- Yettel topik
- Motorola Edge 50 Ultra - szépen kifaragták
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Garmin topik
- Külföldi SIM-ek itthon
- Azonnali mobilos kérdések órája
- One mobilszolgáltatások
- CMF Phone 2 Pro - a százezer forintos kérdés
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Netfone
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
cinemazealot
addikt
válasz
AxBattler #36273 üzenetére
Simán lehet. Én egy i3-6100-nál ASRock H110M-ITX/ac lappal (lekapcsolt WiFi-vel és BT-szal), 120-as Kingston Fury SSD-vel, 2×4GB Kingston HyperX DDR4 RAM-mal (PicoPSU + PicoUPS feltöltött akksival) üresjáratban (lecsukott böngészővel, levelezővel, Java IDE-vel) 16 W (28 VA), terhelve (CPU 4 szálon + GPU Furmark-kal kihajtva) 67 W (107 VA) teljesítményfelvételt mértem. Ha azt vesszük, hogy ez egy 51 W-os (TDP) proci, akkor nagyjából reális, hogy a 35 W-os proci komplett rendszere 40 W-tal beérje.
Azt viszont fontos megjegyezni, hogy a terhelés milyensége sem mindegy. Mert amíg pl. csak CPU tesztet futtatok, addig "mindössze" 39 W (64 VA) is elég volt neki, holott mind a 4 szál (2 mag Hyper Threading-gel) 100%-on pörgött, viszont az iGP lazsált. Továbbá hosszabb teszt esetén egy normál proci sokkal kevésbé fog leszabályozni, mint egy T végű proci, ami akár eszelős throttling-ba is kezdhet, amint eléri a max. TDP-t vagy hőmérsékletet.
-
#16939776
törölt tag
válasz
AxBattler #36273 üzenetére
Ha megnézed nem volt nehéz dolguk, mert nem sok minden van a lapon ami enné az áramot, a so-dimm sem "zabál" annyit mint egy alacsony késleltetésű asztali ram. Aida64 alatt, 4 szál teljes terheléssel+IGP-vel, közben az M.2 SSD írásával el lehet tekerni 60-ig azt a fogyasztásmérőt, ami 3Dmark alatt csak 40-et mutat.
De nem ez a lényeg, hanem hogy Idle legyen alacsony a fogyasztása, mert az idő 80-90%-át ott tölti a CPU.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3050 6GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 15 Pro Max 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Keresem : Lenovo Legion 5 16IRX9 83DG0037HV
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H370 i5 9500 32GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB ZALMAN S2 TG be quiet! 650W
- 0% THM 3 havi részlet! Beszámítás, 27% áfa, Sapphire Nitro+ RX 9070XT 16GB készletről
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest