Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marcias

    őstag

    válasz Beri #6872 üzenetére

    Hát, márpedig én szeretném megtalálni az arany középutat a nagyon kis fogyasztás és a nagyon jó hálózati sebesség között :K Persze könnyen lehet, hogy az nem egymagos Atom lesz.
    pereces: Intel PRO 1000 GT tetszik, még az árát is kicsengetem, ha valóban van értelme. Egyébként Intel ITX lapokat nézegettem, az azokra integrált hálózati vezérlők nem jók?

    Steam: marcias88

  • ecaddict

    senior tag

    válasz Beri #6872 üzenetére

    Ezzel az erővel azt is lehetne feltétlelezni, hogy a diszk is bőven bírja a 50 MByte/s-et. Mostanában 3.5"-os HDD-k esetén még a minimum amivel írnak is kb a 1.5x ennek. Úgyhogy van némi tér oprendszer fragmentációhoz stb.

    2.5" HDD (ha nem a raptorokról van szó ami nem igazi 2.5" diszk; én egyébként egy raptor 300-ast használok) viszont kétes, hogy fogja bírni a 50 MByte/s-et.

    Szerencsére ezeket viszont nagyon jól lehet mérni (Linux: sudo hdparm -tT /dev/sdx, Windows: HD tune).

    Azaz, ha valaki azért szeretne gigabites routert venni, hogy nagy mennyiségü fájlt mozgasson ezen keresztül érdemes néhány sebesség tesztet végezni előtte (iperf, hdparm). Alkalmi (nagy mennyiségű) adatmozgatáshoz (bár lehet kicsit kényelmetlenebb) egy eSATAs rack jóval költséghatékonyabb megoldás lehet mint a teljes rendszert felhozni erre a sebesség szintre.

    A WiFi-s része ezeknek a gigabites routereknek (hiába n-es), inkább a 100Mbit-es (Fast) Ethernethez van közel.

    Streaming-re meg majdhogynem bármi jó ami elég stabil.

    ### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

Új hozzászólás Aktív témák