- Netfone
- Mobil flották
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- One mobilszolgáltatások
- Yettel topik
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
-
Mobilarena
Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<
Új hozzászólás Aktív témák
-
st6969
őstag
2 éve mérem folyamatosan (pont egy olyan dugalj van ott, ami tudja a fogyasztásmérést).
Az éves fogyasztása papíron 245kWh (innen vettem), ehhez képest 300-at mérek, ami ~20% többlet fogyasztás, ha jól számolok. Több oldalon is ugyanezzel az adattal találkoztam.
Valószínűleg nem a Liebherr hazudja a legnagyobbat (szóval ennél mindenképpen többel számolnék).Szerk.: Érdekes, hogy ezen az oldalon meg stimmel a fogyasztása
-
adam3
aktív tag
Kellemetlen a kétgombos fokozatkapcsolás, nem tudsz azonnal le/fel kapcsolni nagyobbat ha szükséges, csak egyesével fokozatonként. Lefele általában jobban fáj ha valami elkezd futni.
Bosch PVQ611FC5E van itthon egy éve, az összevonható szegmenseket és a perfectfry-t elengedném ma már akár, de a számsoros kapcsolást nem.
-
ribarszki
őstag
Szintén Fejér megye. Itt is nagyon kemény a víz, 26nk. De nem kell annyira megijedni. A 3in1 tabletta mellé tegyél még sót, és állítsd be olyan közepesen kemény vízre. Én így használtam egy alap beko mosogatógépet, és patent a fűtőszál is. Nulla vízkő több év után.
Nem a só lágyít, hanem a gyanta. A só a gyantát regenerálja. Minél keményebb a víz, annál sűrűbben regenerál, ergo gyorsabban fogy a só.
Nyilván a legjobb egy központi vízlágyító, de az elég komoly beruházás.
De így sincs semmi gond, használj sót is, és teljesen vízkőmentes lesz a géped.
(Mosogatógép ele köthetsz polifoszfát adagolót.) -
rígel
őstag
Annál rosszabb. Ha nagyon kemény a víz, magasabb hőfokon, mégjobban kicsapódik a vízkő.
Valamennyit segít a só, ha vízlágyítós a mosogatógéped. Ha nem, nem is tudsz belerakni sót. A tablettába "integrált" só meg szart se ér. Csakúgy mint az öblítő. Külön-külön csak-csak, de mondom, ha van egy központi vízlágyítód, és eleve lágyvizet kap a mosogató, meghálálja. Az edények is, és a gép is. -
ribarszki
őstag
A zeolit egy ásvány, ami a szárítást segíti. Magába szívja a nedvességet, mely később melegítés hatására kiszárad. Elvileg örökös az ásvány élettartama, ugyanakkor a fűtőszállal és a rendszer fűtésével a régebbi szériáknál sok gond volt. Vizet kapott, bepárásodott, stb.. A csere pedig nagyon sok.. A Bosch/Simens/Neff E31 hibakódnak elég szép gyűjteménye van a neten.
A műanyag edényeket jobban szárítja, de nem tökéletesen. Illetve ha megáll víz a fazék peremében például, azzal sem tud mit kezdeni. Összességében én úgy ítéltem meg, hogy plusz 70k-t nem ér a zeolit, ráadásul plusz hibaforrás. (Ami visszajelzéséseket olvastam zeolitos tulajoktól, az az volt, hogy nem szárítja meg maradéktalanul ez sem a műanyag edényeket.)A 4-esben kevesebb a lehajtható tüskesor például. Praktikumban valamivel kevesebbet tud Ezen kívül, hogy mibe más azt nem tudom.. Valamivel gyengébb-e a szerkezete esetleg, passz.. Tolómérőm nem volt, hogy a pálcák vastagságát lemérjem.
Ja még egy dolog, a zeolitos gép nem nyit ajtót a szárítás végén. Ez nem tetszett. Sokszor este indítunk, és jobban szeretem ha szellőzik a gép reggelig.
-
Piftuka
veterán
Köszi a választ!
2000-est nem találtam, 2500-ból csak ezt a rózsaszín rondaságot... (Amit soha nem vennék meg.
)
Találtam egy ilyen szettet: Oral-B Pro 790
Illetve 3500-ast. de ez pedig már drága.
És ellentmondásos, hogy melyiknek mennyi a rezgésszáma.
Írnak 8.000-et és 40.000-et (és 45.000-et is)...
Bécinek is írom... nem lehet, hogy rosszul emlékszik, és "vagy-vagy"?
Tehát vagy 8.000 (és akkor nem olyat kell választani), és vagy 40.000+ -os fogkefék vannak?
-
ggeleven
őstag
Mondjuk úgy, hogy kevesebb, mint fele a Gorenje ára már nem mindegy. A porzsákosomhoz van ilyesmi fej, mint amit a Gorenjéhez adnak és az messze nem olyan hatékony morzsával, homokkal és porral, mint az 1C plüss feje. Viszont egy próbát megérhet, ha nagyon kíváncsiak vagytok. Ne értsetek félre, nem állítom, hogy a Gorenje rossz lenne, csak azt tudom, hogy az enyém milyen. Amikor délután néztem, akkor a 45 vs 60 ezres árat figyelembe véve hasonlítottam össze őket.
-
ggeleven
őstag
1C-t akcióban 45ért vettem pont Euronicsben. Arról tudok nyilatkozni, hogy az ahhoz adott nagy plüss szívófej és motoros ágytisztító marha jó! Tettem fel képet, hogy mit szívott ki az egyik ágyból, keress vissza a nevemre. Én ezt venném simán (ha kifogsz akciót, akkor meg pláne).
Szerk.
Hol 26890? Az előbb én még 45ezres árat láttam.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Háztartási kis- és nagygépek topikja!
● hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topikban nem!
● a javításra és jótállásra vonatkozó új szabályozást az összefoglalóban találod!
-----------------------------------------
> KÉSZÜLÉK TAPASZTALATOK <
-----------------------------------------
> ALKATRÉSZ BOLTOK <
-----------------------------------------
Kapcsolódó PH! fórum témák
● asztalos topik
● elektromos kéziszerszámok topik
● klíma topik
● kávé topik
● automata kávégépek
● lakásfelújító, szerelő topik
● led világítás a lakásban topik
● légtisztító topik
● mosógép topik
● okos otthon / smart home topik
● robotporszívók topik
Kapcsolódó blogbejegyzések
- Tudástár Vezeték nélküli porszívók - alapok
- Tudástár Amit a robotporszívókról tudni érdemes
- Tudástár Hogyan válasszunk porszívót?
- Tudástár Mi mennyi áramot fogyaszt?
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! MSI B460M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6650XT 8GB Cooler Master MB600L Chieftec 600W
- Realme C30 32GB, Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- 10% -tól elvihető. Országosan a legjobb BANKMENTES részletfizetés! Lenovo Legion Pro 7
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged