Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    Egy HTPC-t szeretnék építeni, ami a lejátszási funkciók mellett DVB-C tuner + HDTV felvevőként is működne.
    (Főleg ez utóbbi miatt lenne értelme a HTPC-nek, asztali Bluray lejátszóm van, a PC-m is rá van kötve a TV-re, vagyis a lejátszás megoldható most is, de nem akarom a dobozok+távirányítók számát növelni.
    Cél: egy doboz+egy távirányító, más semmi.)

    A Digi-nél vagyok, kódolatlanul jön a DVB-C, se CI kártya se STB nincs. Nézegettem HD-felvevőket is, de úgy látom, árban ugyanaz a nagyságrend mint egy HTPC, ráadásul hozzá se lehet férni a felvételekhez. (azt akarom, hogy PC-ről direktben felmountolom a HTPC fájlrendszereit és oda-vissza másolom a kódolatlan fájlokat)

    Az első probléma, amin már a tervezésnél elakadtam: nem találtam a neten olyan DVB-C képes HDTV tunerkártyát, ami linux alatt is tökéletesen megy, nincs semmi szívás vele. Az eddig talált vasaknál úgy tűnik, a linux supportnak kicsit véres a torka. Mi a legjobb mostanában, ha csak DVB-C érdekel?

    Másik ide kapcsolódó kérdés, hogy ultra-light, ultra-silent, sőt, ha megfizethető, akkor teljesen fanless megoldást szeretnék. Ehhez milyen ITX/Mini-ITX lap javasolt? Értelemszerűen azok közül, ahol hűtőventillátor nélküli integrált CPU+VGA van + 1 szabad slot a tunernek + 3-4 SATA (SSD+HDD+ODD) és mindez akkor sem fog megfőni ha egyszerre megy...

    [ Szerkesztve ]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz azbest #16733 üzenetére

    Köszi, kb. én is erre jutottam. Ezek az USB-s megoldások nekem gyanúsan olcsónak tűntek, (nem is annyira elegáns...) összességében az esett le, hogy van velük szívás rendesen.

    Az eddigi legjobb amit találtam, ez: http://www.tbsdtv.com/products/tbs6618-dvb-c-tv-tuner-ci-pcie-card.html
    Kérdés, hogy a nem túl régi linuxos sw működött-e valaha valakinek probléma nélkül, HD adókra is?

    Pár évvel ezelőtt a nem is alsókategóriás analóg digiző kártyáim windows-only szoftverei botrányosan hulladék minőségűek voltak, azóta szkeptikus vagyok. Ha ez tényleg pöpec bedugom-és-működik vasak, miért csak Kínából lehet rendelni, egész Európában ne lenne rá igény?

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz azbest #16736 üzenetére

    Az világos volt, hogy itt nincs AD konverzió + mpeg2 kódolás, mert eleve abban jön a jel.

    Az nem állt össze, hogy miért pont DVB-C kártyákat kell lámpással keresni, a világ túlsó végéről? Azt hittem volna, a nagy többség jelenleg is kábeles hálózaton vagyis DVB-C jel formájában kapja a TV-adást, és az lesz a közös nevező amit minden kütyünek tudnia kell... ezek szerint, ebben tévedtem. (igaz, sose laktam olyan helyen, ahol ne lett volna alap a szélessávú kábelnet+kábeltévé.)

    Semmi kifogásom a tbs ellen, ha biztosan tudnám, hogy működni fog, nem futok bele valami számomra megoldhatatlan chipset/kernel/driver/ problémába amitől használhatatlan lesz az egész... felépíteni egy gépet úgy, hogy pont a legkényesebb alkatrésze csak kínai webshopból elérhető, és nem igazán van alternatíva, húzós ötletnek tűnik:(

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    Sziasztok, egy nagyon egyszerű kérdésem lenne:

    Adott egy Alcor HDC-3500 típusú DVB-C felvevő. Nagyon egyszerű dolgot tud, bemegy hátul koax-kábelen a kódolatlan DigiTV jel, és full HD-ben fel tudom venni az elől bedugott pendrive-ra, ami akár NTFS-re is lehet formázva.
    A szintén kódoltalan felvételt PC-n tudom editálni, akármi másba konvertálni (reklámok kivágása, átkódolás, stb.)

    Sajnos úgy tűnik, elpusztult, se kép, se hang.

    Szeretném kiváltani, valami manapság ténylegesen, azonnal, forintért kapható eszközzel.
    - PC alapú megoldás nem érdekel, eddig is működött PC nélkül, erre a vonatra még egyszer nem szállok fel, eleget szívtam vele 10-15 éve
    - CI+ kártya nem érdekel, eddig se kellett, kódolatlan DVB-C jelről van szó, amit az Alcor tökéletesen felvett HD-ben.
    - Külföldről rendelés nem érdekel, eddig csak kellemetlen tapasztalataim voltak vele
    - kétségbe vagyok esve, hogy ez a műfaj mitől lett ilyen rocket science egy ideje. Hová tűntek a piacról a DVB-C eszközök?

    Mi a pontos különbség a DVB-T és a kódolatlan DVB-C felvevők között? Ami a DVB-T-t tudja, az DVB-C-t is? A lényeg, hogy koaxon menjen be a kódolatlan digitális jel, és USB pendrive-ra tudjak MPEG2, MPEG4 streamet felvenni.

    edit: nincs set-top boxom és nem is lesz. Eddig úgy használtam, hogy kétfele osztottam a koax jelet, egyik ment a felvevőbe, másik a TV-be, ezt is csak azért, hogy tudjak mást nézni mint amit éppen felveszek.

    [ Szerkesztve ]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Kenderice #19727 üzenetére

    Vagyis DVB-T2 = DVB-C ?
    Azért annyira sok nincs, ami tényleg azonnal kapható is.
    Ezek mind tudnak felvenni is pendrive-ra? Ez utóbbit sok helyen nem írják ki, és nekem csak ez számít, direkt felvenni szeretnék, ritkán látható műsorokat.

    Pl. ez: https://bolt.sat.hu/amiko-impulse-t2c-foldi-es-kabelvevo-2723

    [ Szerkesztve ]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Kenderice #19746 üzenetére

    Mindenkinek köszi a válaszokat!
    Akkor egy DVB-T2/C set-top box kell nekem, ami a TS-t is tudja, és az Amiko elég ismert brand, hogy meg merjem venni.

    (set-top box alatt én azt értettem, hogy ha valami kódolt jel jön ki a madzagból, de nézni akarom a régi tévémen, akkor muszáj egy ilyen cucc ami dekódolja nekem. 15-20 éve kb ez volt a helyzet.
    A Digi jele koaxon jön be, a (buta)tévében van DVB-C tuner ezért látom a digitális HD adásokat is alapból. Nekem csak a felvétel lehetősége miatt kellett "set-top box", ezért neveztem TV-felvevőnek. És most kell megy másik, mert az Alcor meghalt, valószínűleg a tápja, de nincs kapacitásom vele foglalkozni.)

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz pjen #19731 üzenetére

    Amiko HD8265+ szép lila doboz: Nem tudom, mit kellene csinálnom, hogy a "No Satellite Found" állapotból kijöjjön.
    Digi TV, koax kábelen jön a jel. Eddig egy Alcor HDC3500 működött mint felvevő, annak nem volt ilyen baja. Ezt üzembe helyezni se tudom.

    Nem működik. Mit kéne benyomni, hgy jó legyen? Az ALzából vettem, van hozzá cseh meg szlovák leírás, nem értem.
    Öreg vagyok, boomer vagyok, hülye vagyok. :( Mit kattintsak meg?

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák