Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz HAMI@25 #50848 üzenetére

    Szerintem ekkora keretbe a D5600 plusz egy fényerős fix fér bele újonnan (talán).

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz HAMI@25 #50850 üzenetére

    Hát, ha maradsz a Nikon vonalon, akkor a váz cserélhető később, mert van konverter F és Z bajonett között. Nézd, én Z6 II-őt vennék most, de az nem ez az árszint, és pláne nem kezdőgép. Ebből a keretből egy D5600-at lehet szerintem kihozni újonnan értelmes keretek között. Vegyél rá egy 50 1.8G-t, és azzal elleszel, a kit objektív szerintem arra jó, hogy hozzávágd valakihez (hangsúlyozom, szerintem).

    [ Szerkesztve ]

  • Throme

    veterán

    válasz HAMI@25 #50850 üzenetére

    " elkezdenék foglalkozni a fényképezéssel munka mellett mint hobbi/mellékállás"
    Hát előbb - egy jó ideig - hobbi - csak aztán jön a mellékállás.
    Azért előtte érdemes lenne beszélned egy hivatásos fotóssal, hogy hogyan megy a biznisz mostanában, mi várható, mielőtt meló miatt vágnál bele.

    " Időtállásba lenne a lényeg a váz"
    Jellemzően nem az első fényképeződdel fogsz megöregedni, sem pedig melót vállalni.
    Melós gépnek és felszerelésnek a D5600 nem lesz elég, de ezt majd magad megtapasztalod (ha egyáltalán eljutsz addig).

    "nem szeretnék pár év után teljes szettet váltani."
    ... fogsz... :K

    Innen a nikon fórumról is továbbálltak jópáran és nem biztos, hogy tévedek azzal a kijelentéssel, hogy mind a milc irányába tették ezt meg.

    Egyébként ezért szoktak használt gépet ajánlani, hogy kipróbáld a technikát, és kipróbáld magad. Egyáltalán érdekel-e valóban ez az egész.
    Használtat kisebb bukóval tudsz eladni, ha mégse a fotózás lenne a szent gráll.
    Egyébként egy D5600-at nem hiszem, hogy könnyedén el tudsz majd adni, ha csak nem gombokért....

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz HAMI@25 #50848 üzenetére

    A fotózás olyan minta a foci és a KRESZ. Mindenki ért hozzá. A 10 millió fotós országában egy belépő szintű géppel munkát kapni, és azért pénzt kérni szinte esélytelen.
    Ha van 200-300e Ft-od, akkor tudod legésszerűbben befektetni ha veszel egy használt dslr-t kitobival 50e-ért, és elutazol valami klassz helyre 200e-ből. Ott fotózol, jól érzed magad, gazgadabb leszel pár szép képpel és emlékkel. 300e-ért "munkára alkalmas" fotós felszerelést nem érdemes összerakni (mert nem lehet... mert célszerű olyan vázat venni amiben 2 kártyahely van. Amihez kell 1-1 pótkátyra minimum. Kell pótakku, kell táska. Kell egy normális kártyaolvasó. Kell normális pc, kalibrált monitor, legális szoftver. Munka miatt kell vállalkozói igazolvány, ahol fél kata is elvisz 25e-t havonta. Egy kitobi nem elegendő szinte semmire. Kell mellé vaku, a vakuba akkuk/elemek. Kell egy normális tripod... Szóval csak a kiegészítőkre el lehet lazán költeni azt az összeget amit te a te a gépre és az obikra szeretnél/tudnál). Hobbyra meg kezdőként ismételten csak azt tudom mondani hogy milc felejtős, mert drágább technologia.

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz HAMI@25 #50867 üzenetére

    Nem megbántani akartalak, távol állt tőlem.
    A fotózás egy szakma volt- már nem az. (kivették a képesítéshez kötött szakmai listából is)
    15 éve ha valaki fotózni szeretett volna (iskola elvégzése után, pénzért) akkor próbált egy profi mellé szegődni és megnézni hogy is működik ez az egész. 10 éve iskola után mindenki nekifutott magától. 5 éve már kevesen akartak sikolába menni, mert yt-ról, instáról, ws-ról megtanulták azt amit szerettek volna- és munkát vállaltak.
    A fotók értéke lassan nulla lett. Egy esküvőn még aznap kimennek a fotók a fb-ra, instára mert mobillal minden gyorsabb. A minőség drága lett. A fotós felszerelések pedig még drágábbak.
    Fotózni bármivel el lehet kezdeni. De 2021-ben amikor az unatkozó háziasszony a gazdag férjétől milliós összegben kap fotós felszerelést és nyit neki stúdiót, akkor nehéz azt a réteget megtalálni aki belépő szintű eszközökkel készített fotókért fizetne. Nem azzal van gond hogy belépő a szett, hanem hogy látványában a millás technika eladhatóbb képet eredményez.
    Sok esetben egy fizetős portré sem tud mást (jópár fotósnál) csak annyit hogy mosott a háttér és alá pedig odaírva hogy 105mm F 1.4 meg X váz...
    A belépőbb gépek pl stúdióban kevésbé jelentenek hátrányt, mert ott javarészt szűkebb rekeszre van szükség. És egy kitobi is sokmindent megold.

    És nem- nem úgy kezdtem hogy csillivilli vázak és milliós technikai háttér. Évek alatt a bevétel visszaforgatásából lett összerakva egy olyan stúdió és felszerelés amivel el merek indulni, akármi is a feladat. Áll benne nagyon sok milla. És mégsincs soha vége. Csak most év végén ismét vásároltunk hogy még jobban tudjunk megoldani dolgokat. Még látványosabb és számunkra egyszerűbben legyen megoldható egy téma. Pl van 3 boom állványunk és van C standünk is. De pont ma érkezett meg egy szuperboom, amivel akár 4.5 m magasságból is lehet világítani. A keresztrúdja 3m hosszú. Ezekért és minden technikáért megdolgoztunk, nem az ölünkbe hullott. Idén 155 fotózásom volt. Szabadidő alig. Ehez sok év munka kellett.
    Nem azért választottak mert a technikai hátterünk ilyen (mert pont nem érdekli a megbízót) hanem azért mert a megálmodott kép amit akart az megvalósítható lett. Örök körforgás...

  • rekid

    addikt

    válasz HAMI@25 #50871 üzenetére

    Hát ennyi pénzből sok választás nincs főleg nem nikon MILC vonalon. Esetleg egy használt garis z50 250 körül, hozzá egy ftz adapter 50 körül és jöhetnek az F-es optikák. De így is 300 felett vagy.
    Ha DSLR vonal akkor én elengedném a garit és az APS-C vonalat is és 2-250 környékén lőnék egy alacsony expós d750-et. (Elég sokat adogatnak el milcre váltás miatt olyanok akik dísznek vették 5 -10-15 expoval.) Profi felhasználás mellett úgy is jön a full frame ha csak nem madarat fotózol, a d750 meg egy melós igásló.

    Vagy fogod magad és átballagsz más házhoz. Pl sony a6100 vagy fuji x-s10. mindkettő esetében picivel 300 alatt vagy csak a vázzal. A fuji obik zsebbenyúlósak, a sonynál jóval több lehetőséged van az adapterezésnek illetve a tamronnak sigmának köszönhetően.

    Gyáva népnek nincs hazája!

Új hozzászólás Aktív témák