Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lAmator

    újonc

    Sziasztok!

    A korosztályommal ellentétben egyáltalán nem vagyok képben a mobilpiacon. Erre sosem fektettem túl nagy hangsúlyt, jelenleg egy 5-6 éves SonyEriccson X8-am van. Most vennék új mobilt, és minden tanács jól jön.

    A megbízhatóság, minőség irányába tolódjon, akár a teljesítmény rovására is.

    1. 40k fölé nem nagyon mennék árban.
    2. Mindenképpen újat vennék.
    3. Kártyafüggetlent, mert nem kötök hűségidős előfizetést, ami 2x annyiba kerül mint maga a teló.
    4. Hosszútávra.
    5. Android.
    6. LG, Sony -féle legyen inkább, ne valami belépő kínai. Vagy ne is legyen kínai. Jó ezt nem annyira vágom, de Huawei és ZTE meg amikről még nem is hallottam, hát... nagyon jó érv kellene hozzá :)
    7. Kicsi legyen, "egykezes".

    És akkor a mese, hogy mire kell, ezzel talán az árkategória is értelmet nyer.
    - használat: netes böngészés (email, fb youtube, hírek menjen), egyszerűbb appok, stb gyors, gördülékeny használata
    - tárhely a zenéknek: az X8-nál megint csak több lehet, sd bővítés előny
    - alap telefon funkciók fontosak
    - wifis nettel használnám főleg
    - hagyományos funkciók: erős rezgés, hangos csörgés, jó akksi (cserélhető!) / üzemidő, vaku lámpaként is, fm rádió, 1 SIM elég
    - egy-egy leejtést tokban azért viseljen el
    - szeretem testreszabni, szóval ha a rém ronda témát stb nem lehet lecserélni az zavarna. Alap appokat esetleg lehessen törölni (vagy legyenek jók) -> de ez már nem lényeg.

    Tehát egy stabil, nem túl okos, nem erőgép, megbízható telefont keresek.

    Ami nem kell:
    - jó kamera (biztos, hogy lesz, az X8-nál úgyis jobb lesz minőségben, előlapra sem kell, szóval mind1)
    - nem kell szinte multimédia. Nem fogok rajta hd filmezni, komolyabban játszani stb. Ezért a kicsi méret -kicsi kijelző sem probléma.
    - 4G vagy bármi brutál netes/hálózati képesség
    - Alap appok: mindegy, majd úgyis szedem, ami kell.

    Olvastam pár tesztet pl Galaxy Ace4 vagy LG L90, Sony E3, nagyjából megfelelnek. De a tapasztalatotok vagy az újabb választék mindenképpen érdekel. Bocs a regényért és előre is köszi :)

  • lAmator

    újonc

    válasz Sgr_A #111531 üzenetére

    Köszi a tippet. Talán mégis meg kellene barátkozni a kínaikkal? Ezen a szálon elindulva mi lehet ezzel a csodával: Vernee Thor? Itt a teszten különösen ajánlott címkét kapott xD Ez vajon mennyire lehet tartós?

  • lAmator

    újonc

    válasz kinder93 #111530 üzenetére

    Kicsit művelődtem időközben :)
    Galaxy J5 (2016)? Régi chip, de megkapta a 2 GB RAMot, alap netes csomaggal 30k-ért láttam, de kártyafüggetlenül is 48k MMarktban.
    Ha igaz, hogy 80 ról indult tavasszal (és sokan írták akkor, hogy az ára a legnagyobb baj), most már ~féláron jó vétel lehet nem?

Új hozzászólás Aktív témák