Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • helixP

    nagyúr

    válasz Penguin95 #13 üzenetére

    Bizonyám, volt, hogy vonat úton csináltam meg egy teljes Backupot, ROM telepítést, Rootot, teljes visszaállítást :DDD
    Alcatel 995, Redmi 2, Redmi Note4 kapott rendesen :D

    Nekem több ok volt, ami miatt leálltam ezzel az életmóddal.
    - Céges biztonsági szabályok szigorodtak
    - A ROM-ok egyre jobbak, nem érzem azt, hogy nem teljes a felhasználó élmény
    - Egyre macerásabb romolni / Magiskkel szopni
    - Felnőttem és nincs időm :O

    [ Szerkesztve ]

  • Oldman2

    veterán

    válasz Penguin95 #7 üzenetére

    „...legjobb példa erre a Total Commander, ahol a Play verzióból kiszedték az apk-k telepítésének lehetőségét, miközben a saját oldalukról letölthető verzió még mindig tudja ezt...”

    Most néztem a Total Commander oldalát:

    What's new in Total Commander 3.32 (May 17, 2022):

    Removed all functions to install apk files manually by request from Google. Backup of APKs is still possible, but not restore.

    :C

  • ceia

    őstag

    válasz Penguin95 #82 üzenetére

    Hogy ne lenne igazi OS.. Alapfeltétele, hogy minden fontosabb dolgot tartalmazzon gyárilag. Még ha béna is, de valami legyen, ha pl. valaki nem ért hozzá, hogyan kell rá tenni külső programot, vagy nem akar ezzel foglalkozni. Szintén alap a konfigurálhatóság. Miért várják el, hogy mindenkinek ugyanaz legyen a jó? Én úgy tudom, sokan állítják át windowsban a betűtípust, és méretet. Én főleg amiatt szerettem volna, hogy az óra számainak betűtípusán és méretén változtathassak. De egyáltalán nem volt változtatható. Akkora, és olyan, amilyen. És mint mondtam, volt hozzá app, vagy nevezheted widgetnek is, de egy ugyanolyan app volt, mint a többi a menü ikonjai mögött. Ha elindítottam, akkor megjelent az óra. De nem a háttérkép előtt, hanem külön képernyőn. Mint egy közönséges app. De addig piszkálgattam, húztam az ikonját, vagy az órát?? amíg egyszer kint maradt. Csak ez nem éppen a kívánt használhatóság. Máig fogalmam sincs, hogyan sikerült, ez itt a baj. Nem én tudtam kitenni, hanem véletlenül jött össze. Arra semmilyen utalás nem volt, hogy lehet kitenni. És miért nem volt kint alapban? Ha vettem egy gombos telefont, azon is kint volt az óra gyárilag. Azzal kellett szembesülnöm, hogy az okosnak mondott telefon butább, mint a butának nevezett. Nem tud semmit, net nélkül még a naptár sem működik! A "butafonon" van öröknaptár, nem kell hozzá net. Egyetlen droidos telóm volt, de részemről ennyi elég is volt belőle. Mindenhol azt olvastam, hogy milyen jól konfigurálható, mennyit tud, és aztán jött a nagy csalódás. Igaz, nem csillió forintos volt, azokra lehet, hogy tesznek mindent. De akkor is, ezen is egy OS-nek titulált android volt, ami számomra messze nem hozta az OS-hez méltó használati élményt.
    Az nem OS, ha egy áruházból töltök le mindent hozzá, mert neki nincs.

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák