- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- One mobilszolgáltatások
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Egy óra, két rendszer
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- iPhone topik
- Google Pixel topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
-
Mobilarena
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
-
-
Top cat
addikt
Valahogy így nézett ki?
-
-
Gothmog
senior tag
Akkor innen már gyerekjáték. Ahova a csavart próbáltad behúzni először (hogy melyik helyre megy, azt az SSD hossza adja ki), oda a távtartó pöcköt tekerd be először, majd ezután jön az SSD behelyezése, és ezt követően szorítsd le (határozottan, feszülésig, de nem izomból ráhúzva még) a csavarral. Akkor az SSD-nek már kb. párhuzamosan kell feküdnie a lappal.
-
-
Gothmog
senior tag
Kell, hogy legyen ahhoz az alaplaphoz egy "M.2 screw package", ami egy csavarból és egy távtartóból áll. (A távtartót tekered bele először az alaplapon található megfelelő foglalatba (az az SSD hosszától függ, hogy melyikbe), majd ebbe megy bele a csavar, leszorítandó az SSD-t.)
Szerintem az lesz a bajod, amit a többiek is írtak már: a távtartó nélkül próbálod becsavarozni, ami így jóval alacsonyabban lesz, és ezért görbül lefelé az egész.
[Itt] keresd meg a képek közül a jobb szélsőt (ahol az alaplapod dobozát és a csomag tartalmát is láthatod elvileg), és ott nézd meg, hogy miként kell kinéznie a screw package két elemének! Na, ezeket kellene előkotornod valahonnan.
-
PROTRON
addikt
Valami ott a távtartóval nem stimmel, az ugye egy "köztes" csavar az alaplap és a leszorító csavar közé.
Vannak mini-itx alaplapok, ahol a wifi modul a ssd alatt van, ott hamar kiderül nem a megfelelő magasságú távtartót használod.De vannak olyan alaplapok, ahol távtartó helyett az olcsóság jegyében egy "egybe" műanyag csavart szoktak adni, ami egyszerre távtató és rögzítő is, ez csak belepattan az alaplapba.
Az én használt alaplapom esetében ez a műanyag cuccos hiányzott... -
-
-
mzso
veterán
Úgy néz ki, hogy a fagyási problémáimnak nem volt semmi köze az SSD-hez vagy bármilyen hardverhez, és a windows idióta...
Eltávolítottam a hálózati meghajtókat és a hálózati helyeket a listából és így már nem tapasztaltam napok óta a fagyásokat. (Még egy "remek" a bugok miatt értéktelen funkció a microsoft-tól)
-
janos666
nagyúr
Egy próbát megér újratelepítés előtt.
A régi gépen állítsd be, hogy a következő indítás legyen safe mode (csökkentett mód), ehhez használd a WIN+R gombot (futtatás) és az msconfig -ot. Tedd át az adattárolót az új gépbe, hagyd boot-olni csökkentett módba, majd kapcsold ki és hagyd elindult normál módban. Ha szerencséd van, akkor minden jól megy.
Egyébként Win7 vagy 8 (már nem emlékszem) óta néha még csökkentett mód nélkül is sikerül az átállás (de nem mindig, illetve a csökkentett móddal még több driver probléma áthidalható, mint az automata indítási helyreállítással, pl. ha változik a SATA vezélő...). -
King Unique
titán
Említették többen is a kissé eltérő bootolási folyamat miatt a valamivel lassabb bootolást. De ez rendszerint csak pár-néhány másodpercet jelent és SSD-vel egyébként is gyorsan fog indulni a rendszer. Aztán vannak bizonyos előnyei a GPT partíciós táblának is az MBR-rel szemben, de azért nyilván az utóbbin is el lehet lenni. Valamint Legacy módban nem lesznek használhatók bizonyos UEFI-s funkciók (olvasmány), de ezek sem feltétlen számítanak minden esetben létszükségletnek.
Az eltérő partíciókat illetően ez már a telepítésnél megvan. Vagyis pl. a Win10 esetében a Legacy / UEFI módban telepített rendszernél eleve eltérés van a rendszer számára létrehozott kisebb partícióknál.
-
janos666
nagyúr
Semmi nem áll az útjában, hogy MBR partícióról bootoljon a gép EFI módban.
Pontosabban semmi más, csak a Windows zárt és merev sajátosságai.
Ezt csinálod akkor is, ha leformázol egy pendrive-ot FAT32-re, és egyszerűen csak átmásolod rá egy windows telepítőlemez tartalmát (mindenféle segédeszköz nélkül) és erről indítod a telepítést. Gond nélkül működni fog minden EFI-képes alaplappal, ami nem hibás. A Windows telepítő viszont már ragaszkodni fog ahhoz, hogy GPT-t és FAT32-es EFI Boot partíciót is használj (egyik sem kötelező, bár a FAT-tól eltérő filrendszert általában csak egyéni módosítás után kezelik a lapok és a Windows-hoz tervezett UEFI megoldásokat sem biztos, hogy könnyű rávenni, hogy ne csak Windows bootloader-es USB, de mondjuk egy Linux-os és SATA eszközt is boot-oljanak MBR-ről EFI módban, de ez mind önkényesség és sokszor megkerülhető). -
King Unique
titán
A Windows esetében Legacy boot módban MBR, míg UEFI-ben GPT partíciós tábla a kötelező egy rendszerlemeznél. A Linuxokat lehet UEFI-ben akár MBR-es lemezről is bootolni, de ott sem annyira tanácsos megkeverni. Viszont egy másodlagos meghajtó, egy adattár lemez nyilván más eset, azt lehet UEFI-ben is MBR partíciós táblával használni.
Egyébként meg nem értem minek ezen annyit témázni, amikor csak a boot módot kell majd átállítani Legacy-ra és a probléma megoldva. Ha valami újabb UEFI-s laptop lenne, amelynél esetleg nincsen ilyen opció, vagy pl. W7 lenne a rendszer, aminél bizonyos esetekben az UEFI boot gondot okozhat, akkor lenne problémás a dolog. Mármint akkor mindenképpen újratelepítést kellene csinálni.
Amúgy találni a neten leírásokat a Legacy / UEFI telepítés közötti "átalakításra", de ezekkel sem feltétlen érdemes szórakozni. Célszerűbb inkább vagy a boot módot átállítani, vagy a rendszert normálisan újratelepíteni egyik / másik szerint.
-
Teljesen más a jóval modernebb GPT partíciós séma, az MBR sok szempontból már elavult, 2TB korlát és az elsődleges partíciós korlát(4 db max), szerintem egyértelmű, hogy nem kompatibilisak egymással. Nem fog bootolni az MBR SSD GPT-ről, max annyit tesz a GPT, hogy az MBR lemezt egyetlen particiónak fogja látni, ha beolvassa , a beépített MBR védelem miatt. Ez nem primitívség, ez a technológia haladása. Egy meghajtón vagy ez vagy az a particiós séma lehet egyszerre. Ez van, ha elfogadod, ha nem!
-
Bárhová odafektetheted, ahol hely van és a kábelek engedik. Csak a szellőzés útjába ne rakd, kis helyen elfér és gyakorlatilag súlytalan, felesleges ezzel annyit vacakolni.
Én az előző ilyesmi házba, mint a tied, simán betoltam a meghajtók közé, de volt a ház aljára is fektetve, de akár lóghatna a kábeljein is. Hülyén hangzik, de ez van. -
mzso
veterán
Az smart program egy csomó ilyet mutat:
A7 <gyártó-függő> 0 100 100 0 Rendben: Mindig rendben
A8 <gyártó-függő> 0 100 100 50577 Rendben: Mindig rendben
A9 <gyártó-függő> 10 100 100 0 Rendben: Az érték normális
AD <gyártó-függő> 0 180 180 0 Rendben: Mindig rendben
AF <gyártó-függő> 10 100 100 0 Rendben: Az érték normális
03 Unknown 50 100 100 0 Rendben: Az érték normális
07 Unknown 50 100 100 0 Rendben: Az érték normális
08 Unknown 50 100 100 0 Rendben: Az érték normális
0A Unknown 50 100 100 0 Rendben: Az érték normális
F0 Unknown 50 100 100 0 Rendben: Az érték normálisA többi egyértelmű, csak nem ehhez van köze.
-
Nem kell telepíteni, csak ellenőrizd, amiről korábban címszavakban írtam, hogy azok rendben legyenek.
Ehhez a logoutomban megtalálod az SSDOK progit is, egy részét tudja ellenőrizni. Természetesen hogy húzod-e a gépet vagy sem, azt neked kell tudni, ha esetleg igen, akkor meg kell szüntetni a tuningot, illetve azokat is érdemes ellenőrizni, amit a Sentinel kiírt (adat- és tápkábel csere)soldi3r
Ha elég szabad helyet hagysz szabadon, akkor nem feltétlen szükséges az OP, viszont az fontos, hogy csak akkor van értelme, ha megfelelő méretű az a szabad hely. Ez általánosságban minden 64GB-ként 6G-t jelent (pl egy 128GB-osnál 12G és így tovább)
Ha megfelelő méretű particionálatlan területet hagysz, annak annyi előnye van, hogy utána nem kell "figyelni", hogy mennyi szabad hely van. -
Csak címszavakban: Ne legyen húzva a gép, megfelelő legyen a BIOS beállítás, megfelelő portra legyen csatlakoztatva az SSD, megfelelő IDE vagy AHCI driver, chipset ne legyen telepítve...
Szánj rá egy kis időt, olvasd át, hátha egyéb dolgok sincsenek rendben, talán találsz benne olyan dolgot, ami módosításra/javításra szorul: [link]Hard DIsk Sentinel legújabb verziójával is nézz rá, több infót kaphatsz az állapotról és az esetleg megoldásról is.
Ha ez mind megvan, és mégis jön elő hiba, az sajnos gond (mondjuk nem írtad, de ha ez a Kingston V300-as, akkor az nem jó előjel, nálam 10-ből 3 garanciás (2 már alapból rossz, a maradék 1 meg 1 hónapot sem bír ki, pont így kezdődik az elhalálozásuk))
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Futás, futópályák
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Formula-1
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Miskolc és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Napelem
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Gumi és felni topik
- További aktív témák...
- WD Black SN850X 4TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7300-6600 MBs - Eladó!
- Vegyes SAS 400gb ssd-k, hibátlan szektorokkal. 1db új 960gb
- Lexar NM790 4TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7400-6500 MBs - Eladó!
- Western Digital WD Red Plus 3.5 12TB 7200rpm 256MB SATA3 (WD120EFBX)
- Samsung 860 EVO 2.5 500GB SATA3 MZ-76E500 100/90
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest