- Motorola Moto G54 5G Power Edition - nem merül le
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Fotók, videók mobillal
- Kijelző került a kamerasávra a Xiaomi 17 Pro és 17 Pro Max hátulján
- iPhone topik
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Magisk
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pete55555
addikt
válasz
imibogyo #44681 üzenetére
Manapság kezd ez a
baromságtévhit terjedni, hogy topflow hűtő az "fűti" az alaplapot, vrm-et, stb...Jó lenne elfelejteni, de gyorsan. Ahogy írtad is, elképzelhető, hogy néhány nagyon ritka esetben ront az alaplap hőmérsékletén, de nagy általánosságban mindenképpen javítja (csökkenti) a CPU körüli alkatrészek hőmérsékletét, méghozzá sokkal nagyobb mértékben, mint a toronyhűtők, melyek alaplapra vonatkoztatott hűtőhatása konvergál a 0-hoz.
A szívó-fújó ventire visszakanyarodva:
Top flow hűtőn szívó (tehát alaplap felől a ház oldala felé irányuló) ventilátor az alaplap környezetében kb 0 légáramlást idéz elő, így az alaplap hűtő képessége nagyjából a toronyhűtőkével lehet egy nagyságrendben.(#44687) HookR
F*sza kis kuckó lettÉn a B verzióra szavaznék, egy 70mm-es jó topflow képes lehűteni egy 95W-os processzort relatíve halkan, cserébe a VGA-ra is mehet a gyári pörgettyű helyett egy normális venti, és akkor az is csendben lesz.
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Patriot Viper Steel 4400MHz DDR4 garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16) G.Skill Ripjaws V 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 64GB (2x32) G.Skill Trident Z NEO RGB 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működés
- GIGABYTE Z390 AORUS MASTER WiFi Alaplap
- ASUS PRIME Z590-P
- Xiaomi 14T 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S25 Edge Titanium Jetblack 120 Hz AMOLED, AI-kamera 12/256 GB Új
- Hp Zbook 15 G5 15,6" FHD/ i7-8850H, 32GB, 512GB SSD, Quadro P2000, Magyar- Win11
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 256GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3382, 95% Akkumulátor
- BESZÁMÍTÁS! ASUS Z97-K Z97 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest