Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Tibee86 #1 üzenetére

    2022 leghallgatottabb zeneszama az As it was volt Harry Styles-tol. En nem szeretem Harry Styles-t, ugyhogy mindenkit aki szerint ez volt a legtobbet hallgatott szam siman csak lefizettek. nagyajbol ezt adod itt elo. en ertem, hogy nem szereted az iphone-t, a szakmai zsuri igy itelte meg. en is igy itelem meg, en szeretem az iphonet, szerettem az osszes Galaxymat is, de en is azon az allasponton vagyok, az iphone miota mar potens hardwaret ad ( 120hz kijelzo OLED kijelzo, rendes akku, rendes design, jo sw, jo kamera - pedig a kamera sose erdekelt - , csucs SoC , stb) , egyszeruen mindennel jobb. szamomra elkepzelhetetlen lenne, hogy 5-600 ezer forintert egy droidot valasszak, nem ugyan az a liga, kozel sem. egy i14p utan megfogni egy s23at es nem erezni a kulonbseget az eleg meredek. majd a kulonbseg erzese utan latni, hogy amugy az ugyan annyiba kerul az meg aztan meg meredekebb. abszolut egyetertek azzal, hogy vicc, hogy a nagy iphone 620rol indul, de amikor latom hogy egy s23ultra is ennyibe kerul, na akkor lett az iphone igazabol olcso.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz joey04 #15 üzenetére

    ez is egy nezopont.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz janeszgol #17 üzenetére

    mondjuk majdnem minden pontjan ? nem fogok ebbe belemenni, mar megtanultam hogy itt phn(vagy MO, nemtudom) az emberek tulnyomo tobbsege semmi mast nem tud ertekelni, csak es kizarolag a major tulajdonsagokat. en nagyon sajnalom, ha valaki nem erzi az ergonomiai kulonbseget mondjuk akozott, hogy MINDEN elerheto app ikonja egyforma forma es akarmit akarmi mas melle raksz az az ugyan szimmetrikus, minden ikon pont egyforma magas es pont egyforma szeles, meg akozott, hogy meg a retkes gyari ikonok (mert a 3rd-t azt hagyjuk is) teljesen amorfak es a tudatossag / ergonomia / vizualis design puszta gondolata sem fedezheto fel benne.
    boldog lennek, ha annyira igenytelen lehetnek, hogy ez ne gyilkolja le az osszes neuronomat egyszerre mikor meglatom, de sajnos legyilkolja.
    a kulonbseg koztem es sokak kozt, hogy en nem egy antutu benchmarkot vasarolok hanem egy komplett csomagot, aminek igenis resze az ikonkeszlet, resze a betutipus, resze az, hogy hogy nez ki gomb vagy egy piktogram. resze a csomagloas, a csomagolasra rajzolt grafikai is a resze. ebben az Apple jelenleg az egyetlen tech ceg, aki ertekelhetot fel tud mutatni. bonts ki egy macbookot meg bonts ki barma kartonbol egy pontosan ugyan annyiba kerulo lenovo t14-et. ha nem erzed ezt a kulonbseget, szivbol mondom, orulj neki. en erzem. 6-8 evig volt droidom, a tevedes barmifele lehetosege nelkul merem allitani, hogy a legtobb idom arra ment el, hogy ket egymas melle rakott ikon ugyan akkora teruletet vegyen el a kepernyobol, mert az az ami a szemnek ergonomikus. pedig egyebkent netto leszarom hogy mi van az ikonon, iOS-n nincs ertelmezheto custom ikon, DE LEGALABB UGYAN AKKORAK. ezen gondolkodtak emberek. droidon meg csak annyi az elvaras a fejlesztotol, hogy nesze basszal ide valami kiskepet.
    na mondjuk ez egy nagyon markans kulonbseg, amiben az iOS nemhogy folenyesen jobb, hanem az egyetlen komolyan veheto. es en ertem, anelkul is hogy ezt leirod, hogy droidon olyan cserelem az ikont amilyenre akarom. nem ez erdekel, az erdekel hogy a GYARTOBAN legyen mar meg a hajlandosag, hogy amikor kiadja a kezebol a termeket akkor azt em erezzem ergonokiusanl, es ne az en dolgom legyen mar osszevadaszni azokat az ikonokat, amit neki kellett volna mielott a piacra rakja a szarjat. az apple ezt megteszi, mindenki mas (MINDENKI) pedig nem.

    en peldaul sose ertettem, hogy ha letoltom az apple weboldalan hasznalt betukeszletet es azt hasznalom Pages-be, nekem miert nem annyira kellemes ranezni mint mikor az Apple az oldalan hasznalja. aztan rajottem, hogy negativ space van a karakterek kozott, konkret -4es. igy mar irhato SF Pro Display betukeszlettel ugy kinezo szoveg, ahogy az apple a sajat weboldalan ir mondjuk es igen, az SF Pro Display onmagaban nem eleg, mert hiaba toltod le es irsz abban, nem kapod meg out of the box ugyan azt az ergonomikus olvasasi elmenyt. ahoz kell a -4 space is.

    igy nez ki, amikor nem azer vagy premium mert tied a legnagyobb antutu pontszam, hanem azert mert arra is figylesz, hogy a szemnek jo legyem olvasni a szoveget amivel a termeked el akarod adni. en lennek a legbdogabb, ha lenne legalabb MEG EGY tech ceh, aki ezt a minoseget hozni tudja. egy sincs.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz janeszgol #19 üzenetére

    nekem ez windowson sem esztetikus es macem sem. az, hogy egy amorf ikont korberajzol tisztan feherrel vagy tisztan feketevel hogy kitoltse a maradek teret az nem megoldas, az meg talan rosszabb is.
    mac ugyan olyan botranyos ebbol a szempontbol, nekem vannak naponta hasznalt appok amik azert nincsenek kint a dockon, mert az osszes gyari dock icon kerekitett negyzet, de az r=1 fejleszto ugy gondolta, hogy az ove majd sima kor alaku lesz es ez mennyire fantasztikus. egy darabig probalgattam, hogy a dockon szetosztottam es mondjuk jobb oldalt voltak a kor alaku ikonok aztan balra visszafele meg a maradek gyari mondjuk, de olyan ocsmany volt hogy nem konzisztens, hogy inkabb minden egyes alkalommal beirom a nevet finderbe es onnan inditom el, mert hanyingert kapok tole mikor latom egymas mellett a 18 ugyan olyan kerekitett megyzetet meg KETTO tisztan kor alaku ikont. sajnos ez van, ha megoldhato kulso forrasbol is az app telepites, ertelemszeruen ha ugyan ugy zart lenne a macos mint az ios es kizarolag appstorebol lehetne telepiteni, ott lehetne hozni ilyen kovetelmenyeket. nem gondolom hogy ez valaha macen megvalosul, ugyhogy marad a finder... (macen lehet 1 klikkel ikont cserelni, csak ezt napi rendszeresseggel eldobja a rendszer es a helyere egy ures mappa ikonjat rajzolja, ugyhogy ez sem jarhato ut, sajnos ebbol a szempontbol a macos egy hulladek)
    de incs itt se semmi latnivalo, tudomasul kell venni : addig tudsz konzisztens maradni ameddig egy rendszer MINDEN eleme felett rendelkezel. ez iOS-en mukodik, konzisztens is, macen /winen /linuxon /droidon /akarmin meg nem mukodik, koze sincs a konzisztenciahoz egyik emlitett rendszernek sem. ez a macen a legfajobb a 4 kozul, mert ha korbeveszed magad apple cuccokkal, telefon, tab, ora, barmi, akkor hatvanyozottan fel fog tunni hogy CSAK a macos log ki ebbol a sorbol. egyebkent felreertes ne legyen, egyertelmuen a mac fejlesztok igenytelensegenek tulajdonitom, hogy keptelenek ragaszkodni a rendszer alapveto vizualis megjelenesehez es ha nem tartanak fegyvert a fejukhoz, akkor maguktol eszukbe sem jut erre figyelni es tenyleg leul, tenyleg belerakja az idot es energiat es tenyleg, direkte szetbassza az egesz rendszer megjeleneset azzal, hogy csak azert sem hajlando azt a designnyelvet kovetni, amit a gyarto hasznal.
    en konkretan szegyelnem magam, ha macre olyan sw-t fejlesztenek, aminek kor alaku ikont adok...

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák