- iPhone topik
- Magisk
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Fotók, videók mobillal
- MIUI / HyperOS topik
- Samsung Galaxy Z Flip7 - kis fogyás is sokat jelent
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
-
Mobilarena
Házimozi belépő szinten
Új hozzászólás Aktív témák
-
Quetz
őstag
válasz
Gaabbaa #11907 üzenetére
Tessék, a cambridge audio összefoglalta számodra, hogy a hangfalaktól és a távolságtól függően milyen kábelre van szükséged.
(#11888) BBéci
TV-hez közeli hallgató pozícióról kérdeztek és arra válaszoltam, elnézést ha félreérthető voltam. Értelmezésemben a TV az első falon van, onnan számítva ül a hallgató 1.5-2 méterre, és akkor a hátsó falig van még legalább 4 méter. Ebben az esetben nem raknám a hátsó falra a surround hangsugárzókat. Természetesen igazad van abban, hogy ha a hátsó faltól 1/3 távolság szintén ideális hallgató pozíció. -
Mikisys
őstag
-
zsoika
addikt
válasz
Gaabbaa #11907 üzenetére
Szia! A vastagság az attól függ, hogy milyen teljesítményt akarsz átvinni rajta. Általában 2,5mm2 kábelt szoktak ajánlani, de Pl: az én sony pascal hsz-m csiptetős...így esélyem sem volt (és tök fölösleges is) a 2,5mm2 vastagság, elég a 1,5mm2. A minőség kérdése pedig azt szokták mondani, hogy egy rendszer leggyengébb láncszeme bekorlátozza a többit is. Ezért fontos ,hogy a rendszered minden egyes darabja összhangban legyen.( kábelezés is). Tehát az erősítő és hangfalak ára/minősége határozza meg a kábelezés szükséges minőségét. Belépő szintnél és kis szatelit sugárzók esetén kb.800-1000Ft/m , de szerintem 3000Ft/m nél nem érdemes többet kábelre költeni. Másfelől szerintem pont a kábelezés amibe megéri egy kicsit többet feccölni, mert míg az erősítőt /hangfalakat cserélgeti az ember, a kábelezés általában marad(ezért nem találsz használtat+ ha találsz is az nem is biztos hogy elegendő hosszúságú mert mindenkinél más a szoba/elhelyezés).
Én sem tudtam pontosan milyen keresztmetszetű lenne jó ezért esett a választásom a Sinus Live L3.0-08 finomszálas hangfal kábelre ami fonott 8x0,8mm2 ....így a fonatot szétszedve(szívás volt vagy 2nap) használom.
Ez a megoldás számomra azért volt jó, mert ha akarom szétszedem(vagy 1x0,8 vagy 2x0,8=1,5mm2) ha akarom meg úgyhagyom(4X0,8=2,5mm2 ) .
Mivel Én kettészedtem így az amúgy is akciós ára (1400Ft ról 900Ft) még feleződött....így 450Ft/m be jött ki a 1,5mm2 .Ennél olcsóbbat nem találtam.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- A topik kompakt "házimozi" szettekkel igen, de hangprojektorokkal (soundbar) tapasztalatok híján nem foglalkozik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi haladó szinten topic
- Hi-Fi topic
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 14400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 6000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- LG 55G3 - 55" OLED evo - 4K 120Hz 0.1ms - MLA - 2000 Nits - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDMI 2.1
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- LG OLED Televíziók: KÉSZLETKISÖPRÉS -30%
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest