- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Garmin Venu X1 - vékony, virtuóz, váltságíjas
- iPhone topik
- Yettel topik
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
- Samsung Galaxy A53 5G - kevesebbet többért
- Gyorsabb és drágább - kezünkben a Samsung Galaxy S23
- Három Redmi 15 érkezett a lengyel piacra
- Mindenki Z Fold7-et akar
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
Mobilarena
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
troszti #2696 üzenetére
Na, azt nem tudtam, h neked OS X-ed van...arra is vannak HDS alternatívák [link], nézegesd meg, azokban lehet-e hasonlót állítani.
Ebben a sok leállítás + újraindítás dologban azért van igazság, de nem kell túlreagálni se. Mire elérhet egy kritikus értéket, oda legalább több 1000, de inkább több 10000 ilyen művelet kell. Illetve nyilván nem 10 percenként állítja le, pörgeti újra fel, hanem 10 perc után leáll, ha nem nyúlsz hozzá, akkor akár órákig maradhat inaktív állapotban, szóval van egy kis különbség.
Illetve Red-nél amúgy is magasabb az MTBF érték, eleve jobban bírja a strapát. Továbbá a Red-hez kiadott a WD egy SMART load/Unload utility programot, amivel fejparkolást lehet mérsékelni és akár egyebekre is jótékony hatással lehet, bár Mac alá sajna ez se jó...(#2699) sunpower: azért nem rossz egyáltalán a Rapi-Case és legtöbb rack ilyen, h gyárilag beállítják/ kikapcsolják leállítást és v van hozzá firmware, v nincs....Egyébként meg lutri, mert Sharkoon és egyéb ASmedia chipeseknél is volt, aki olyat fogott ki, aminél pont nem volt beállítva.
Jónak néz ki a Chieftec rack, de szerintem innen még senki nem nagyon találkozott vele, az a Delock ASmedia chipes, tehát vagy-vagy kategória...ha meg 1053-as, az szívás...
Nem is tudtam, h Verbatim gyárt natúr külső HDD házakat is, mert eddig csak gyári kompakt külsőket csináltak...
Viszont eleve anyaghasználat terén sz@r az a rack, műanyag stb...VISZONT annyi előnye van, h mint a gyári külsőikhez, ehhez is adnak szoftvereket, a Green Button programban pont a készenléti időt lehet állítani, a gyári 10 perces értéknél jóval nagyobbra tenni [link]. -
batagy
őstag
válasz
troszti #2696 üzenetére
Lehet hogy a vinyó típusa olyan, hogy az áll le, nem a rack. Pl. WD Blue 500 GB WD5000LPVX vinyóm volt 1 napig, az leállt magától 8 másodperc után, bármit állítottam. Nem is bírtam elviselni és visszavittem.
Milyen típusú a vinyó?
" mert valahol azt hallottam, nem igazán tesz jót a vinyónak, ha folyton leáll, meg újraindul.."
Ezzel kapcsolatban megoszlanak a vélemények. Én is a te álláspontodat osztom, szerintem se tesz jót. Főleg ha NAS-ban kap helyet.
-
batagy
őstag
válasz
troszti #2692 üzenetére
Nekem sincs ötletem 1053-as chipre. Mivel ahhoz nincs firmware, ezért semmit sem tudunk belerakni.
Ezt én sem értem, hogy milyen firmware-t raktál bele. 1051-es firmware-t? Fura lenne, ha belemegy.
De ha már az 1051-est beleraktad, akkor másik 1051-essel folytathatod.
A More Config -ban a HDD Standby-t és az Eup Enabled-t ki kell kapcsolni , valamint az Idle Timer-t Never-re állítani, ha a leállást ki akarod iktatni. Így kell beletolni a firmware-t.
A firmware verziószámozásban a dátumot jelenti a szám, pl. "130107.91.7D.00"-ben 2013, január 07-i firmware.
Visszakérdezés a rackben lévő értékre:
MP Tool -> Check Config -> Device InfoA rövidítések:
CS = Customized String
EE = Eup Enabled
TL = Two LEDs
HS = HDD Standby
U1U2 = nem tudom
LP = Low Power Mode
2TB = 2TB
SE = Slow EnumerationAmelyik O, az van bekapcsolva, az X kikapcsoltat jelent.
-
King Unique
titán
válasz
troszti #2692 üzenetére
Helló!
Odaírtam én is, és linkben is benne volt, h ez 10 percre állítja az Idle Timert...
Illetve leírtuk itt többször is, h mivel 1053-hoz nem nagyon van firmware, ezért annál ez macerásan oldható ez. Ez a fenti USB3-SATA-UASP1 egy speciális, módosított verzió ezekhez a chipekhez. MP Tool-ban a Save INI opcióval előtte le kellett volna menteni a gyári értékeket, ha egyáltalán engedi.
Ennél a chipnél visszatérni a régire nem tudom hogyan lehet.
Kérdezd batagy fórumtársat, hátha van vmi ötlete!
Ha annyira tiltani akarod a leállítást, azt megteheted HD Sentinelben is: regisztrált verzióban így [link], ingyenesben így [link]. -
fricc_
tag
válasz
troszti #2692 üzenetére
No akkor elmondhatjuk hogy valakinek már sikerült a 1053-ast flashelni a módosított frimware-rel.
Bocs ha valakinek itt már sikerült, akkor elkerülte a figyelmem...A régit szerintem nehéz lesz, mert nem igazán van letölthető formában, de majd a nálam tapasztaltabbak megválaszolják :-)
-
Kékes525
félisten
válasz
troszti #2577 üzenetére
USB3-SATA-UASP1 Sleep and Large Volume Firmware Update
Ezt kövesd. A topikban egyik kollégának ment.
-
Davidkoma
tag
válasz
troszti #2577 üzenetére
Hali!
#2544-ben írtam a módisítást.Nekem szintén 1053-as "jutott", amihez -a márkatársakhoz hasonlóan- nem alkalmas a gyártó oldaláról letölthető firm.
Amint írtam, nekem fontos lenne, hogy inaktív állapotban leálljon a benne lévő Wincsi, ez most úgy tűnik megoldódott. Nagyobb HDD még nem zuhant bele, így ilyen tapasztalataim még nincsenek.
A leválasztás után leállítást assz'em még nem néztem, de szerintem az is megy már vele biztonságosan. -
Davidkoma
tag
válasz
troszti #2566 üzenetére
Hali!
Bocs, hogy beleszólok.
A 1053-as firmware-emhez a linket, ahonnét a frissítést leszedtem egy Mac-es fórumféle? adta, Google-találat után jutottam a Mac-es oldalra, ahonnét ez a link látszott, amit King Unique is belinkelt.
Tehát Mac-es felhasználók(nak) is ez a win-es megoldást linkelték Mac-es fórumtársak.
Ha lett volna közvetlen megoldás Mac-alá, szerintem azt írták volna a kérdezőnek. -
King Unique
titán
válasz
troszti #2566 üzenetére
Ha egyszer be lett állítva, akkor az úgy is marad.
Olyan a firmware, mint egy mini kis oprendszer, tárolja a beállításokat, meghatározza az eszköz működését stb., az a lelke ezeknek.
Aztán azt nem tudom OS X alatt alapból hogyan működik, mert gondolom Rapid-Case kapcsán kérdezted, de korábban volt róla szó, h elvileg maga a chip/ rack aszem ott is használható.Szerk:
tehát ha lenti érvényes, akkor egy próbát megér Mac alatt is, hamar kiderül, h műödik-e, v sem.(#2568) Davidkoma : én is csak az "OS X User" bekezdés alapján állítottam, de ha valóban ez a helyzet, akkor kösz a kiigazítást
-
King Unique
titán
válasz
troszti #2479 üzenetére
De abban csak USB2/3 és eSATA van, egy 3,5" racknél és HDD-nél manapság azért USB2 elég nagy kínlódás, tud kb. 20-35 MB/s aztán kifújt...FireWire 800 meg elvileg 70-8x MB/s adatátvitelt tesz lehetővé.
Ha neked ez elég, OK, csak erre azt szokták mondani, lehet hogy drága (a kiegészítő--->rack), de a Mac sem volt olcsó... -
King Unique
titán
válasz
troszti #2477 üzenetére
Nem nagyon (én), de jónak néz ki, elképesztő mit ki nem találnak Mac-hez....
Amúgy jó húzós ára van ennek, sokx nem csak a dizájn, de a Mac-es csatlakozók is dobnak az áron, amit linkeltél eSATA + USB3--->60 $, +FW800---> 100 $...
Illetve azért is ilyen drágák, mert legtöbbször más csatlakozókkal egyetemben található meg a racken, ezek a pl. "quad-interface" házak, meg eleve drágák, a Thunderbolt meg még inkább. De hát gondolom keretedbe beleférne, szal nem lesz gond.InXtron és OWC rackek is hasonlóak, főleg Mac-hez valók azok is. Erre a kapfáfára épít a Raidsonic is [link], [link]. nem tudom ki kitől lopott...
-
batagy
őstag
válasz
troszti #2399 üzenetére
A Rapidcase USB3.0 kétféle chipsettel található meg:
- Jmicron JMS539, itt azt írja MAC 9.2 or later.
- Asmedia ASM1051, netes keresés alapján valszeg ez is kompatibilis a MAC-kel.Szerintem MAC kompatibilis a Rapidcase USB3, maximum lehet hogy, driver kell hozzá. Persze felelősséget nem tudok vállalni. Neten rendelt futárral, akkor utána vissza lehet küldeni, ha nem jó.
-
batagy
őstag
válasz
troszti #2397 üzenetére
Ventilátoros racket semmiképpen ne vegyél, hangos lesz és a venti egy idő után zörögni fog.
Bírja 24/7-ben is a passzív rack, de azért lehetőleg ne zárt szekrénybe tedd.
Viszont vigyázz, mert az USB2.0-ás verzió csak max 2TB-ig támogatja a vinyókat.
Én nem vennék már USB2-es racket.
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen autót vegyek?
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Nintendo Switch 2
- Garmin Venu X1 - vékony, virtuóz, váltságíjas
- Formula-1
- Anime filmek és sorozatok
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- További aktív témák...
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L390 - i7-8GEN I 16GB I 512SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Intel Core i7-8700 / i7-9700 CPU, processzor - Számla, garancia
- Microsoft Surface Pro 9 i5-1245U 16GB 512GB 1év garancia
- LG 27GR93U-B - 27" IPS - UHD 4K - 144Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDR 400
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G5 - i5-8G I 8GB I 128GB SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest