- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Ulefone Amor 34 Pro - a nagy vetítőgép
- Kiszivárgott a Pixel 10 Pro
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Mobil flották
- iPhone topik
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Motorola Edge 40 - jó bőr
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
Sz nvidia és intel szembenállása azért tűnhet komolyabbnak, mert mindketten elsődleges piacaik primér játékosai, miközben persze az új és egymás piacát is eséllyel igyekeznek megszerezni. Az AMD minden piacának szekunder résztvevője - engem meglepett, hogy a sikeresnek mondható ryzen önmagához képest inkább szerényen emelte az AMD bevételeit, miközben az nvidia ugyanabban az időszakban - a gpukkal - duplázta.
Abban igazad van, hogy jelenleg a PC gémingnek nincs csereszabatos alternatívája, olyan hogy jó hát ha holnaptól a holnap vásárolt pcbe nem tudom betenni a PCIe hiánya miatt a tegnapi videokártyámat, akkor mihez kezdek. De azért vannak alternatívák: vehetsz konzolt, ebbe beleértve a nintendot is, vagy shield tabletet, konzolt, geforce now.
Oda akarok kilyukadni, hogy nem látod lehetségesnek, hogy mennél erősebben igyekszik kiszorítani az Intel az nvidiát a gpu, vagyis a dgpus gaming piacról, annál inkább kényszeríti bele a streamingbe, ami viszont valójában egy sokkal jövedelmezőbb átalakulást jelentene számára? A Samsung és a Google játszottak ilyet. A google minden android készülék gyártóval aláiratta, hogy akkor használhatja a szolgáltatásait, ha mindent használ. Voltak szolgáltatások, amikről elég nehéz lett volna leszoktatni az embereket. És hát mindkét fél tudta, hogy ahogy nő a penetráció, úgy tetőzik majd és csökken a készülékgyártásból jövő bevétel, és úgy fut föl a szoftverértékesítésből származó.bevétel, amitől a gyártók (az ökoszisztémávak rendelkező samsungnak különösen fájóan) elesnek.Én abban, hogy az Intel hirtelen előránt valamit a kalapból azért nem tudok hinni, mert ha lenne valamilyük, azt bevetették volna az arm ellen. A mobil socok piaca is többmilliárd dolláros piac. Miért meg akarta volna az Intel ezt is bezabálni? Próbálkozása volt atom magokkal, pármilliárd dollárt el is égetett és nem sikerült.
Milyen racionalitása lett volna a mobil piacot elengedni, valami jóval a tarsolyodban, de előkapni az AMD ellen.Persze azóta eltelt pár év és 3-4 év múlva is messze van még. Egész biztos vagyok benne, hogy az Intel igyekszik összekapni magát. Ez látszik a robbanásszerű magszámemelésben. De ha olyan jó pozícióban lenne (mimt az nvidia), akkor nem küszködne a 10nm-rel
-
Petykemano
veterán
Nem célom kiforgatni a szavaidat. A célom az, hogy beismerd, hogy az a kijelentésed, hogy az nvidia lenne a "kicsi, nehéz helyzetben levő cég" a "befolyásos" AMD-vel szemben az egyszerűen nem igaz.
Azt gondolom, ördögöt festesz a falra. De ha már ördögöt festesz, akkor se vöröset, hanem kéket kellene.
Azt látnod kell, hogy ez több többszereplős piac. Itt mindenki dézsmálja mindenkinek a piacát. A versenyben nem csak az nvidia van útjában másoknak, hanem az nvidiának is útjában vannak mások. Talán egyedül az x86 processzorok területe az, ahol az nvidia nem játékos. De az arm magok ezt hamarosan kompenzálhatják.
Abu hozzászólása alapján azt mondanám, a GPP nem is az AMD további kiszorítására jött létre, hanem a kaby lake G és hasonló intel termékek eladásának gátlása végett. Hiszen bármilyen IGP, ami több/jobb, mint egy képet adó prüntyögő az már - a maga nemében - gaming célú. Miért vennél kaby lake G-t, ha nem azért, mert játszani szeretnél a laptopodon?
Az intel nem most kezdte el IGP-vel ellátni a piacot, csak a Krzanich miatt volt egy megtorpanás. Már a haswell és a skylake idején is arra kérte a gyártókat az intel, hogy fölöslegesen ne tegyenek mellé diszkrét gpu-t. Most annyi a különbség, hogy az intel az AMD bevonásával állt vissza arra a pályára, ahol Krzanich nélkül lett volna.
Amitől Te tartasz:
1) hogy az integrált grafikus megoldás miatt egyre több gépből marad el a diszkrét gpu. Rövidtávon lehet, hogy ennek az AMD kedvezményezettje, mert ő szállíthat 1-2 lapkát, de hosszútávon őket is pont annyira érinti, pont ugyanannyira kiszolgáltatottak.
2) hogy - válaszul a GPP-re, meg mivel az AMD-re támaszkodhat a sajátnál erősebb IGP szállításában - az intel előbb vághatja el a PCIe buszokat.Őszintén szólva, én ebben nem hiszek. Mármint abban, hogy az intel (és az AMD egyszerre) elveszik a PICe csatornákat és onnantól nem lehet majd a kaby lake G-nél jobb gpu-val rendelkező terméket építeni. Ehhez az AMD-nek is pont ugyanezt meg kellene lépnie, különben ugye mennyiből tartana ryzenes top gaming laptopokat gyártani? (A GPP gondolom a procira nézve nem ad előírást)
Másrészt ellentétben azzal, hogy így alulról építve egy tulajdonképpen jobb olcsóbb termékkel kiszorítják a diszkrét gpu megoldásokat, az tényleg óriási felháborodást keltene, ha a felső szegmenst ilyen gyalázatos módon vágnák meg.Úgyhogy szerintem az lesz, hogy az erősebb és drágább CPU-kon maradnak a PCIe csatornák és az Nvidia a felső, drága, de szűkebb szegmensét továbbra is uralhatja majd a gaming notebook piacnak, miközben az intel a gpu részesedését 70%-ról folyamatosan emeli.
Azt is lásd meg, hogy az AMD ezt - azon kívül, hogy most beszállít az intelnek (felcsipeegti az asztalról leeső morzsákkat) - nem tud ennek igazi haszonélvezője lenni. Te el tudod képzelni, hogy az intel és az AMD a procikból kiemelia PCIe csatornákat, majd az AMD piacra dob egy olyan lapkát, ahol mondjuk egy Ryzen 7 és egy vega56 egymás mellé van integrálva (eddig még megtörténhet!!) és az majd óriási piaci sikert ér el és az nvidia csődbe megy? Én nem.
Szerintem ez még 1-2 év kérdése.Ezen kívül hát vannak alternatívák. Amik lehet, hogy megkésettek, ahogy abu írta, de jönnek.
A windows jön armra. Elvileg a Google Fuchsia nevű operációs rendszere is platformfüggetlen lesz. AZ nvidiának ott a shield, a stream gaming.
A samsung Mongoose 3 arm magjai, valamint az Apple magjai IPC tekintetében már nagyon közel állnak az x86-hoz. Cserébe az intel is megy a sokmagos megoldások felé és a játékipar és minnden más is el fog menni ebbe az irányba. 1-2 év múlva 12 magos gép lesz a mainstream csúcsa. Egyre kisebb jelentősége lesz az egyszálú teljesítménynek. 1-2 év múlva az arm fel fog nőni a desktop célokhoz, pontosabban deriválni fogják a szerverekből.Ha az intel most meglépné a pcie csatornák levágását, akkor lenne csak probléma. De hát akkor mi történne? Még 1-2 évig a mai coffee lake processzorokkal lehetne kapni top nvidia gpu-s notebookot, ami lehet, hogy gyengébb cpu-t ad, mint mondjuk a cannonlake, de sokkal erősebb GPU-t (1050 vs 1080)
De erre szerintem az intel és az AMD nincs felkészülve. Egyrészt szerintem nem az nvidia ellehetetlenítése és tönkretétele a cél, hanem az >1030 GPU-val szerelt notebookvásárlók piacának megszerzése. Nem fogják meglépni a PCIe levágását, amíg ezeknek a vásárlóknak nem tudnak alternatívát nyújtani. Márpedig a kaby lake G, ahogy mondtad, csak korlátozott szintig az.
Az intel meg nem fogja megvágni a procijait azért, hogy azt az AMD fölözze le (az előbb említett kombóval)Én úgy látom, hogy egyik cég sem képes egymaga véghezvinni az "nvidia kinyírását", ahhoz viszont túl nagy a versengésben rejlő lehetőség, hogy kooperáljanak. Úgyhogy szerintem marad a status quo.
De még ha abban, hogy meglépik-e a pcie kiiktatását esetleg nincs is igazam, attól függetlenül az, hogy a kicsi nvidia nehéz helyzete a befolyáso AMD-től függne, akkor is érvénytelen. Ebben a kérdésben az intel a valódi játékos.
-
nuke7
veterán
Tehát szerinted jó/jobb helyzet, ha az intel "mostohagyereke" vagy, és azt teheted meg és annyit kereshetsz amennyit ő "enged" mintha halálra keresnéd magad, tőlük függetlenül... Nem tudhatod, hogy az nvidiának mennyi tartaléka van és mik a tervei a jövőre nézve - de biztos, hogy nem izgulnak
Érdekes a logikád, de persze ettől még lehet, hogy van aki ezt preferálja... -
nuke7
veterán
istenem, da ha az intelnek most átmenetileg szüksége van az AMD-re és így is éppenhogy elevickélnek, akkor szerinted ha nem lesz rájuk szükségük akkor majd jobban fog nekik menni ?!
Ráadásul az nV-nek úgy vannak ilyen számai, hogy az intelnek most sincs szüksége rájuk, tehát nem fog érdemben romlani a helyzetük - ezek után hol van jobb helyzet / hogy befolyásosabb az AMD..? -
Petykemano
veterán
Nem elengedni kell, hanem kimondani:
Az nvidia tetemes pénzügyi és technológiai előnyt halmozott fel az elmúlt 15 évben az amdvel szemben (ezt eddig is hangoztattad), és valóban, elismerem, ezen a piacon ilyen fölénnyel az AMD-vel szemben tényleg nem az nvidia a kicsi és nehéz helyzetben levő cég, mint ahogy korábban állítottad a cég versenystratégiájának etikai élének elkenése céljából. -
BReal
addikt
Egyrészt az RX480 4GB MSRP-je 200$ volt, nem 150 (és 240$ a 8 GB-osé). És bizony az annyiba is került, az első időszakban nálunk nagyon drága volt, jóval drágább, mint a GTX 1060 6GB, pedig olcsóbbnak kellett volna lennie. De külföldön olcsóbb volt. Aztán láss csodát, 1-2 hónapon belül itthon is lement az ára, és voltak hetek-hónapok, amikor az egyik legdrágább és legjobb MSI Gaming X 480 8GB olcsóbb volt (79000 Ft körül), mint a legolcsóbb GTX 1060 6GB. Az RX580 8GB pedig még olcsóbb is kellett volna legyen, mint a 480 8GB, itthon az mégis csak addig jutott, hogy alig volt olyan típus, ami 90000 Ft alatt lett volna kapható. Amit írsz, az az RX szériára nagyon nem igaz, sokkal inkább a Vega áraira.
"hanem mert nem tudnak jobb hardverek letenni a piacra évek óta"
Pont te írtad le, hogy az RX480 bestbuy volt a maga idejében. Megnézed milyen kategóriájú GPU-k vezetik a Steam statisztikákat, akkor bizony nem a GTX 1070, 1080, netalán 1080Ti-k alkotják ezt a csoportot, hanem a GTX 1060 és az alatti kártyák. Pedig a GTX 1060-nak pont volt megfelelő alternatívája, olcsóbban, valamivel több fogyasztással, azonos teljesítménnyel. Más kérdés, hogy a bevételek nagyobb része ugye nem az olcsóbb, hanem a drágább kártyákból keletkezik, de most nem is elsősorban arra gondoltam, hanem a részesedésre. Csak ugye ha a bolti eladótól azt hallja, hogy "vegyél NV-t" és mindenhol NV-be fut, akkor nehéz meggyőzni az ellenkezőjéről.
-
BReal
addikt
Talán megfelelő tartományban dolgozó Freesync monitort kell választani, és akkor nincs gond. Aki akar, utána tud nézni ennek. Ezt az NV mondta neked, hogy 50$ a G-Sync "ára"? Teljesen mindegy, a végén az a lényeg, hogy mennyiért veszed a monitort. És bizony egy 27"-os, IPS 1440P 144Hz-es kijelzőnél a különbség közel 100e Ft.
Egyébként a jelenlegi trendeket figyelve az AMD lehet jobban tenné, ha a konzolokra koncentrálna, az NV GPU-i pedig maradjanak meg a PC szegmensnek. Ezekből az egyébként gyengécske konzolok alap változataiból ha jól emlékszem rekord számút adtak el.
Látom nagyon kifakadtál...
-
nuke7
veterán
Fúúh, nagyon el vagy tévedve
(és / vagy a saját ábrádat nem tudod értelmezni...
)
Az nVidia a saját piaci előnyével él vissza, több éve
Szerencsére azért helyre lettek téve a dolgok (#129) Petykemano által
- mert nem baj butaságot beszélni, csak ne ragaszkodjon annyira hozzá az ember
-
Petykemano
veterán
Az egyébként feltűnt neked, hogy nem arról vitázunk, hogy az AMD a jobb és tehetségesebb cég, vagy az Nvidia (ezt gyönyörűen megindokoltad), hanem arról, hogy melyik cég a topdog és melyik az underdog?
Tettél ugyanis egy kijelentést itt, miszerint: "Most egyébként akár hogy is nézzük, ők sokkal kisebb cég, mint a vörösök, nehéz helyzetben vannak.", majd még ejtettél pár szót az AMD etikátlan manipulatív videóiról, amelyek hát ugye a számok alapján inkább nem működnek, mint működnek (de az most mindegy, mert attól még nagyon fájdalmas a a hősiesen küzdő nvidiának ez az etikátlan viselkedés, és talán néha néhány könnycseppet el is morzsolnak, ahogy növekszik az eladásuk.)
(Erre az - idézett - kijelentésedre aztán Kansas is reagált.)
Szíves engedelmeddel felsorolnám Neked, hogy mégis milyen érvekkel támasztottad alá az idézett kijelentésedet, röviden azt, hogy szerinted az nvidia az underdog, a sokkal kisebb és nehezebb helyzetben levő cég.
1) Már a szóbanforgó posztban:
"szolidan titoktartások közepette, szigorú ütemterv szerint évről évre dobják ki a komplett kártyacsaládokat sebességben mindig előre mutatva."
Ehhez képest a topdog AMD évente 2, néha 3 GPU lapkát képes magából kipréselni. (Persze ha idevesszük a CPU-kat és custom lapkákat is, akkor matekra lehet, hogy kijön egálra.) Azokat a lapkákat is bénázva dobja piacra és míg a nehéz helyzetben levő kisebb cég lefedi a teljes piacot új kínálatával, a topdog AMD azzal küszködik, hogy az előző generációs lapkákat átnevezze, átpozícionálja. Az adatok egyértelműek, a GPU piacot 70-80%-ban magáénak tudó dollármilliárdos profitot elérő kicsi, de fürge, de nehéz helyzetben levő Nvidia az underdog, a profitot alig termelő, a gpu piac 20-30%-át magáénak tudó béna, küszködő, lomha AMD a topdog.2) "Gondolhatod, hogy nem bevétel alapján gondoltam abban nem nehéz felülmúlni .AMD jóval nagyobb és befolyásosabb gyártó , mint nv."
Hát igen, ez abban is megnyilvánul, hogy bemegyek egy boltba és csak AMD reklámokkal van tele... ja nem. Csak AMD-s alkatrészeket vagy gépeket lehet kapni... ja nem. De a játékokban csupa AMD logóval találkozni... ja nem.
De ezen valójában nem érdemes elgondolkodni, hiszen egyrészt ott van a konzol, ahol aztán nagyon megjelenik az AMD márkaneve, hiszen minden konzol burkolatán... ja nem, de a lapkán... ja nem... De ott van.
Igen, végülis úgy szokott lenni, hogy a befolyásos és tehetős topdog neve nem kerül rá semmire, amit gyárt. Végülis minek? Jó bornak nem kell cégér. Csak a nehéz helyzetben levő, kicsi, de a szerződéseket sokkal ügyesebben író nvidia logója kerül rá mindenre, hogy legalább egy kis ismertséget szerezzen. A számok is tökre azt igazolják, hogy ezzel legalább tud magának egy kis piaci részesedést szerezni az őt elnyomó kicsit ügyetlen topdog ellen. Ja nem, 70-80%-on áll már így is.3) "Ha valaki a PC iparban X86 processzorokat gyárt és tervez, szabványai vannak, fontos, sőt nélkülözhetetlen licenszeket birtokol,IGP-t- APU-t gyárt és tervez,professzionális és gamer VGA-t is ez mellett, és a mai világ egyik legnagyobb gamer üzletében a konzolokban meghatározó szerepet tölt be akkor szerinted melyik cég meghatározóbb és befolyásosabb az IT világban NV vagy AMD ?"
Ahogy mondtam már, az X86 nem olyan meghatározó... ma még igen, de még néhány év és az Arm fel fog nőni hozzá. De az x86 piac csak annyiból könnyebb, hogy ott csak egy komoly versenytárs van, az intel. Gondolom szerinted a széleskörű gpu ismeretek és licencek birtoklása az AMD-t a nehéz helyzetű intellel szemben is topdoggá avanzsálja.
A konzol biznisz meg olyan jó, hogy a legalacsonyabb - cserébe persze biztos - marzsot adja az AMD-nek. Ez egy olyan biznisz, amit nem kifejezetten az AMD - mint topdog - nyúlt le az nvidia elől, hanem az nvidia kifejezetten hagyta elmenni, mert nem felelt meg nekik az alacsony marzs és hogy custom chipet kellett volna készíteni a megrendelőnek.
Kétségtelen, hogy az alarony marzsú, több munkával járó, de legalább biztos bevétellel bíró megrendelések után a topdog cégek szoktak kapni és ezek elutasítása az underdog cégek sajátossága.4) jelenleg a két cég közül AMD szinte nélkülözhetetlen az IT iparban, NV sajnos nem az és egyre jobban nélkülözhetővé válik.
Az az AMD nélkülözhetetlen az IT iparban, amelyik már hosszú évek óta nem tudott szuperszámítógépekbe hardvert szállítani - szemben a nehéz helyzetben levő kicsi nvidiával.
Az az AMD nélkülözhetetlen az IT iparban, amelyik már hosszú évek óta elvétve tudott HPC szegmensbe hardvert szállítani - szemben a szegmenst a CUDáÁval uraló nehéz helyzetben levő kicsi nvidiával.
Az az AMD nélkülözletethen az IT iparban, amelyik a x86 CPU piacon 10% alatti részesedéssel bír, amelyik képtelen 1-2 low-quality példánynál több notebookba a termékét bekönyörögni?
Az az AMD nélkülözletethen az IT iparban, amelyik a GPU piacon 30% alatti részesedéssel bír és ellentétben a nehéz helyzetben levő nvidiával, amelyiknek a terméke széles választékban megjelenik a polcokon, képtelen 1-2 jó terméket készíttetni a partnereivel?
Namost erre lehet mondani, hogy hát ez az AMD hibája. Igen, az. Úgy szokott az lenni, hogy a topdog, aki szar terméket gyárt, nem található meg a polcokon, de a fürge, ügyes, ám nehéz helyzetben levő, de heroikus küzdelmet vívó kicsi nvidia az mindenütt ott van. Ezt látjuk az új életre kelt Ryzen processzoroknál is. Tele a polc ryzenes gépekkel, nem ám intelekkel! JA nem. De ez nyilván azért van, mert az AMD a CPU piac topdogja, az intel pedig a nehéz helyzetben levő kicsi underdog5) "Több iparágban nagyon nyomulnak, de bevételeik legnagyobb részét a PC-s gamer iparból szedik össze. Továbbra is azt mondom , hogy pontosan az általad felvázolt VGA számarányok miatt és a laptopokban szinte kizárólagos szerepük miatt ő általuk épült fel jórészt ( nem teljesen) például a ROG márkanév nem a 10 ből 1-2 ROG radeon vagy a 10 ből 10 Asus ROG NV GPU-s laptop miatt."
Egy újabb meggyőző érv: úgy szokott az lenni, hogy a egy márkából, vagy termékvonalból 10-ből 1-2 a befolyásos topdog terméke, a maradék meg a nehéz helyzetben levő kicsi underdogé.
6) Egyáltalán nem jó fiúk ők, ezt soha nem is állítottam. Egy olyan cég aki harcol a fentmaradásért ,de ez mellett szerintem a legjobb hardvereket teszik le évek óta a PC VGA fronton, és ez a legfontosabb, hogy a jövőt ők diktálják teljesítményben még így is
Szegény Nvidia. Az éves szinten $2b profitot elérő kicsi ($142b market cap), nehéz helyzetben levő underdog cég harcol a fentmaradásért. Bezzeg a topdog AMD, na az... hát az úszik az adósságban és örül, ha néhány tízmilliós profitot el tud érni. Olyan elképesztően befolyásos topdog cég ez , amelynek páros évben a megszűnését festik a falra, páratlanban meg a felvárárlását. Nem olyan régen még $2b alatt meg lehetett volna venni cakk und pakk. Olyan nagyon befolyásos és nagy piaci ráhatással rendelkezik, meg annyira nem nélkülözhető a piacon, hogy senki nem is kellett még ennyiért se.
Az is kifejezetten a underdogra jellemző, hogy évek óta diktálja és uralja a piacot. Igen, ez egy nehéz helyzetben levő kicsi cég. Az nvidia. A nagy és befolyásos AMD meg hát lemarad. De nyilván lemaradása közben valójában csak még befolyásosabb lesz.7) Ez már a kurrens hozzászólásodból:
"Amíg olyan licenceket és szabványokat birtokolnak Intellel,amikkel akár 1 éven belül el tudják lehetetleníteni egy konkurens cég piacképes hardvereit, vagy elég ha korlátozzák, addig ez azt jelenti hogy hatalmas befolyásuk van."
Na ez legalább egy nyomós érv. Ámbátor maradjunk annyiban, hogy ebben a kérdésben az igazi játékos nem az AMD, hanem az intel. Én nem hiszem, hogy az intel elkezdené kitúrni az nvidiát és összeborulna az AMD-vel, mielőtt ő maga felkészülne erre a lépésre. Az intel azzal keveset nyerne, ha az nvidiát az amd javára túrná ki. Az intelnek az nvidia a HPC/ML piacon konkurens, és biztosan nyerne egy lélegzetvételnyi időt, ha ki tudná gáncsolni az nvidiát, de ugyanebben mezőnyben indul az AMD is. Szerintem nyugodj meg, hogy ez nem fog 1-2 éven belül megtörténni, legalábbis addig nem, amíg az intel a saját termékével nem tudja véghezvinni a kiszorítást.
A másik oldalról viszont az nvidiának ott van a shield, és a geforce now. 1 éven belül az nvidia biztosan fel tudná futtatni a streamelt gaming piacot. A szerverpark kész, a kliens kész. Most már csak az kell, hogy ne érje meg jobban bányászni a szerverparkon.
Ezenkívül lólépésben haladnak a windows@Arm irányába. A steam fut linuxon, a linux fut armon. A steamen van már jópár játék, amely linuxon is fut. Ha szorul a hurok az nvidia nyaka körül, még mindig megfizetheti, hogy minden játékot vulkan apira írjanak (erre ugye a befolyása megvan). Mire ide eljutunk, lesznek már arm magos desktop gépek.8) "A pénz nem minden ráadásul továbbra is egy olyan piacot hozol fel példának, a laptopokkal és a VGA kal ami kb tized részét produkálja a konzol biznisznek."
PC &Notebook sales
Jelzem: 2014-ben és 2015-ben is 300M eladót PC&Notebook volt. Ennek 70%-át viszi az intel
Itt csak kb 160M eladott gépről írnak. számoljunk 200M-val, amiből ha kivesszük az intel részét, akkor is marad 60M, amin az AMD osztozik az nvidiával. Ennek biztosan több mint felét az nvidia viszi. Legyen mondjuk 35M évente. Namost a PS4 élete folyamán 76 millió, az xbox kb fele ekkora példányszámban kelt el. Ez igen messze van a tizedrésztől."AMD nek nagyon is sikerült piacot szereznie, mikor a hardvere jobb volt mint a konkurensé. Nézd csak meg 2003 tól( a szörnyű NV FX széria ) 2007 ig, a legendás 8000 GPU megérkezésééig."
Most tényleg egy 15 évvel ezelőtti állapotból - amikor épphogy sikerült megelőzni - vezeted le azt, hogy az AMD a befolyásos topdog, az nvidia pedig a nehéz helyzetben levő kicsi underdog? Nézz már rá erre az ábrárá, amit Te linkeltél! (És olvasd hozzá azt, amit alá írtál) Azt senki nem vitatta, hogy az AMD bénázott, az Nvidia meg zsírprofin végezte a dolgát. (Remélem majd azt is elárulod, hol látszik rajta, "ahogy állandó beharangozott marketinggel videókkal satöbbi manipulálnak és sajnos sokan el is hiszik ezt")
Tényleg komolyan azt gondolod, hogy az elmúlt 15 évben nyilvánvalóan lefelé haladó trenddel rendelkező piros (AMD) pöttyök a befolyásos topdog piaci helyzetet és a felfelé haladó trenddel rendelkező zöld (nvidia) pöttyök jelentik a nehéz helyzetben levő, kicsi, az életben-maradásért küzdő cég jelleget reprezentálják?
-
Petykemano
veterán
Tűnődöm, hogy vajon tényleg komolyan gondolod -e ezeket a dolgokat, hogy az nvidia a kisebb, gyengébb, kevésbé befolyásos, kevésbé tehetős, stb cég.
Tényleg? Őszintén?
A dupla akkora bevételtől függetlenül a legárulkodóbb ebben az iparágban a marzs, amivel dolgozni tudsz. És a helyzet az, hogy az nvidia marzsa az appléhez hasonló, míg az amdé meglehetősen alacsony. Az dolgozik magas marzssal, aki tehetős, befolyásos, jó piaci pozíciókkal rendelkezik és az alacsonnyal, aki küszködik. Ennek megfelelően az nvidia jóval nagyobb profitot ér el, nem kétszer, hanem 10-szer 20-szor akkorát. Tudod mit jelent ez? Jövedelmezőséget, tehetősséget, befolyás szerzésére szabadon elkölthető plusz pénzt. Mindez - nem csak a számok, hanem a piaci erőviszonyok, beágyazottság értékelése is - reflektálódik a két cég piaci kapitalizációjában: amd: $10b, nvidia: $140b
Az x86 licenc nem jelent semmit. Persze kétségtelen, hogy mondjuk az nvidia kezében komolyabb fegyver lenne' de a viának is van (zhaoxin) és még az amdnél is kisebb játékos.
A konzol olyannyira nagy biznissz, hogy az nvidia nem vállalt custom chipek készítését.
Ehhez képest a notikba az ő kártyáikat teszik, az üzletekben őket reklámozzák, a játékokban őket reklámozzák, szinte az összes játékban vagy gameworks van, vagy ott állnak az embereik, akik segítenek optimalizálni.
A professzionális piac (magas, nagyon magas marzs) területét a CUDA környezettel szinte kizárólagosan uralják.
Bár bevételeik legnagyobb részét a gpu piacról szerzik, nagyon terjeszkednek a ML és az autóipar felé.A sikereiket nem érdemtelenül szerzik, de az amdnek még akkor sem sikerült komolyabb piaci sikereket elérnie az nvidiával szemben, amikor legalább a hardvere jó, hovatovább jobb volt
Az nvidia pokolian jól csinálja a dolgát. De fent vázolt valós környezet mellett csak mert az AMD két a PC szempontjából meghatározó és ezért látványos IT piacnak is kisebbségi résztvevője, ne nevezzük már a 140millárd dolláros negyedévente milliárd dollárt profitáló nvidia és a tízmilliárdos, megyedénte épphogy pármillió nyereséget elérő AMD harcát Dávid és Góliát küzdelmének.
-
Reggie0
félisten
A jelenlegi prognozis szerint a HPC nemsokara erosen megkozeliti a gaminget az nvidia eladasaiban. https://www.nextplatform.com/2017/05/16/embiggening-bite-gpus-take-datacenter-compute/
-
Téged lehet, hogy nem érdekel, mi van egy kártyára írva (már a hűtésre utaló pár betűt kivéve); de a többséget igen. Mert már felfuttatták a gyártók a saját, játékosoknak szóló márkáikat; és sokan ezeket keresik (mint régebben Kingpin neve által eladott termékeket). És bár sok itteni felhasználó tudja, hogy mit jelentenek a különböző betűk a termékeknél, és hogy nem minden az, aminek látszik; de sok felhasználó (vagy eladó) nincs teljesen képben (lásd régebben a lassabb, de több memóriával ellátott VGA-kat, amiknél sokan az 1GB GDDR2-es verziót választották az 512MB GDDR3-as ellenében). Ezeket pedig ugyanúgy meg lehet kicsit vezetni. És ezért nem mindegy, hogy most új verseny van, és mindenki egyszerre indul a rajttól, vagy valaki már 50m előnnyel rendelkezik egy 100m-es versenyen.
Egyébként a kit sajnáljunk kérdéskörhöz még plusz adalék(ok):
A zöldek sem 'jófiúk'. Náluk is volt 'visszafejlődés', meg 'hangoskodás' is, csak lehet, elsiklottál felette (a legutolsó például, hogy ők mennyire a játékosok pártján vannak, miközben semmit nem tettek azért, hogy a GPU-ik ne a bányákban kössenek ki). Sőt, tulajdonképp nincs is ilyen tulajdonságú szereplő (már jófiú) a piacon, mert az élet a versenyre nevel. Csak a kérdés az, hogy korrekt lesz-e a verseny, vagy sem. És ez a lépés már sajnos nem ahhoz tartozik. Pláne azok után, hogy a játékosok nagy része úgyis az NVIDIA termékeit veszi mostanság - elég megnézni a Steam havi felméréseit: szinte alig van AMD VGA a játékosoknál (nálam sincs); biztos, mert "A fiúk a bányában dolgoznak!".
Épp ezért érthetetlen, miért kell ilyen eszközökhöz folyamodni.
-
Kansas
addikt
Ez mind szép és jó, én is inkább AMD szimpatizáns vagyok, de attól még az NV dupla akkora gazdasági erővel bír(legalább) és 10-ből 9-szer ő az erősebb kutya. Az egy kivétel akkor adódik, ha CPU is képbe jön, de abban meg ugye nem az NV-vel, hanem az Intellel versenyez az AMD, ami még az NV-nél is sokkal nagyobb hal.
A konzolbiznisz pedig amekkora áldás az AMD-nek akkora átok is, ahogy régebben valahol Abu levezette, a konzolok miatt nem tud az AMD továbblépni a GCN-ről, hisz akkor elvesztené az őt a PC gamer piacon jelenleg - kis túlzással - életben tartó erőt, a konzolokkal való hardveres kompatibilitást. Esetleg, ha a következő konzolgeneráció jön, akkor tud bevezetni egy a GCN-től nagy mértékben különböző új GPU-architektúrát minimális veszteséggel - ha AMD lesz a konzol(ok)ban, akkor azért, ha nem, akkor pedig azért.
Szóval nem tudom sajnálni az nVidiát, bocsesz.
-
Kansas
addikt
-
schwartz
addikt
Tudok parasztabb is lenni, csak nem er annyit ez az egesz.
A feltett kerdesre erdemben nem valaszoltal.
(vagy nem tiszta a mutyi jelentese?) Tolem az nv addig penzt nem lat mig a ceg hozzaallasa nem azt fogja tukrozni, hogy ok vannak ertem es nem forditva, vagy/es ami megrosszabb ha mellette meg hulyenek is neznek. (kulonbozo trukokkel negativan hatni a teljesitmenyre, a sajat vasarlobazisat is beleertve, gyomorforgato)
-
Csakhogy akkor az ASUS-nak nem volt ROG (Rebublic of Gamers) brandja; hanem külön volt egy NV-s, és egy AMD-s, csak a 'csúcs' kártyákhoz használt megkülönböztetése (vagyis nem az egész AMD-re volt az ARES, meg az NVIDIA-ra a MARS; hanem csak a csúcskártyákra (főként a kétmagosokra; bár mintha lett volna talán pár darab egymagos csúcsmodell is)). Most viszont egy "Gaming" brandja van, amit lenyúlt az NVIDIA. Vagyis nem külön brand lesz egyikre, meg másikra; hanem az egyik lenyúlta az eddigi egyedüli nevet (ami már jól bejáratott), és a másik kénytelen erre lépni, és egy újat elindítani (ami mindenképp piaci veszteséggel jár).
Egyébként tuti, hogy ha az AMD lépett volna ilyent, akkor Te lennél az egyik, aki ki lenne akadva, és szidnád, mint a bokrot. Bár így is szidod, de akkor még jobban tennéd.
-
bunfi
őstag
Elnézi, mert jogilag nem volt támadható a dolog. Eddig. [link] De egyébként ez egyrészt azért irreleváns, mert én a fogyasztói piacon vagyok érdekelt, másrészt elég vicces, hogy egy szürkezónában elkövetett nyerészkedésért fogyasztóvédelmileg és piacfelügyeletileg kifogásolható magatartással lépnek fel.
A részesedés hogy jön ide? Ha már úgy is többet adnak el akkor minek neki? Épp a HP, a Lenovo és a DELL nem állt bele a dologba, mert köszönik nem fogják "áron alul" odaadni az Omen, a Legion és az Alienware márkaneveket, hogy játsszon vele az nVidia, ahogy neki tetszik, még ha ez a chipek "véletlenül" lassabb megérkezéséhez fog vezetni. Nagyon rég folynak ezek az ocsmány játékok a háttérben. Ezután is fognak, csak most a zöldeknek nem sikerült megtalálni a mértékét, hogy mennyire élhetnek vissza a pozíciójukkal.
Már másodszor jössz elő ezzel, hogy az AMD is ezt akarta, kapunk hozzá egy forrást is vagy bízzunk abban, hogy népmese lesz belőle 2-300 év múlva?
-
bunfi
őstag
https://www.youtube.com/watch?v=p8ikuYQh20M
A nem minősül gaming terméknek azért került idézőjelbe, mert az MSI Gaming X/Z névvel árulja a videókártyáit, habár így utólag félreérthető, mea culpa.
Az egyik egy több éves, jól bejáratott márkanév, amely a játékos vonal megjelölésére szolgált eddig platformtól függetlenül (mindegy, hogy AMD vagy Intel alaplap; nVidia vagy AMD GPU). Ugyanígy a Gigabytenál az AORUS. Ha szerinted a márkanevek által képviselt értéket az nVidia pénzben ellentételezte, és nem pedig abban, hogy (egyáltalán?) kaphatnak a nyárkra forrasztható chipeket, akkor vagy szándékosan nem olvasol a sorok között, vagy képtelen vagy rá.
Egyébként meg ha már a HardOCP jogi megtámadása, ha lenne rá megfelelő alapjuk és nem járna azzal, hogy a nyilvánosság elé kellene így tárni a GPP "megállapodás" részleteit már nem perelte volna be őket réges-régen egy olyan jogi környezetben, ahol a lekerekített sarkú fekete téglalap miatt pereskednek/ítélnek meg több száz milliós dolláros bírságokat hosszú évek óta?
Pontosan ezt akarta AMD is csak nekik kellett volna a ROG , 25 % piacrésszel.
Erről adhatnál egy forrást, mert sajnos a google nem adot semmi relevánsat az amd acquire rog brand asus kulcsszavakra... -
schwartz
addikt
Szarkavaras amit te muvelsz mar joideje mindenhol.
Csak egy par huzas az nvidia reszerol ami igy hirtelen eszembe jut:. dedikalt Physx kartya Geforce melle is, kulonben bizonyos effektek csak CPU-n futnak, joval lasabban (Mafia2) Varos alatt renderelt, tesszelalt nem lathato ocean. (Crysis2). 3000 dolcsis retail Titan-Z amit az OEM-ek megkaptak 1500-ert. (neked a kartondoboz az 1500 mert megerdemled ) Hairworks a Witcher3-ban aminek koszonheto, hogy kozel sem az E3-on bemutatott grafikaval jott a jatek. Es meg sorolhatnam...
Tudsz mutatni ilyen mutyi huzasokat AMD reszrol?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Bomba ár! HP Elitebook Folio 9470M - i5-3GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" I DP I Cam I W10 I Garancia!
- Gigabyte BRIX GB-BXi3H-4010 mini PC eladó
- RITKASÁG: MSI Big Bang Z77 MPOWER
- Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Dell Latitude 8-11. gen i5, i7, 2-in-1 szinte minden típus csalódásmentes, jó ár, garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest