Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rokefeller

    senior tag

    válasz Sweet Lou 6 #1913 üzenetére

    Grafikus felületű programok telepítésénél tök kényelmes a packagekit-gui is, ami a menüben add/remove software-ként szerepel. A yumex kicsit több lehetőséget ad, viszont én ha csak annyi van, hogy jé, kéne egy inkscape, akkor a packaget-gui-t használom.

    Ja és ha totál kezdő vagy Fedora terén, akkor ne lepődj meg hogy sok szoftver nincs az alap repo-ban, RPMFusion a repo neve ami majd neked kell (nem kell vadul elkezdeni hivatalos oldalakról targz-ket vadászni, és a gcc se izzon rögtön). Három dolgot tehetsz:
    1. sima fedorára felteszed a repo-t, 1 perc
    2. felteszed az easylife-ot, és az segít sokminden másban is [link] 1 perc, plusz amiket kipipálsz
    3. a hivatalos spin helyett rákeresel az omega linuxra, ami sima fedora, csak a restricted repo-k is benne vannak alapból, pár perc, meg asszem abból csak dvd installer van, szóval sávszél függő.

    BTW Vladi, te használod F12 alatt a YUMEX-et? Én agyf*szt kapok az új GUI-jától, lassú, két percig frissít metaadatot, nem tudom rendesen vele nagyság szerint listázni a telepített csomagokat, meg ilyenek, mondjuk rég nem is néztem emiatt...

    [ Szerkesztve ]

    A télapó nem a régi már...

Új hozzászólás Aktív témák