Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gab1ka

    aktív tag

    válasz gabber01 #59152 üzenetére

    Egyértelműsítem.Kb 2 hete küldtem így vissza egy 15k forintos egeret, mert nem állt kézre, a postaköltséget buktam.Még egy email váltás vagy telefonálás sem történt a bolttal, a visszaküldés előtt még csak nem is jeleztem hogy elállnék.Visszaküldtem a cuccot egy papírfecnivel hogy erre és erre a számlaszámra kérném vissza a pénzt, két nap múlva forintra pontosan vissza is utalták a vételárat.

    Sorolhatnék még pár ilyen esetet, a 14 napos elállás a netes vásárlás esetén teljesen általános dolog ameddig maradéktalanul visszajuttatod a sértetlen terméket.És igen, ha van pénzed 5 különböző hangfalpárra, akkor megveheted egyszerre mind az ötöt és a nyertest kiválasztva a maradék 4 árát teljes egészében visszakapod.
    Ez utóbbi külföldön egy mindennaposan bevett szokás, megannyi "milyen hangfalat vegyek" reddites bejegyzésben egyenesen ezt a megoldást javasolják, ráadásul usa-ban elég sok bolt 30 napos pénzvisszafizetést garantál.

    Ettől függetlenül én is etikátlannak tartom az ezzel való visszaélést, viszont attól még lehetőség van rá, de leginkább "védve van a vásárló" az olyan esetektől ahogy én is jártam korábban:
    Egy Harman Kardon bögrepakkot vettem így online.Előtte ezerféleképpen körbejártam, ki is derült hogy "típushibás" az adott modellből elég sok és hajlamos a subja tönkremenni.Ezt a vásárlás előtt telefonon jeleztem a boltnak hogy én ezt hallottam itt ott a netet bújva, megnyugtattak hogy ilyen nincs és legalább 160 darabot adtak el ebből az országból és ilyen panaszt még nem kaptak.Megvettem, bekapcsoltam, fél óra múlva elkezdett búgni a sub, az automatikusa bekapcsolójának valami gebaszja volt.Felhívtam a boltot hogy a 161. példány bizony mégiscsak olyan amilyen.Természetesen ment a rizsa hogy "rosszul kötöttem be" meg mindenféle hülyének néző maszlag, majd felajánlották hogy ha visszaküldöm akkor megjavítják garanciában.Igen, egy vadonat új 1 órás terméket szeretném ha valami olajos kezű összemaszatoljon meg karcoljon a csavarhúzójával teljes áron.Az ilyet ugye lehet árulni hibásként negyed áron, vagy el lehet tőle állni.Természetesen ha ez személyes vásárlás esetén történt volna akkor is követelem vissza minden forintomat, talán rossz sztori volt ez, de a lényeg hogy ez egy létező dolog és élni is lehet vele és senki nem fog rád csúnyán nézni, mivel ez egy törvénybe foglalt valami, illetve ha jól tudom a 14 nap a kötelező csak, a jófejebb boltokban ez lehet több is, érdemes átolvasni az ászf-et az adott eladó weboldalán.

Új hozzászólás Aktív témák