Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dionaea

    őstag

    Könnyű szerkezetes véleményem folytatás. Mi ilyenben lakunk. Használtan vettük mert olcsóbb volt.
    Nem osztom azon nézeteteket hogy roszabb mint a tégla. Más. Tény hogy a hőtartó képessége gyengébb de hamarabb bemelegszik. Nálunk 10 cm üveg gyapot a falakban plusz 10 cm polisztirol a falon.Télen rövidgatyaban szaladgálnak a gyerekek. Egy hétig nem voltunk itthon 2 éve januárban amikor nappal -3 volt. Fűtés ki volt kapcsolva es igy, a homérséklet 16 fok ra esett viasza a házban ami szerintem nem annyira rossz.
    Vannak hátrányok persze de mi úgy , használjuk hogy, csak este fele megy a fűtés reggel el megyünk dolgozni és télen is csak 2-3 fokot esik a hőmérséklet. Sajnos magyarországon ami nem tégla az xar. De Szerencsére ezert olcsóbb.
    Amiben roszabb az egér ha ott bele mászik a szigetelésbe és rág azt hallod. De ha nincs egér nincs pánik.
    Nekem ennyi tapasztalatom van 10 év után.

  • dionaea

    őstag

    válasz axioma #4 üzenetére

    Igen sajnos ezeknél a házaknál eleg nagy baj hogy érteni kell a falak felhúzásához, az egesz építéséhez hogy ne legyen gond később.
    Nem csak a téglát kötésben egymásra rakjuk, függőt meg nem kell nezni majd a polisztirollal kihozzák.
    Mi a regi fajta könnyű szerkezetesben lakunk betonyp lapbol készült. Lehet fúrni módjaival, Az osb s házba én sem költöznék mert az papír. Ea azért mar ezek sem olyan olcsók mint régen.
    De mi a helyzet a szendvics panellel?

Új hozzászólás Aktív témák