- MWC 2026: Szemből nagy, oldalról nem is látod
- MWC 2026: Óriásakkut tuszkoltak egy szupervékony hajlíthatóba
- A Telekom és a Yettel is jóváír a közel-keleti térségben tartózkodó ügyfeleinek
- MWC 2026: Leica telefont gyártott a Xiaomi
- MWC 2026: Meglepően jó áron jön a kicsi, de erős, illetve a nagy és fotós Xiaomi
- iPhone topik
- Vivo X300 - kicsiben jobban megéri
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- MWC 2026: Leica telefont gyártott a Xiaomi
- Garmin topik
- MWC 2026: Meglepően jó áron jön a kicsi, de erős, illetve a nagy és fotós Xiaomi
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- MIUI / HyperOS topik
- Realme GT Master Edition - mestermunka
Új hozzászólás Aktív témák
-
BlacKSouL
addikt
válasz
Vérboci
#62975
üzenetére
Na látom megkaptad a magadét a klímatopikban
Úgy kell neked, minek mentél oda.
Én egy ideje nem is nézegetem, mert nekem megmondták, a sokszázezer japánklímát felszerelő mesterek, hogy egy klíma nem fogja hidegen tartani a lakást. Nem tartja hidegen és kész. És plusz a Samsung a legszarabb.
Nálunk a Samsung most már 5. éve tartja hidegen a teljes lakást, vagyis a 85%-át, azaz kb. 40-45 m2-t. Minden szükséges ajtó nyitva, az a köcsög levegő meg olyan hülye, hogy bármennyire megtiltják neki a klímások, ő bizony keveredik, sőt, áramlik. Így van a nappaliban pl. 22-re beállított klíma mellett a nappaliban 22,5 fok, az egyik hálóban 23 fok, a másikban, ami a létező legtávolabbi pont a klímához képest, ott meg fej magasságban 24,5 fok. Stabil kinti 35-38 fokoknál is. Mi pont mellette nem alszunk, de az éjszakai néma mód mellett simán lehetne.
És mit ad isten, gyárilag wifis. Először röpködtek a kommentek, hogy fúj, miazhogy wifis a klíma, majd jól meghekkelik, most meg minden második kérdező wifit akar, és kap valami külső megoldást. Na ezt a szarfos Samsung már 5-6 éve gyárilag adta és működik.
Télen meg mínusz nyolc-tízig simán fűt, hasonlóképp. Az tény, hogy eleinte vacakolt a hibás szenzoregység miatt, de a Samsung területi szerelői rég nem látott pozitív hozzáállással jöttek megoldani, azóta hibátlan.
Úgyhogy nem akartam széllel szembemenni, a saját tapasztalatomat tovább osztani, és látni, hogy ami nálunk működik az nem működhet és kész. Nem mentem vissza többé. Most poénból beleolvastam, de a helyzet változatlan: Samsung szar, csakajapán, és egy klíma nem hűthet le egy lakást. Pont.Viszont egy tanács: a modern, jó hatásfokú inverteres gépek öszességében jobb hatásfokkal, energiatakarékosabban, és főleg hőingástól mentesen tudnak dolgozni, ha állandóan mennek, alacsony teljesítményen. A kampányszerű lehűtés-kikapcsolás-újra bekapcsolás még veszélyeket is rejt, a szervezet elviseli, de nem kedveli a váltakozó hűvös-száraz, és meleg-nedves környezetet. Tudom, próbáltuk. Ha az egész lakás, a falak, a bútorok, a ruhák, minden áthűl és kiszárad, akkor utána maga a klíma töredék energiaigénnyel tudja ezt szintentartani.
-
Új hozzászólás Aktív témák
- LG 75QNED86T3A / QNED / 75" - 164 cm / 4K UHD / 120Hz / HDR Dolby Vision / FreeSync Premium / VRR
- 222 - Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i5-13450HX, RTX 5050
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro 128GB Natural Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4538
- Honor X6 /4/64GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- HIBÁTLAN iPhone 14 Plus 128GB Yellow -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4472
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Úgy kell neked, minek mentél oda.

