
    Egy napig biztosan ki fogja bírni, ha nem nyomkodod agyon és figyelsz arra, hogy wifi, GPS és BT ne legyen feleslegesen bekapcsolva. Azt hozzá tenném, hogy elég öreg készülékről beszélünk, csodát nem szabad már várni az akkutól.

    4.) Mennyi az akksi élettartama? Tudom, hogy "csak" 3 éves a teló, de ez alatt sokaknak volt már szükség akksi cserére?
    Ha nem lett rá téve az iOS 10, akkor elvileg egy akku diag program meg tudja mondani, hogy hány ciklus van az akkuban, abból tudsz következtetni, hogy nagyjából meddig lesz még használható az akku mielőtt cserélni kell. Hogy sokaknak volt-e szűksége cserére, azt nem tudhatom.

    5.) Meghibásodásra mennyire hajlamos, és milyen területeken? Ha pl. gari nélkül veszek (új) telót, akkor mikre kell odafigyelnem, hogy mielőbb kiderüljön ha gondja van?
    Amire mindenképpen oda kell figyelni és a megvétel előtt ellenőrizni kell:
    -Gombok
    -Kamerák
    -Wifi, BT,
    -Kijelző épsége
    -Hangszóró és mikrofon
    -Csinálni kell próbahívást
    -iCloud legyen kilépve, find my iPhone kikapcsolva.
    -Diagnosztikai bejegyzések között ne legyen "panic" kezdetű bejegyzés.

    Hirtelen ennyi jut eszembe, ha valami még eszembe jut majd megírom.

    [ Szerkesztve ]

    Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

Új hozzászólás Aktív témák