Hirdetés
- Netfone
- Samsung Galaxy A17 5G – megint 16
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
- Örömkönnyek és üres kezek a TriFold startjánál
- Milyen robotporszívót vegyek karácsonyra? (2025)
- Töltő már van a Galaxy S26 Ultrához
- Milyen okostelefont vegyek?
- Bekerül az Apple Pay és Google Pay a Budapest GO alkalmazásba
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Rick4
félisten
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. Itthon a melózós gépemben egy Asrock H 110m-ITX lap, és egy régi Samsung 830-as SSD van, keresgéltem kulcsszavakra, és látom többeknek is van/ volt ilyen lapjuk.
Többször volt már terven SSD csere, de mindig ott volt az érv, hogy az újabbak se jobbak. Most viszont meg fog a dolog történni, egy kis netbook kerül a házhoz, sokadik, hurcolászós, kocsiban tartós, heti 5 percet használós masina lesz, de már nem vergődnék notivinyókkal. így a samsung átkerülne abba, ide jöhetne valami komolyabb- gyorsabb.Szóval a lényeg, hogy az én kis Asrock H 110M-ITX lapocskám tud-e adapterrel, vagy más módon az újabb, gyors msata m.2, nvme meghajtókkal együttműködni? Ha tud, a jelenleg üres pci express slot az egyetlen, ahova ez kerülhet, tudja használni, bootolni azon keresztül valami közbülső adapterrel?
A jelenlegi SSD már elment 20 ezer órát, hibátlan, de a notiba valamit vennem kell, 5-6 ezertől már vannak zsírúj, 36 hó garis SSD-k, ha úgy van, bedobom a samsungot, és ide veszek gyorsabbat. Persze csak akkor megy ez, ha van technikailag gyorsabb megoldás ebből az újfajta csatolásúból, az érdekel, ha nincs, akkor mi a bevált a sata 3-asok közül 120-240GB között..
Köszi!
Új hozzászólás Aktív témák
- Netfone
- Elkészült az SMIC 5 nm-es node-ja, de a kínaiaknak haszna nincs rajta
- Chieftec-Prohardver nyereményjáték
- Milyen monitort vegyek?
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- PlayStation 5
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Apple asztali gépek
- urandom0: Száműztem az AI-t az életemből
- További aktív témák...
- Új, felbontott G.SKILL Aegis 32GB (2x16GB) KIT DDR4 3200MHz CL16 Gaming - 8 év gari! bolti -
- Új, bontatlan Kingston FURY 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL36 Beast Black RGB XMP/EXPO - 2 év gari!
- Új, felbontott G.SKILL 32GB (2x16GB) KIT DDR5 6000MHz CL26 Trident Z5 Neo RGB EXPO - 10 év gari! -
- Kingston FURY Beast Black RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL36 - XMP/EXPO - 24 hó garancia - ÚJ!
- G.Skill Aegis DDR4 DDR4-3000 CL16-18-18-38 1.35V 16GB (2x8GB)
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3685
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i5 11400F 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1060 6GB Zalman T4 Plus DeepCool 400W
- magyar billentyűzet - 171 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- új SteelSeries Arctis GameBuds fülhallgató
- 18 éve! Billentyűzet magyarítás magyarosítás. Festés vagy lézerezés és egyebek! 3 lehetőség is van.
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


