- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Poco F3 - a mindenes, de nem mindenkinek
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Yettel topik
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- 165 Hz-es panelt tesztel a OnePlus
- Szuperkijelzővel készül a Huawei Mate 80 RS
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
Hirdetés
-
Mobilarena
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. augusztus
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
Essejó
veterán
válasz
phulee #103575 üzenetére
Nézd én a 64-et töltöm pár hónap múlva, és 1xűen jobban látom, hogy jó sorrendben vannak a drótok, mint ha a műanyag csatin keresztül szemlélem.
Illetve a prés érintkezője 3 fogú és picit eltérő szögben áll a hegyük, patch és tömör (fali) kábelt is sikeresen krimpeltem már vele. -
Gaben92
őstag
válasz
phulee #103544 üzenetére
Meg is érkezett mára. A poén az, hogy visszavittem az AX3000-et, elhoztam az AX4200-at és visszakaptam még 8 eurót mert tegnap leakciózták utóbbit.
Lényeg a lényeg, minden oké. Összedugtam, belőttem a szokásos SSID/jelszó párost, mire bejelentkeztem a routerbe már fent volt az 5GHz-en a TV és a soundbar is amik az istennek se akartak csatlakozni az AX3000-hez.
WPA3 beállít, 160MHz engedélyez, WiFi eltűnik, 5mp-el később a 2.4GHz visszajön, még 10-20mp és az 5GHz is ahogy kell. Szóval pontosan úgy működik ahogy azt elvártam volna az AX3000-től is. Szóval semmi nem maradt a furcsa anomáliákból, minden szép és jó.
Nem tudom, hogy csak kifogtam-e egy hibás darabot vagy maga az AX3000 v2 egy gyenge konstrukció de a 4200 eddig jónak tűnik.
Laptopon a speedtest 960/399-et dobott, (1000/400 net) szóval a sebesség is rendben van. Héten még át kell irányítanom egy rakat portot mikor lesz időm, de innentől szerintem nem lesz gond.
-
-
-
válasz
phulee #102405 üzenetére
Viszont az lehet járható, hogy első körben a földszintre teszek egy megfelelő eszközt és majd később az emeleten is kiváltásra kerül a szolgáltatói eszköz? Így jobban optimalizálható a költségoldal.
Természetesen igen, a lényeg, hogy a későbbi bővítésre is gondolni kell.Továbbra is inkább az Asus preferált a jobb backhaul támogatás miatt, ha jól sejtem?
Igen de inkább a rugalmasabb hálózat szervezés miatt.Aztán később az ONT helyett valami komolyabb, szintén Asus eszköz. Ez így jó lehet?
Igen -
válasz
phulee #102390 üzenetére
mivel járok jobban:
2.) Dobom teljesen a 2233 WiFi 6-ját és mindkét szintre kerül mesh képes router, vezetékes backhaul-al összekötve. Az emeleten nincs szükség plusz portra az eszközön, de a földszinten továbbra is kell a TV és esetlegesen más eszköz csatlakoztatása miatt.
Mindenképpen azzal ha a szolgáltatói eszköz csak modemként működik és a teljes belső hálózatot saját eszközökkel oldod meg, lehetőség szerint mesh-be szervezve. Árban többe kerül ez a megoldás de teljes felügyeleted lenne a hálózat felett és későbbi bővítés/csere esetén rugalmasabban tudnál lépni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Olvasd el az összefoglalót!
- Thermaltake Toughpower SFX Platinum 1000W
- Gigabyte B650M Aorus Elite AX ICE + 3 év garancia
- Sony DSC-HX300 digitális fényképező + 3 extra akksi + 8GB memóriakártya + Hama Star 700 állvány
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO LOQ 15APH8 15 notebook - R7 7840HS 16GB DDR5 1TB SSD RTX 4060 6GB WIN11
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF A15 FA507NV 15 notebook - R7 7735HS 32GB DDR5 512GB SSD 1TB SSD RTX 4060 6GB W
- Legion Pro 7 RTX 4090-es laptop 999.000Ft-ért, HP, DELL, Lenovo dokkolók 12.300Ft-tól
- Intel Processzorok sok db : Xeon E5-1620V3, Pentium G4400T, i3 6100, i3-4130, i3-2140T
- Dell 14 Latitude 9410 FHD IPS 2in1 Touch i7-10610U 4.9Ghz 16GB 512GB SSD Intel UHD W11 Pro Garancia
- Bomba ár! HP EliteBook 755 G5 - Ryzen PRO 5 I 8GB I 256GB SSD I 15,6" FHD I Cam I W10 I Gari!
- HIBÁTLAN iPhone 11 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2132
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest