Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rogio

    csendes tag

    Ez lehet kicsit hosszú lesz, ezért előre is elnézést kérek!

    Szóval a feladat a 20170217-es rom és a tisztító script telepítése Windowsos környezet alól.
    Létrehoztam egy mappát google Drive-on, ami a szükséges fájlokat tartalmazza, nem áll szándékomban törölni, ugyanakkor meg kell említsem, hogy a benne található programokat én is máshonnan töltögettem, felelősséget nem vállalok érte.

    https://drive.google.com/open?id=0BwadB73vkTiMWE1jMlZFSXhZdk0

    1. MTK USB driver (MT65x3 USB VCOM drivers.zip)

    Letöltöd, kicsomagolod, installálod. Nincs sok hozzáfűzni valóm, azért kell, hogy a windows fölismerje a telefonodat. Ha ezután sem látja a telefonodat, arra is van megoldás, de most nem térek ki a hibákra, feltételezem, hogy minden OK.

    2. Cleaner script a telefonra (cleaner_x5maxPro20170217.zip)

    A scripetet st3v3np3t3r készítette, amiért hálásak lehetünk!
    A feladat egyszerű, másold föl a zip-et a telefonra, és jegyezd meg hol van. :)

    3. Flashool (Flashtool_v5.1628_Win.zip)

    Ez az a program, amivel a romokat lehet pakolni PC-ről telefonra.
    Kb 1000 videó van, hogyan is kell használni, a fórum vezércikkében is van leírás, ezért csak gyorsan átszaladok rajta.

    - Letöltöd a zip-et, kicsomagolod
    - Letöltöd a firmware-t is, és azt is kicsomagolod (Doogee-X5-Max-Pro-17.02.2017.zip)
    - Telefon kikapcs, akkut ki kell venni (nekem mondjuk működött enélkül is)
    - Elindítod a flash_tool.exe-t (lehetőleg rendszergazdaként, de lehet anélkül is megy, még a régi Samsungnál megszoktam, hogy flaselést rendszergazdaként kell)
    - Föllül van 5 fül (welcome, format, download), nekünk a download kell
    - Van egy scatter-loading, erre rákattintunk, és megkeressük a kicsomagolt firmware scatter.txt-jét.
    - alatta kiválasztjuk a "Download Only"-t
    - Itt jönne az a rész, hogy "ha nem akarod, hogy az adataid elvesszenek, a user elől szedd ki a pipát". Hát ne szedd ki! Ment el mindent szépen, szinkronizáld be a névjegyedet, a böngésző könyvjelzőit, az SMS-eket, a memóriakártyára ments el minden képet, stb. Ha valahonnan fölmászott már valami csúnyaság, hát az most a user datával megint föl fog mászni, szóval user előtt maradjon a pipa!
    - Katt a downloadra, majd...
    - Egyből rádugod a kiszedett aksis telefont. Ekkor elkezdi fölmásolni a dolgokat a telefonra (nem kell parázni, nem túl gyors a dolog.). Ha error van, lehúzod a telefont, bezárod a Flashtool-t, megnyitod megint, és kezded előröl. Volt, hogy engem is levert a víz, de nem kell parázni, nem lesz baja, ha elsőre nem sikerül.
    - Ha pipa, hogy kész, akkor kész, le lehet húzni a telefont a gépről.
    - Még ne indítsd el a telefont!!!

    4. TWRP (TWRP-32x-20161123.zip)

    Ez a program szintén a telefonra kerül, evvel a bootolást megelőzően lehet dolgokat csinálni. Jelen esetben tisztító scriptet futtatni. Először is zárd be a Flashtool programot.
    - Csomagold ki a TWRP-t egy könyvtárba
    - Indítsd el megint a Flashtool-t (lehet ment volna bezárás nélkül is, de így a tuti)
    - ugyanúgy a Download fülön a scatter-loading-al tölts be, ezúttal a twrp mappából a scatter.txt-t
    - Download only mód
    - rákatt a "Downloadra", telefont rádugod
    - Ha kész, telefont le lehet húzni a gépről, mehet vissza az akksi.
    - Mielőtt bekapcsolod a telefont, olvasd tovább!!!

    És most jön a lényeg, meg kell futtatni a tisztító scriptet, mielőtt bármiféle furcsaság belerágná magát a rendszerbe. Ehhez bekapcsoláshoz a "Hangerő föl" + "Bekapcsoló gomb"-ot egyszerre meg kell nyomni. Meg is jelenik egy kis leírás, hogy a menük közt a "hangerő föl" gombbal tudsz lépkedni, a "le" az ok. Szóval válasszuk ki a recovery-t, és "hangerő le".
    Ha minden jól ment a "Team Win Recovery Project" fogad minket. Lehet állítani nyelvet, de mivel mindenki az angolt használja, javaslom te is ezt használd, mert nem fogod megtalálni a gombokat. :)
    - Szóval, bökjünk az install-ra.
    - Keressük meg a cleaner scriptet (cleaner_x5maxPro20170217.zip), nem baj ha zip.
    - Nyomjunk egy Install Image-t, csúszka elhúz
    - Itt van egy wipe dalvik/cache-ot, azt is meg kell nyomni.
    - ha kész, restart

    Ekkor elvileg kész is a telefonunk frissítése, plusz a tisztító script is lefutott. Mikor elindult a telefon, és beléptél a google fiókodba, javaslom először a nooroot firewall-t telepítsd, biztos ami tuti alapon...

Új hozzászólás Aktív témák