- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Yettel topik
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Nothing Phone 2a - semmi nem drága
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- One mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
AT89
csendes tag
válasz
beluschi
#535
üzenetére
Oh, köszönöm, így már be tudom lőni majd, melyik növény melyik

Kérdés, honnan látom, hogy már kész a növény? Eddig búzával vetettem, s az kb úgy zajlott, hogy a műtrágyával végigmentem rajta (megvettem a 10m-est, így elég gyors, plusz vettem egy kisebb traktort már erre a célra, s amíg a naggyal "Józsi bácsi" végigmegy a vetőgéppel, én rögtön megyek utána a vegyszerrel), ezek után kihajtott valami kis zöld, majd picit nagyobb zöld, s sárga színnel, közelről nézve már gabonakalász formájú a növény. Ezt arattam le, de nem hozott valami sokat, lehet, hogy túl korán arattam le? Vagy nem is engedi a gép learatni, míg nem fejlődik ki teljesen?
Jaja, azt megcsináltam már, hogy miközben arat a géppel Józsi bácsi, én megyek mellette a billenőskocsival, s menet közben gyűjtöm be róla a terményt, s mikor megtelek, ő meg pont üres, akkor el is tudok rongyolni a malomba vele, mielőtt megállna a kombájn.
Akkor most kipróbálom a búza, repce, árpa vetését, aratását, ebből csinálok kis profitot, s majd a kukoricára és fűre akkor térek rá, mikor már van egy kis tőkém, hogy az ahhoz kellő gépeket megvegyem.
A búza aratásakor visszamarad valami, azt hiszem talán szalma(?), ezt a kultivátorral vagy ekével eldolgozom most, de egyébként ezt pl össze lehetne szedni bálázóval? Illetve az árpa, repce esetén is marad vissza ilyen "maradékanyag", amit utána össze lehet szedni?
A pitypang akkor világos, hogy az a fű. Azt csak elvetem, kinő, s utána fűkaszálóval lehet leszedni, valamelyik géppel még megforgatni (mennyi idő kell itt, hogy elteljen?), utána összeszedni valahogy, s lehet vinni vagy a teheneknek, vagy a pajtába? Ez még picit magas, de úgyis odébb van, egyelőre kiképzem magam az első három növényből

Illetve van még a kukorica, arra láttam a "silózás" kifejezést más fórumokon és itt is, ez pontosan mit is jelent?? Illetve a magtárolóim (amik a farmon vannak) mekkora kapacitással bírnak? Vagy az végtelen, csak töltsem tele nyugodtan? Egy angol leírást olvasgattam, abból vettem át azt az ötletet is, hogy előbb körbemegyek 1 v 2 vonalban akár ekével, akár vetőgéppel a telken, s utána az autopilóta ~ Józsi bácsi teljesen korrektül megcsinálja, sehol nem megy ki, szóval elég jó erre a két célra is. A 10m-es szórófejjel meg a műtrágya pillanatok alatt megvan, szóval ott nem zavaró, hogy nincs autopilóta, az aratást pedig megint csak rá lehet bízni, sose hibázik.
Kicsit sokat kérdezek, de igyekszem

Új hozzászólás Aktív témák

- Apple Watch Ultra 3 GPS + Cellular 49mm Natural Titanium Case with Blue/Bright Blue Trail Loop - M/L
- ÚJ !! Apple MacBook Pro 14" M5 10 CPU / 10 GPU / 16 GB RAM / 512GB - 1 ÉV APPLE GARANCIA
- Huawei Mateview 34 Standard (3440x1440 165Hz) ultrawide monitor
- Gen 4.0 vertikális VGA bovid
- Riser 20cm gen 4.0 16x
- HP üzleti laptopok Elitebook, Probook 4-12. gen gar.
- Apple iPad Pro 12,9 (3. generáció) 64GB Wi-Fi + Cellular használt, karcmentes
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Samsung 870 EVO 2,5" SATA SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Asus ROG 17 WQHD 240Hz G-Sync Ryzen9 7945HX 32GB 1TB SSD Nvidia RTX 4090 16GB 175W Win11 Garancia
- Apple iPhone 16e 128 GB White 100% Akkumulátor 12 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



