Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Mr Cube #39 üzenetére

    Néhány éve még internetre se tudott fellépni egy mobiltelefon, most meg már magától, a környezetét megvizsgálva állítsa be magától a rezgés intenzitását, nehogy leesen az asztalról vagy megzavarjon vkit?

    Amikor én kezdtem az IT-vel ismerkedni, 16 - 64kByte memória volt a gépekben, internet meg mobilok még nem is léteztek. :)

    Egyébként mi új dolgot lehetne még belerakni a mobilokba, ami nem kényelmi funkció?

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Mr Cube #44 üzenetére

    Valamint az a probléma, hogy az Apple ezt a szabadalmat is piszkosul ki fogja használni.

    Az a probléma, hogy az ötlet jó, de a szabadalmi rendszer miatt a nemapple telefonok nélkülözni lesznek kénytelenek pár évig, vagy az a probléma, hogy haszontalan ötlet, és így beépítésre sem kerül, vagy ha igen, nem lesz jelentősége?

    A piac majd kiszelektálja a haszontalan innovációkat, a szabadalmi rendszerben a legtöbb dolgot meg általában csak 1-2 évig késleltetik, utána licenszbe kiadják, ha már nem akkora újdonság, és nem lehet érte felárat elkérni.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • Ribi

    nagyúr

    válasz Mr Cube #39 üzenetére

    Te most miről beszélsz? Nem várok el semmit a telefontól, ezt a funkciót sem várom el. Ez egy plusz amit az alma feljeszt. De hogy egyesek azonnal fikatengerbe kezdenek, hogy minek meg miért jó, hát az kiborító.
    Hogy zavar, hogy úgy néznek rám? Beléd se szorult sok szimpátia. Tudom, hogy rohadt hangos és engem is zavar ha valaki hangosra álltíja a telefonját. De látom téged nem érdekel, hogy ki zavarsz meg...

    Hagyjuk ezt mert emberek egyik fele ha neki értelmetlen featuret lát akkor kényszeres fikázásba kezd, másik fele meg azt sem érti minek egyáltalán maga az eszköz...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Mr Cube #62 üzenetére

    én már igen. de mondjuk a tok amellett, hogy tényleg megoldás, elvesz a telefon eleganciájából...

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Mr Cube #67 üzenetére

    Ez egy szabadalmi bejegyzés, semmi több. Nincs értelme túlkombinálni, pláne nem úgy, hogy egyesek már azon rinyálnak, hogy mennyire nincs erre igény, mégis mennyire rájuk lesz ez erőltetve. A frusztrációjukat meg aztán főleg ne rajtam akarják levezetni, mert azt nagyon rosszul tűröm. Az ilyen haljon meg, aki nem képes túllendülni egy ilyen piszlicsáré ezredrangú dolog felett.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Mr Cube #71 üzenetére

    Az nem vita, hogy valaki kijelenti, méghozzá nekem címezve, hogy nincs rá piaci igény (honnan a f*szból tudja?), a gonosz Apple már bele is tolta az telefonjaiba, és ő ettől már most mennyire borzasztóan szenved. Minden mondata kijelentő módban, mint valami orákulum, aki ismeri a jelent és a jövőt.

    Az ilyen szenvedjen csak!

    Azért válaszoltam rá, mert nekem kezdett el tombolni, kvázi mintha én tehetnék róla, mert nem tartom teljesen elvetélt ötletnek a dolgot. Egyébként le se tojom az ilyen beírásokat.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Mr Cube #73 üzenetére

    Abban egyetértek, hogy az Apple jópár szabadalmi eljárásával kimeríti a trollkodás fogalmát, de abban egyáltalán nem, hogy fölösleges dolgokat pakolnának a telefonjaikba, amit csakazértis ott tartanak, annak ellenére is, hogy nincs rá igény. Nehezen menne ez, lévén az okostelefonok piacán igen erős a verseny. A legtöbb próbálkozásuk házon belül elbukik, ha nem piacra érett, ez azon is látszik, hogy kevés terméket árulnak.

    Ellentétben például a Samsunggal, akik kihoznak minden méretben, szagban, színben, kialakításban mindenféle eszközt, havonta mutatnak be új terméket, amit sokszor alig lehet megkülönböztetni a többitől, és jellemzőjük, hogy főként a csúcsmodellbe megpróbálnak mindent belezsúfolni.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • dezs520

    senior tag

    válasz Mr Cube #98 üzenetére

    ...nem is azért írtam/gondoltam,hogy megsértődj.

    1,Te tudod,de azért beláthatod,hogy mennyi sok "buta" felhasználó van.
    2,Csak ismételni tudom magam,te lehet tudod...főleg az iphone híres arról,hogy az alap telefon ismeretekkel rendelkezők is "elsőre" tudják használni,na most misz picsa megveszi,mennyiért is?...ja igen fél millió forintért az uj 5-öst (mert ugye annyiba kerül kedves hater kolegák)...na pont leszarja hogy hova,mibe rakja...tehát máris megvan az első felhasználó kör.
    (a haterkedést nem rád értettem,csak úgy már általános lett hogy negyed millió,meg fél...meg felvarott,mintha az uj one+ nem az lenne 2 kilóért....)
    Az alattad lévők bölcs megnyilvánulásaira nem is reagálok,nem nagyon tudok odáig lesüllyedni...próbáltam,de nem megy :)

  • Ricardo

    titán

    válasz Mr Cube #133 üzenetére

    Egy jó példa erre. [link]

    "A szabadalmi hivatalhoz benyújtott, a hatóság által elfogadott dokumentum mellé csatolt rajzok teljesen egyértelművé teszik a jogi nyelven megfogalmazott leírást, a képen jól látszik, hogy a legtöbb e-könyves szoftver által alkalmazott megoldásról szó, "

  • Depression

    veterán

    válasz Mr Cube #98 üzenetére

    iHater léremre:

    Ez egy hasznos funkció, ugyanis két féle megoldás is létezhet.

    Régebbi iphone-okban: Rezeg egyet, a mikrofon alapján érzékeli, hogy hangos. Vagy átvált a leghalkabb csengésre, vagy elnémul.

    Új ájfónban: Többfokozatú vibramotor kerül majd bele. színtúgy halkabb, gyengébb rezgéssel.

    Miért nem használnám? Mert gyakran felejtem némán a telefont, és csak a vibrálás hangjával találom meg. Volt, hogy a mosógépből vettük ki így. Jobban zavarna, ha nem hallanám a rezgést.

    A szemfigyelő is egy kellemes funkció, apróság, de netezésnél, filmnézésnél jól jön.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Mr Cube #133 üzenetére

    ``Megálmodott és kitalált? Komolyan? Újra megcsinálják azt, amit már mások kitaláltak, csak más módon működik, de maga a funkció már fel lett találva, szóval hagyjuk ezt a megálmodást.``

    Pelda: iPhone elott is letezett okostelefon, es erintokijelzos keszulek is. En is hasznaltam P800-at evekig mert szerettem. Viszont az iPhone bemutatasa valtoztatta meg az emberiseg elkepzeleset az erintokijelzos telefonokrol. Ma mar, az iPhone ota minden ceg ontja magabol ezeket a telefonokat. Van nem is egy olyan gyarto, aki az iPhone elott nem is arult erintokijelzos telefont, ma pedig mar az a legtobbet eladott keszuleke.

    Van egy rakas feature amit az elso generacios iPhone tartalmazott, es emlekszem a keynote-on az emberek alla leesett, es gyonyorkodtek, hogy ilyet egyaltalan ki lehet talalni es meg lehet valositani, egy telefonban. Ezek utan a tobbi ceg is atvette ezeket, 0 fejlesztessel.

    A tableteknel ugyanez a helyzet. Mar elotte is leteztek am megsem lettek sikeresek. Aztan az iPad bemutatasa ota minden nagyobb ceg gyart tabletet...
    Ergo megvalositottak a fel evtizede hasznalatos erintokijelzos telefonok uj generaciojat, es a tabletet.

    . A design-rol ugyanez a velemenyem. Nehany ceg tud uj, szep megoldasokat letrehozni, noha ugyanazt a minimal stilust alkalmazzak. Nekem tetszenek a SONY telefonjai is, mert szepek. Tovabba az Android GUI-jat lattad mar az iOS (akkor meg iPhone OS) megjelenese elott, es utan? Egy rakas kep van fennt a neten amkben osszehasonlitjak a kulonbozo cegek iPhone, iPad elotti keszulekeiket, es a fennti termekek bemutatasa utani gyartmanyokat..

    Tehat letrehoztak valami addig meroben uj megoldast, es a konkurens cegek nagy resze
    zero fejlesztessel masolt.. Ezen lehet vitatkozni, csak ertelme nincs, mert teny.

    Ahogy ez a talalmany amirol a fennti cikk szol, vannak meg fejlesztesek.

    Lopott termeket betiltani nem ostobasag. Ha szerinted ostobasag, akkor neked nagy problemad lehet az igazsagerzeteddel.

    [ Szerkesztve ]

  • Touch-ko

    őstag

    válasz Mr Cube #160 üzenetére

    ` A különbség viszont ebben a vibrálás kérdésben és az általad említett innovációkban az, hogy ezt a fajta vibrálást nem régen használták, hanem most is és nem csak egy cég, ingyen és bérmentve, licensz díjat senkinek nem fizetve. Erre jön az Apple, amit, mint céget mára mélyen megvetek, az üzletpolitikájával együtt és leírja szabadalomban ugyanezt a funkciót és levédeti, és ne legyen így, de az elmúlt egy-két év minket igazol, perelni fognak mindenkit, mert hasonlót használnak. Ez persze feltételezés, elismerem. És nagyon remélem, hogy nem így lesz. Ettől ez még megvetendő viselkedés egy ekkora cégtől, mint az összes nevetséges per is.`

    A vibras dologrol semmi technikai parametert nem tudunk, tovabba csak ugy nem lehet beadni valamit a szabadalmi hivatalba. Tovabba lehet, hogy letezik, letezett hasonlo technika, de szerintem siman elkepzelheto, hogy nekik van erre egy sokkal jobb otletuk, es ok ezt az otletet akarjak megvedeni.

    Szamomra ez teljesen elfogadott mert az amit az utobbi idoben pl a Samsung csinal, iPhone, iPad, iPod touch, smart case, MBA, Mac Mini masolasokat, az kicsit mar sok. A tobbi ceg, pl SONY, HTC meg tudjak oldani, hogy a keszulekeikrol ne lehessen olvasni a neten olyanokat, hogy iPhone, iPad, iTouch, Mac mini, vagy MBA clone. A tobbieknek miert sikerul? Oket nem is perelik..
    Multkor lattam egy Samsung Store-t es bizony nekem egybol az Apple Store jutott az eszembe. Vajon miert?

    `Viszont levédetni lekerekített sarkokat és ikonos elrendezést, az nevetséges.`
    Errol pedig az a velemenyem, hogy pont ezek az apro dolgok kulonboztetik meg az Apple termekeit a konkurens cegek termekeitol. Itt nem az ikonokra gondolok, bar a TW GUI-ja eleg egyertelmuen iOS GUI koppintas.

    `Azt kéne megérteni, hogy a legtöbben azért utálják az Apple-t, mert ilyen mocskos módon akar fölényhez jutni, pedig ők adnak el a legtöbbet egy-egy eszközből, szóval akkor miért? `

    En Apple termekeket eleg reg, meg iPhone elotti idok ota hasznalok. Emlekszem, mikor az iPhone-nak nem volt konkurenciaja, mar sokan akkor is jottek ide, es mas forumokra anyazni, hogy huu de sz_r, nincs benne BT, meg hatter sincs. Nah meg a radio es tarsai, es az N95 ezeket tudja... Szoval az Apple fikazasa valamikor 2007 kornyeken kezdodott. Szerintem egyertelmuen sokakbol az irigyeg beszel illetve az, hogy a Shamesung fanok egy reszenek faj, ha az Apple megvedi a sajat termekeit, akar peres uton is.
    Miutan a Samsung az Apple termekeinek nagy reszet mar lemasolta, teljesen jogosan perelik oket. Ez sok fannak nem tetszik, mert ok amugy is gyulolnek mindent ami Apple, mar jo regota. Hozhatnek peldakat, hogy milyen beszolasokkal, mekkora tudassal irnak dolgokat, de eleg, ha csak elolvasod a Remusz-os alairasomat..

  • nord_

    veterán

    válasz Mr Cube #166 üzenetére

    Micsoda? Az autók esetében még a név miatt is azonnal jogászok hada indul meg! A Merci ML sorozata nem véletlenül ilyen név alatt fut: a BMW akadályozta meg a sima "M" nevet, merthogy azt ők használják a sportos változataikhoz.
    De mondok neked még cifrábbat: a Ford figyelmeztette a Ferrarit, hogy csúnya pereskedés lesz a dologból, ha a Formula-1-es autójuknak az F150 nevet merik adni... merthogy ők ezt már használják a kisteherautójuknál. Valóban összekeverhető a két autó, mert a buta sofőr még véletlenül versenykocsit rendel platós cucc helyett. :D

    Ennél az Apple-féle játékoknál sokkalta érdekesebb esetek fordulnak elő az iparban. De mit is várhatok egy olyan fórumon, ahol még szerkesztők is az Aple-féle hozáállásról írogatnak cikket, miközben azt az apróságot elfelejtik megemlíteni, hogy a Samsung tényleg pofátlanul lop. Vajh miért is tud a Windows ugyanazon érintőképernyős struktúrában egyedit alkotni? Vajh a Nokia, a Sony, a Motorola vagy a HTC miért is tud olyan, egyedi külsőt adni a telefonjaiknak, ami egyértelműen tervezésre és gondolkodásra utal? Vajon az egybites fanok miért is csak az okozatot - a szabadalom levédését - köpködik, a lopást, a tolvaj céget nem?
    Költői kérdések, nem kell válaszolni.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés