- Xiaomi 13 Pro - szerencsés szám
- Apple iPhone Air - almacsutka
- Apple iPhone 17 - alap
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
- iPhone topik
- Merész dizájn és új teleobjektív az iPhone 17 Pro mobilokban
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Az Apple bemutatta az iPhone 17-et
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
04ahgy
nagyúr
Nem tudom, szereltél-e már NYÁK-ot. Ha igen, akkor tudod, milyen folyamat, hogy a 12V bemenettől a 12V-os molex kiágazó vezetékekhez, és az ATX csati 12V-jához áramot szállító vezetősávokat ráfektetett rézhuzallal és folytonos forrasztóón felvitellel megerősíted. Ekkor nem fog melegedni és elégni a vékony rézfólia, megnő a terhelhetősége.
Ha ezt egy 12V-os ATX tápról táplálod meg (csak a 12V-ot veszed onnan, mintegy szimulálva egy bivalyerős adaptert) akkor többtíz amper terhelhetőségű 12V-os bemeneted lesz. A táp kimeneteihez nem vezet más, csak vezetékezés. Így a paneltápot, ha terheled 3,3V-on 2A-rel, 5V-on 2A-rel, 5VSB-on 1A-rel, és -12V-on 0,3A-rel, akkor a kis paneltápod áramátalakiítói kb. 25W-ot fognak leadni. maguk disszipálnak kb. 5W-ot. A 12V pedig átmenő, a kis paneltáp vígan elvan akkor is, ha 5 halogén autóizzót ráaggatsz a kimeneten, több tíz amper áramfelvétel mellett.
Az általad linkelt tápon is jól kivehetően 4db DC/DC konverter látható (a kép alapján), melyek rendre a 3,3V, 5V, 5VSB és -12V. Nincs ötödik, amiből szintén következik, hogy a +12V-on nem történik feszültségátalakítás.
Ez csak azokra a paneltápokra vonatkozik, amiken a 12V "átmenő" jellegű. Ezeknek 12V-os adapterük van. Aminek nem 12V-os az adaptere, ott értelemszerűen van minden ágon DC/DC konverter, és túlterhelhető.
Más: Nem konkrétan mini-ITX a téma, de APU, az meg kiváló lehet akár játékos ITX konfigba. Egy A10-5800K, teljesen alapórajelen ezt produkálta, tegnap mértem: [link].
HGyu
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! 64GB (2x32) G.Skill Trident Z NEO RGB 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működés
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16) ADATA XPG Lancer RGB 7200MHz DDR5 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 64GB (2x32) Kingston HyperX Renegade 2666MHz DDR4 garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASRock Fatal1ty Z97 Killer alaplap garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16) G.Skill Ripjaws V 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 12 mini 64GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2036
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L13 G3 - i5-1245U I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I NBD Gari!
- Samsung Galaxy S23 Ultra // 512GB // Számla + Garancia //
- Asus TUF Gaming A15 FA507 - 15,6"FHD 144Hz - Ryzen 7 7435HS - 16GB - 512GB SSD - RTX 4050 -2+ év gar
- Samsung Galaxy A53 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest