Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maestro87

    őstag

    válasz cigam #32705 üzenetére

    Wifi-n próbálom.
    A Raspberry Pi-n meg egy Orico 7688U3 házba szerelt WD Purple 6TB HDD van exFat fájlrendszerrel.
    Bármit akarok rámásolni, lassan megy, pedig egy 10 MB/s-ot elvárnék így WiFi-n keresztül is.

    Mióta meg rákötöttem az új HDD-t azóta minden torrent hozzáadásakor lefagy az egész gép olyan 5-10 percre és újraindul. Csak ezután indítja el a letöltést. Pedig csak 3-4 MB/s-mal tölt a lassú net miatt. A proci hőmérséklete is ilyenkor 75°C felett. Ma már rátettem egy ventilátort, így "csak" 50°C-os, de ugyanezt csinálja torrent hozzáadáskor.
    Míg nem töltöttem 20 gigás FHD filmeket, addig nem volt ilyen gond. A lemezhely foglalás miatt fagy le, vagy miért? Mert lefagyott állapotban is dolgozik a HDD. Eddig csak egy régi laptop HDD volt rákötve.
    Szabad memóriát is keveslem ami olyan 15% csak, üresjáratban is. Mondjuk azt sem értem miért csak 747 MB-ot ír teljes memóriának az 1GB helyett.
    Esetleg ha lecserélném a Micro SD kártyát egy gyorsabbra? Mert most csak egy Class 4-es van benne azt hiszem. A tönkrement Mixza kártyák óta még nem vettem újat. :( Ezzel szemezek, de ez sem egy sebességbajnok, de legalább nem menne tönkre fél év alatt. Vagy ti mit ajánlanátok?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák