Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz AiRLAC #26466 üzenetére

    hmm Ez igaz, ez kimaradt. 4 Felhasználóról van szó, mindegyik felhasználónál van Windows rendszer + egy telefon. A mennyi adatra így kicsit nehéz válaszolni, mert nyílván végtelen felé konvergálunk mindig. :DDD Viccet félre téve, az 1 TB első nekifutásra elegendőnek tűnik, de az idő múlásával nem akarok korlátozva lenni, szóval legalább 2, de inkább 4 fiókos rendszerben gondolkoznék. Médialejátszás nem jellemző, vagyis olyan formában biztosan nem, mint mondjuk egy HTPC. Médiára streaming szolgáltatáókat használunk, szóval ez annyira nem prio. Persze megeshet, hogy néznék egy-két filmet róla, de akkor bőven elég az, ha csak hozzátudok férni az adathoz. Szóval nem várom el a NAS-tól, hogy ő maga transzkódolja az adott filmet. Nem tudom mennyire volt így érthető, annyira ebben a témában már nem vagyok jártas. :B
    Ha ilyenféle igény felmerülne, akkor vennék a NAS mellé egy külön dedikált médialejátszót. Kb ez a lényeg.

    (#26469) Tonyk: "Synology DSM is GNU/Linux."
    Igen, ööö nem így értettem, hanem hogy előre csomagolt, hívjuk így, és a többi. :))

    "Akkor végleg nem értem mi tántorít el a nas építésétől?!"

    Egyedül az, hogy nem tudom, van-e olyan szoftver telefonra, hogy kényelmesen tudjam az adataimat szinkronizálni. Ugye afelől kétségem sincs, hogy linux alatt ne lehetne bármit is megoldni, de itt kicsit úgyérzem a telefonos rész a szűk keresztmetszet. Ez bőven abból fakad, hogy ez a terep ismeretlen számomra. A lényeg, hogy szeretnék magánfelhőt, de a kliens oldali szoftverekkel nem akarok bajlódni.

    (#26470) boba6: Egy RAID-et azért elvárok a rendszertől. Ha már magánfelhő irányába mennék el, akkor RAID1-et bevállalok. Tekintve, hogy nem több tíz TB-ot akarok tárolni, ezt úgy érzem járható út. Ha én magam építenék, akkor indulásnak 1-1 TB-os lemezek bőven fedeznék az igényeket. (Nincs összesen 40GB fontos adatom, a család többi tagjának is kb ugyanennyi van jelenleg)

    A bütykülős részre én inkább azt mondanám, hogy ki mire költi az idejét. Jelenleg féleg egyetemen félig a munkavilágában vagyok kezdőként, nulla gyerek, nincs nő, szóval időm az van ilyenre. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    PS4

Új hozzászólás Aktív témák