- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- Sony Xperia 1 VII - Látod-e, esteledik
- Mindenki Z Fold7-et akar
- Minden a BlackBerry telefonokról és rendszerről
- Szuperkijelzővel készül a Huawei Mate 80 RS
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Új Trónok Harca telefon érkezik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Yettel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Z86
őstag
Ha elkezded beírni a Start menü kereső mezőjébe, hogy Quick Launch... akkor szerintem nálad is talál egy olyat, ahol a tulajdonságait tudod beállítani (én így találom meg legegyszerűbben). Ha ott beállítod amit korábban írtam, akkor elvileg működnie kellene.
(#21477) golyani: ez elég rosszul hangzik, szerintem cseréltesd
-
-
outsiders
aktív tag
Szia arra nem gondoltál, hogy az integrált vidikártya elveszi azt a maradék 512mb-ot?gondolom max annyit használ fel abban gépben is. megvan az a fél giga sztem csak az a csudajo gma950 lekap belöle egy "csöppet"
Ha hülyeséget mondtam volna javítsatok ki
Vagy lehet hogy az a gép csak 2gb-ot tud kezelni sztemnézd meg az adatlapján. -
BluEyes
őstag
Kedves Sulep és Mindenki!
A több memóriamodul használatából adódó problémák jelentős részéért a nem megfelelő időzítések a felelősek. Auto módban - és a HP notik igy működnek - a bios megvizsgálja az (fizikailag) első slotban csücsülő modul SPD csippjébe írt időzítési értékeket, és aztán ehhez állítja a többi modul értékeit is. Értelemszerűen, ha nem egyformák a modulok, és egy jobb időzítésekkel bíró modul kerül az első slotba, akkor az ő értékeivel fog indulni a rendszer, és így a gyengébb (magasabb) értékekkel működő másik modul hibázni fog.
Megoldás: egyforma időzítésű (tehát nem feltétlenül azonos gyártmányú) modulokat célszerű vásárolni. Ha már megtörtént a bajság, és a gép nem megyen, először is külön-külön meg kell nézni, hogy szólóban mennek-e a modulok - tehát a memóriák hibáját zárjuk ki -, majd meg kell próbálni a két modult felcserélni, hogy a vélhetően gyengébb időzítésű modul értékeit állítsa be a rendszer induláskor, amivel a másik, jobb modul is kényelmesen működni fog.
Teccik-e érteni, miért kéne kivenni az eredeti modult? -
parandroid
félisten
Akár két azonos modullal is előfordulhat inkompatiilitás, nincs semmi garancia. De minél több tulajdonságuk egyezik, annál kevésbé valószínű. Ha mindkét modul 667-es, akkor akár 667MHz-en is hajthatod a rendszert, bár gondolom az FSB úgyis fixen 533MHz, tehát a gyorsabb modulok is ennyin fognak menni, úgyhogy mindegy, nem?
Tettem már be notebookba 333-as DDR RAM mellé 400-ast, és 400-as DDR2 RAM mellé 533-ast, egyikkel sem volt gond eddig, de én nem vagyok reprezentatív minta, és valóban előfordul néha ilyesmi.
p -
s_akos82
tag
Mondjuk egy próbát azért megérne a dolog, nem annyira bonyolult, csak egy 8-as torx csavarhúzó kell hozzá, amivel kihajtod a bill.-t rögzítő két csavart + az Fx billentyűk közötti kis reteszeket kell oldani (lefelé elhúzni), és már ki is lehet emelni a helyéről könnyedén. Vsz. csak a két modul nem bírja egymást, ez sajna nem ritka jelenség. Máshogy nem igazán lehet tesztelni.
-
screwdriver
tag
Én ilyen típusút kaptam: Kingston Value Ram KVR667D2S5/1G.
Nálam sem dualban megy. 256 van gyárilag bill.alatt, mellé ment az 1Gb.
1.73 celeronos a gép.
Első indulásnál bejött 3 opció (ablak, keret vagy mi, win boot elött), hogy ram upgrade történt...asszem ilyesmi volt.
Bementem a biosba, ram tesztet nyomtam.
Biosból ki, aztán asszem win boot, minden ok azóta.
Írtam dvd-t, super pi, 3dmark, Wolfensteinezekkel eddig ment simán.
-
s_akos82
tag
Ebben a műfajban sajnos semmire nincs garancia..., akkor mehetsz csak biztosra, ha két teljesen egyforma (egyszerre vásárolt) modult próbálsz együtt működtetni, vagy talán még akkor sem, erősen gépfüggő is hogy mennyire viseli jól a különböző memó kombinációkat.
Próbáltad már csak az új modult egymagában?
[Szerkesztve] -
screwdriver
tag
Én a napokban vettem egy nx7300-ast (akciós 99K-s vétel 256mb rammal
)
Kingstont raktam mellé, KVR667D2S5/1G ez típusa, value ram. Sajna drágább volt mint 12K, de a lényeg, hogy simán megy a gyári Hyundai mellett.
Mondjuk ez csak egy cerkás gép, de nekem nem kell erőmű notiban...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- T14 Gen2i 14" FHD IPS i5-1135G7 16GB 256GB NVMe magyar vbill ujjlolv IR kam gar
- X1 Carbon 12th 14" FHD+ IPS Ultra 5 135U 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- T14 Gen1 14" FHD IPS i5-10210U 16GB 256GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Bomba ár! Dell Precision 5520 - i7-HQ I 16GB I 512SSD I 15,6" FHD I M1200 4GB I Cam I W10 I Gari!
- Dell Vostro 3520 notebook Core i3-1215U processzorral eladó
- MacBook Pro 16" M3 Pro 36GB 512GB Gar. SPACE BLACK
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 10, Xiaomi Redmi Note 10s, Xiaomi Redmi Note 10 Pro
- Dell Latitude 5330 i3-1215U 6magos! - 16GB 256GB 13.3" FHD magyarbill 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! Asus TUF A620M R7 7700 32GB DDR5 1TB SSD RX 6800 XT 16GB ZALMAN I3 NEO Gigabyte 750W
- Extra olcsó! HP 230 Vezetéknélküli USB-s Billentyűzet
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest