Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tbc2

    tag

    válasz kiir #28792 üzenetére

    A legfontosabb, amit az előttem hozzászólók valami miatt nem hangsúlyoztak ki eléggé: az Otthonfelújítási Támogatásban van egy 450e Ft/kWp limitáció a napelemre. Ez a mai árak mellett kb. egy ~6 kWp-es rendszernél teljesül először, alatta nem, mert fajlagosan drágábbak a kisebb rendszerek. Tehát ennél kisebb rendszert nem tudsz elszámolni OFT-re! Ez a ~6-os rendszer ~2.5M Ft nagyságrendileg (sokmindentől függ, de most a nagyságrendjét nézzük csak). Tehát ha ~1M Ft-os napelem rendszert keresel, akkor azt bizony nem OFT-ből fogod finanszírozni... Vagy másképp nézve: ne erre költsd el az 1M-t. Költsd el fűtésre is képes légkondi(k)ra, jól fog jönni a majdani napelem mellé! (még úgy is, ha van frankó gázkazánod, nekem is van, idén télen csak a 0, mínusz 5 fok alatti tartományokban használtam)

    A másik, ami nem jött elő (vagy csak elkerülte a figyelmemet), hogy HA nem 3 fázisod van, hanem csak 1, akkor 2.5 kWp-es rendszert engedélyeznek maximum. Azaz már csak ezáltal is kiestél az OFT-ből. Persze lehet az 1 fázist 3-ra bővíteni, de annak is van egy komolyabb átfutási ideje és egy szemmel is jól látható költsége.

Új hozzászólás Aktív témák