Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MKLS

    aktív tag

    Sziasztok!

    Olyan jelenséggel küzdök, hogy van egy régi HP 530 (1.8Ghz 2 magos, 1Gb RAM-os) lapos ami második gép a családban. Manjaro (Xfce) nagyon tetszene, minden működik is flottul kivéve a Chrome-ot. Alapjába véve működik, de pl. egy gmail vagy valami csillivillibb weblap úgy megakasztja (chrome nem válaszol, stb.) hogy még bezárni sem nagyon tudom akkor, mert még az egér sem mozdul, de végülis nem fagyás, mert percekkel később erős izzadtság szag után aztán megembereli magát. 0.8.1-es Manjaro volt az első amit próbáltam anno, de sokáig nem hagytam fent pont emiatt. Figyelem az oldalukat és mindig, ha volt distro frissítés akkor kipróbáltam, de a probléma úgy néz ki állandó. Tudom gyenge a gép a Chrome meg nagyon erőforrás igényes lett, de az elsődleges gép miatti szinkronizációk végett nem szeretnék böngészöt váltani.
    Ami az érdekes az egészben, hogy ubuntu alapú disztrókon nincs ilyen. Még Mint cinnamonnal sem, pedig annak a DE-je azért igényli a kraftot. Próbáltam még Xubuntut, Korora 21-et (szóval Feedora alapon sincs gond), most épp Ubuntu Mate van és itt is okés minden. Kiváncsi lennék mi okozhatja ezt, mert ahogy nézegettem, szinte elenyésző az általam próbált többnyire Xfce-s disztrók közötti memória felhasználás. Sőt most a buntuméjt még kicsivel többet is eszik mint az eddigiek.

Új hozzászólás Aktív témák