- Keretmentesít a Galaxy S25 FE
- iPhone topik
- Redmi Watch 5 - formás, de egyszerű
- 45 wattos vezeték nélküli töltés jön az új iPhone-ba
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Google Pixel topik
- Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Ilyen lesz a Fairphone 6
- LG V50 ThinQ Dual Screen - az 5G ára
-
Mobilarena
Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!
Új hozzászólás Aktív témák
-
python1
veterán
válasz
racskobalazs #53423 üzenetére
A te megoldásod,Powerline.
-
SunMount3r
nagyúr
válasz
racskobalazs #53423 üzenetére
Akkor mindenképp külső lejátszó fog kelleni, mégpedig olyan ami tud HDR->SDR konverziót is (az Amlogic-ok pl. nem) mert a legtöbb 4K-s anyag HDR-es és konverzió nélkül nézhetetlen képet kapnál.
Zidoo Z9S a legolcsóbb és a legjobb ilyen megoldás jelenleg (ha a HTPC vonalat dobjuk).
Vagy leszokhatsz a 4K-ról vissza FHD only-ra, vagy TV-t cserélsz egy HDR-esre (én az utóbbi úton indulnék hosszú távon).
-
Patice
Topikgazda
válasz
racskobalazs #53419 üzenetére
Ha ezen a gépen fut a plex, akkor először ellenőrizném, hogy a transzkódolást bírja-e (elméletileg kéne neki), de valahol el kell kezdeni a hibakeresést.
A következő lépés a hálózat, sok esetben itt lesz a szűk keresztmetszet. Szerintem van mobilos app, amivel a TV mellett tartva egy mobilt tudsz mérni átviteli sebességet (nekem sehogy sem jön ki a matek a korábbi hsz-edben írt sebességekből...) Az, hogy a router 300 Mbit-et tud, az csak a max. amire képes lehet(ne), de ugye az elmélet és a gyakorlat nem ugyanaz. Ha van egy betonfal az adó és a vevő között, pláne, ha van benne egy kis vas is, akkor az nagyon tudja árnyékolni a wifit. (pl. ezért szívnak sokan többszintes házban az emeletek között, mert a vasbeton födémszerkezeten már nem megy át a wifi.)
A TV az utolsó láncszem, annak is megvan minden baja. Olcsó 4K TV-kben a proci is harmatos, persze, hogy nem ismer sokféle kódolást. A másik gyenge pont szokott lenni ott is a wifi, olcsóbbakban még csak N-es van, akkor már inkább kábelezni kellene, még ha csak 100 Mbit, de stabil vezetékes hálózattal azért még ez is elég 1080p-ig.
Olcsó 4K TV-hez én a djnice által ajánlott AMlogic-os boxokat ajánlanám, elsősorban LAN-kábelre kötve.
-
Gombinyó
őstag
válasz
racskobalazs #53419 üzenetére
miniITX a cél vagy belefér az mATX is? mATX méretben én nem bajlódnék APU-val. Kell egy RX550 4GB VGA meg mellé egy full alap proci, lap meg ram és menni fog minden 4K-s videó.
APU-nál tényleg oda kell figyelni, hogy az alaplapon milyen HDMi csatlakozó van, milyen gyorsak legyenek a ramok, stb, de végeredményben nem leszel vele előrébb és olcsóbb se nagyon lesz. -
SunMount3r
nagyúr
válasz
racskobalazs #53419 üzenetére
A RAM-on lehet vágni, írtam nekem miért kell ennyi, de 8GB azért manapság már mindenhez minimum. A gyors RAM-ok (amik mennek OC-vel 3000-3200Mhz-en) viszont ajánlottak az APU-s HTPC-hez a MadVR miatt és a jó alaplap is azért kell, hogy RAM-okat lehessen kicsit húzni/meglegyen a kompatibilitás. Hát ezért.
A tápon is lehet lehetne, én ezt nem részletezem, nekem ezt ajánlották a tápos Topic-ban a megfizethető/de jó kategóriában és hiszek nekik.
Más drágító tényező meg nincsen.
És akkor az SSD árát nem is számoltam.
Miért milyen árra gondoltál?
-
vegyszer
addikt
válasz
racskobalazs #53415 üzenetére
Kitaláltak már ilyet, amit közvetlen rá tudsz dugni akár a tv-re, akár a routerre.
Úgy hívják lan kábel.
Ha más nem adott, akkor ez jó eséllyel kivitelezhető: hálózati kártyák 230V-os csatlakozóval -
SunMount3r
nagyúr
válasz
racskobalazs #53415 üzenetére
Én is hasonlóban GONDOLKODOM, mert még odébb a döntés:
2400G (én már valószínű megvárom a 3400G-t, ha majd az is jó áron lesz).
MSI B450M Mortar (ebből is a MAX verzió, mert a 3400G-hez már az kell. Itt mindenképp fontos a HDMI 2.0a kimenet a 4K/HDR-hez. Sajnos kevés lap támogatja, hivatalosan még a Mortar sem, de azért mégis, mert megoldották).
Patriot Viper 4 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz (később rendes gamer gép is lesz belőle ezért a sok memó, de jó tudni, hogy a 4K-s videólejátszáshoz is 2GB-ot adni kell az IGP-nek. És az első Gen-es Ryzen-ek elég háklisak a memóriákra, de van pár biztosabb típus).
BitFenix Formula 550W Gold (dedikált videókártya nélkül elég a 450W-os én csak azért veszem a nagyobbat).
DEEPCOOL TESSERACT BF (az ára miatt, de ha kompaktabb, elegánsabb mATX-ek akar az ember akkor drágábban pl. a Bitphenix Phenom mATX).
Amit még tudok eddig: memóriák mindenképp min. 3000MHz körüliek legyenek, mert ez is kell a MadVR-nek.
Ez így a jelenlegi árak mellett összesen: kb. 127000.-
-
gerdei26
csendes tag
válasz
racskobalazs #53411 üzenetére
4k lejátszásához a WiFi az nem elég...
-
gerdei26
csendes tag
válasz
racskobalazs #53408 üzenetére
Erre elég egy android médialejátszó is, és olcsóbb is. A filmeket meg a szerverről streameled.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Mi is az a HTPC?
- AKCIÓ! Lenovo Legion Slim 5 16AHP9 notebook - R7 8845HS 16GB RAM 512GB SSD RTX 4060 8GB Win11
- Külföldi csomagszállítás Packeta csomagpontokon keresztül!
- Samsung Galaxy S23 , 8/128GB, Kártyafüggetlen
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest