Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Daywalkerke

    aktív tag

    Sziasztok!

    Pár perce frissítettem a Firefox-ot az 52.0(32bit) verzióra.
    A frissítés előtt amikor elindítottam a Firefox-ot és figyeltem a forgalmát amíg nem indítottam el egy weboldalat addig a program megnyitása után soha nem volt semmilyen kapcsolat sehova(hozzá kell ehhez tennem, hogy ezt úgy értem el, hogy telemetry küldéseket mindenhol kikapcsoltam, illetve kezdőlapnak üres(about:blank) van beállítva.
    A frissítés óta azonban minden egyes indításnál amikor még nem is csinálok semmit a tűzfalon látom, hogy folyamatosan mindig csatlakozik a Firefox valamilyen IP címekre, párat leírok most itt ezekből:

    52.85.173.250

    52.85.173.48

    52.85.173.186

    54.192.130.163

    IP Whois és virustotal-on rájuk kerestem és elvileg mindegyiknél van valami cloudfront is, de fogalmam sincs miért kommunikál minden egyes megnyitáskor ezekkel az IP címekkel amikor az előző verzióban ez nem volt, ez lehet, hogy az új 52-es verziónak egy újdonsága?
    Azt még hozzá kell tennem, hogy a kommunikáció ezen IP-k felé elég kicsi, pár kbyte.

    Firefox How to stop Firefox from making automatic connections hivatalos oldalát már néztem és elvileg mindent letiltottam ami kapcsolódást generálhatott volna.

    Ha valaki tud ez ügyben segíteni, hogy ezeket a folyamatos kapcsolódásokat, hogyan tudnám leállítani megköszönném.

Új hozzászólás Aktív témák