Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erhas01

    tag

    Üdv szakik!

    Elakadtam a root joggal, jelszó megadásával.
    Linux Mint 17 Mate 32v2 Qiana. ( kubuntun és ubuntun is próbáltam előtte. )
    Telepítéskor megadtam: név, számítógép név, felhasználó név, jelszó.
    Program frissítéskor - pl. firefox - , új program telepítésekor, szoftverkezelő elindításakor általában mi a teendő?
    Felhasználóként léptem be: pl: endre . Hogyan leszek root?

    Nézegettem az összefoglalót, de nekem régen volt linux a gépemen fenn -redhat,uhu,suse, 2001-
    Még csak keresem a megfelelőt. Nekem az Ubuntu 12.04 a kevesebb, logikusabb, a több asztalos felülete nagyon tetszik, a Mint 17 Mate átlátható menüsorral szintén jó. Intel Pentium 4 Prescott kb: 1GB ram, 20GB hdd.
    Köszöntem: erhas01

  • erhas01

    tag

    válasz spammer #35800 üzenetére

    Mint 17 mate

    "Írja be a root felhasználó jelszavát" :

    Megpróbáltam a su parancsot odaírni, nem működött.

    Itt hagytam a gépet pár percre és bekapcsolt a képernyővédő.
    Kérte a jelszavam, nem tudtam a sajátommal belépni, újra kellett indítanom a gépet.
    Valamit kihagytam, vagy nem jól írja a ***** jelszót?
    A számot a numerikus billentyűzeten írjam? Próbaképpen írtam be, nincs benne se ékezet, se extra karakter.
    Ellenőriztem a leírás alapján linuxon a md5sum értéket, jó lett letöltött iso fájl.

  • erhas01

    tag

    Köszönöm az eddigieket!

    Újratelepítettem a Mintet, új név, jelszó, stb.

    ubyegon2:
    Beírtam a terminálba ..... a jelszavam beírása után enter: hitelesítési hibát jelez és kilép.

    spammer:
    "De nem kell rootnak lenned egyébként, normál felhasználóként is tudsz telepíteni, frissíteni stb."
    Mindenre jelszót kér tőlem, semmit nem enged változtatni a csomagokon. Ez egy 1x éves gép.

    Visszateszem az ubuntut, ott kiirom a baserokkal a mint-eket. Keresek valami mást is, valami működő csak lesz.

  • erhas01

    tag

    válasz spammer #35806 üzenetére

    Ép ez a gondom!
    Kubuntu, ubuntu és Mint alatt sem fogadja el a jelszót.
    Cserélek egy billentyűzetet és telepítek újra?...
    A telepítéskor a magyar billenytyűzet kiválasztása elég, vagy ki kell jelölni a listából?
    - genius k645 olcsó billenytyűzet -
    Beírtam az összes karaktert kicsit nagyot ékezetest a mezőben és helyesen jelenítette meg.
    A Mint telepítésekor egyszer a karaktersorost is kipróbáltam, ott sem láttam hibát jelezni, "OK" volt végig.
    A videó, hang szép és jó a madvr minőség.

    [ Szerkesztve ]

  • erhas01

    tag

    válasz spammer #35806 üzenetére

    ÁÁÁÁÁÁ TALÁN MEGVAN!!! :)))

    A linux leírásban direkt kiírták kisbetű és odafigyeltem erre!
    A youtube és gmail beíráskor figyeltem fel pár hete.
    Átvált a billentyűzet kisbetűről nagybetűre és fordítva jelzi a CapsLock akkor jó!
    Nálam ekkor, ha be van kapcsolva kisbetű és ha nincs nagy betű!

    ubyegon2:
    Beírtam a terminálba su.....
    Majd CapsLock be!
    Ekkor nekem kis betüt ír! :)))))))))

    a jelszavam beírása után enter
    elfogadja
    Majd Capslock ki és exit!

    Érdekes ez a Linux! :C

  • erhas01

    tag

    válasz erhas01 #35809 üzenetére

    Tapasztalatok és kérdések is alul:

    ( Célom a p4 gépen jelenleg a lehető legkevesebb beállítás végzése a telepítés után. )
    A Linux Mint Mate 17 32v2 telepítéséről:
    Kimondottan közellátóknak ajánlhatom.

    Ha CapsLock be van kapcsolva telepítéskor a jelszó beírásakor megfordulnak a betű beállítások.
    Több telepítés, próbák ( kb 35 ) után azt láttam, mindig másképp működött a gép, 80%-os.
    Frissítések telepítése után: a menü háttere fekete lesz, mint a Cinnamonnál, és csak ikonok jelennek meg, majd az egér föléjük húzása után jelenik meg mi az adott ikon és mi a neve. Használható marad a rendszer a felülete, a megjelenése kényelmetlen lesz.
    A nyelvezet a teljes frissítés után részben angolra vált.
    Ha megtörtént a frissítés és újraindult a gép a billentyűzet a hibás CapsLock mizériám után helyesen kezdett működni!Szoftveresen helyreáll!?!

    Egyéb:
    Linux Mint 17.1 KDE: Akadt,a gépem ennyit bírt.
    Linux Mint 17 KDE: Elindult, számomra kicsik a betűk, több az effekt.
    Linux Mint 17.1 Cinnamon: 17.1 más elrendezés, működik ... a Mate marad.
    Linux Mint 17 Cinnamon: Live, fel sem raktam, mivel a 17.1 már elindult.

    Működési hibák nálam, eddig meglepően kevés... :
    Valószínűleg ide kábel is lehet a gondom.
    DVD - RW írás és lemezkezelés - valószínűleg csak nálam -, minden típusnál és minden, 8 Linux Mint verziónál - mert szemre nekem ugyanaz a használandó szoftverkörnyezet!

    Törlés nem működik, vagy nem látja az ide írókat, vagy az usb írót.
    Kettő teljesen egyforma típusú ide író van egy ide kábelen a gépemben. Ezt az összes általam használt írószoftver nem különbözteti meg.

    Hogyan jelöljem ki, ha nem tudom melyik az?
    A kártyaolvasónál minden bemenet külön nevet kapott.

    A K3b, a Brasero, Xfburn. Azonos , hasonló szoftveres hibáim vannak!
    Egyik íróprogram sem,látja a törlésnél a lemezeket, többször be kell helyezni. A lemez új, erről telepítettem.
    Csak egy lemezt helyezhetek bele az egyik meghajtóba.
    Ha mégis sikerül elindulni az írásnak a végén az üres meghajtó nyílik ki,
    a megírt lemez bennmarad.
    Néha lefagy a program. Erőltetett bezárás.
    A saját megírt lemezekből négyből kettő talán jó, erről bootolva a gépet elindul és sikeresen települ.
    Kettő írómból csak egyiket engedi használhatom írásra, a másikat csak törlésre. Igen,jól írtam!

    Nagyon hiányzik nekem az alapcsomagból:
    A kétablakos fájlkezelő, a Krusader.
    A Felraktam wine-t, a XnView-et.

    Kérdések:
    A sok lemez és telepített verzióknál fogalmam sincs...
    Hol találom meg:
    - az éppen telepített rendszer nevét és verzióját.
    pl.:Linux Mint Mate 17 32v2 stb.
    Ez addig fontos nekem, amíg ki nem választom a szimpatikusat.

    A betűtípusokat a a régebbi VLC a filmfeliratoknál nem ismerte fel ~ u és ^ u , vagyis ű és ő helyett. Ez a hiba ugyanazon rendszer többszöri (I)Linux Mint Mate 17 32v2(/I) újratelepítése során változott néha felismerte, néha nem.
    Ezért adtam hozzá pár betűtípust.
    Hogyan tudok, vagy lehet -e többet kijelölni egyszerre a MintInstall 7.5.7 -ben?: Összesen 298 csomag van.
    Köszönettel : erhas01

  • erhas01

    tag

    válasz spammer #36128 üzenetére

    Köszöntem!
    A Krusader úgy ahogy minden működött, kézre állt,
    az SMplayer képe nekem kissé után húzós, darabos vetítésű,
    a VLC- megszoktam, minden hibája, beállítása egyelőre elég,
    a XnViewMP, elírtam, ezt raktam fel.
    A programcsomagok:
    Először végignéztem, aztán én is szelektáltam. Észrevettem, a törléskor a függőségeket is viheti. Egyszerűbb volt mindig újratelepítenem.
    "uname -a
    lsb_release -a"
    ... de régen volt ... Sikerült!

  • erhas01

    tag

    válasz Fenyő #36130 üzenetére

    Köszöntem!
    Egy napba került, mire sikerült rávenni p4-t a dvd írásra. Xfburn.
    Teleírtam a lemezeket, most rá kell jönnöm, hogyan töröljem.
    Üresnek látja a lemezt, amit előzőleg írtam, nem tudja törölni,
    nem is lát lemezt, de bootolni tudnék róla, ott az adat.
    Erőltetett kilépés... ez lesz a Mate halála...
    Kiveszem a lemezt, ha automatikusan indul, ha letiltom,lefagy
    a következő lemez behelyezésekor. Xfce írás indul...

    Az összefoglalókban, telepítő leírásokban látom az md5sum-ot.
    Sehol nem írják le:
    A winről áthozott üres pendrive, sdhc kártyát formázzam meg, mert
    nem fog megjelenni a fájlkezelőben.Tudom ez alap, de az olvasót sem
    jelezte. Ebből nem esett le, hogy a kártya nincs formázva és nem a driver
    hiányzik. A telepítőkbe bele kellene írni, vagy jelezni az összefoglalóba.
    Ez másfél napba volt.

    qt, gtk ... Libreoffice, VLC, dvd író, Firefox, kétablakos fájlkezelő.
    A midnigh commander -nél picivel nézhetőbbet.
    Synaptic, úgy tíz éve láttam.

    Xfce írás kész, nézem.

  • erhas01

    tag

    válasz erhas01 #36135 üzenetére

    Linux Mint, az Xfce 17.1 csomag, tesztem eredménye:

    Egy régi ablakkezelőre emlékeztet a startmenüben a Beállítások felülre elhelyezése. Az összes beállításoknál, a kiválasztás után, a Minden beállítás gomb a jobb alsó, ellentétes sarokba elhelyezett nyomógombja még ezt is negatívan alulmúlja. A beállítások tömkelege nyomasztóan sok. Minden másban hasonlóan jó a többi csomaghoz képest. A négyből ezen az ablakkezelőn kellene legtöbbet állítanom.

    A betűnagyítást 12 -re állítottam, háttérképekből választottam, írtam egy dvd-t, elindult a LibreOffice, a billentyűzet eddig hibátlanul működik. A VLC és az ablak megjelenítés érzésre gyengébb a Mate-nál, után húzós, középen enyhén késik egy fél centis csík, vagy fut valami mellette. A felirat betűtípus hibák a VLC 2.16 frissítéssel eltűntek. Minden biztonságos frissítést engedélyeztem. Eddig stabilnak tűnik, minden a DVD íráson múlik marad -e az Xfce.

    A LibreOffice-ban a Liberation Serif 12 betűvel 140% nagyítással is rondán életlen pl. : az „o” „a” egyéb karaktereknél is jobb közepében piros nem pixelt, hanem szabályos vonalat látok, az l elnél egy piros vonalat bal oldalon! Ezt csak itt az Xfce-n ellenőriztem le! A beállításoknál a Red Green Blue színekkel variálnom kell majd!

    A gyakorlati, használati sebesség szerint az ablakkezelők felületekből nekem a Mate, KDE, Cinnamonn, Xfce a sorrend. Ha a család nem veszi észre a változást és megtalál mindent, akkor ez is elfogadva.

  • erhas01

    tag

    válasz Freel #36136 üzenetére

    Adat visszaállítás: raid probléma, linux, felülírt első szektor, kötet, itt olvastam.

    Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez:
    [link]
    Get Data Back - adatvisszahozás:
    [link]

  • erhas01

    tag

    Linux Mint a KDE 17.1 Hu: 64-bit AM1, 5350, 8GB.

    Kérdéseim a linux telepítési próbák előtt:
    1
    Létezik olyan kész KDE felület, ahol lehető legkevesebb, vagy semmi a kék szín?
    KDE = > ZDE Zöld legyen! Ikon, menü, stb, minden.
    Hol, hogyan kellene ezt majd beállítanom, merre keressem?
    2
    Mint Mate startmenü és felületet más belsővel használni, pl. Mint XFCE re rátenni?

    Kezdőként esélytelen, ne is gondoljak rá, felesleges időpocsékolás, értelmetlen.
    Köszönettel.

    [ Szerkesztve ]

  • erhas01

    tag

    1
    CPT.Pirk , Lathronos , Fenyő Köszöntem a Mate segítséget.

    2
    ubyegon2 Köszöntem a TRIM parancsokat, és a megerősítést, az SSD-t már kezeli az Ubuntu és a Mint. A régi Logout-os cikk még meghaladja tudásom. Ebben a topik összefoglalóba eddig a pillanatig még nem találtam leírva az SSD -vel mit tesz az előbbi kettő kezdőknek való linux.

    3
    A P4-re próbaképpen ez került fel és még éppen működőképes:
    Ubuntu 14.04.2 LTS Cinnamon 32 All In One Edition
    Itt a Rendszerbeállítások, Kisalkamazások között, a Classic Menu 2.6.9:
    [link]

    Ez az általam nevezett Mate menü, ami a legjobban, azonnal kézre állt.
    Bár ennek a színe más, mint a Mint Mate, felőlem bármilyen Xfce a Classic Menu- vel használva jobban megfelelne.

    A Cinnamon és ez a Calssic Menü is fekete alapon világos betű, a régebbi monitoromon olvashatatlan ( ki kellene dobnom ), ezért kellene a Mint Mate világosszürke alapon fekete felirattal.

    Szerencsém volt, mert a Mint az állandó kísérleteim alatt kiterült, meg Lathronos Ubuntu all in one csomagja éppen elkészült az íróban.

    Az Ubuntuval elfogult vagyok, mert már használtam. Hiányzik valami belőle, van ami sok, és van ami ugyanaz, mint a többi, olyan babás.

    4 Kérdés: SSD, AM1 , Terveim...
    Ha a Mint, vagy az Ubuntu megformázza az SSD-t, pl.: A kettő partíció és 25% szabad hellyel.
    Bár még nem próbáltam...
    Elméletileg a méretbeállítások maradhatnak a többi, más Linuxhoz is?
    Csak törölni kell a partíció tartalmát, vagy mindig - az alapján - állítsam be újra kézzel a méretbeállításokat? ( 2048 ).
    A gyorsabb gépemen hamarabb végzek, mint a P4 -en, ha már tudom mi tetszik,szükséges, akkor variálok a minden mással.

  • erhas01

    tag

    Kérdéseim, észrevételeim volnának, úgy általában és személyhez is:
    Apróságok melyek a használatot könnyítenék meg szerintem minden konfigon.

    1
    Lathronos:
    Ubuntu 14.04.2 Cinnamon 32bit HU All In One Edition
    Ebben hol találhatom meg a mindent eltüntet és az asztal látható. Az az ikon, nagyon hiányzik.
    Lehet én, hogy tüntettem el valahogyan. Mi annak a neve?

    2
    Az Ubuntu, Mint Linuxon hol lehetne beállítani, rögzíteni egységesen pl.: a mappáknál:
    Az ikonnézetet listanézetté úgy, hogy a másik könyvtárba átlépve ott is listanézet legyen.
    Ne az egyik könyvtárba ilyen, a másikban meg újra be kell állítani.

    3
    Az Ubuntu verzióknál: - Talán kárt nem okoztam vele -
    Az az alsó panel vagy mi, minek oda? Azok a gombócok. Nem tudom hogy hívják, vagy sehogy verziótól függ, mit kell ki, vagy beikszelni. Én eltüntettem, hasznát nem találtam.
    pl.: Az Ubuntu Studió-ban rátakar a teljes ablakos felületen a megnyitott ablakra, megbénítva azt amit éppen használtam.
    Felül is van vízszintes csíkban menü, meg alul is van fontos menü.
    Az ablak bal sarka, jobb sarka, le fel, sok idő, hatalmas a terület.
    Szóval ... van a startmenü panel, meg ez a panel. Startmenüt hagytam meg, alulra tettem.

    4
    Nagyon sok ablakon látom, különböző verzióknál:
    Nincs bezáró x , egész ablak gomb, kicsinyítés gomb.
    Nekem oké, Alt+f4, vagy jobb egér gomb és bezár,
    de egy hetvenöt évesnek telefon.

    5
    Próba képen direkt az összes betűtípust 1cm körülire, szemüveg nélkül is jól olvasható méretűre tettem:
    Erőforrás hiányában lehetetlen tesztelni, tudom. pl.: Elválasztás: Számítógé-p!
    Az angol szöveg ugyanolyan "bizonytalan" olvashatatlan.
    A szövegablakban ha kijelölöm a szöveget, általában nem lehet végigolvasni kurzorral, vagy eltolja a középre rendezés miatt és semmi sem látszik, ha egyáltalán több sorba jeleníti meg.

    6
    Érdekesség:
    Eddig semelyik 32 bites verzió nem ismerte fel a kettő azonos IDE íróm, csak egyet lát, egyazon kábelen!

    7
    Az Ubuntunál:
    Az ablakon kívüli görgető, még jó, hogy olvastam róla. Nem látom, de ott van. Telefonon keresztül ... elmesélni.

    8
    Egy dicséret:
    Vajon a Linuxon miért van jobban beállítva a VLC. Pontosan úgy, ahogyan a Windowson is kellene. Szinte hozzá sem kellett nyúlnom.

    9
    Volt olyan telepítő - együtt mind egyik sem- amely:
    - anyanyelven magyarul jelent meg,
    - megnézhető live, telepítés nélküli, kipróbálható - verziófüggő -,
    - telepítés után kiadta a lemezt,
    - Enter-rel újraindítást kért, sajnos csak angolul.

    10
    ubyegon2
    Minden próbám üres HDD-re p4-en, vagy az üres SSD-n AM1 -en , teljes törléssel végeztem.
    Fontos adat telepítéskor kiiktatva.

    A TRIM parancsot rábíztam a telepítő szoftverre.
    Az ext4 és a swap, azaz kettő partíció. Feltételezem pl. az Ubuntu 14.04.02 jól elkészíti ezt.
    A következő telepítéskor elvileg elég lenne az ext4 tartalmát felülírni és a particionálás kimarad.
    Álmodoztam, ezért volt az előbbi ötlet:
    pl.: a Chakra-2015.03-euler-x86_64 ezt használná és elmondhatnám láttam már olyat. Ennyi.

    Többet megnézek, előbb rögzül a logika, meg minden.
    Ez okból a kész All In One rendszer is az elején nagyon sokat segített nekem.

    Köszöntem!

  • erhas01

    tag

    ubyegon2, Lathronos
    Köszöntem minden beállítás működik.
    Chakra: sikerült eljutni a dos ablakig. Hurrá!

    Lathronos:
    Plank dokk:
    Azt láttam, ahány fajta Linux, annyi elhelyezése, és majdnem annyi neve van ugyanannak.
    A beállítási panelen: Volt olyan, ahol azt éreztem nincs is kész maga a beállítási panel.
    Nem volt olyan lehetőség, hogy felül elhelyezés - vagyis négy sarka van a monitornak ebből hármat megadhattam -, vagy kikapcsolni, vagy rejtve marad végleg. Kell, nem kell választás hiányzott.

    Nem jöttem rá az akadálymentesítés fülnél a hangos olvasás, vagy képernyő olvasás program kikapcsolására. Le kellett törölnöm.

    További, apró észrevételeim - Linuxonként változó - :

    1
    A hang beállítások:
    - Néhol nincs normál, erősítetlen szinten a hang ,vagy nagyon halk.
    - A hang kijelző a menüsorban, - amire kattintunk elsőre - néhol úgy jelzi pl. 66%, pedig a beállításoknál 100% -ot mutat. Ekkor az éppen gép előtt ülő mit tesz, maximumra húzza a hang beállítását. Innentől zajos és darabos lesz a hang. Kettő nap eltelt, mire erre rájöttem.

    Hang beállítások az általános tevékenységekhez: -Levelek, bezár, figyelmeztetés, stb.
    Nem kell, alapból néma legyen.
    A vakoknak kell a billentyűzet mellé, oda igen. Az autónál sincs figyelmeztető hang mindenre, meg se vennék.

    2
    Firefox Beállítások, szigorításaim: Szerintem!
    A Beállítások megnyitása új fülben ez nagyon jó, pofonegyszerű.

    Általános, Indítás, Kezdő lap:
    Alapból ne legyen üres, valahova mutasson.Lássa a kezdő, van internet, működik.

    Letöltések:
    Rákérdezés a fájlok letöltési helyére. Ezt az alapnak beállítani.
    Ha ezt sikerül átadni a felhasználónak, megtanulja az adatmentést, az adatai helyét, rájön az a hely az övé! Ha összeomlik a rendszer képes lesz megmondani, mi a neve és az elérési helye az adattárolójának. A család csak a háttérkép változását látta nálam, minden másról azt hitte, ugyanaz. Csak egy adattároló volt, ami végig ugyanúgy működött, ezen kívül minden mindig formázva, törölve volt.

    Keresés:
    Google lehetne az alap, vagy elérhető a kiválasztáskor, vagy legyen ott .
    Ha nekem kellene beállítani elsőre, nem menne. Yahoo > keres > Google.com, így megy.
    Európában működőképesebb a Google eddig. A jogi csatához, monopóliumhoz nem szólnék.

    Adatvédelem:
    Nem akarom, hogy a webhelyek kövessenek.
    Nem jegyzi meg az előzményeket.
    Minden előzmény törlése kilépéskor.

    Jelszavak:
    Nálam nincs kijelölve .... Nem jegyez meg semmit.

    Speciális:
    Adatküldés
    A Firefox állapotjelentés bekapcsolása
    Hibajelentő bekapcsolása
    Hálózat
    Gyorsítótár korlátozása: 0MB
    - Ez érdekes, nálam a lassú 1999-es HDD-s gépnél, ha nem 0MB, akkor 20 - 30 lap körül lefagy a böngésző, Linux, Windows mindegy.

  • erhas01

    tag

    válasz CPT.Pirk #36528 üzenetére

    Ez a teszt telepítő Hdd egyike, a fórumok olvasásához, gépeléshez tökéletesen megfelelnek.
    Azért írtam ki, nehogy félreértés legyen. Kettő gépen dolgozom van a p4, és az AM1.
    steagate barracuda ata ST320011A 20,4GB ez 2002 apr 12 ezen a másikon volt az xp.
    A HDD a leglassabb egységem, továbbá büntetlenül lehet rajta gyakorolnom, törölnöm, particionálnom. A 720p -t VLC - vel sikerül összehangolni Linuxon is. Ennél erőforrás-igényesebb programot eddig gyakorlatilag nem használtam.

  • erhas01

    tag

    válasz Lathronos #36530 üzenetére

    A P4-es gépen a HDD: Tévedtem, nem 1999-es, hanem 2001-es.
    A HDD 2001 N79 IBM DESKSTAR 20GB 7200 RPM P/N 07N7402 MLC: H32368 CHS 16383/16/63 REV: A03 A141211

    Szeretném megkérdezni,mivel listázhatom ki a hardverek adatait?

  • erhas01

    tag

    válasz ubyegon2 #36533 üzenetére

    A p4-es gép: ..... Ezt mind be kell gépelnem?

    A felesleges részeket, vagy mindet kérem a moderátor,topikgazda törölje!

    Motherboard: Asus Rev1 P5P800-se 2005-07-09
    Cpu:P4 3GHz Socket 775
    width: 64bit ..... 64 bites a processzor? Lehet. ... Telepíthetek újra?
    clock:200 MHz
    Memory: 4X 512MB DDR
    Display:RV635 Radeon HD 3650/3750/4570/4580
    Multimédia: 82801EB/ER (ICH%/ICH5R) AC'97 Audio
    Disk: ATA IC35L020AVER07-0 HITACHI 18GB !!! Cabel select jumper.
    Volume: ext4
    Logical name: /dev/sda1
    Logical name: /
    Version 1.0
    Serial: 08cc4c34-b5e3-4ef-9c1f-82f8a6b8eeda
    Size/Capacity: 16GiB ................ Jé lehet másolni is ...

    -volume:1
    description: Extended partition
    physical id: 2
    bus info: scsi@0:0.0.0,2
    logical name: /dev/sda2
    size: 2045MiB
    capacity: 2045MiB
    capabilities: primary extended partitioned partitioned:extended
    *-logicalvolume
    description: Linux swap / Solaris partition
    physical id: 5
    logical name: /dev/sda5
    capacity: 2045MiB
    capabilities: nofs

    Az íróból kettő van, egy ide szalagkábelen. Később megnézem a jumpert, és a bekötést.
    -cdrom
    description: DVD-RAM writer
    product: DRW-1612BL
    vendor: ASUS
    physical id: 0.1.0
    bus info: scsi@0:0.1.0
    logical name: /dev/cdrom
    logical name: /dev/sr0
    version: 1.06
    capabilities: removable audio cd-r cd-rw dvd dvd-r dvd-ram
    configuration: ansiversion=5 status=nodisc
    *-scsi:1
    physical id: 2
    logical name: scsi1
    capabilities: emulated
    *-cdrom
    description: DVD-RAM writer
    product: DRW-1612BL
    vendor: ASUS
    physical id: 0.1.0
    bus info: scsi@1:0.1.0
    logical name: /dev/sr1
    logical name: /media/levego
    version: 1.06
    capabilities: removable audio cd-r cd-rw dvd dvd-r dvd-ram
    configuration: ansiversion=5 mount.fstype=iso9660 mount.options=ro,nosuid,nodev,relatime,uid=1000,gid=1000,iocharset=utf8,mode=0400,dmode=0500 state=mounted status=open

    Külső HDD USB és ESata vagy Firewire bekötéssel. Kettő adatkábel van csatlakoztatva egyszerre!
    scsi:2
    physical id: 3
    logical name: scsi2
    capabilities: emulated
    *-disk
    description: ATA Disk
    product: SAMSUNG HD502HJ
    physical id: 0.0.0
    bus info: scsi@2:0.0.0
    logical name: /dev/sdb
    version: 0001
    serial: S20BJ90Z693579
    size: 465GiB (500GB)
    capabilities: partitioned partitioned:dos
    configuration: ansiversion=5 sectorsize=512 signature=2a4bf086
    *-volume
    description: Windows NTFS volume
    physical id: 1
    bus info: scsi@2:0.0.0,1
    logical name: /dev/sdb1
    version: 3.1
    serial: fca110ad-8a4d-374c-b1ec-81c1e972432e
    size: 465GiB
    capacity: 465GiB
    capabilities: primary ntfs initialized
    configuration: clustersize=4096 created=2010-07-24 20:39:23 filesystem=ntfs label=adat state=clean
    Nyomtató:
    scsi:3
    physical id: 5
    bus info: usb@3:2
    logical name: scsi4
    capabilities: emulated scsi-host
    configuration: driver=usb-storage
    *-disk
    description: SCSI Disk
    product: psc 2210
    vendor: HP
    physical id: 0.0.0
    bus info: scsi@4:0.0.0
    logical name: /dev/sdc
    version: 1.00
    capabilities: removable
    configuration: ansiversion=2 sectorsize=512
    *-medium
    physical id: 0
    logical name: /dev/sdc

    lsblk:
    NAME MAJ:MIN RM SIZE RO TYPE MOUNTPOINT
    sda 8:0 0 18,7G 0 disk
    ├─sda1 8:1 0 16,7G 0 part /
    ├─sda2 8:2 0 1K 0 part
    └─sda5 8:5 0 2G 0 part [SWAP]
    sdb 8:16 0 465,8G 0 disk
    └─sdb1 8:17 0 465,8G 0 part
    sr0 11:0 1 1024M 0 rom
    sr1 11:1 1 2,7G 0 rom /media/levego

    lscpu
    Architecture: i686
    CPU op-mode(s): 32-bit, 64-bit
    Byte Order: Little Endian
    CPU(s): 2
    On-line CPU(s) list: 0,1
    Thread(s) per core: 2
    Core(s) per socket: 1
    Socket(s): 1
    Vendor ID: GenuineIntel
    CPU family: 15
    Model: 4
    Stepping: 1
    CPU MHz: 2998.674
    BogoMIPS: 5997.34
    L1d cache: 16K
    L2 cache: 1024K

    lsmod
    Module Size Used by
    nls_utf8 12493 1
    isofs 39205 1
    bnep 18895 2
    rfcomm 58045 0
    bluetooth 391253 10 bnep,rfcomm
    6lowpan_iphc 18262 1 bluetooth
    binfmt_misc 13140 1
    usblp 18288 0
    wl 6144840 0
    cfg80211 418839 1 wl
    snd_wavefront 34046 0
    snd_cs4236 29209 0
    snd_intel8x0 37321 2
    snd_opl3_lib 18651 2 snd_wavefront,snd_cs4236
    hisax_isac 13822 0
    snd_hwdep 13272 2 snd_wavefront,snd_opl3_lib
    snd_ac97_codec 105860 1 snd_intel8x0
    snd_wss_lib 25739 2 snd_wavefront,snd_cs4236
    hisax 498162 1 hisax_isac
    snd_mpu401_uart 13865 2 snd_wavefront,snd_cs4236
    snd_seq_midi 13324 0
    snd_seq_midi_event 14475 1 snd_seq_midi
    snd_rawmidi 25722 3 snd_wavefront,snd_mpu401_uart,snd_seq_midi
    ac97_bus 12642 1 snd_ac97_codec
    dm_multipath 22373 0
    isdn 124492 1 hisax
    snd_pcm 87194 4 snd_ac97_codec,snd_intel8x0,snd_wss_lib,snd_cs4236
    crc_ccitt 12627 1 hisax
    scsi_dh 14458 1 dm_multipath
    snd_seq 56592 2 snd_seq_midi_event,snd_seq_midi
    serio_raw 13251 0
    avmfritz 18593 0
    mISDNipac 33594 1 avmfritz
    lpc_ich 16877 0
    mISDN_core 85986 3 avmfritz,mISDNipac
    snd_seq_device 14137 4 snd_seq,snd_rawmidi,snd_opl3_lib,snd_seq_midi
    snd_timer 28648 4 snd_wss_lib,snd_pcm,snd_seq,snd_opl3_lib
    shpchp 32143 0
    snd 66670 17 snd_ac97_codec,snd_intel8x0,snd_hwdep,snd_timer,snd_wss_lib,snd_pcm,snd_seq,snd_rawmidi,snd_wavefront,snd_mpu401_uart,snd_seq_device,snd_cs4236,snd_opl3_lib
    ns558 12598 0
    gameport 15189 1 ns558
    ppdev 17391 0
    soundcore 14599 1 snd
    parport_pc 32021 1
    lp 13299 0
    parport 40836 3 lp,ppdev,parport_pc
    mac_hid 13059 0
    btrfs 884298 0
    xor 26221 1 btrfs
    raid6_pq 97455 1 btrfs
    uas 22631 0
    dm_mirror 21756 0
    usb_storage 52721 1 uas
    dm_region_hash 20121 1 dm_mirror
    dm_log 18072 2 dm_region_hash,dm_mirror
    hid_generic 12503 0
    usbhid 47035 0
    hid 95946 2 hid_generic,usbhid
    firewire_ohci 35647 0
    radeon 1312439 3
    psmouse 91277 0
    firewire_core 61867 1 firewire_ohci
    floppy 59708 0
    e1000 121463 0
    crc_itu_t 12627 1 firewire_core
    i2c_algo_bit 13197 1 radeon
    pata_acpi 12901 0
    ttm 85257 1 radeon
    drm_kms_helper 55007 1 radeon
    drm 255469 6 ttm,drm_kms_helper,radeon

    lspgpot
    gpg: keyblock resource `/home/levego/.gnupg/secring.gpg': állománymegnyitási hiba
    gpg: keyblock resource `/home/levego/.gnupg/pubring.gpg': állománymegnyitási hiba
    # Ownertrust listing generated by lspgpot
    # This can be imported using the command:
    # gpg --import-ownertrust

    ^C
    gpg: Interrupt caught ... exiting

    Köszöntem.

  • erhas01

    tag

    válasz CPT.Pirk #36535 üzenetére

    A 100. DVD írás vége felé egyszer csak megjelent a magyar K3b-n a magyar felirat:
    Nem kell teljes DVD lemezformázás, - ami 1 óra! - felül tudom írni egy menetben. DVD/RW2x.

    Én azt csodálom, ti mennyit gépeltek, próbálkoztok mindennel.

  • erhas01

    tag

    válasz Lathronos #36493 üzenetére

    Az md5 nálam:

    Voyager 14.04.04 32bit HU.iso
    e223afe1fbab6d3f3b58abde4518c83c

    Voyager 14.04.04 64bit HU 2015 március.iso
    ea12aaf12bdf545c976de93583d4e946

  • erhas01

    tag

    válasz erhas01 #36556 üzenetére

    Magánvélemény csak erről a Voyager 14.04.04 All IN One:

    A fényerő meglepően erős volt a többi telepítéshez képest.

    Ha valaki megnézi a Menüt és a Beállításoknál a Menüt látható tükör fordítva van az elrendezés! Vajon miért? Miért akarnak összezavarni az ellentétes beállításokkal?
    A beállításoknál a menü, az a hatékonyabb.
    .... Kettő programozó írta, kettő különböző helyre.
    Miért?:
    Ha el akarok indítani valamit, csak gondolja mindenki végig, melyik rövidebb:
    pl 27 coll-on ,vagy mérje le a monitorán vonalzóval.
    1
    Egér bal sarok fel, katt, monitor középre le, katt, vissza bal sarokba oszlopba le.
    2
    Egér bal sarok fel, katt, le, katt, jobbra, katt.
    Ugye az elsőnél kétszer jártam be ugyanaz a szakaszt, a másodiknál megspóroltam egy oda utat. Ez még érintőképernyőn is ugyanannyi. 2 másodperc legalább minden alkalommal.

    Ez a jelenlegi fenti Voyager Startmenü elrendezése alulra és jobboldalra való. Továbbá akkor ott már értelmet nyerne a beállítások menüben a vissza a beállítások gomb, a bezár gomb a jobb alsó sarokban van.
    A főmenüből az almenübe lépünk útvonal:
    ... utasítás be, hajtsd végre a feladatot, lépj ki az almenüből ...
    Először a garázst nyitom ki és utána keresem, ami benne van.
    Az mindegy melyik sarokban, oldalon van a menü, csak kövessék a hozzáadott programok is a főelrendezést.Attól még, hogy esetleg kiválóan programozták ezt a Startmenüt, más helyen elrendezésben nem biztos, hogy ugyanúgy megfelelhet. Csoportosítani kellene a csomagokhoz a programelrendezéseket is.

    A Plan itt is szintén feleslegesé válik, helyette bekerülne a menü paneljébe az összes gyors gomb. Az osztott asztal ikon, a Plan is a sorozatos görgetéskor, idegesítő, persze az a feladata.
    A Plan-ba, amikor egy új program kerül bele szélességben alul hízik és lassan kitakarja a jobb sarokban is az alul levő gombokat. Sok a jóból.

    Továbbra is tartom, itt fokozottan jelentkezett az elrendezés, a beállítások problémája:
    Törlés nélkül, nem lehet kikapcsolni, inaktiválni a programok egy részét. Három oldala van megadva, választható a négyoldalú ablaknak.
    Nagyon zavaró, nem lehet biztosan megneveznem ugyanannak a valami felületnek a nevét, mert más Linux verzióban más a neve és az elérési helye is. Ez a Plan.

  • erhas01

    tag

    Elakadtam.

    Ubuntu all in one Lathronos verzió, AM1.
    Fel kellene telepítenem egy ismeretlen programot, vagy programcsomagot.
    Ezzel kezdtem találomra kattintgatni:
    [link]
    Hiba volt. Rájöttem az Ubuntu szoftverközpontban benne van.
    A csomagfüggőség nem oldható fel:
    [link]

  • erhas01

    tag

    válasz CPT.Pirk #38443 üzenetére

    Igen, de fogalmam sincs hogyan.
    Telepítéskor nem tudom, mit hova tett. Se a parancsot, se a függőségeket nem piszkáltam, mert nem is sikerült.
    A fájlkezelőben rákerestem a kifejezésre: /var/lib/dpgk

    Terminalban:
    Sudo uninstall libqgis-analysis2.8.2_2.8.2+git20150725+d110452+16precise-ubuntugis_amd64.deb

  • erhas01

    tag

    válasz CPT.Pirk #38445 üzenetére

    Ezt megtaláltam, próbáltam végig az összes névvel.
    [link]

    Ha például: libgcc1 vagy a többi kis fájlt írnám be törlésre 505MB akar törölni, ami legalább a duplája a telepítettnek. kb 200-300MB között a reális.

  • erhas01

    tag

    válasz spammer #38447 üzenetére

    Eddig jutottam:
    sudo apt-get remove --purge qgis*

    [link]

    A telepített fájl megfelelő kiválasztása a törléshez reménytelen, nem mentettem el, négy oldalt zongoráztam végig.
    Újraindítom a gépet.

  • erhas01

    tag

    válasz erhas01 #38459 üzenetére

    Hol, meg mit, melyik verziót? Értem mit akar.
    [link]

    .... A problémák nem javíthatók, sérült csomagokat fogott vissza .....

    Műtét vége.... Mentés, újratelepítés, azt is kell gyakorolni.

  • erhas01

    tag

    1
    Nem tudok belépni a jelszavammal. Billentyűzet csere volt.
    Ubuntu all in one, valamiért elfelejtette, vagy frissítettem, vagy töröltem valamit.
    Esély?

    2
    A saját mappámban az pl: 'lepke' / Letöltések mappát beállítottam, hogy írható és olvasható legyen a tartalma minden felhasználónak.
    Hiba volt e ez? Biztonság szempontjából?

    Működik is, meg nem is, talán mindent lementettem és nem kell semmi.
    Van olyan mappa, amit simán tudok másolni, van amihez nem enged hozzá. drwxrwxr-x a kiterjesztésnél. Ahol nincs, azt nem tudom elérni. Az világos is.
    Miért nem tette az összes a / Letöltések mappában az engedélyezés után minden fájlt elérhetőre, amit majd a jövőben írok, azt is automatikusan olyan legyen? Vagy ilyen esetre milyen mappa létrehozása javasolt?

    3
    A Firefox bookmark pont ezt a mentettet nem engedélyezi hozzáférni.
    Hol tudom a fájlrendszerben megtalálni a Firefox-ot, amit esetleg elérhetek és kimásolhatok?

    4
    Ha tudom a jelszavamat, most Live CD boot-tal írok. Van rá mód, hogy elérjem az SSD-n fájlaimat a saját jelszavammal.

    5
    Update, upgrade készítettem, de mikor a hiba előtt, vagy után. Ez a helyreállításhoz kell?

  • erhas01

    tag

    válasz spammer #38495 üzenetére

    Nekiállok!
    4. A meghajtó fel van mountolva, de a / Letöltések mappában nem enged hozzáférni az összes mappához.
    Lakat.

  • erhas01

    tag

    válasz erhas01 #38494 üzenetére

    Továbbra sem tudok belépni a jelszavammal:

    A grub- ba belépve, a recovery mód lefuttatása, root kiválasztása, terminal.
    mount -rw -o remount /
    sudo passwd root username
    enter new unix password: valami
    retype new unix password: valami
    passwd: password update succesfully
    exit
    reboot

    Talán pontosan írtam le mindent. Az új jelszót elfogadta, majd kiléptem, újraindítottam az operációs rendszert és a grafikus felületen a szövegdobozban nem fogadja el az új jelszót. Kihagytam valamit?

  • erhas01

    tag

    válasz erhas01 #38536 üzenetére

    Jelszó belépési probléma, a folytatás: sudo nélkül
    Eleje ugyanaz ...
    Root leszek... a terminalban
    Give root password for mainteance - Volt egy ilyen próba is mount nélkül , de rájöttem kell az íráshoz.

    mount -rw -o remount /
    passwd felhasználónév
    enter new unix password: valami
    retype new unix password: valami
    passwd: password update succesfully
    exit
    reboot

    A jelszót a grafikus felületen a szövegdobozban így sem fogadta el.
    Más jelszót kell beírni, vagy nem létezik, vagy nem működik együtt a fájl, ami továbbítaná a folyamatot.

  • erhas01

    tag

    válasz lev258 #38552 üzenetére

    Megnézem, bár nem tudom, hogyan kell. A live újraindítással kb fél óra ...

    Ez így jó? :
    adduser cseng - Hozzáadom az új felhasználót.
    ... és utána, mit tegyek? Kellene jelszót is írnom.

    2
    Nem 'felhasználónevet' használok, adok általában rendes külön nevet, elnevezést.

  • erhas01

    tag

    válasz lev258 #38556 üzenetére

    A példánál maradva:
    useradd username -m -s /bin/bash

    Első sor beírása után:
    useradd cseng -m -s /bin/bash
    Eredmény:
    useradd: cannot lock /etc/passwd; try again later

    Nem próbálkoztam tovább a folytatással, lehet, hogy kellene?
    A saját régi felhasználónevemre: alredy exists a válasz.

  • erhas01

    tag

    válasz lev258 #38556 üzenetére

    Fejlemény!
    Tudok felhasználót és neki jelszavat létrehozni, csoportba tenni, csatolni. Megjelenik a cseng szövegdoboz.

    mount -rw -o remount /
    sudo useradd cseng -m -s /bin/bash
    passwd cseng
    enter new unix password: valami
    retype new unix password: valami
    passwd: password update succesfully
    adduser username sudo

    eddig jutottam

    adduser username admin
    ez a parancs már nem működik

    exit
    reboot

    colomb2
    tty-n
    Nekem minden új, holnap este elolvasom. Mi ez? Hogy kell?
    Ctrl+Alt+F1
    Ctrl+Alt+F2

  • erhas01

    tag

    válasz erhas01 #38568 üzenetére

    Fájl másolásának próbája terminálban a jelenleg nem elindítható ssd-mről a benne lévő könyvtárakkal ububtu-ról ntfs -re formázott külső usb-s hdd -re.
    Megfelelőnek tűnik a sorrend és nem hagytam ki valamit? Kell a vessző a P után?
    A cseng felhasználó példánál maradva. [link]

    mount -rw -o remount /
    cp -P, --parents /media/custom/379c905f-e289-4a64-9742-c9d427e98c0f/home/cseng/Letöltések existing_dir /media/custom/adat/wk

    Szerintem nem lehetne, ha minden le van tiltva az ssd-n. Az elképzelés az lenne ugyanazzal a felhasználó jelszóval létrehozom az új telepítést. Tapasztalatnak jó lesz. Leszűkítve a keresési kört.

  • erhas01

    tag

    válasz erhas01 #38572 üzenetére

    Egy probléma megoldva!
    Nem lett a terminálra szükség.
    Live DVD, az eredeti telepítőn a fájlkezelőt - Nemo 2.2.4 - megnyitottam.
    Kijelöltem a /Home/ "felhasználónevem" / Letöltések mappát és megnyitás rendszergazdaként hozzáfértem az ott tárolt adatokhoz, mindet engedte átmásolni a külső HDD-re.

    2.
    usermod -L és usermod - U

    A jelszót elfogadta, a módosított új jelszót is elfogadta.
    A belépéskor elképzelhető, hogy le lett tiltva a felhasználó és vagy a csoport?
    A fenti miatt a rendszergazda módban engedi a hozzáférést, amúgy nem.
    Rendszergazda módban, hogyan tudom a hozzáférési beállításokat módosítani?
    Vagy azt lehet, hogy létrehozok egy új felhasználót külön csoporttal és a megfelelő könyvtárakat rendszergazda módban átirányítom erre. A másikat a régit pedig jegelem, vagy megszüntetem.
    Mint egy munkatárs csere.

  • erhas01

    tag

    A PPA tároló olyan, mint egy parkoló?
    Hol keressek egy mintapéldát?
    Nem igazán áll össze mit, mivel, hogyan?
    GPG kulcs...
    A qgis telepítéshez kell plusz egy kis tananyag.

  • erhas01

    tag

    válasz CPT.Pirk #38939 üzenetére

    Ubuntu 14.04 LTS cinnamon.

    1
    PPA:
    A terminálon keresztül parancssorosan valami példát keresek gyakorlásra.
    Például feltelepítek egy fájlkezelő programot, majd letörlöm, vagy kicserélem ezzel a PPA frissített, vagy régi fájllal.

    Függ ettől: xxx akármi ,de az nincs telepítésre megjelölve.
    A problémák nem javíthatók, sérült csomagokat fogott vissza.

    PL.: libstdc++6 (>= 4.9) de csak 4.8.4-2ubuntu1~14.04 telepíthető

    Ez a fenti sor, mit jelent?:
    Fájl név, a zárójeles rész (sem) nem értem, a 14.04 LTS-re a 4.8.4-2 kompatibilis fájl.
    Fel sem enged(het)i telepíteni a 4.9 -es fájlt?
    Instabil, újabb verzió kellene az Ubuntuból, vagy jelen esetben régebbi (qgis) verzió próbáljak telepíteni?

    2
    Megnyitom a PPA tárolót a Cannonical oldalán, megkeresem a telepítendőt , (pl.: qgis.)
    Megkeresem a hosszan támogatott stabil verziót, az LTS-t.
    Megnézem melyik LTS (qgis ) verzió, melyik LTS Ubuntun használható.
    Persze elvesztem a keresztnevekben... Nem az a verzió, ami működteti.

    3
    Ezt próbáltam eddig:
    sudo add-apt-repository ppa:wrinkliez/ppasearch
    sudo apt-get update && sudo apt-get install ppasearch
    ppasearch alkalmazásneve ( pl.: qgis )
    A search utasítást külön telepítettem.

    4
    Ubuntu súgó alapján:
    Személyes csomagtároló (PPA) hozzáadása.
    Ubuntu szoftverforrás>szerkesztés>szoftverforrás> hozzáad>megadom a pl.:
    deb http://qgis.org/debian jessie main
    deb-src http://qgis.org/debian jessie main
    hozzáadom>kipipálom>frissítem>bezárom.
    A jessie kell -e vagy más...ez sem világos ... ha változik a név, változik a PPA név is?

    5
    GPG kulcs:
    sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com C36CBED4A3D2608109F7B54025B546906CD44B55 .... talán pl.: ez az a PPA tároló alapján, vagy nem.

    vagy a Szoftver és frissítés>Hitelesítés fülön található kulcs az?

    Honnan, hol találom meg, hogy néz ki a GPG kulcs?

    Ezt majd később megnézem,egyelőre az elejével foglalkozok.

  • erhas01

    tag

    válasz Lathronos #38945 üzenetére

    Igen főnök! .... bonyolítom. :)

    Próbálok a gépelésre visszaszokni, a copy past helyett. Ahogy írom, úgy rögzül egyesével az információ.

    A Linuxon a stabil verzió a választottam, a teszt verziókból egyelőre elég volt xp-n.
    Az Ubuntut hagytam ott 2002! körül az xp miatt. Nekem, akkor az oldalmenü értelmezhetetlen volt, de végigpróbáltam és az, ami megmaradt, az ad most biztonságérzést. A 2006-tól a linuxos fórumot kettő évig napi szinten olvastam. Ezért nehéz úgy ma az Ubuntu All In One Cinnamon rendszereden valamit végeznem, hogy csak és kizárólag a feladattal legyek elfoglalva. Nincs összeomlás, egész más a stabilitás a régebbi verziókhoz viszonyítva. Továbbá, úgy gondolkoztam, mivel majd egyet akarok használni a Mint, Ubuntu, Debian vonalon, eggyel kezdek foglalkozni. Végignéztem, morogtam, amennyire lehet ráültem a kezemre. Ha elvégezte valaki helyettem a programválogatást, el kell higgyem, hogy az eddig arra fordított időt másra is lehet használnom.

    A PPA kérdéssel azért foglalkozok, mert mindig lesz olyan program, ami új, csak nekem kell, minden disztribúción megy és egyedül kell megoldani azon a belakott rendszeren, ami éppen van. Értelmes dolognak tartom a ráfordított időt. Az más kérdés a madár repül, a rakéta is, de a rakétát megtervezni, elkészíteni több idő, mint a repülés megtanulása.
    Amennyire tőlem telik, témánként lépésenként haladok PPA, GPG, a jogosultságok megadása, a rendszermentés, telepítő összeállítása, fájlok, programok helyei, ext4, ...

    A napi, heti , ( általában) szinten eddig használt programjaim:
    Firefox, Kisalkalmazás>>Asztal megjelenítő, Double Commander, K3b, Terminal, LibreOffice, Nemo fájlkezelő, Frissítés kezelő, Szoftver és frissítés beállítások, Ubuntu Szoftverközpont, VLC, Scanner, Nyomtató, Rendszerbeállítás, Képnézegető, Usb- tároló. A többi telepített program majd ráér, vagy törlöm.

    A menüsorom alul van rögzített, állandóan látszik. A startmenü bal oldalt. A programjaim indítása a panelből történik, vagyis a menüsoron van a fontosabb programok ikonjai. Az összes játék, Steam, rádió törölve.
    Az asztal üres, effekt mentes, minden rögzített, a betűtípus 13, Mint téma.
    Nekem ez a telepítési követelményem.

    Ha a programtelepítést követem, akkor maga a rendszer védi az esetleges véletlen törlést.
    Az elején szándékosan minden mindegy alapon csereberéltem a szoftverközpontban.
    Működőképes maradt. Több száz telepített kisalkalmazás után volt a jelszóbelépési gond.
    Ha értettem volna hozzá, biztosan megoldható lett volna az is.
    Meg kellett bizonyosodnom róla, hogy stabil marad, ha nagyon sok lesz a program, akkor is megy.

    B]CPT.Pirk: Nagyjából ez volt az elképzelésem.

  • erhas01

    tag

    válasz Lathronos #38950 üzenetére

    Félreértetted!

    Az előre telepített kész All In One verzió kell, szükséges!
    A flash, vagy helyette a vp9 stb. telepítés és legalább az a pár program nélkül a kezdő felhasználó megőszül.

    A jelszó belépési hiba akkor jelentkezett, amikor a sok programtesztelés miatt és törléseim miatt volt már számomra menthetetlennek ítéltem a rendszert. Egyszerűbb volt újra telepíteni egy óra alatt a hétvégén. Ha van egy fix megírt DVD és live is működik az ad szabadságot, biztonságot. Szándékosan, nagyon nagyon beletöröltem a programfájlokba.

    Ássuk el a csatabárdot. Lépjünk tovább.

  • erhas01

    tag

    Elakadtam:

    1
    Deluge torrent:
    A torrent betöltődik, a letöltés nem indul.
    Hogyan lehet a deluge torrent alap beállításait visszaállítani? Ha egyáltalán kell.

    2
    Tűzfal:
    Kettő routeren, kettő szolgáltató, egyiken sem indul a fájl letöltése, pl.: a böngésző megy mindkettőn.
    Az egyik felületébe talán be tudok lépni, a másiknak viszont engednie kellene a torrentet is.
    Gondolom az Ubuntu tűzfalon nyitnom kell egy portot. A tűzfalban eddig még "keveset" állítottam.

    (U)Comodon, azt hiszem ezt használtam:(/U)
    Tűzfal beállítások >alkalmazás szabályok> torrent hozzáadása
    Alkalmazás szabály:
    Be: - Mehet;TCP vagy UDP;Bejövő
    - Forrás címe | Cél címe | Forrás port: Bármi
    - Cél port: a port, ami a torrentkliensnek meg van adva beállításokban

    Ki: - Mehet;TCP vagy UDP;Kimenő
    - Forrás címe | Cél címe | Forrás port | Cél port: Bármi

    Az ubuntun jelenleg látható portok listája:
    lsof -i -n -P
    [link]

    Talán ezeket a portokat állítottam vissza a deluge-n is.
    TCP/UDP: 6881–6887
    sudo ufw allow out 51413/tcp
    sudo ufw allow out 51413/udp
    sudo ufw disable && sudo ufw enable

    3
    Az iptables kézikönyvet milyen alkalmazással nyitom meg?
    [link]
    [link]
    man:iptables

    ShieldsUP, a grc.com szerint az 1-1056 port zárva.

  • erhas01

    tag

    válasz Lathronos #39000 üzenetére

    Köszi!

    Ubuntu deluge:
    A kategóriák/hálózat/kimenő portok
    A feladó:0 és a címzett:0
    vagy más (is) kell?

    Kitöröltem a Gufw tűzfalból az összes általam feleslegesen hozzáadott szabályt.
    Bejövő port van, engedélyezett. A kimenő szerintem nem jó, vagy mert elállítottam és nincs jól megadva a delugeban. A sebességet a szolgáltatóhoz állítottam. Vagy a torrent fájl nem él.

    A módosítások után kiadtam a terminalban:
    sudo apt-get update
    sudo apt-get upgrade
    Ez elég a tűzfal frissítéshez is?

  • erhas01

    tag

    válasz erhas01 #39013 üzenetére

    Lathronos:
    Hagytam a deluge-t, kerestem másikat, qBittorrent, a tűzfal a leírtak szerint működik. Köszöntem a tűzfal beállításokat.

    Más.
    Feltelepítettem a Subtitle Editor-t:
    Kérte ezt : ITU H.264 - install H.264 decodert - google
    [link]
    sudo apt-get install h264enc
    sudo add-apt-repository ppa:mc3man/trusty-media
    sudo apt-get update
    sudo apt-get install gstreamer0.10-ffmpeg

    sudo apt-get update
    sudo apt-get upgrade

    Működik. :)

  • erhas01

    tag

    válasz erhas01 #38494 üzenetére

    Ismét LiveDVD-ről jelentkezem:

    Ububtu 14.04.02 all in one.
    Részben más programokkal kiegészítve ugyanazon rendszeren ugyanúgy kizártam magam a belépésből.

    Folyamatos üzemmód mellett történt ez a kitiltási probláma mindkettő esetben.
    Utóbbi esetben a qtorrent miatt piszkáltam a tűzfalat, az első esetben minden eredeti volt alapon maradt.
    A böngészőben az ADPLUS -t lecseréltem ublockra ez utóbbi együtt futott a noscripttel.
    Kettő szűrő együtt, tudom ütközést okozhat, vagy működésképtelen a hatásuk.
    Az ADPLUST ismertem jól, de a Linuxon nekem félig másképp viselkedett, mint windows alatt. Ezért váltottam.
    Minden beállítás töröltettem a böngészőben Firefox, mégis elállítódott többször is, vagy nem jegyezte meg.
    Többször feltűnt a Firefox megjegyzi a jelszót, vagy az oldalt, de én újra, meg újra letiltottam.

    A Flash-t átállítottam VP9, H264, stb.re .

    A programokat úgy frissítettem terminalból, közben futott a program is, pl.: böngésző...
    Ez így jó, vagy hiba? Be kell e zárni frissítéskor?
    sudo apt-get update
    sudo apt-get upgrade
    Ha bezárom a terminalt, vagy lefut a frissítés, akkor visszaáll e rendszergazdáról felhasználóra az alap beállítás?
    Kell az exit is?

    Először a jelszó ellopás riasztott a böngészőnél, csak a levelezési rész állt le !
    ... ami valami csoda folytán kb. 6 órán belül megjavult,
    majd később egy két óra múlva a systemback leállt, riasztott
    ezután egy két órán belül a képernyővédő megjelent jelszót kért, vagy felhasználóváltást.
    Belépés után eltűnt az összes szalagmenü, óra, háttérkép teljesen üres lett!
    Az Alt+tab és a Super billentyűzettel ment a programok használata.
    Gondolom szépen végignéztem, ahogyan óráról órára átengedem az uralmat egy rootkitnek a gép felett.
    Majd az újraindításkor már kitiltott a belépési hozzáférésemtől.
    Szóval, nagyon nyugodtan vettem tudomásul ezen a hétvégén megint telepítés.

    Minden segítséget kipróbálok, tesztelek újból!
    Biztosan a használati sorrendemen is és a felhasználói szokásomon is változtatni kell, ilyen gyorsan ugyanaz az eredmény léthehozása hozzáértés nélkül nekem esélytelen.
    Valószínűleg szükségem lesz a tapasztalatokra az következő esetnél is, megkockáztatom más verzióval is lenne érzékem ehhez. :)

  • erhas01

    tag

    Kérdésem volna, a többi helyre elég igen,nem is:

    Az egyik Samsung Green 1,82TiB HDD. (Kettő egyforma is van. Az egyiken van adat.)
    Hogyan tudom megnézni, pl.: Terminal alatt:

    1 Volt e formázva, vagy sem xp alatt (ntfs ) .
    2 Van e rajta adat.

    3 Egybe legyen partiticionálva? Kettőbe? Gparted /dev/sdb1, /dev/sdb2

    4 Gpatred szerint: ( Ezek szerint ez az üres.)
    Partíció és a Fájlrendszer lefoglalatlan,
    Használt, Szabad és Jelölők üres.

    5
    Jó-e így? A Gparted-del létrehozok: ( ext4 )
    Az egész /dev/sdb lemezen Kiterjesztett partíció. #4
    Majd ezen belül létrehozok egy Logikai partíció felére leméretezve. #5
    Majd a maradék területre még egy Logikai partíció. #6
    6
    Partíció nevének megadását a létrehozás után kell?
    7
    Kell-e valami hely a partíciók elé, közé, mögé, vagy alapon ok?

    sudo fdisk -l

    Disk /dev/sda: 120.0 GB, 120034123776 bytes
    255 fej, 63 szektor, 14593 cilinder, összesen 234441648 szektor
    Egység: szektorok 1 * 512 = 512 bájt
    Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
    I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
    Lemezazonosító: 0x000c20ee

    Eszköz Indítás Eleje Vége Blokkok Az Rendszer
    /dev/sda1 * 2048 219893759 109945856 83 Linux
    /dev/sda2 219895806 234440703 7272449 5 Kiterjesztett
    /dev/sda5 219895808 234440703 7272448 82 Linux lapozó / Solaris

    Disk /dev/sdb: 2000.4 GB, 2000398934016 bytes
    255 fej, 63 szektor, 243201 cilinder, összesen 3907029168 szektor
    Egység: szektorok 1 * 512 = 512 bájt
    Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
    I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
    Lemezazonosító: 0x40693b6f

  • erhas01

    tag

    válasz Rimuru #39747 üzenetére

    1 Elvileg üres. Az jó! Nekiállok.

    SSD a gépben.
    A 1. WD Green Adattárolás, jelenleg nem folyamatos üzemmód.
    A 2. WD Green Sharkoon drive link 3.0 Usb combo-n, vagy külső házba kerül.
    Néha folyamatosan üzemelve.
    A 3. WD Red HDD-t, -ha megtalálom- ez lesz az adattároló.
    Külső házba kerül minden, mert paneltápot használok.

  • erhas01

    tag

    válasz erhas01 #39746 üzenetére

    Folyt.: Jó ez így? Ez az üres WD HDD.

    Disk /dev/sdb: 2000.4 GB, 2000398934016 bytes
    255 fej, 63 szektor, 243201 cilinder, összesen 3907029168 szektor
    Egység: szektorok 1 * 512 = 512 bájt
    Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
    I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
    Lemezazonosító: 0x00048d68

    Eszköz Indítás Eleje Vége Blokkok Az Rendszer
    /dev/sdb1 2048 3907028991 1953513472 5 Kiterjesztett
    /dev/sdb5 4096 3907028991 1953512448 83 Linux

    2
    Live DVD rendszeren:
    Újraindítás után lehet használatba venni.... elvben.
    Elsődleges, vagy kiterjesztett, vagy logikai. Lehet etx4, vagy ntfs is. Próbáltam...
    Csatolva van a meghajtó. Mást nem kell beállítani?
    pl.: /home könytár, vagy az máshol van....
    Adat létrehozás, másolás megtagadva.
    Látom a fájlkezelőben, a Commanderben is a HDD-t, a méretét is.

    3
    A második WD Green HDD-n jelenleg w7, vagy w8 formázás van adatokkal. Az itt levő tartalmat mivel tudom átmásolni ext4 -re, az üres WD HDD-re.
    Utána törölném a win-est, ext4-re formáznám mindkettőt és duplung lenne mindkettő lemez.

  • erhas01

    tag

    válasz Rimuru #39776 üzenetére

    Az összes próba - mindhárom pontban - nem telepített, a memóriában futtatott live rendszeren történt.

    1
    Az egyik külső - a dobozba épített - USB HDD-re tudok írni, másolni. Ez Külső tápos áramforrás. Tehát, mennie kellene a többinek is.

    2
    Az alaplapra -Sata 3 második csatlakozó- kötött üres WD HDD-re még nem tudok írni, de látom a fájlkezelőben is. Ez alaplapi táp áramforrásal megy. Paneltápról, ami még elég áramot ad ( 90W ).

    Disk /dev/sdb: 2000.4 GB, 2000398934016 bytes
    255 fej, 63 szektor, 243201 cilinder, összesen 3907029168 szektor
    Egység: szektorok 1 * 512 = 512 bájt
    Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
    I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
    Lemezazonosító: 0x00048d68

    Eszköz Indítás Eleje Vége Blokkok Az Rendszer
    /dev/sdb1 2048 3907028991 1953513472 5 Kiterjesztett
    /dev/sdb5 4096 3907028991 1953512448 83 Linux

    3
    Az USB-s Drive Link Combo-ra kötött adatot tartalmazó WD HDD-n eddig még nem ment az írás, sem az olvasás. Külső tápos áramforrással megy.

    Ezt a hibát adja ki, amikor csatolni szeretném - partícióként - :

    Error mounting /dev/sdc2 at /media/custom/33FE5A46D915840C: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=999,gid=999,dmask=0077,fmask=0177" "/dev/sdc2" "/media/custom/33FE5A46D915840C"' exited with non-zero exit status 14: The disk contains an unclean file system (0, 0).
    Metadata kept in Windows cache, refused to mount.
    Failed to mount '/dev/sdc2': Operation not permitted
    The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown
    Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume
    read-only with the 'ro' mount option.

    Ezek szerint ezt a WD HDD-t nem állították le a win-en, csak hibernálták. Aki másolta win-10 használ, a gép sincs meg. Az adatoknak, így annyi?

    Disk /dev/sdc: 2000.4 GB, 2000398934016 bytes
    215 fej, 26 szektor, 698931 cilinder, összesen 3907029168 szektor
    Egység: szektorok 1 * 512 = 512 bájt
    Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
    I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
    Lemezazonosító: 0xe8255642

    Eszköz Indítás Eleje Vége Blokkok Az Rendszer
    /dev/sdc1 * 26 210810079 105405027 7 HPFS/NTFS/exFAT
    /dev/sdc2 210812928 1889646591 839416832 7 HPFS/NTFS/exFAT
    /dev/sdc3 1889649190 1951921789 31136300 7 HPFS/NTFS/exFAT
    /dev/sdc4 1951921815 3907029167 977553676+ f W95 kiterj. (LBA)
    /dev/sdc5 1951921816 2118313729 83195957 7 HPFS/NTFS/exFAT
    /dev/sdc6 2118313756 2284705669 83195957 7 HPFS/NTFS/exFAT

    Az üres WD HDD-re megpróbálok telepíteni egy linuxot, majd jelentkezem.

Új hozzászólás Aktív témák