Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    Én is beáltam az SSDnyúzó kísérleti alanyok közé egy 30Gb-os MLC-s Buffalo-val. Lenne pár kérdésem:
    - Méretéből adódóan csak windows+pagefile lesz rajta, ehhez 4k-s allocation unit-al formázzam, ugye?
    - Hacsak mód van rá, akkor natív, és ne legacy módban üzemelő SATAII portba dugjam, ugye?
    - ACHI-val mire számítsak, ajánlott bekapcsolni, vagy inkább irdomos kikapcsolni?

    Az utolsó két kérdéssel az a probléma, hogy az első 4 port ami natív módban hajtható, az mind foglalt, mert csak 90˙-al tört kábel fér hozzá, és párosával álnak, így a 2 kábel lefedi mind a 4 dugaszt.
    Továbbá, a két bedugott SATA dugaszon lévő winyók RADI0-ban vannak, ami automatikusan ACHI módot is jelent, tehát ha nem szereti az ACHI-t, akkor az ICH9R vezérlő eleve kilőve.
    Ha így állunk, maradt még az alaplapon egy SATAII-es Jmicron vezérlő is, aminek a SATA portjai szabadok, és csak a PATA portján van egy DVD író. Viszont erről a vezérlőről nem tudom, hogy natív SATA vagy legacy módban fut-e.
    Javaslat? (pakoljam fel a winyókat a felsrő rekeszekbe hogy sima kábel is elérje a SATA portokat? ez csak végszükség, mert ahhoz csavart kell barkácsolnom...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    (#891)-re valaki? Vagy kénytelen leszek magamnak kitesztelni?
    (hátha ide-oda pakolászástól széthullik a RAID tömböm? :DDD)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Alvin_ti4200 #911 üzenetére

    Ha már SSD-ket tesztelgettél nem árulnád el mekkora allocation unit-al érdemes formázni, és az ACHI-t ki vagy be érdemes-e kapcsolni? :B
    (Amúgy most elkezdtem kiméregetni magamnak, de megkímélnél még pár óra szarakodástól :DDD )

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz gardener #916 üzenetére

    Hát, most méregetek mindefélét, majd rajzolok belőle szép grafikonokat is, de eddig úgy néz ki nagyon is ON lesz. :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Alvin_ti4200 #924 üzenetére

    A 32-es televan hibákkal, de a 64-bitest boldogan használom Vista SP2 beta után.
    Amúgy kösz hogy megkíméltél attól, hogy az SSD-n kipróbáljam a Vistát is, mert gyorsabb a Win7b. :R

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Alvin_ti4200 #930 üzenetére

    Milyen chipset? Lehet rosszat tett neki a driver (bár azt a szinti teszt is kimutatná).
    Én még nem értem oda hogy windows húzzak fel rá, de a tegnapi tesztelgetés után erős a gyanúm hogy jövőhéten eladó lesz az én SDD-m is, mert a szintetikus tesztekből nem tűnik sokkal jobbnak mint a 2 WD winyó RAID0-ban, csak az elérési időben nyer, és egyenletesebb a sebessége, de a csúcsértékek nem magasabbak a korongos megoldás elejéhez képest (a windows meg az elején van...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz proof88 #937 üzenetére

    Nekem egy 6 éves Pioneer 106D íróm van (még 70k körül kóstált akkori forintban mikor vettem, azért nem cseréltem még le 6k-s SATA-sra), és a Jmicron féle PATA vezérlőre van dugva, de semmi gondom nincs vele. IDE módba van állítva a vezérlő, a SATA portot nem használtam egész addig míg próbaképp rádugtam ezt az SSD-t, de vissza is tettem az ICH9-re.
    Firmware frissítés még segíthet a vezérlőfagyáson, nem?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    Hehe, feltettem egy újabb Intel matrix storage drivert, és 25Mb/s-el javultak a szintetikus tesztek mérései, de ami mégjobb, hogy magára majdnem fele annyi idő alatt duplikál egy 9Gb-os mkv-t.
    Amit még install előtt ki akartam próbálni az az, hogy NTFS, vagy FAT32, mert gyárilag FAT32 volt rajta. De a win7 nem engedi csak 16k-s allocation unit-al formázni FAT32-be, és úgy is bugos lesz. (másolok rá 9Gb-os mkv-t, félidőben azt mondja betelt a 29Gb hely...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Fori23 #951 üzenetére

    Hát az intel 2006 óta ugyan azt a RAID/ACHI BIOS-t használja ICH 8/9/10-hez, szóval tényleg ritkán. :DDD
    Én magának az SSD-neke a firmware-jére gondoltam.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    Fura, most hogy felhúztam az SSD-re a win7b-t nem is ez tűnik fickósnak, de mintha a RAID kötetem most sokkal válaszkészebb lenne így hogy nem azon van a rendszer.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz deicide #960 üzenetére

    Az XP-k legendás hibája, mikor bootoláskor IP címet keresnek maguknak. Lehet router beállítás, hasonló, vagy ha nincs router, akkor a kábelmodem, stb. Bootolj egyet úgy hogy BIOS-ban letiltod a hálókártyát. Ha nem, lehet hogy simán tökörész a driver az eszköz felismerésével, vagy hasonló...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Ottoka #973 üzenetére

    Hát én pl direkt azért vettem SSD-t rendszermeghajtónak, hogy a RAID0-ban összerezonáló winyók ne kerregjenek, ugyanis a folyamatos írás/olvasás mellett még halkak, de ha pagefilet írt/olvasott (programok zárása után, stb...), vagy bootolt akkor erősen kihallatszott a gépházból. Most hogy SSD-n van a win7 kussol a gép, és legalább nem lassul be a rendszer ha a RAID tömbön tömörítek ki valamit. (de gyorsabb egyáltalán nem lett a bootolás, gondolom ahhoz 2 SSD kéne RAID-ba hogy leverje a 2 WD-RE winyót...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Ottoka #1031 üzenetére

    Nálam se lagolt még be soha amit tőle vettem. Bár nekem ugyan csak 1 van belőle, de nálam is a RAID BIOS kezeli, mert van mellette az ICH9 vezérlőn egy korongos winyós RAID tömb, és így RAID módban kell tolni a vezérlőt. De kipróbáltam, és tesztek szerint ugyan olyan, mintha legacy módban futna. (letiltottam a RIAD-ot egy teszt erejéig).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz xtech2 #1321 üzenetére

    Próbáltál DVD-ről bootolás után a recovery console-ból formázni?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    Megnéztem volna magamnak én is az exFAT-ot. Az alapértelmezett clustermérete 32k, én 16-al használtam volna, de a Vista SP1 és a Win7 beta se telepíthető rá, csak NTFS-re.

    Vistás recovery console-al hogy lehet úgy másolni egy mappát, hogy minden almappa minden file-ját átmásolja? (hogy lementsem a vista partíciót, átformázzam exFAT-ra, és visszamásolgassak?)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Rosep #1584 üzenetére

    Szerintem 5200RPM-es mobilwinyótól nem lehet sokkal lassabb a transcend SSD se, főleg átlagos laptophasználat mellett nem észrevehetően. (ha mondjuk nem a notin muxolsz 9Gb-os mkv-kat, meg nem itt bontod ki őket a rar-okból, hasonlók, mert az apró random műveletekben meg tuti jobb az SSD, ha linearban lassabb is...)
    Én mondjuk épp a laptopon szoktam ilyesmiket csinálni (mert ez gyorsabb nethez fér hozzá mint ami otthon van, így erre töltődnek le a HD-ripek és akkor már innen is kerülnek DVD-re), és szoktam mozgatni menet közben, kicsit több mint egy éve van meg, és még hangtalan, hibátlan a WD mobilwinyó. (HDsentinel szerint 100 a kondíció) Annyira nem érzékenyek ezek a laptopok, hogy ne lehessen megmozdítani, miközben tekeri a lemezt. Jó, beton vagy szitavirátorra nem kell rátenni mikor vesszettül ír/olvas és ide-oda seekel. De az 5-ödikről se kell ledobni, mert akkor meg a winyónak lesz legkisebb gondja. :DDD

    Ja, meg amit én eddig figyeltem, hogy nálam diszkrét VGA meg dualproci mellett alig több mint másfél órát bír a noti teljes fényerővel, ha torrentezek és mellette netezgetek is. Ha közben lehajtom a fedelet, akkor viszont elmegy majd 3 órát is torrent mellett, szóval pl. 17"-os notinál a monitor eszik legtöbbet. Kétlem hogy feltűnően tovább bírná, ha winyó helyett SSD van benne.

    Én inkább meghagyom a laptopomban a 320Gb-os WD winyót, minthogy 64Gb-os SSD-re cseréljem. Egész addig, míg nem lesznek egy árban az SSD-k és HDD-k Gb-ra eső fajlagos árai, és nem lesznek több100 Gb-os SSD-k, addig nekem csak rendszermeghajtónak kell SSD HD mellé, kettő meg csak az asztali gépbe fér. (néhány notit leszámítva amit RAID0-val adnak el, de az más miatt nem jó nekem...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Bodor #1592 üzenetére

    Szerintem egyszerűbb, ha a Win7/Vista DVD-ről bootolás után kér az ember egy recovery consolet a recovery options alól a nyelv megadós ablak után alul. Ott parancssorból bármit bárhogy le lehet formázni, de ha bepötyögöd hogy "help format" ki is ír mindent. Pl.:
    format C: /q /FS=NTFS /u=16k
    format D: /q /FS=exFAT /u=8k
    Nekem az allocation unit miatt nem panaszkodott még egyik OS se, XP, Vista, Win7 mind felment 512bit-re, default 4k-ra, és 16k-ra is. (XP-t 512-esen tartom, mert szinte sosem használom, és csak 1,5Gb-ot adtam neki, minimalizálom a helyigényt, a Vista most 16k-n van, mert 512-vel veszettül laggolt, és alapértemezett 4k-val is feltűnt néha hogy belassul, 16k-val fasza)

    Az exFAT alapból 32k-s, de az is variálható 512bit és 32Mb közt (igen, megabájt), itt a gond az, hogy se a Vista SP1, SP2beta, se a Win7 beta-7000 nem települ fel exFAT-ra, nyafog hogy csak NTFS jó neki.
    Adná magát hogy telepítsem NTFS-re, másoljam le a fileokat, formázzam át exFAT-al, és helyezzem vissza a Windows fileokat, de az XP sem fér hozzá minden Vistás filehoz, a bootolós norton ghost se ismer exFAT-ot, természetesen éppen futó Vista alatt sem lehet lekopyzni minden használatban lévő rendszerfilet.

    Talán be kéne próbálkoznom valami linuxal, de van olyan ami ismer exFAT-ot? :F

    Az egyetlen, amiről tudom, hogy hozzáfér minden létező windows filehoz, és ismer exFAT-ot, az a recovery console. Ezzel 1 gond van: nem tudom hogy kell vele úgy lekopyzni 1 mappát, hogy minden egyes almappa minden fileját átmásolja a megadott helyre. A
    copy C:\Windows\ e:\Windows\
    copy C:\Windows\* e:\Windows\*
    csak a Windows mappa filejait tolja át, a windows mappa almappáihoz hozzá sem szagol, és a help copy nem ad tippet olyan parancsra ami mindent áttolna.

    Szóval a Vista filejaihoz csak akkor férsz hozzá lemásolni, ha Vista DVD-ről bootolsz, vagy valami alternatív CD-ről, ami nem XP és fel van készítve Vista mahinálásra is (mert az XP nem fér hozzá), plus ekkor ismernie kell exFAT-ot is.

    Szerintem veszett ügy. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Joachim #1603 üzenetére

    Csináltass kézileg egy teljes lemezellenőrzést. Jobbklikk, properties, hibakeresés (vagy nemtudom hogy fordítják a scandisket/errorchecket magyar winben. ottlesz a egyik fülön) pipa fel mindenre (bár a 2.-ra nem fontos, főleg SSD-n elég csak az elsőre), rebootolj és várd meg míg végigfut.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz P00By #1615 üzenetére

    Először azt hittem, hogy ez valami hangalámondásos poénvideó, mert mikor néztem csúszott a hang, és nem a szájmozgással együtt szólt.
    Végig olyan fejet vág az ember, mint egy jól lakott óvodás. (vagy nem csak kajával jóllaktatott, hanem betépett arc)
    Na meg kicsit földöntúliak voltak azok a számok is első halásra, a két dolog párosítása erősen baromkodásra hajazott. :))

    Szerintem a statikus annyit csinál, hogy mikor mindenképp ki kellett olvasnia egy write blockot, akkor visszaíráskor igyekszik olyan helyre visszaírni, ami legkevesebbet íródott addig, a dinamikus pedig idle módban nekiesik, és mint valami hardveres defrag átrendezgetni magát.
    Vagy esetleg hogy a statikus csak annyit tesz, hogy mikor írnak rá valamit a legfiatalabbra irányítja, a dinamikus pedig akár azt is megcsinálja amit fent a statikushoz írtam?

    Szerintem amúgy sok laggolási probléma, meg ezek a használat alatti drasztikus belassulások épp a wear leveling miatt lehetnek.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Laraxior #1693 üzenetére

    Hmm. Az MSI hagy egy üres 2,5"-os helyet 2. merevlemeznek, vagy eleve így vetted a laptopot? (Mert ha a GX600-ban van üres hely, akkor erős a gyanúm, hogy a GX700-amban is lesz. Nem szedtem még szét 1 éve, mióta megvan, ez is csoda. :)) )

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz ImI87 #1733 üzenetére

    Én egy 2 lemezes RAID0-ról raktam át a windowst egy 32Gb-os SSD-re. Kimondottan gyorsabb nem lett ezen az egyszer MLC-s SSD-n, mint a kétwinyós RAID tömbön volt, csak megszűnt a zaj, mivel a RAID-os lemezek együtt elég hangosak voltak mikor ide-oda rángatták a fejüket pl. windows bootoláskor, vagy ha a pagefileben is turkált az OS (szóval sokfelé figyelt egyszerre az az egy kötet...).
    Na meg most már nem lassul be a böngészés, vagy az apróbb, SSD-re telepített programok (pl winamp, firefox...) indulása, mikor a RAID tömbön RAR-okat bontok ki, aztán 8,5Gb-os MKV-kat muxolok kétfelé.

    Szerintem elég lesz egy 32Gb-os is (főleg hogy ha nem zárkózol el attól hogy betehess mellé még1-et RAID-ba, mert akkor 64Gb-od lesz). Azon már kényelmesen elfér egy windows a lapozófile-al, office, apróbb programok tömkelege, és még marad hely esetleg photoshopnak, autocadnek vagy 1 ilyesminek is ha kell.
    A zenék, filmek, fényképek, stb. egyértelműen jól meglesznek egy winyón is.

    Esetleg játékot lehetne még rátenni, ha nem 32, hanem 64Gb, de azzal meg megint ott vagy ahol törik a talaj, mert akkor ugyan úgy egy meghajtón lesz minden. (Egyszerre töltené be a játék a filejait, mikor a windows helyet csinál nekik a RAM-ban azzal, hogy kiírkál ezt-azt a lapozófileban, és netán még 1-2 rendszerfilet is be akar olvasni közben...) Különben meg csak annyit lehetne észrevenni mikor nincs ez a havária és partszakadás, hogy gyorsabban töltene be a játék.

    Még azzal lehetne szórakozni, ha maradt volna helyem, hogy mikor nagy fileokkal szórakozom, akkor pl. a winyóra töltöm le a RAR-okat, az SDD-re bontom ki az MKV-t, és a winyóra muxolom szét két darabra. De ezzel is kb annyi időt spórolnék, amennyit szarakodnék hogy észben tartsam, mikor, mit, hova mentsek. Így legalább nem lassul be a többi program és a rendszer ha csak a RAID-on megy a móka a nagy fileokkal és leoglalom magam míg várom hogy végezzen.

    Szóval én egy olcsó 32Gb-os MLC-s SSD-re szavazok, hogy arra csak a rendszer (de minden ami rendszer), és mellé a winyón minden más. Nekem így bevált. Esetleg ha tényleg gyors bootolásra vágysz lehet SLC is, de szerintem árban nem éri meg hogy csak stopperrel mérhesd a különbséget.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    SOS! :Y

    Még a télen vettem egy 30Gb-os MLC-s Buffalo SSD-t (it apróról). Ezen tartottam a Windowst (így vannak rajta pl játékmentések, MSN bejövő mappa, stb. Szóval semmi életbevágó, de azért nagyon örülnék, ha elő lehetne még bányászni őket, de azért mégsem családi fényképek, vagy üzleti dokumentumok...).

    Máig semmi bajon nem volt vele, de most az asztali gép nem bootolt, néztem, és egy 4Gb-os "Jmincron Flash RC Loader" nevű cuccot listázott a RAID BIOS a régi "Buffalo Silicon Hard Drive" helyett, és a sorozatszáma 123412341234, nem pedig ami eddig volt (és a cimkéjére nyomtatva van). Átraktam legacy módba a vezérlőt, de úgy sem bootolt.

    Kivettem a gépből, áthoztam ide a laptophoz, rádugtam USB-re, ez a gép most ugyan ilyen néven lát egy 2Gb-os eszközt. (Milyen érdekes, a másik gépben 4Gb RAM van, ebben 2Gb, tehát épp akkorának látja, mint amennyi RAM van a gépben, bár ez lehet totál véletlen is).

    Nekieresztettem az active Partition Recovery-t, de eleve halott ötlet, hisz csak a 2Gb-nak megfelelő partícionálatlan lemezterületen futott végig, nem 30Gb-on...

    Mit csináljak vele? esetleg számíthat valamit, ha lenullázom még az MBR-t is, és teleírom DOS alól 0-ákkal, amit felismer? Vagy ez már mindenhogy döglött, ha még a kapacitását sem ismeri fel rendesen sem a RAID BIOS SATA-n, sem a Windows USB-n?
    Gariztatni lehet, és ennyi, az adatoknak annyi?

    Nem tudom előtte mennyi hőt termelt, nem fogdostam, de most így míg gépeltem eléggé felforrósodott.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    Bodor cikke eszembe jutatta, hogy léteznek SSD-k, sőt, már volt is nekem SSD-n Windows, csak nem pótoltam miután bedöglött, és gariban a pénzt kaptam vissza csere helyett.

    Aztán az a felismerés is beütött nálam, hogy pont akkor nem volt már SSD a gépemben, mikor naphosszat nyomattam az AutoCAD C3D-t, ami már Gb méretű fileokkal swappolt a winyókon (két lemezes RAID-0 tömb) mentés közben, de néha lefagyott, én pedig túlságosan belefeledkeztem a munkába ahhoz hogy rendszeresen mentsek kézileg, így nem kapcsoltam ki az auto mentést, de idegesített, hogy ilyenkor sokáig nyúzta a winyót és állt a rajzolás...

    Viszont most épp nem használom az említett programot, majd szeptembertől várható, hogy tolom megint naphosszat.

    Szóval...

    1: Árak terén várható valami számottevő változás szeptember magasságáig?

    (Évekkel ezelőtt durván 16k-ért vettem 30Gb-os SSD-t, most pedig 23 körül van a 60Gb-os Agility3, amit elsőre kinéztem. Winyókon azóta sokkal jobb a tárhely/ár arány, mint akkoriban volt. És OK, hogy gyorsultak is, és romlott a forint, nőtt az ÁFA, stb, de azért na... Akkoriban azt hittem most már 128Gb-os SSD-t veszek majd 20k körül...)

    2: Pillanatnyilag csak SATA2-es lapom van, és tudom hogy lassan majd bele kell már nyúlnom, talán most nyáron kéne, de valószínűbb, hogy még marad egy generáción át a mostani.

    Ha limitál a SATA2, és fent részletezett módon rendszernek és gyors swap területnek kéne egy 60Gb-os, akkor mi lenne nekem most a leg optimálisabb választás?

    Nem szívesen szánnék most rá sokat, de nyilván szeretném, ha azért lenne értelme (tényleg észrevehetően gyorsulna a rendszer és majdan a swappolás).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz jim_raynor70 #33379 üzenetére

    Ja, legutóbb már ki is futottam a RAM használattal a 32-bit kereteiből, örültem hogy Win64-en vagyok 64-bites CAD-el. De az kicsit idegölő volt, mikor több gigás swap fileokat építgetett, én pedig kis túlzással kimehettem egy cigire míg végzett egy automata mentéssel.

    Úgyhogy ja, tudom hogy elférne itt 8Gb RAM is 4 csatornás i7-el és PCI-E SSD.

    De ez a „komoly meĺó”, csak egy diplomamunka lesz (a korábbiak is egyetemi házik voltak, csak kicsit komolyan vettem őket), tehát azért nem olyan egyértelmű a megtérülési ráta, mint ha céges gépbe invesztálnék.

    Köszönöm, akkor megfontolom, hogy addig beütemezek egy platformcserét SATA3-as lappal, illetve akkor Agility3 helyett inkább Vertex3 (végülis nem sokkal drágább), és megnézem még azt a kettőt, amit ajánlottál. :R

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    Ez OFFtopic, de úgy látom ti sokat babráltok a SATA vezérlőkkel.

    Próbáltatok már Intel ACHI/RAID ROM-ot frissíteni az alaplapon?
    Én múltkor próbáltam (az én lapom utolsó BIOS-a v8-nál jár, az Intel v11-nél).

    Látszólag sikerült, de első reboot után azt mondta postolás alatt, hogy wrong checksum, és visszarakta a backup BIOS-t a tartalék eprom-ból.

    Így persze nem tudom hogy végül működött vona a SATA is vagy sem.
    A leírás amit követtem azt mondta hogy a progi kezeli a checksumokat, utalás sem volt ilyen eshetőségre, hogy a deszka kiszúrja a sufni modot.

    Van erre valami workaround azon kívül, hogy leforrasztom a lapról a backup rom-ot? Vagy a akkor is ragaszkodik majd a recovery-hez, csak megáll útközben és végtelen ciklusban keresi a megoldást...?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    Ráfogtam a gépfelújítást SandyBridge-re (kerülgetett már a gondolot, és véletlenül sikerült hetekre legyilkolnom a régi lapom -flash chipet kell majd szerezni valahonnan-, így megléptem), és beszereztem egy 60Gb-os Force GT SSD-t. Win7 megy majd rá, ha összeraktam (barkácsolni kell a hűtőkeretem...)

    Sorozatszámból kiderül a firmware verzió? Illetve tudok frissíteni USB-ről bootolt linux alól, ha gyárilag még régebbi?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    Nem furák így egy kicsit ezek az írások?

    Corsair ForceGT 60Gb (1.3.3 firmware)
    Asrock Z68 Extreme3 (1.30-as firmware) SATA_0 portja
    Friss Win7 x64 SP1 (erre az SSD-re telepítve)

    Az ATTO hasonló írás/olvasás értékeket dobott (kb. a névleges gyártói értékeket ;]):harmadik a képen

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Bodor #33889 üzenetére

    Saccra milyen hatásfokkal tömöríti a Sandforce pl. az AutoCAD swap filejait?
    Mert tömöríthető, hisz mikor a swap 1-2 Gb-os, az elmentett DWG olyan 10-20 Mb-os. De azon azért izzad a CPU rendesen, és direkt erre van optimalizálva a DWG tömörítése...

    Csak mert a RAID-0 tömböm olyan 200-al írható, míg az SDD rossz esetben olyan 100-al, és igaz hogy olvasáskor már köröket húz a majd 500-as SSD a durván 250-es RAID-ra (arról nem is beszélve ha töredezik a file, vagy máshoz is nyúkál valami, és vadul seekel a winyó...), csak így már nem olyan egyértelmű, hogy olyan „hűha mennyivel” jobb lesz az SSD.

    Bár még fel sem tettem a CAD-et, tudom hogy nem ártana kipróbálni, mielőtt leszólom, csak na...

    Mondjuk a Win7 az tényleg „száguld” most. Jobban, mint mikor még SATA2-es, TRIM nélküli régi SSD-m volt valamikor ideig-napig...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    Frissítettem a 60Gb-os ForceGT-met 1.3.3-ról 5.02-re.
    Problémamentes volt a dolog Win8 RP x64 alól is (úgy, hogy erre az SSD-re van telepítve a rendszer).

    A képen felül a régi, alul az új software-el mért CrystalMark eredmények:

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz lakisoft #38612 üzenetére

    Nem igazán tudom, ezért is linkeltem hogy hozzászóljanak az okosabbak is.

    Én a jobb oldali random data eredményeket tartom mértékadóbbnak a baloldali all zero mérésekkel szemben.
    Ezeken annyi látszik, hogy lassabb lett a szekvenciális és 512K-s olvasás (és itt kicsit még az írás is), viszont 4K, főleg 4K QD32 esetén javult az írás.

    Tehát talán mondhatjuk, hogy kiegyensúlyozottabb lett a véletlenszerű írási sebesség, de az olvasás kárára.

    Mondjuk lehet, hogy egy ekkora verzióugrás után nem ártana csinálni egy zerofill-t...?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz vazzz #38616 üzenetére

    A Corsair fórumban, ahol a frissítést találtam, ott javasolták a zerofill-t egy frissítés után.

    Itt van egy cikk egy programról, ami ki tud adni egy "Secure Erase" parancsot az Intel SDD-knek, amivel gyorsan törlődik minden blokk, aztán vissza lehet állítani a képfilet, ha van.

    Tényleg érdemes lehet csinálni egy ilyet?
    Mondjuk most épp arra sincs ötletem, hogy Linux alól mivel gyártsak képfilet, ami visszaállítható úgy, hogy bootoljon is utána a Windows.
    GPT partíciós tábla van rajta rejtett EFI boot partícióval, szóval valahogy bitről bitre kéne kiolvasni és visszaírni mindent.

    Sőt, igazából haldoklik a Win8 RP-m, nem lenne nagy gáz újratenni vagy ezt, vagy inkább a Win7-et. De még az se tiszta, hogy ezen az SSD-n működne-e ez a software.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz janos666 #38619 üzenetére

    Freedos-al bootolva nálam nem csinál semmit a HDDERASE.EXE (elfogadtatja a használati feltételeket, aztán csak villog az üres kurzor és nem reagál a gombnyomásra), szóval ez kilőve.
    Van erre valami linux utility?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Jester01 #38632 üzenetére

    Bekészítettem már egy ubuntu képfilet, de azt hiszem inkább a vazzz által linkelt cuccot fogom használni és nem lesz DD (türelem kérdésében: 60Gb az egész meghajtó és 2 HDD-s RAID-0 tömbre menne a mentés, úgyhogy nem őszülne meg a szakállam), mert ronggyá van már szakadva ez a Windows 8 RP, amit elsődleges és egyetlen OS formájában telepítettem az SSD-re. Még estig megfontolom, hogy tegyek-e még egy kört a Win8-al (legalább 10x fagyasztottam le tesztelés címszó alatt, amit ha most elkerülnék akkor lehet hogy jól szolgálna) vagy menjen vissza a Win7.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz fdisk #38634 üzenetére

    Ha 120-asat veszel és játékot telepítesz, szerintem ne szakítsd szét két partícióra, hagyj inkább egy "nagyot" (vagyis hagyd a Windows-nak, hogy megcsinálgassa az apró rejtett rendszerpartíciókat, amiket akar, aztán betolja a maradékot egybe).

    Nekem 60-as van, alapvetően csak rendszernek. Próbaképp áthelyeztem egyszer rá a Skyrim filejait és kicsit gyorsabban töltött be, mint a két HDD-s RAID-0 tömbről, de nem volt ég és föld. Illetve csak az első pár betöltés volt gyorsabb, utána már javarészt inkább a Windows cache-ből dolgozott a program, így mindegy is volt, hogy hol vannak a fileok, épp csak elővillant a töltőképernyő. (Ez 8Gb RAM-al, amit potom pénzért lehet venni. Gondolkozom, hogy csak heccből belevágok még 8-at. ;] Mondjuk akkor lenyesnék pár Gb-ot TEMP mappának RAMDisk-en...)

    Élettartamnak szerintem nem oszt vagy szoroz, mert játékot egyszer telepítesz, utána csak olvas, aztán uninstall.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz fudi2002 #38685 üzenetére

    Marvel-től én eleve irtózom, mert az első SSD-mben is az volt és nem elég, hogy sokszor lagolt (még régi SATA2, az SSD-k hajnalán), de pár hónap után bedöglött, aztán vártam 30 napot a szervizre, de végül pénzt kaptam vissza, nem másik SSD-t.
    Azon túl pedig eddig akárhányszor próbáltam használni egy alaplapon az extra Marvel vezérlőt, még mindig lassabbnak és instabilabbnak bizonyult, mint az Intel, nVidia vagy AMD cuccai. És a driver telepítése is kínlódós volt.

    Az SF-os ForceGT-vel eddig pikk-pakk repült a Win7, egyszer sem volt még vele gond és úgy tűnik a legfrisebb software-el legalább papíron még optimálisabb rendszerlemez lett. (Én most semmit sem érzek belőle, viszont be van lomhulva a Win8 RP-m. -> Ma mégsem volt időm újrahúzni vagy visszatenni a Win7-et. Főleg hogy talán napokon belül itt a Win8 RTM.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz fsb1000 #38688 üzenetére

    Én egyébként egyáltalán nem vagyok elájulva a mai SSD-ktől a nem tömöríthető adatok írási sebességét illetően. :(

    Sőt, ez így szerintem gáz is, hogy az SSD-re olyan ~80, a RAID-0 tömbömre inkább ~250Mb/s-el tudok írni, de még egy sima HDD-re is 100 felett menne. Na persze szekvenciálisan, de nálam a TEMP mappában előfordulhatnak akár több gigás fileok is (láttam már olyat, hogy az AutoCAD épp ~4Gb-os filet tett be oda).

    Csak annyiból nem mondanám siralmasnak, hogy legalább a visszaolvasás már tényleg a 400Mb/s-t nyaldossa ilyen fileoknál is, így egy írás+olvasás ciklusra nézve kiátlagolva már kb. egyforma az SSD-m és a RAID tömböm, de közben legalább apró fileokhoz sokkal gyorsabb és soha sincs gond az elérési időkből + szabad hely töredezettségből a nagy fileok esetén sem (+ ugye "jobban lélegzik" a szinkron módban futó SSD, mint a winyó, ha közben eszébe jut másfelé is turkálni a lemezen valaminek).
    De ilyen szempontból kb. "ennyi". Szerintem mára már igazán lehetne legalább a gyorsabb HDD-k szintjén a "tiszta" írása is (-> nem all-zero tesztadat).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Jester01 #38695 üzenetére

    Na igen, ma már kb. annyiba kerül a 90Gb-os, mint akkor a 60-as és már alig drágább a 128-as. Így nézve rosszkor vettem, de akkor még senki sem tudta hogy ennyit fognak esni az árak, illetve ilyen alapon mindennel az örökkévalóságig várhat az ember...

    Persze, "jó pénzért bármit", de ha úgy nézzük, hogy nyamvadt 60Gb volt nettó 23k-ért, amiért 2Tb-os winyót is adnak, amire gyorsabb a szekvenciális írás (közelebb a 128-as ForceGT-hez, mint a 60-ashoz), nos... :U
    És ugyan itt vetél el az SSD RAID tömb is. A nagyobb SSD-k belül RAID-0 elven működnek, így többet ér egy nagyobb kapacitásút venni, mert legalább a hellyel sem kell szűkmarkúan gazdálkodni (ráteheti az ember az aktuálisan nyúzott játékot is, még ha nem is jelent sokat, stb).

    De amúgy igen, épp tervezem, hogy 8-ról 16Gb-ra bővítek és abból 8Gb RAMDisk lesz, amire átirányítom a TEMP mappát, hogy oda swappolgassanak a programok.
    Bár nem értem, hogy olyan software-ekben, mint akár webböngészők, de főleg AutoCAD miért nincs olyan manuális beállítás, hogy xGB-ig mindent szigorúan a RAM-ban tart és csak afelett kezd a háttértárra swappolni. Úgy jobban lehetne gazdálkodni a RAM-al, mint ha lefoglalod RAMDisk-nek (az egész lehetne lemez cache a Windows-nak, mikor nem futtatsz éhes programokat...).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz janos666 #38611 üzenetére

    Az amúgy miként lehet, hogy többször megismételt mérés alapján is kétszer gyorsabb vélelenszerű, mint csupanulla adattal a 4k-QD32 olvasás teszt?

    Az még OK, ha ezen semmit sem tudna gyorsítani a tömörítés, de hogy látványosan lassabb? És mint a megválaszolt post képein látszik, régi firmware-el még kicsit gyorsabb volt a telinull, mint a random, csak frissítés óta fura.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz #41133696 #38722 üzenetére

    Én pl. rendszermeghajtónak vettem az SSD-t. Ha áthelyezném a pagefile-t (bár jelenleg egyáltalán nem is használok pagefile-t, csak arra értem, ha szükségem lenne rá) és a TEMP mappát, már nem is sok értelmét látnám, hisz az SSD-ben csak annyi a poén, hogy ilyesmikre gyorsabb, mint egy HDD, illetve szétoszlik a terhelés a dedikált rendszermeghajtó és az ádatokat tároló HDD közt (a HDD-n lévő nagy fileokkal végzett hosszú műveletek alatt is válaszkész a rendszer és azok a programok, amik onnan futnak).

    Ha ezeket nem használja ki az ember (gyors adattár az apró kis átmeneti fileoknak), akkor azon túl, hogy másodpercekben mérhetően gyorsabban bootol a Windows (napi egyszer...? húha...) lesz egy méregdrága adattárolója, ami így megélheti azt az a kort, mikor már filléreket sem ér. :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz #41133696 #38727 üzenetére

    Nem biztos, hogy tényleg érted a példámat, mert én azt nem értem miért vigyázol ennyire egy olyan SSD-re, amiről már te is tudod, hogy mindenképp filléres értéke lesz, mire szétnyúzódik? Akkor miért spórolsz az élettartamán, ha tudod, hogy aprópénzből pótolható lesz, ha estleg szétgyilkolod pár év alatt... ahelyett hogy minden lehetsésges előnyét kihasználnád (még ha nem is kifejezetten érezhető, ha gyorsabb úgy egy picit, ha nem pakolászol át róla ezt-az HDD-re, ami tipikusan SSD-re való - már az öregbítést leszámítva)?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Bodor #38744 üzenetére

    Ezek láttán picit bánom, hogy akkoriban ignoráltam a Samsung-okat (sokat idegeskedtem és végül egy 128Gb-os SSD árát meghaladó összeget buktam egy TV-jük hülyesége miatt, így látni sem akartam semmi Samu kütyüt egy darabig, miután azon túladtam):

    Bár nem olyan hatalmas a különbség, de a szekvenciális írás azért sokkal szebb.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz #41133696 #38729 üzenetére

    Ezen felül a Windows 8 egy végletekig leoptimalizált rendszer, sok sallangot kivettek belőle, ami nem töltődik be az ugye nem rabol processzor időt sem...

    A Win8 RP nálam konkrétan lassabb, mint a Win7 SP1.
    A UEFI post utáni animáció is mint ha tovább tartana egy kicsit, az üdvözlőképernyő kb. egál, aztán ahelyett hogy rögtön az asztal fogadna először bevillan a metro és mire megnyílik az asztal is, addigra a Win7 már be volt töltve minden apró autosartos progival együtt, mikor a Win8 még késleltetve nekiáll ezek indításának és csak szép sorjában dobálja őket.

    Ez inkább pont olyan, mint ha lassú HDD-kre lenne optimalizálva a rendszerindulás: mindent csak szép sorjában, nem egyszerre (gyorsan egyszerre, ha pörgős SSD, nyűglődős egybefullasztás, ha lassú HDD, vagy lassú flash memória, mint mondjuk egy ócskább táblagépben).

    Persze ez még csak RP, nem RTM, de szerintem ez a rendszerindítási metódus nem véletlen, nyomai vannak a rendszerbeállításokban is, de nincs egy "központi kapcsoló", egyesével pedig állítgassa át a f@szom az összes service és autostart ütemezést, inkább lenyelem vagy használok Win7-et Win9-ig. :))

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Bodor #38756 üzenetére

    Nem azt mondtam hogy rohanok lecserélni, csak hogy így alaposabban megnézve tesztek alapján jobb vétel lett volna és így azt sajnálom benne, hogy átmeneti márka-vakságom okán nem az objektíven lehető legjobbat választottam adott összegből (akkor kb. egyforma árban voltak, ha jól rémlik, de meg se néztem rendesebben a Samu méréseit, csak mert Samu az nem kell, ha nagyjából úgyis egyforma).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz zippofcy #38755 üzenetére

    Na de mi töltött be 8mp alatt? A Metro UI? Mert addig kb. egálban van a Win7-el. Az a gond, hogy a Win7 addigra már minden programot elindított és kész asztalt is adott, mire a Win8 egyáltalán elővillantja az asztalt a metróból és pár másodperces késleltetéssel lát csak hozzá a programok indításához.

    De lehet hogy ma már tényleg újrahúzom, mert ahogy elnézem erre egyedül én panaszkodom, szóval lehet hogy bug.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz #41133696 #38763 üzenetére

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz janos666 #38752 üzenetére

    Úgy látszik javult az írás. Bár nem tudom, attól hogy csináltam egy SECURE_ERASE-t a linuxos utility-vel (ahogy a Corsair javasolta firmware update után), vagy attól hogy backup-resotre helyett frissen újrahúztam a Win8-at és most a vele települő driverrel megy (nem a frissebb WHQL-el, ami papíron Win7-hez való, de szerintem az is, amit integráltak...).

    Ami viszont most nagyon gyanús nekem az az, hogy az olvasás sok tekintetben kevesebb, mint az írás. IOPS-ban látványosan, de pl. itt most mindenféle 4k-s írás gyorsabb, mint az összes 4k-s olvasás társaik (kivéve a szekvenciális). :U
    Vagy van ezekben az SSD-kben annyi RAM cache, hogy attól nő az IOPS íráskor? Netán a Win8 cachel ilyen okosan...?

    Holnap lehúzom a HDD-ket és megnézem ACHI módba rakott vezérlővel (most RAID-ban van és volt már olyan balesetem, hogy szétesett a tömb, miután bootolt egyet a Windows egy UEFI konfig reset után nem RAID módban...)

    Illetve van ehhez hasonló tesztprogram Linux alá, hogy kizárjam a Windows drivereket is?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz Core2duo6600 #38832 üzenetére

    Egy próbát megér, de már a Vista (már az első bétája óta) is felismeri az ő alaplapi vezérlőjét enélkül is, nem még a Win7 (főleg ha gondolom SP1-es lemez...?).

    USB meghajtóról próbálnám telepíteni a Win7-et.
    A régi alaplapom nálam sem szeretett DVD-ről bootolni ha RAID módban volt a vezérlő.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz fudi2002 #38910 üzenetére

    Nekem idén már kétszer hullott szét az Intel RAID-0.
    Mindkétszer úgy, hogy bebootolt egyszer az SSD-n lévő Win7 IDE módba rakott SATA vezérlővel (-> egyszer firmware frissítés után automatikus reset, másodjára szándékos manuális CMOS reset, ami már nem emlékszem miért, de kellett...) és mikor visszaállítottam RAID módba, már köteten kívül volt az első lemez. Le kellett menteni recovery soft-al, újrakonfigolni a kötetet és visszamásolni az adatokat. :W

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz bluyoo #38915 üzenetére

    Amennyire én tudom a TRIM egy parancs, amit az OS tud kiadni az SSD-nek, hogy törölje azokat a memóriaterületeket, amiken olyan adat található, amit már felülírhatónak jelölt meg az OS, csak nem nullázott ki, mert az időbe telik és HDD-knél totál felesleges. A flash chipet viszont mindig törölni kell újraírás előtt, így jobb ha üresjárati időben teszi ezt meg a vezérlő, nem rögtön újraírás előtt.

    A Diskkeper software is valami hasonlót csinál. Kinulláztatja az SSD-vel azt a memóriaterületet, amin törölt adatok vannak.

    Ez legfeljebb redundáns, ha az OS és egy software is csináltatja, de nem tud "összeakadni". De fogalmam sincs, hogy az OS-nek mi alapján jut eszébe ezt elvégeztetni (folyamatosan minden filetörlés után vagy időszakosan és akkor milyen sűrűn...), lehet hogy ez a software sűrűbben csináltatja, így érdemes fent hagyni, ha maximalista vagy.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    válasz easy...rider #39102 üzenetére

    Szerintem ne trükközz olyasmikkel, hanem tedd fel a Windows-t, és az apróbb, illetve fontosabb de nem túl nagy programokat (PhotoShop, AutoCAD, stb - kinek mi) az SSD-re, az adataidat pedig tárold HDD-ken (filmek, játékok, stb).

    Így gyors lesz a rendszer, amit nem folyt meg a HDD-n végzet hosszú művelet a nagy fileokkal. De a HDD is fellélegzik, ha nem ugrál a feje ide-oda, miközben apró random írás/olvasás is lenne, nem csak nagy fileok folyamatos mozgatása.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Aktív témák

Hirdetés