- Motorola Edge 40 - jó bőr
- Apple Watch
- A kínai gyártók 3D arcazonosítással kísérleteznek
- Milyen okostelefont vegyek?
- One mobilszolgáltatások
- Netfone
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- Xperia 1 VII csereprogramot hirdetett a Sony
-
Mobilarena
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
<Lacy85>
addikt
válasz
goranje #15321 üzenetére
"Én meg igazából nem.
Szerintem legtöbbször a tájékozatlanok hisztériája. Meg néha egy kis trollocska."
Majd kiderül. Mindenképp meg lesz véve.
"Én személy szerint extra garira sem költök, ez is csak más biznisze."
Nekem most jól jött volna, mert nem kellene kukáznom egy 240 ezres tv-t fél évvel a gari lejárata után...
-
Ren Hoek
veterán
válasz
goranje #15315 üzenetére
Talán esetleg még egy érv, bár ez tényleg utolsó szempont... de ha netán el kéne adni a cuccot, akkor sokkal inkább árulnék egy B7-et, mert a 4K HDR még sokáig oké lesz. Évekig még...
Azért egy FHD modellt már nehéz jó áron eladni. Ha esetleg később mégis 4K HDR lenne az igény.... Na de mindegyik modellen sok a bukó, szóval ez tényleg csak utolsó szempont.
-
TJ2
csendes tag
válasz
goranje #11703 üzenetére
Fura, hogy senki sem adott eddig neked használható választ...
A helyzet az, hogy semmit nem kell fejleszteni. Hálózaton megosztod a lejátszandó tartalmakat, 4K videó, fotók, akármi, és a tv kiválóan lejátsza. Minden fájllal boldogul, amivel próbáltam eddig (ilyen-olyan letöltött 4K HDR filmek is), kezel feliratokat, hangsávokat, stb. Mint egy beépített Kodi/XBMC.
Se lejátszót, se PC-t, semmit nem kell fejleszteni, hogy kihasználd. Legfeljebb a hálózatot, ha eddig nem volt, vagy nagyon lassú. -
Joshi
titán
válasz
goranje #11722 üzenetére
"És egyáltalán nem pénzkérdése szerencsére a tv vásárlása (sem),nem arról van szó, inkább arról hogy még mire akarok költeni, mire vagy nem."
Ha neked 55"-os FHD OLED tévéd lenne és bekopognék hozzád majd felajánlanék neked egy 55B7-et 1:1-ben mit mondanál? Köszi nem kell jó nekem a FHD OLED is?(#11724) goranje lehet, de ahogy nálad is általában meg van az oka.
-
Joshi
titán
válasz
goranje #11714 üzenetére
Tehát akkor mi is volt a célod? Tudomásunkra hozni hogy:
"Egyenlőre nagyon is elvagyok a régi Sony tévémmel, szerintem nagyon is elég nekem az FHD. Nekem ami előre lépés lenne az max. az hogy fényképeimet a TV.-n nézem, arra tuti jobb lenne egy B7.De csak ez miatt nem akarok egy halom gubát kiadni, jó lesz az másra is. Mind ez persze csakis szerintem."
Ez tulajdonképpen valamire egy válasz, csak éppen nem volt feléd kérdése senkinek. Ez kb olyan, mintha én beírnék a Merci topikba hogy nekem egy Skodám van és igazából nincs is szükségem Mercire blablabla. Hozzáteszem, neked pont ez volt az első hozzászólásod itt az OLED topikban. Nem véletlenül "álltam beléd". -
gerii
addikt
válasz
goranje #11712 üzenetére
Nem baszogatásból írom:
Nagyon úgy tűnik, hogy csak önigazolásra vágysz ezzel a fHD oleddel.
Az "elavult" cuccok mellé akarsz venni egy elavult tévét, aminek semmi értelme ezen a szinten - háromszázezer forint qrva sok pénz már erre, mikor 400-450 körül van a csúcskészülék is.
- Kijelzőként használhatod alacsonyabb felbontáson.
- HDR azért nem izgat, mert nem tudod, hogy a minőségbeli ugrás akkora mint az LCD-OLED között.
- Pár év múlva mit csinálsz a mostani kütyüparkkal? elavult lesz minden, lehet a tv-t is cserélni újabb 4-500-ért.Ha nincs rá ennyi, akkor én várnék, mert ez így csak egy felesleges kör lesz. Hadd égesse a zsebed még az a pénz
-
Joshi
titán
válasz
goranje #11712 üzenetére
Ne haragudj, de kit érdekel az anyagi helyzeted? Az látható hogy tisztában vagy az árakkal, akkor gyűjtsd a lóvét és vegyél 1-2 év múlva cuccokat. Én se részletezem hogy miért veszek csirkefarhátat bélszín helyett. A saját belső vívódásaidat hozod egy fórumba, miért nem mész el pszichológushoz?
-
Ren Hoek
veterán
válasz
goranje #11707 üzenetére
Az a baj, hogy hiábavaló ez a vita, mert nem gyártanak már FHD OLED-et, ami van az is kb egy 2015-ös modell. Amivel nincs gond, de konkrétan még pár hónapig lehet kapni az A7-et, aztán nem lesz többé.
A 8-asok között már egyáltalán nem szerepel.
Azon lehet vitatkozni, hogy megéri-e 300 felett most rohanni megvenni. Szerintem nem, mert lesz jó akció, vagy a B7 kúszik be akár 400 ropi köré... de ez is csak pár hónapig, aztán többé nem lehet kapni az A7-et, ritka lesz mint a fehér holló... de a B7 is készletről megy már.
-
Joshi
titán
válasz
goranje #11707 üzenetére
Azzal nincs gond hogy érdeklődsz, de hogy ezzel
"Egyenlőre nagyon is elvagyok a régi Sony tévémmel, szerintem nagyon is elég nekem az FHD. Nekem ami előre lépés lenne az max. az hogy fényképeimet a TV.-n nézem, arra tuti jobb lenne egy B7.De csak ez miatt nem akarok egy halom gubát kiadni, jó lesz az másra is. Mind ez persze csakis szerintem."
válaszolsz is magadnak az úgy érdekes.
-
Ijk
nagyúr
válasz
goranje #11703 üzenetére
Szépen elmegy a FHD a 4k kijelzőn, emiatt nem nagyon kell aggódni. Nyilván ha elég közel ülsz és megtapasztalod 40°-os betekintész szög felett a 4k előnyét, akkor ott fog motoszkálni a komponensek fejlesztgetése folyamatosan, amelyik inger FHD-nél nem jelentkezik.
Elsősorban a kérdés mennyit ér az UHD és HDR. Egy jó FHD, SDR tv-t nem feltétlen éri meg rohanni lecserélni 4k, HDR-re. Ha meg gyengébb LCD-ről történik, akkor erősen megfontolandó szerintem a több mint 100k-s különbség és a +3 év garancia. Főleg annak tükrében hogy szinte garantálom hogy 2-3 éven belül az itt lévők háromnegyede cseréli 65"-ra az 55-ös készülékét. -
Joshi
titán
válasz
goranje #11703 üzenetére
A felbontás miatt nem feltétlenül kell 1080-ról 2160-ra váltani, de ugye 2016-tól ott van a HDR is mint ficsör. Nem győzzük ismételni, hogy az OLED évről-évre fejlődik, a mai 7-es szériánál jobb lesz a 8-as 9-es stb.
Egyébként se értem hogy miért írtad ezt LCD tulajként az OLED topikba.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- weiss: Pant* rant
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- EAFC 25
- Motorola Edge 40 - jó bőr
- LG LCD és LED TV-k
- PROHARDVER! - abszolút kezdőknek
- PR-Telecom
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- További aktív témák...
- Dell latitude, precision, xps, magyar világítós billentyűzetek eladóak
- Azonnali készpénzes Apple Macbook Air felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- Laptop felvásárlás , egy darab, több darab, új , használt ! Korrekt áron !
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest