Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rogio

    csendes tag

    válasz desolator #957 üzenetére

    Én kb 3 hónapja vettem a telót, egy hete raktam föl a 11.23-as romot.
    A tapasztalataim először pozitívak voltak, de tegnap végül csak visszaraktam a 8.10-est.

    Ami tetszett a 11.23-ban, hogy valamit optimalizálhattak a launcher-en, mert sokkal gyorsabbnak, gördülékenyebbnek tűnt. Érzetre tényleg egy picit gyorsabb volt, lehet csak beképzeltem, de szerintem így volt.
    Végül azért cseréltem vissza, mert piszkosul zabálta az aksit. Másfél napot alig bírt ki, előtte a 3 napot hozta. A végső döntést a 32 bit hozta meg, gyorsan föltettem Aida64-et, meg Antutu-t, futtattam teszteket...

    11.23:
    - érzetre gyorsabb (nehéz megmagyarázni)
    - fölül kiszedték a Google kereső sávot (engem speciel zavar, egy üres holt tér lett ott)
    - csak 32 bites
    - Antutu-n 27495 pont lett
    - "Paralell Space" app saját gyorsmenüt kapott a beállításoknál (nem volt rá túl nagy szükségem)
    - kb másfél nap alatt merül :((

    8.10:
    - 64 bites
    - Antutu-n 29083 pont.
    - jól bevált működik faszán
    - kb 3 nap üzemidő

  • Rogio

    csendes tag

    válasz st3v3np3t3r #962 üzenetére

    Én egy hét után visszatértem a 8.10-re, de nálam az aksi használat volt a mérvadó. Csak később láttam, hogy a 11.23-sa 32 bites. Akkor tettem föl az Antutu-t meg az Aidát, és csináltam a teszteket, mert már biztos voltam benne, hogy vissza fogom rakni a 8.10-et.

    A 11.23-nál az első pár napban nagyon örültem, hogy milyen kis pörgős lett a rendszer, csak éppenséggel rossz volt nézni, hogy reggel leszedtem töltőről, este már csak 70%-on volt, reggelre 60-on, másnap este pedig tehettem föl töltőre megint. A 8.10-el szerintem elkényelmesedtem. Ott 30%-nál kezdek izgulni, hogy nap végére 15% lesz, és bekapcsol az "ultra takarékos üzemmód", az meg lelövi a netet.

    Igazság szerint reméltem, hogy valaki megerősít abban a hitemben, hogy a 11.23-as gyorsabb, és hogy cserébe jobban merül az aksi. Eddig nem érkezett megerősítés, és senki nem cáfolt meg.

    Az én szubjektív véleményem, hogy a 8.10 jobb, az üzemidő mindenek felett.

  • Rogio

    csendes tag

    Akartam írni egy összefoglalót a 20161226-os romról, de elég hamar kijött ez az új 20170116-os...
    Szóval lassan egy hete tesztelgetem, ideje összefoglalni.

    Kezdjük avval, hogy este le fogom cserélni az tuti! Szerintem teszek egy próbát a Cyanogen-el. Napi szinten olvasom a 4pda-t, hova fejlődnek az oroszok a 7.1.1-ben úgy olvastam nincs GPS és kamera, úgyhogy egyelőre marad a 6-os android. (de javítson ki valaki, aki kipróbálta, ha tévednék)

    - Szóval 20170116-os rom. Először is, vezeték nélkülin nekem nem akart települni, szóval meg kellett várjam, amíg fölrakták a zipet. Flashelés után csalódottan tapasztaltam, hogy nincs TWRP, szóval root sem lesz, itt kb meg is pecsételődött a sorsa. Egyből ment is föl az Eset, és tiltottam a szokásos dolgokat, de letiltani nem ugyanaz, mint kitörölni. (Egy nagyon erős fekete pont eddig!)
    - Majd jött a teljesítmény teszt. A 20161123 nálam igen gyengén muzsikált, a 20161226-os már jobban 23322 pont volt Antutun, ahhoz képest újabb fejlődés, a 20170116-os 23476 lett. (Egy piros pont)
    - A decemberi rommal is kezdetben gyorsan merült, de 3-4 nap után valahogy normalizálódott a dolog, és 2,5-3 nap lett az üzemidőm megint. A januárinál is úgy kezdődött, hogy erősen merült, majd beállt szép egyenletesre (vagyis inkább lépcsőzetesre). Ez az új rom, szintén kihúzza 3 napig ha kell, viszont amikor játszom rajta, jobban eszi az aksit mint a korábbiak (gondolom valamit buheráltak, hogy nagyobb teljesítményt produkáljon), amikor alszik kevesebbet (konkrétan éjszaka 8 óra alatt 3%-ot fogyott). Szóval most az akkumulátor használatnál szép kis lépcsők vannak. (Erre nem kap se pirosat se fekete pontot)
    - Az ujjlenyomat felismerő szerintem sokkal pontosabb lett. A korábbi tízből hét helyett húszból tizenkilenc. (Ez piros pont)
    - Én lagolást sem tapasztaltam, nekem normál tempóban jöttek föl az appok is, a GPS-t pillanatok alatt vette, a WiFi szuper, a bluetooth is egyből csatlakozik. Nekem minden gyors, de szerintem evvel korábban sem volt gondom. (Erre sem adok pontot, mert nincs változás szerintem)
    - A kijelző érzékenysége szerintem romlott. Nálam direktbe be van kapcsolva, hogy mutassa hova bökök (bumszli ujjaim vannak), és ha valahova hosszan nyomok, akkor a pötty elkezd vándorolni a képernyő közepe felé. Vagy hússzor rá kellett próbáljak a fogaskerékre, mire előjött a "kezelőfelület-hangoló" menü, folyton lemászott róla a pötty. (Erre nem tudom adjak-e pontot. Kezdetben sokan panaszkodtak a kijelző pontosságára, voltak "csík tesztek" is, nekem szép egyenesek voltak a vonalaim, de most inkább cikcakkos. Nyugtassatok meg, hogy egyedi probléma).
    - Néha akar szinkronizálni valamit, és emiatt 2 percenként bevillan a képernyő. Nyilván nem fér hozzá a nethez, ezért próbálkozik újra meg újra. Az Eset sem talált semmit, lövésem sincs, mi csinálja. Még akkor is, ha le van zárva a kijelző. Nem tudom mi csinálja, de ilyenkor csak egy újraindítás segít, különben egész éljel ott villog a szerencsétlen kijelző. (ez egy újabb csúnya fekete pont, szerintem nem egyedi, tuti az új rommal jött valami)

    Szóval van két piros pont, két nagyon erős fekete, és 3-ra nem adtam semmit. Teljesítményben szerintem közel azonos mint a korábbiak (kicsit azért jobb), akkumulátorban ha nem játszik vele az ember, szerintem javítottak, de az, hogy telerakják minden szeméttel, az botrányos. Eddig reklámmentesen megúsztam, de ha hajnali kettőkor arra kelsz, hogy a telefon megint "diszkózik", megfogalmazódik benned egy ilyen összefoglaló, és másnap délután kipróbálsz egy CyanogenOS-t.

  • Rogio

    csendes tag

    válasz bobi22 #1112 üzenetére

    Úhh, elírtam 9 akart lenni az a 3.
    Eddigi rom tesztjeik:
    08.10 - 29083
    11.23 - 27495 (ezt nem tudom hogy sikerült produkálni)
    12.26 - 29322
    01.16 - 29476

    Szóval határozottan csinálnak valamit, fejlesztgetnek, optimalizálnak. Fél év alatt 9 frissítés nem olyan rossz szerintem. Bár evvel a sok tiltatni valóval, meg a 64ről 32 bites rendszerrel visszalépéssel nem tudok mit kezdeni.

  • Rogio

    csendes tag

    válasz st3v3np3t3r #1145 üzenetére

    Nagyon rendes tőled, hogy ajánlgatod a cm13.0.2-t, meg a 7.1.1-et, de azért nem annak kéne lennie az alapnak, hogy miután megveszel egy telefont, egyből cseréled a droidot rajta, mert a gyári vírusos...

    Amúgy a 7.1.1-re egyelőre azt írták, nem működik a kamera és a GPS, addig meg nekem felejtős. A Cm13-at tesztelgetem kedd este óta, és be kell valljam nem vagyok maradéktalanul elégedett. Jövőhét közepére szerintem összeírom, mi az ami jó benne, mi az ami kevésbé. Elöljáróban annyit, hogy gyári romot tuti nem teszek vissza, amíg nem szedi össze magát ez a Doogee cég...

  • Rogio

    csendes tag

    Az elmúlt egy hétben izgalommal követtem st3v3np3t3r emberfeletti küzdelmét a Doogee rendszerével szemben, rengeteg helyen látható megnyilvánulása, le a kalappal. Remélem lesz foganatja!

    Közben rá kellett jöjjek, hogy 4 féle Doogee tulajdonos van, illetve 4 fázisa van e telefon tulajdonosságnak, és én szerintem mind a 4-en átestem már.
    1. A tudatlan, kezdetben legtöbben ilyenek, bemennek Médiamárkba, leveszik a polcról a telefont, és örülnek a 6.23-as romnak, azon még nem volt annyi csúnyaság. Nem tudnak semmiről nem is olvassák ezt a fórumot.
    2. A gyanakvó. Neki feltűnt, hogy valami nem százas, rákeres googlin a telefonra, és hopp, hamar elnavigálódik ide, és látja mennyien problémáznak. Romot cserélni nem akar/nem mer, de "be lett oltva".
    3. A kíváncsi esetleg kipróbál új romot, olvasgatja a fórumot, reméli hogy jobb lesz, fontos neki a biztonság.
    4. A fanatikus, aki "naponta cseréli a romját", és mindent elolvas erről a telefonról.
    +1 A beletörődő, aki megunta a 4. fázist, és megállapodik egy elég jó rendszer mellett. Jelenleg itt tartok asszem.

    Szóval jöjjön az eheti (és talán utolsó) tesztem a CyanogenOS 13.0.2!

    Maga a rendszer telepítése már korántsem olyan egyszerű, mint azt a FlashTool-al megszoktuk, nekem vissza kellett térjek 32-ről 64 bitesre, föltennem egy TWRP recovery-t, majd teljes formázás, és install. Nem 2 perc a dolog, szerintem nem szánok rá még egyszer ennyi időt. Meg lehet gyorsítani pl: Titaniummal, de én mindenképpen el akartam kerülni a fertőzött programokat, ezért mindent nulláról húztam újra.

    A rendszer a "megszokott" zöldes szín után felemelően változatos, viszont egyből tolja az arcodba saját magát, regisztrálj ide, töltsd le ezt... Ez annyira nem volt szinpatikus. Mint amikor mennél keresztül egy plázán (mégse a hidegbe kerüld meg az épülete), és lépten nyomon spammolnak, köss biztosítást, válts bankot, stb.

    Első próbálkozásra nekem kicsit lomhának tűnt. A 0116-rol váltottam, ami szerintem az eddigi leggyorsabb rendszer, ahhoz képest érezhető volt a visszalassulás. Aki 8.10-et használ, annak nagyon hasonló lesz. Szépen elkezdtem telepíteni a szokásos dolgokat (Nova launcher + tesla rulez :) ), majd jött az Antutu a végén (mindig az az utolsó). Ekkor már egy erőteljes melegedés volt érezhető, így nem lepődtem meg, hogy csak 22.000 körüli (nem tudott lefutni a 3D). Másnap újrapróbáltam hátha, de ismét sikertelen volt a 3D, 22332 pontot tudtam kisajtolni a ketyeréből.
    Mentségére szóljon, a játék nem akadt különösebben (Eternal arenával játszom), viszont nagyon melegedett.

    A másik ami nem tetszett, az az új-lenyomat olvasó. Botrányos! volt, hogy ötször egymásután nem oldott föl, pedig a jobb kezemen 2x szoktam fölvenni, hogy egyből oldjon. Ez is a 0116-on volt eddig a legjobb, ott 20-ból 1x hibázott, ennél kb minden 3. alkalommal, és olyankor 2-3 alkalommal is rá kell próbáljak.

    A hang sem szuperál, recseg, mintha szakadás lenne a fülhallgató zsinórján. Ráadásul néha bekattan, és visszhangzik (halk hang, majd pár milliszekundum után követi a normál hangerő). Ezen csak az újraindítás segít. A mikrofon sem százas, néha alig hallani, illetve a hangfelismerő sokszor nem is érzékeli, hogy hozzá beszélek.

    A kamera programja jobb, ugyanakkor nem tudom hol kéne kikapcsolni a HDR-t, így folyton össze-vissza fókuszál. Idegesítő, ugyanakkor jobb képeket lehet vele lőni.

    Az akkumulátor a szokásos, talán egy picivel jobb! Már megszoktam, hogy várni kell 3-4 napot, mire beáll a rendszer, és ismét hozza a 3+ napos üzemidőt.

    Összegzés:
    Háát, vegyesek az érzéseim. Minden működik rajta, de kicsit olyan, mintha nem ehhez a telefonhoz lettek volna írva a driverek. A 0116-os gyári rom után főleg nem, az nagyon pörgős kis rendszer volt, nekem tetszett az is. Teljesítményben határozott visszalépés, kb 80-85%-ra (mért adatok alapján még több). Ugyanakkor ha valaki egy biztonságos rendszerre vágyik feltétlenül cseréljen erre. A 0810-es javasolt rendszerhez nagyon hasonlót fog kapni, csak mindenféle szemét nélkül, "gyári roottal". Én a telefonomat telefonálásra, navigációra, netezésre használom, ezekhez nem feltétlenül kell ennél jobb. Van hogy bosszankodom (főleg telefonáláskor), de jóval ritkábban, mint amikor beugrik egy reklám az arcomba. Nincs para, hogy kémkednek utánad, nincs idegeskedés, teszi a dolgát.

    Én biztos maradok CyanogenOS tulajdonos, szerintem ez volt az utolsó tesztem. Azért kipróbáltam volna zzzn tisztított romját (így látatlanba is köszönet a fáradozásért, minden elismerésem). Talán majd egy következő gyári tisztított verziót...

  • Rogio

    csendes tag

    válasz hzsolee #1188 üzenetére

    Szerintem a 20170116 az egyik legjobban összerakott rom, ha a teljesítményt figyeljük, és nem a biztonságot.

    Ne resetelj, első körben szerintem megteszi egy "noroot firewall", és egy "com.android snap" tiltása. Ugyanakkor én elgondolkodnék zzzn tisztított romján, igazán nem bonyolult a Flash Tool használata.

  • Rogio

    csendes tag

    válasz pch #1216 üzenetére

    Hi!

    Nagyban fűig attól, hogy mire használod.
    Ha játszol is rajta, akkor szerintem a gyári pucolt verzió, +noroor firewall, +ellátogatsz ide néha, és elolvasod az okosságokat. A rendszer maga pörgős, stabil, csak nem túl védett, ezt neked kell megoldanod...
    Ha csak telefon, plusz egy kis net, egy kis facebook, navigáció, akkor a CM is nagyon jó, minden működik rajta, csak de néha döcögős. (én kb hetente kétszer kénytelen vagyok újraindítani, mert vagy visszhangzik, vagy 5 perc míg megtalálja a bluetooth-ot, ilyesmi. Mindig valami új...)

  • Rogio

    csendes tag

    válasz pch #1219 üzenetére

    Kb én is így vagyok ezzel, ha erőművet akartam volna venni játékra, akkor nem ezt a típust választom.

    Én szoroztam-osztottam, és a CM mellett döntöttem, bár inkább a párom "már megint a telefonodat b***tatod" kijelentése erősített meg abban, nem kéne napokat töltenem a telefont nyomkodva. Ha éppen akkor a 0116 lett volna fönn, akkor most tűzfal, meg miegymás lenne fönn, és idegeskedhetnék, hogy milyen adatom lesz publikus. Akkor tökéletes lenne a teló játszásra, az ujjlenyomatolvasó is elsőre nyitna, és a fittnesz karkötő is csatlakozna, mire kiérnék az öltözőből. Így viszont nincs para, a kedvenc játékom is gond nélkül elfut, és mire bemelegítek, más csatlakozik is a karkötőhöz. Az ujjlenyomatért pedig kárpótol, hogy jobb képet lő a kamera...

  • Rogio

    csendes tag

    válasz hzsolee #1224 üzenetére

    Telefonról intézek mindent (bank, számlák fizetése, vásárlás) és nem lenne vicces ha itt valami galibát okoznának.

    Mondjuk nekem eszembe nem jutna telefonról ilyesmit intézni, nem csak ezen a típuson, egyiken sem...

    Ez esetben én a CM-et raknám föl, nemcsak tiszta, de durván fél évvel ezelőtti biztonsági javításokat is tartalmaz, nem úgy, mint a 0116, vagy bármelyik gyári rom.

    Ugyanakkor normál felhasználó igen kis eséllyel lesz hacker támadás áldozata, hacsak nem keresi a bajt. Egy átlag felhasználó egy mezei tűzfallal, launcher cserével (ezt mindig elfelejtem leírni, nekem kb ez az első, amióta megvettem a novát), meg talán egy vírusirtóval tökéletesen elboldogul. Tisztára 2000-es évek windowsa. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Rogio

    csendes tag

    válasz hzsolee #1228 üzenetére

    Hehe, sejtettem, hogy st3v3np3t3r előbb utóbb be fog paráztatni valakit, és tessék. :)

    Szerintem (és ez szubjektív vélemény) a legtöbb malaware egy sima adware, vagyis spamprogram. Azért próbál kommunikálni a kínai szerverrel, mert méri, hogy hány reklám jelent meg, mi volt az, stb (mint a google adverts, csak mivel az "google", tapsolva örülünk neki :( ). Ez után kapja a pénzt. Ha meg van fogva, reklám sem jön, és pénzt sem termelsz a Doogee-nak.

    A komolyabb vírusok már más helyzet, azok megpróbálhatnak hozzáférni a telefonkönyvedhez, sms-edhez, naptár bejegyzéseidhez. Ezeket azért kell trükközni rendesen, hogy egy vírusirtó ne szúrja ki (szerintem annyit nem ér a Doogee-nak, hogy ilyet fejlesszen ki), valamint az android is ad ki biztonsági frissítéseket, amelyek levédik a mobilod tartalmát. Csak kár hogy a gyártó még mindig egy tavaly februári biztonsági frissítéssel operál. :(

    Ami tuti biztos, hogy nem ül ott egy kis kínai, egy gép mögött, és nézi, hogy "Hoppá, egy csóka most lépett be az OTP-jébe, gyorsan emeljünk le a számlájáról egy kis pénzt!". Megtörténhet, hogy mégis? Igen. Valóban meg fog történni? Kb. annyi az esély rá, mint hogy egy piros szemű elefánt elbújik a cseresznyefán!

    Szóval, ha törölni akarsz mindent, mert nem biztonságos, akkor szerintem inkább vegyél egy Samsungot, vagy valami olyat ami elsők közt van a biztonsági frissítésekben. Ha megelégszel avval, hogy fönn van egy tűzfal, ami nagy eséllyel megfog mindent, de mondjuk hetente egyszer beszivárog egy reklám, akkor bátran kapcsold vissza a netet, és használd a telefont telefonként. Vagy tedd föl a CM-et...

    Én nem fogom/tudom megmondani mi a legjobb, elég lazán kezelem ezt a "kémkedés" dolgot (szerintem a google százszor többet kémkedik), és szét sem idegeskedem magam. Ha valami olyan durva dolog történik (pl.: valakitől tényleg lenyúltak fontos adatot), az hamar ki fog derülni, és van pár fanatikus tag, akik nem lennének rest egyből meg is osztani velünk. Addig az egyetlen ismert "kár" az az, hogy kéretlen reklámok jönnek, és ez is könnyen orvosolható.

  • Rogio

    csendes tag

    válasz st3v3np3t3r #1350 üzenetére

    Már vártam a frissítést. Az elmúlt pár hónapban rendre jött frissítés. Ha lesz időm, kipróbálom én is!

    [ Szerkesztve ]

  • Rogio

    csendes tag

    válasz majorgent #1360 üzenetére

    Hát igen, legtöbben szerintem erre vagyunk kíváncsiak...

  • Rogio

    csendes tag

    válasz hzsolee #1440 üzenetére

    eBay, 25k, és ja, kicsit én is megbántam, de ennyi pénzért szerintem megérte.

    Kb két évente 25k körül veszek egy telefont (igen, havi komoly egy darab ezrest vagyok hajlandó rászánni), most kicsit mellényúltam, de a Sony E1-es után nekem határozott előrelépés volt. Igazság szerint a kezdeti lelkesedés után minden telefonom ugyanarra volt használva:
    - telefonálásra
    - SMS/Messenger/Viber-ezésre
    - Gmail/határidő napló
    - RSS hírolvasás
    - minimális játék
    - navigáció
    - fitness trackkin

    Meglátjuk mit hoz a jövő, 2018 szeptemberében lehet megengedek magamnak valami olyat, ami már valóban működik is! Talán legközelebb már belefér a "fényképezés" is a listába. :)

  • Rogio

    csendes tag

    válasz snipr #1473 üzenetére

    Én épp ma délután akartam neki állni egy cserének, mert a CyanogenOS egyre gyakrabban veri ki a biztosítékot nálam. Ma reggel pl amikor párosítani akartam a fitnesz karkötőmet a telefonnal, egyrészt úgy érzékelte, hogy párosítva van (bluetooth be sem volt kapcsolva a telón), de adatot nem akart szinkronizálni... Miután bekapcsoltam a bluetoothot, és párosítani akartam, egyrészt összeomlott a bluetooth program, miután újraindult, és kapcsolódott a karkötőhöz, küldött neki egy "reset" utasítást, és szépen minden mentett adatom elszállt. Ez csak egy apró szösszenet a milliónyi közül (a legidegesítőbbek: ha hívnak, nem jelenik meg a fölvevő csúszka... vagy mondjuk teljesen szétesik a felbontás, és pl a böngésző széleiből 1-1 centit nem látok... vagy nem tölt amikor rádugom a töltőre...). Rengeteg ilyen bosszantó apróság van, de 2-3 nap használat után jön valami, ami miatt újra kell indítani a telefont, és meggyógyul. Tisztára 90-es évek Windows feeling... :(

    Szóval engem is érdekel mások véleménye, kicsit félve merek OS-t választani, főleg az RR ismert hibája miatt (kikapcsolt állapotban nem tölt), ugyanis hajlamos vagyok elfeledkezni a töltöttségi szintről, kb 3 naponta dugom töltőre a telót, és általában reggel jut eszembe, amikor már csak 10%-on van, hogy "húbakker, este nem töltöttem". Ellég egyszer benézni (vagy csak meglátogatni szüleimet, akik az USB-t hallomásból sem ismerik).

  • Rogio

    csendes tag

    Fölraktam az RR 5.8-ast.

    Egyrészt, a 7-es android nagyon király, nekem bejön! Antutun is csináltam 29844 pontot!

    Ugyanakkor a hibái:
    - nincs magyar nyelv (evvel talán együtt tudnék élni)
    - "hektikusan" kapcsol be. Néha igen, néha csak pörög az intró logó
    - nincs térerő. Valami miatt nekem nem akar a hálózatra kapcsolódni. (vodafone)

    Ennyit a tesztről, sajnos nem fogom egy hétig nyüstölni, hogy írjak egy összegzést. Nekem nagyon tetszik ez az OS, de sajnos telefonálni nem tudok vele. Egy próbát megért...

  • Rogio

    csendes tag

    válasz RmegatEx #1489 üzenetére

    Szia!

    "Trebuchet launcher" a neve, én a CyanogenMod-on találkoztam vele előszőr. Nem rossz, ugyanakkor én már annyira belaktam a Nova Launchert, hogy szinte az az első, amit telepítek.

  • Rogio

    csendes tag

    válasz FGreg #1526 üzenetére

    A vicc az, hogy szerintem mindkettő lehet.
    Szintén volt ilyen, mondjuk nekem pont a CM13-as rommal, a falra másztam tőle, mire megírtam egy 3 soros szöveget... Mindemellett a széleknél elég szar a ragasztás, ilyenkor melegíteni kell kicsit (én erre egy bögre forró teát használok, természetesen a bögre alját, nem a tartalmát :D ), majd ha elég meleg, jól megnyomkodom, és úgy 2-3 hétig megint jó a kijelző.

    Erről a hibáról írtak itt a mobilaréna elemzésben is, valamint vicces videók is vannak, ahol csíkot húzva lehet látni, hogy hova ugrál az érzékelő az érintőpanelen. Szerintem kár egyből új kijelzőt rendelni!

  • Rogio

    csendes tag

    válasz Ula78 #1573 üzenetére

    Hi!

    Igen, én találkoztam már evvel, de nem gyári rommal. Talán a CM13-as volt, nem emlékszem... Elég bosszantó dolog, de ha a recovery-be bejutottál, akkor még nincs minden veszve. Így első tippre törlődött/megsérült valamelyik kernel fájl. Mondjuk azon a factory reset segített volna, hacsak nem már gyárilag hibás volt valami.

    Amúgy gyári android volt rajta? Esetleg nem frissített véletlenül, és utána állt le (az új frissítés lenne bugos)? Sajnos én már rég tiltottam/töröltem a "vezeték nélküli frissítés" opciót, nem tudom megnézni, jött-e frissítés rá.

    Ha garis még, szerintem vidd vissza (és ha lehet cseréld be egy másik, nem Doogee típusú telefonra).
    Ha már nem garis, lehet garázdálkodni, kipróbálhatsz 1-3 új androidot, vagy visszateheted az eredetit is, hátha segít rajta.

  • Rogio

    csendes tag

    válasz Ula78 #1578 üzenetére

    Igazán nem egy nagy ördöngösség, és elrontani sem tudod már jobban a telót. :)

    A romcseréről itt olvashatsz: [link]
    3 dolgot kell letölteni:
    - MTK driver (hogy fölismerje a géped. Ha nem ismeri föl, úgy emlékszem a Doogee honlapjáról letölthető zip-ben benne volt)
    - SP Flash tools
    - maga a firmware

    A továbbiakban csak követni kell az utasításokat lépésről lépésre (mondjuk az "Aku kivesz" résszel kezdheted)... Először én a gyári rommal próbálkoznék a doogee honlapjáról, és a userdata is mehet a darálóba, legyen friss minden. Ha bekapcsol, akkor mehet egy frissebb/másmilyen rendszer is.

    Érdemes elolvasni st3v3np3t3r blogját is: [link]. Sok okosság van benne.

  • Rogio

    csendes tag

    válasz st3v3np3t3r #1594 üzenetére

    Én speciel Kínából rendeltem, kb 28.000 volt a végösszeg, és egészen rendben van, sőt, az átlagnál kevesebb hibával fut. A kamera nem porosodott, bírja a 64 bitet (omt1283a...-os széria), a kijelző is kezd rendbe jönni (eleinte átmentem rajta sodrófával, de úgy tűnik végre összeragadt), reklám is csak az elején jött (com.android.snap tiltásával ez is megszűnt). Szóval így norootfirewal mellett, kipurgálva minden fölös appot én határozottan elégedett vagyok.

    Mondjuk a 7.x-es droidnak örültem volna, de sajnos a sim-kártyát nem ette meg, és a bluetooth-ra is szükségem van, de hát ez van. Tény, ha most vennék telefont, inkább mást választanék.

  • Rogio

    csendes tag

    válasz st3v3np3t3r #1599 üzenetére

    Vicces, hogy "Note", és mégis kisebb, mint a doogee. :)

    [összehasonlítás]

    Amúgy nem rossz csere... Nekem hiányozna az ujjlenyomat olvasó (nagyon megszerettem), meg a nagy aksi. Gondolom "Lollipop" cserélhető/frissítettek azóta.

    Sok szerencsét az új telefonhoz!

  • Rogio

    csendes tag

    válasz st3v3np3t3r #1601 üzenetére

    Az ujjlenyomat olvasót kb feloldásra használom. Páromnak "minta rajzolás" a feloldása, elég kicsit megdönteni a telefont, és máris látszik a minta. Azt sem nagy ördöngösség feloldani, sőt! :D

  • Rogio

    csendes tag

    válasz gyemipapa #1608 üzenetére

    Szia!

    Szerintem rossz helyen tetted fel a kérdésedet, ide panaszkodni járnak az emberek, meg ötletelni, hogyan lehet megkerülni a szoftveres adalékanyagokat. Olvass vissza 1-2 oldalt, le fog esni az állad, mennyi hibája van a telefonnak.

    De ha lebeszélni nem is tudlak róla, tanácsot attól még tudok adni.
    Először is, ebben az árkategóriában (30.000 alatt) van azért pár alternatíva. Az eustock-on nézz körül [link], pl a HomTom HT 17 pro nagyobb kijelzős (5,5), de kisebb 1 milivel, igaz szélesebb is picivel, a kamerája sokkal jobb, aksiban picit gyengébb. Állítólag ugyanaz a gyártó, bár ezt a Doogee erősen cáfolja.

  • Rogio

    csendes tag

    válasz st3v3np3t3r #1614 üzenetére

    Nem beszélve a folyton porosodó kameráról, a vacak érintéspontosságról, a rossz kijelző összeragasztásról, a random időközönként bekapcsoló képernyőről, a vacak mikrofonról és hangszóróról, a spontán újraindulásról, a váratlan be-nem-kapcsolásról...

    Ahány tulajdonos, annyi hiba. Én is lebeszélnélek erről a telefonról, bármi előjöhet rajta, tényleg bármi!!! De egy biztosan közös volt mindben, a gyárilag fertőzött kémkedő-reklámozó rendszer, és ez a leggázabb mind közül!

  • Rogio

    csendes tag

    válasz gyemipapa #1616 üzenetére

    Hi!

    GPS: Beállítások -> letekersz a "Személyes" részig -> föllülről második: Tartózkodási hely.

    Amúgy jót mosolyogtam a "nem kockáztatok, lehet, épp azzal jönnének le malware-ek." mondaton. Amikor legördül a gyártósorról, már rajta vannak a malware-k. :DD

    Frissíts nyugodtan, sokkal gyorsabb és jobb lesz a készülék, picivel több szeméttel egyben, de ott már nem oszt nem szoroz, hogy 6 vagy 7 dolog fertőzött. :)

    Viszont feltétlenül tegyél föl egy "noroot firewall" programot, és frissítés után egyből tiltsál mindent, amiről nem tudod, hogy micsoda. Csak az ilyen standard programok maradjanak kipipáltak, hogy Chrome, Gmail, Play áruház... Amiket te használsz. Minden mást tilts le!

  • Rogio

    csendes tag

    válasz gyemipapa #1619 üzenetére

    GPS: nekem folyamatosan be van kapcsolva, ha ténylegesen használni akarja valami, akkor arról először engedélyt kell kérjen, illetve ha valóban használja is, akkor fölül megjelenik egy pici lefelé mutató nyilacska az értesítő sávon, a térerő háromszög mellett. Csak ekkor merít, illetve nem látok marginális különbséget a bekapcsolt, az energiatakarékos és a kikapcsolt állapot közt (vannak fokozatai a GPS pontosságának/fogyasztásának).

    Szerintem legtöbben a reklámok mellett a képernyő pontatlanságára panaszkodtak. A reklámokat a noroot firewallal tudod "szabályozni". A kijelző kicsit más tészta. Elsősorban a széleknél szokott pontatlan lenni, ez a kijelző vacak ragasztása miatt van. Ellenőrizni talán úgy a legegyszerűbb, ha letöltesz valami képkészítő programot, befested a hátteret feketére, majd fehér vonalakat húzol úgy, hogy az ujjadat egy valami mellett vezeted el (vonalzó, könyv, pizzás doboz...). Így jól látható lesz, hogy hova ugrál valójában a vonal az egyeneshez képest. Fontos, hogy teszt során próbálgasd az erősen rányomott, és az éppen csak súrolod verziót is, az életben sem mindig ugyanolyan erővel nyomod a kijelzőt. Javítani úgy lehet, hogy forró teát öntesz egy bögrébe, amikor jól átmelegedett a bögre, szépen vasalni kezded vele a telefont. Majd jöhet egy kis sodrófa/tejszínhabos flakon/borosüveg/bármilyen henger, és avval is végigmész rajta. Fél év után szinte már teljesen összeragadnak a rétegek, elég pontos lesz a kijelződ...

    Aztán, a kamera gyakran porosodik. Velem ez még nem fordult elő, így nem tudom konkrétan ez mit is takar. Állítólag lehet tisztítani valahogy, ha nem akkor cser (-8000Ft).

    Aztán, néhányan panaszkodtak, hogy halk a telefon, ez beállítható, de most hirtelen csak az MTK engine nevű program ugrik be, hogy azon belül hol, azt passzolom. Amúgy okos kis program, érdemes átnyálazni egyszer, át lehet konfigurálni ezt-azt...

    Nálam még előfordult az is, hogy a mikrofon alig volt halható. Ez inkább szoftveres gond lehetett, a 20170217-es frissítéssel még nem szólt senki. Jelenleg a hangvezérlés (bár nem szeretem használni) is 1-2. alkalommal beveszi amit szeretnék. Bár ez a vacak angol kiejtésemnek is betudható.

    Ujjlenyomat érzékelő is minden frissítéssel javult picit. Volt amikor botrányosan rossz volt, illetve CM13-as rendszerrel is inkább csak dísznek volt.

    Lezárt állapotban spontán bekapcsol a kijelző. Nem vagyok benne biztos, de szerintem ezt a Doze csinálja. Ahelyett, hogy elaltatná a telefont, összeütközik valami programmal, és föléled. Baromi idegesítő, főleg este, amikor már aludnál, a telefon pedig diszkózik. Ilyenkor azt csinálom, hogy bekapcsolom a telefont, kiürítek mindent a memóriából, adok rá netet, had szinkronizálja a névjegyeket, stb. Egy perc múlva net kikapcs, memória ürít megint, és megnyugszik a telefon. Ha valakinek van rá jobb megoldása, szívesen meghallgatom.

    Hirtelen ezek jutottak eszembe, gondolom nem baj, hogy az általam javasolt megoldásokat is leírtam, hátha jól jön. :)

  • Rogio

    csendes tag

    válasz gyemipapa #1621 üzenetére

    Hi!

    Attól, hogy az Aida64 azt írja, még nem úgy van. 2 db 5 megapixeles kamera van benne, csak szoftveresen van 8-8MP-re "följavítva". Kapott egy jó kis elmosás effektet, és kalap-kabát.

    Az aksi ugyanez, 4000-et ír, de ha kiveszed a telóból és egy rendes műszerrel beméred, akkor már nem annyi. Majd tapasztalni fogod, hogy 20% alatt hirtelen gyorsabban merül, mint kéne, nem egyenletes a teljesítménye.

    A gyári szoftvereket root nélkül nem tudod törölni, ez más gyártónál is így van. Én amúgy mindent töröltem, ami nem kell, de ezeket tiltsd le, mert fertőzöttek:
    com.android.snap
    Xender
    FotaProvider
    MediaServer
    WirelessUpdate(Régebbi verziókban)

    Illetve tényleg olvasd el st3v3np3t3r blogbejegyzését, nagyon hasznos!

    Sajnos a többihez nem tudok hozzászólni, IGO helyett Where-t használok, az működik nekem. Wi-free-t pedig még nem próbáltam, van mobilnetem. Ha lesz időm ránézek, de amikor bejött ez a "csoda", kipróbáltam másik eszközön, működött, és többet sosem használtam. :)

  • Rogio

    csendes tag

    válasz vitatom1 #1768 üzenetére

    Hehe, jó kis összefoglaló cikk! Ha ezt olvastam volna előbb, és nem a mobilarénás tesztet, eszem ágában sem lett volna megvenni!

    Ugyanakkor sok hiba valóban egyedi, ahogy a cikk legvégén is írják. Ez olyan "A kockázatok és mellékhatások..." bla-bla. Ha beültetnénk egy szobába 100 Doogee tulajdonos, és megkérdeznénk, ki az, akinél a leírtak közül egy hiba sem fordult elő, tuti csönd lenne, valami gebasz mindig van.

    Nekem hál istennek szerencsém volt, én Kínából rendeltem, nem Média Markt-os, így pl a kijelzőm kompatibilis a 64 bittel, a kamera sem porosodik, az ujjlenyomat érzékelő is fasza (9/10-es), egyedül az érintő kijelző ragasztása gyenge, de azt forró teával, és sodrófával könnyű orvosolni, Illetve nem hogy romlana, a kb 9 hónap alatt egyre jobban összeértek a kijelző rétegei, már nagyon ritkán bökök "O"-t "L" helyett. Szóval hardveresen megúsztam a nagyobb selejtet, szoftveresen pedig azért kordában lehet tartani.

    Ajánlanám-e bárkinek? Nem, semmiképpen sem! Ugyanakkor ha megerőltettem volna magam, se tudtam volna ennyi "Brutális hibát" összeszedni, annál azért jobb telefon!

  • Rogio

    csendes tag

    válasz #86690432 #1815 üzenetére

    Hello!

    A headset/kihangosító/okos-karkötő kombinációval én is szívtam nem keveset. Nem tudom segít-e, de nekem akkor oldódott meg a problémám (az okos karkötő nem volt hajlandó párosodni), miután bekapcsoltam a "Tartózkodási hely" funkciót. Nem tudom, mi köze hozzá, de akkor jöttem ár (konkrétan kiírta az app), amikor egy nem gyári app-hoz akartam csatlakozni a karkötővel. Innentől kezdve a bluetooth "meggyógyult".

    A headset/kihangosító páros még szokta csinálni, hogy csatlakozás után nem megy át adat, de ilyenkor szétkapcsol magától. Utána ha újra megpróbálom párosítani (beállítások/bluetooth-nál), akkor másodszorra szokott sikerülni.

    Szóval nekem úgy jött le, hogy a "Tartózkodási hely"-nek lehet köze a bluetoothoz is, érdemes bekapcsolni, ha ilyen eszközöket használsz. Nem hiszem, hogy sokat segít, szerintem nálad más jellegű a probléma, de egy próbát megér...

  • Rogio

    csendes tag

    válasz bulek #1819 üzenetére

    Nem akartam szét-offolni a bluetooth-os kérdést, de ez engem is érdekelne. Elég sok új 7.1.2-es frissítés van most fönn a Needrom-on, és néha elfog a nosztalgia, hogy ki kéne próbálni valami újat megint...

    Annak idején a Resurection Remix nagyon tetszett, gyors volt, szép, de sok minden nem működött még rajta. Az 5.8.3-on állítólag már mindent kijavítottak. Én azt próbálnám ki először.

    Ezzel szemben a Lineage-et messze elkerülöm, a CM-ben nagyon belevertem a csúfot, az szerintem használhatatlan volt hosszú távon. Lehet a Lineage jobb már, de akkor sincs kedvem még csak próbát sem tenni.

    Az AOSP/AOKP ha jól tudom (de javítsatok ki, ha tévedek) közel gyári droidok, teljesen letisztult, mindenféle extra csili-vili nélkül. Valami ilyesmit kellett volna a Doogee-nak is kiadnia.

    A CrDroidot szerintem egyszer próbáltam már, de semmilyen emlékem nem maradt róla, se jó, se rossz. Viszont Needrom-on azt írják "multilanguage", és hogy "all bug fixed". Ez mondjuk elég dicséretesen hangzik, egy próbát nekem tuti megérne!

    Szóval ha baromi sok időm lenne, én ebben a sorrendben próbálnám ki:
    1. RR (ha nem multilanguage, akkor kuka)
    2. crDroid (ezt szerintem tesztelném egy hétig, majd megírnám a tapasztalatokat)
    3. AOSP/AOKP (ezeket "ismerjük", a kérdés, hogy mennyire szaggat)
    ...
    998. Vissza a mostani gyári rendszer tisztítva (végül is, csak 1-2 órát lőttem el az életemből a fölösleges tesztelgetésekkel, elvagyok vele, néha 5-10 perccel később szól az ébresztő, na és akkor mi van :) )
    999. Lineage (csak mert bennem tüskét hagyott az öreganyja)

  • Rogio

    csendes tag

    válasz st3v3np3t3r #1822 üzenetére

    Amiért szerintem rengetegen végtelenül hálásak vagyunk! :R :R :R

    De mivel frissítés sem érkezett a telefonra, nincs is "szükség" újabb tisztító scriptre...

  • Rogio

    csendes tag

    válasz zsolt320i #1833 üzenetére

    Még januárban volt fönn a telefonomon az is, de nekem tüske volt a körmöm alatt...

    Itt tudod elolvasni az összefoglalómat róla

  • Rogio

    csendes tag

    válasz zsolt320i #1835 üzenetére

    Hi!

    Igazság szerint ez még januárban volt, akkor fagyasztották be a CM fejlesztését, és indult meg a Lineage projekt.

    Azóta annyi változott, hogy kijött a Doogee-től az utolsó frissítés, ami szerintem messze a legjobban optimalizált ROM, gyorsabb, mint a többi, jobbak az érzékelők, jó a fogyasztás optimalizálása... Ugyanakkor fertőzött, és nagyon-nagyon régi (asszem lassan másfél éves) biztonsági frissítéseket tartalmaz. Jelenleg én ezt használom (tisztítva), nem nagyon volt mostanában időm másra lecserélni, tesztelgetni.

    Ellenben "orosz barátaink" rendbe rakták az akkor még nem működő Lineage rendszert. Ez azért jó, mert a CM alapvetően tetszett volna (kinézetre, viselkedés szempontjából), csak nagyon bugos volt. Ha van időd, próbáld ki a Lineage 14.1-et, az a CM javított, frissített változata. Ha a letisztultabb Android a te világod, akkor pedig a Resurection Remix-et, a kettő kb ugyanaz. Bár nem írták, hogy többnyelvű-e (utaltak rá, hogy a szokásos nyelvek vannak), de rengetegen panaszkodtak az oroszra, szerintem megkönyörültek a világnak. :)
    Illetve én szívesen kipróbálnám a crDroidot, nagyon látványos, érdekes menüelgondolással. Szerintem nézz meg 1-2 Youtube videót, melyik ROM hogy néz ki, ha tetszik valamelyik, próbáld ki bátran.

    Az akku-idő pedig (tapasztalatom szerint) úgyis 3-4 nap után áll be optimálisra, akkor érdemes nézni, hogy mennyit "vesztettél" a gyári ROM-hoz képest. Nálam legrosszabb esetben sem volt több 20%-nál, az pedig már teljesen mindegy, hogy 2,5 vagy 3 nap után kell tölteni.

  • Rogio

    csendes tag

    válasz Soulles #1898 üzenetére

    Szia!

    Ilyen telefon vásárlása egyáltalán nem ajánlott, sem új, sem a régi. :)

    Viccet félretéve.
    Nagyon sok rendszert kipróbáltam, van ami használható, és ami kevésbé. Ha "csak" a malware aggaszt, szerintem a februári gyári rendszer + tisztító pach + NoRoot firewall a legjobb, én is ezt használom, és elárulom miért:
    - A hardverhez legjobban optimalizált rendszer, sokkal gyorsabb, mint a többi.
    - Minden működik vele, az ujjlenyomat olvasótól kezdve a GPS-ig...
    - Teljes magyar támogatása van, nem csak félig-meddig.
    - Az ismert bugok javítva vannak, ha nem frissítesz, nem ér újabb meglepetés.

    Alternatíva van rengeteg, sokat kipróbáltam, de szerintem nem jobb egyik sem. Csak abban az esetben cserélnék, ha valami miatt feltétlen szükséges lenne a 7-es droid, de szerintem ebben az esetben inkább telefont cserélnék, mint rendszert. :)

  • Rogio

    csendes tag

    Hi!

    Ha nem felejtem el, este földobom valami drive-ra, és teszek ide linket, és leírást is.

  • Rogio

    csendes tag

    Ez lehet kicsit hosszú lesz, ezért előre is elnézést kérek!

    Szóval a feladat a 20170217-es rom és a tisztító script telepítése Windowsos környezet alól.
    Létrehoztam egy mappát google Drive-on, ami a szükséges fájlokat tartalmazza, nem áll szándékomban törölni, ugyanakkor meg kell említsem, hogy a benne található programokat én is máshonnan töltögettem, felelősséget nem vállalok érte.

    https://drive.google.com/open?id=0BwadB73vkTiMWE1jMlZFSXhZdk0

    1. MTK USB driver (MT65x3 USB VCOM drivers.zip)

    Letöltöd, kicsomagolod, installálod. Nincs sok hozzáfűzni valóm, azért kell, hogy a windows fölismerje a telefonodat. Ha ezután sem látja a telefonodat, arra is van megoldás, de most nem térek ki a hibákra, feltételezem, hogy minden OK.

    2. Cleaner script a telefonra (cleaner_x5maxPro20170217.zip)

    A scripetet st3v3np3t3r készítette, amiért hálásak lehetünk!
    A feladat egyszerű, másold föl a zip-et a telefonra, és jegyezd meg hol van. :)

    3. Flashool (Flashtool_v5.1628_Win.zip)

    Ez az a program, amivel a romokat lehet pakolni PC-ről telefonra.
    Kb 1000 videó van, hogyan is kell használni, a fórum vezércikkében is van leírás, ezért csak gyorsan átszaladok rajta.

    - Letöltöd a zip-et, kicsomagolod
    - Letöltöd a firmware-t is, és azt is kicsomagolod (Doogee-X5-Max-Pro-17.02.2017.zip)
    - Telefon kikapcs, akkut ki kell venni (nekem mondjuk működött enélkül is)
    - Elindítod a flash_tool.exe-t (lehetőleg rendszergazdaként, de lehet anélkül is megy, még a régi Samsungnál megszoktam, hogy flaselést rendszergazdaként kell)
    - Föllül van 5 fül (welcome, format, download), nekünk a download kell
    - Van egy scatter-loading, erre rákattintunk, és megkeressük a kicsomagolt firmware scatter.txt-jét.
    - alatta kiválasztjuk a "Download Only"-t
    - Itt jönne az a rész, hogy "ha nem akarod, hogy az adataid elvesszenek, a user elől szedd ki a pipát". Hát ne szedd ki! Ment el mindent szépen, szinkronizáld be a névjegyedet, a böngésző könyvjelzőit, az SMS-eket, a memóriakártyára ments el minden képet, stb. Ha valahonnan fölmászott már valami csúnyaság, hát az most a user datával megint föl fog mászni, szóval user előtt maradjon a pipa!
    - Katt a downloadra, majd...
    - Egyből rádugod a kiszedett aksis telefont. Ekkor elkezdi fölmásolni a dolgokat a telefonra (nem kell parázni, nem túl gyors a dolog.). Ha error van, lehúzod a telefont, bezárod a Flashtool-t, megnyitod megint, és kezded előröl. Volt, hogy engem is levert a víz, de nem kell parázni, nem lesz baja, ha elsőre nem sikerül.
    - Ha pipa, hogy kész, akkor kész, le lehet húzni a telefont a gépről.
    - Még ne indítsd el a telefont!!!

    4. TWRP (TWRP-32x-20161123.zip)

    Ez a program szintén a telefonra kerül, evvel a bootolást megelőzően lehet dolgokat csinálni. Jelen esetben tisztító scriptet futtatni. Először is zárd be a Flashtool programot.
    - Csomagold ki a TWRP-t egy könyvtárba
    - Indítsd el megint a Flashtool-t (lehet ment volna bezárás nélkül is, de így a tuti)
    - ugyanúgy a Download fülön a scatter-loading-al tölts be, ezúttal a twrp mappából a scatter.txt-t
    - Download only mód
    - rákatt a "Downloadra", telefont rádugod
    - Ha kész, telefont le lehet húzni a gépről, mehet vissza az akksi.
    - Mielőtt bekapcsolod a telefont, olvasd tovább!!!

    És most jön a lényeg, meg kell futtatni a tisztító scriptet, mielőtt bármiféle furcsaság belerágná magát a rendszerbe. Ehhez bekapcsoláshoz a "Hangerő föl" + "Bekapcsoló gomb"-ot egyszerre meg kell nyomni. Meg is jelenik egy kis leírás, hogy a menük közt a "hangerő föl" gombbal tudsz lépkedni, a "le" az ok. Szóval válasszuk ki a recovery-t, és "hangerő le".
    Ha minden jól ment a "Team Win Recovery Project" fogad minket. Lehet állítani nyelvet, de mivel mindenki az angolt használja, javaslom te is ezt használd, mert nem fogod megtalálni a gombokat. :)
    - Szóval, bökjünk az install-ra.
    - Keressük meg a cleaner scriptet (cleaner_x5maxPro20170217.zip), nem baj ha zip.
    - Nyomjunk egy Install Image-t, csúszka elhúz
    - Itt van egy wipe dalvik/cache-ot, azt is meg kell nyomni.
    - ha kész, restart

    Ekkor elvileg kész is a telefonunk frissítése, plusz a tisztító script is lefutott. Mikor elindult a telefon, és beléptél a google fiókodba, javaslom először a nooroot firewall-t telepítsd, biztos ami tuti alapon...

  • Rogio

    csendes tag

    válasz Rogio #1906 üzenetére

    UPDATE:
    Lehetséges, hogy a TWRP előtt mégis be kell kapcsolni a telót, különben az induló beállításoknál kifagy.

  • Rogio

    csendes tag

    válasz st3v3np3t3r #1909 üzenetére

    Ami azt illeti, van egy 20170412-es rom. Ahogy olvastam az android verzió nem változott, csak jobban elfedték a malaware-eket (sokan jelezték, hogy a virusirtók nem találtak vírust, de attól a fertőzött fájlok még ugyanott vannak).Viszont orosz barátaink találtak 3 kritikus backdoor progit, innentől kezdve engem egy kicsit sem érdekel, hogy mit kavartak benne megint.

    A 20170217-es szerintem stabil, gyors és jól kontrollált rom, ezért javaslom azt. Ha van valakinek tapasztalata 0 20170412-esről az légyszi ossza meg, had okuljunk belőle...

  • Rogio

    csendes tag

    válasz Roby70 #1915 üzenetére

    Persze, én rengeteg főzött romot kipróbáltam, amikor még kísérletezős kedvemben voltam.

    Nézz itt körül, van pár 7-es robot:
    needrom

    A legtöbbről azt kell tudni, hogy nincs magyar nyelvű támogatása, és szerintem teljesítményben valamivel visszafogottabbak voltak. Lehet szidni a Doogee-t (meg is tettem párszor), de optimalizálásban szerintem verte bármelyik főzött romot. Igaz frissítésben jócskán el van maradva...

  • Rogio

    csendes tag

    válasz norx #1931 üzenetére

    Háát szerintem érdekes lenne, ha azt is megbabrálták volna. A Chrome része a Google Apps-nak, szerintem nem nagyon lehet belenyúlni.

    Megnéztem az elmúlt pár nap adatforgalmát, és a Chrome csak akkor motoszkált, amikor valóban használtam is. Szóval szerintem tiszta, de ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor szedd le (root kelleni fog hozzá).

  • Rogio

    csendes tag

    Nemrég írtam egy roppant részletes leírást a tisztító scriptről. Itt olvasható el:
    Tisztító script

    A rootoláshoz annyit kell változtatni, hogy a script helyett a needrom-ról leszeditek az aktuális Root/SuperSU-t:
    Root / Super SU

    És ezt kell futtatni TWRP-ben.

  • Rogio

    csendes tag

    válasz Roby70 #2060 üzenetére

    Nekem egyáltalán nem vált be. Párat kipróbáltam, de valahogy mindig belefutottam valami bugba. Pl:
    - nem érzékelte a sim-kártyát
    - nem csatlakozott WiFi-hez (pedig a jelszó jó volt, de az IP cím kérésnél elhalt)
    - egyik sem volt magyar nyelvű (mondjuk nem akkora gond, de azért na...)
    - rosszabb teljesítménye volt mint a gyári fertőzöttnek (akadozott a lapozás)
    - ujjlenyomat leolvasó nem működött (ez még az elején volt)
    - nem ébresztett az ébresztő, de amikor megnéztem, mennyi az idő (kb órával később), akkor elindult mégis. (teszem hozzá ezt a gyári rom is csinálja, ma pl 3 perccel később ébresztett, egy újraindítás után hetekig nem csinálja, de a 7-esen egyből!)
    - (állítólag a kamera sem mindig működik, én 3-at próbáltam ki, 2-n tuti működött)
    ...

    Hirtelen ezek jutottak eszembe. Igaz fél éve nem kísérleteztem, sajnáltam rá az időt. Pedig mostanában szép számmal kerülnek föl 7-es droidok a NeedRom-ra. Ha valaki ajánl egy tényleg működőt, csinálok egy részletes tesztet/értékelést.

  • Rogio

    csendes tag

    válasz pietrrr #2134 üzenetére

    Jó régen írtam ide, tavaly március körül abbahagytam a rom teszteléseket, akkor botrányosan rosszak voltam még a főzött romok. A szeptemberi frissítést is kihagytam, nem bízom a gyári romban.

    Viszont az új Lineage megmozgatta a fantáziámat, és hétvégén fölraktam. Még nem tesztelem egy hete (egy hét után szoktam összefoglalót írni), de eddig nagyon jó! Nyugodt szívvel merem ajánlani.
    Itt a Needrom-os link
    Pár apróság ízelítőnek:
    - Vírusmentes (!!!)
    - Magyar nyelvű (nem tudom hány százalékban, de szinte mindenhol)
    - Alapból felajánlja a magyar nyelvet.
    - 7.1.2-es droid
    - 2017.dec.5.-ei biztonsági frissítés
    - Antutu: 27780 (nincs túloptimalizálva, 4-5%-al a gyári alatt van)
    - Wifi/Bluetooth/GPS/Kamera/újlenyomat fasza

    Még nincs rendesen kitesztelve:
    - aksit menyire eszi (Wifi/bluetooth/4g alatt), de eddig jónak tűnik.
    - beszéd hangminősége (ritkán használom telefonálásra)

    Ami tetszett benne:
    - Alapvetően pörgős rendszer, nem vettem észre akadozást, egyedül a programok indítására kell várni kicsit többet, mint a gyárinál
    - A gyári folyamatosan aktívan tartotta a wifi/bluetooth-ot, akkor is ha ki volt kapcsolva, itt nincs ilyen, ha lekapcsoltad, a programját is kilővi a memóriából
    - Ha már memória, full belakott rendszer 700mega ramot eszik, 1.2 helyett

    Ami nem tetszik:
    - Az újlenyomat olvasó lassú! 10/8,5-ös, szóval nem romlott a teljesítménye, de több idő, míg felold
    - módosított romnak minősül, így a banki alkalmazások nem mennek föl (talán ez a leg fályóbb pont)
    - van egy program amit imádtam (Wifi timer), ami nem fut ezen, fene tudja miért. :(

  • Rogio

    csendes tag

    Ahogy ígértem, íme a LineageOS 14.1-es tesztje.

    Nagyjából 10 napja fut a telefonomon ez a redszer, és hááát... Van itt hideg meleg vegyesen.

    Akik régóta használják ezt a csodatelefont, azoknak talán még rémlik, hogy 2016-november és 2017-február közt kb hetente-kéthetente kipróbáltam egy főzött/gyári romot, "alaposan" kiteszteltem, leírtam a véleményemet, majd cseréltem. Aztán belecsömörlöttem, és a gyári tisztított rom mellett maradtam, mint leggyorsabb variáns. Még az sem tántorított el, amikor szeptember közepén kijött a Doogee saját tisztított romja (közvetlenül a Leagoo fiaskó után nemsokkal). Azért nem, mert semmi újat nem tudott, a verziószám nem változott, frissítés nem jött rá, egyszerűen lefuttatták a tisztító scriptet, és kész. Ezt én is meg tudtam tenni, fél évvel megelőzve a gyártót. :)

    A LineageOS viszont Android 7.1.2-es december 5.-i frissítéssel jött, és ez bizony megmozgatta a fantáziámat. Épp volt egy szabad hétvégém telepítgetni, így neki is álltam a nagy műveletnek.

    Rögtön az elején több megdöbbentő dologgal is szembesültem, ami "visszavezethető" volt a korábbi CyanogenOS hibáira (aki nem tudná, a Lineage régen Cyanogen névre halgatott), gyorsan visszakerestem a korábbi tesztemet, és sok ismerős dolog bukkant elő. link a korábbi elemzéshez

    1. Telepítés
    A LineageOS nem telepíthető FlashToolal, előbb föl kell tenni egy TWRP nevű boot loadert. Szerencsére be volt linkelve egy aktuális verzió, mert a korábbival nem ment föl (nekem sem). Így először egy új TWRP-t majd memóriakártyáról magát a rendszert telepítettem. Nem nagy ördöngösség, kb 5 perc googlizás/youtube keresés után szerintem bárki meg tudja csinálni.
    Utólag láttam, hogy a GApps-ot is telepíteni kellett volna... Volna.

    2. Az első indítás
    Korábban szinte az összes főzött rom csak angol és orosz nyelven volt elérhető, szerencsére ez már induláskor fölkínálja a magyar nyelvet, sőt talán a régióból egyből föl is ajánlotta (már nem emlékszem pontosan). Majd némi beállítgatás, és már fut is egy közel vegytiszta android. A CyanogenOS-hez adtak valami fasza launchert, itt ez kimaradt, így sokkal jobban hasonlít a gyári környezetre. Ezután szembesültem vele, hogy gyakorlatilag teljesen csupasz a rendszer. Egy Chrome, vagy GMail sincs rajta, egy szál play áruház van, és ennyi. Szóval nekiállhattam telepíteni mindent szépen sorban.

    3. Telepítések
    Mire végeztem mind az 50+ program telepítésével, már kezdtem megbánni a rendszer cseréjét, illetve az erre szánt időt. 2 program nem ment föl, az egyik az OTPSmartbank, ami szerint nem gyári rom, és eleinte sajnáltam, mert nagyon elkényelmesedtem a QR-kódos ujjlenyomatos belépéssel, ugyanakkor rájöttem, hogy volt élet ujjlenyomat olvasó előtt is. A másik program egy wifi föl/le kapcsoló, amit munkahelyemen használtam, 10 percenként 1 percre bekapcsolta a wifit. Nem tudom miért nem indul el ez a program, mindenesetre találtam hasonlót, szóval nincs világvége hangulat.

    4. Tesztüzem
    És akkor jöhet a fekete leves, a közel 10 nap tapasztalata:
    Előnyök:
    - Ez tényleg vírusmentes, decemberi frissítéssel. Szerintem sosem volt még olyan telefonom, ami ilyen közel állt volna verzióban a legfrissebbhez képest.
    - A rendszer gyors! Nem olyan jó, mint a szétoptimalizált gyári rom, de a boltból leemelthez képest jobb! Pár nap után elkezd dolgozni valami optimalizáló is, onnantól kezdve a gyakran használt programok akadás mentesek (valami 7-es android cucc)
    - Gyakrabban van ébren a telefon (ez mondjuk az aksi kárára). Ez azért jó, mert korábban voltak "elmaradt" értesítéseim, amik egyszerűen besültek. Nagyon rossz elkésni egy találkozóról, vagy egy beütemezett hétvégi melót elfelejteni. Itt rendesen nyomon lehet követni a telefon állapotát (ilyen volt a 6-osban is, de tök fals értékekkel), és megtanulja, hogy mikor kell aktívabbnak lennie, és "rákészül" egy esemény értesítésére.
    - Egyéb 7-es droid funkciók. Nekem tetszik az új legördülő sáv, a gombokra rakható funkciók, az értesítések skálázása, a profil időzítése+wifi/bluetooth/stb állíthatósága... Csak hogy pár apró szösszenetet megemlítsek. Nincs olyan sok különbség a 6 és 7 közt, de pár apróság elég ahhoz, hogy utána ne akarjam visszarakni a 6-ost.
    - Az ujjlenyomat olvasó egész jó! 9/10-es körüli, ritkán hibázik, és ha mégis, másodjára jó szokott lenni. A gyárinál nekem voltak spontán feloldási kísérletek (inkább csak nyáron), itt egyelőre még nem volt ilyen. Eleinte lassúnak tűnt, de ahogy beette magát a rendszer "fontos programjai" közé, már pik-pak fölold
    - A kamera szoftver egész jó, szerintem jó képeket lehet vele lőni. Ez a CyanogenOS-en is nagyon tetszett már
    - A kijelző érzékenysége (szerintem) javult. Ezt nehéz lesz megfogalmazni, miért is... Aki ismeri ezt a típust, tudja, hogy gyakori a kijelző érintési pontatlanságok. Valahogy ez mégis jól van kalibrálva. Nem azt mondom, hogy "megjavult" a képernyő széle, még most is havi rendszerességgel vasalom vissza a ragasztást, de ha gépelek valamit, ritkábban ütök mellé. És az én szokásaim nem változtak, tehát a kijelző érzékenysége javult. Valószínűleg.

    Hátrányok:
    - Az akkumulátor használat romlott. Az új verzióban pontosan meg lehet nézni, mi mennyit fogyasztott, és nem lesz tőle boldog az ember. Most 2,5 napot bír a 3-4 helyett, ami jelentős romlás. Telepítés után 1 nap volt. Igaz ami igaz, minden feltöltés után kalibrálja magát picit, 2-3 óra minden alkalommal hozzáadódik az üzemidőhöz, de szerintem sosem fogja elérni a gyári rom szintjét.
    - A hangja nagyon halk. Pár nap után előkerestem, hol is kell fölhúzni az MTK engine-ben, mert nem volt jó.
    - Rossz a memória kezelés. Indítás után olyan 800 mega memóriáról indul, a 6-7. nap körül 1.6 giga lett belőle!
    - Talán ennek eredménye egy jó régi bug, vagyis hogy a hang elkezd recsegni, mint amikor youtube-on késik a stream, és szaggat. Ezt, és az előző problémát egy újraindítás megoldja.
    - A kamera csak HRD módban működik, nem lehet kikapcsolni. Egy másik progi valószínűleg megoldja, de ha gyorsan kell lőni egy képet (vicces rendszám, celeb jön szembe az úton), nem találja a fókuszt. Miután megtalálja magát már jó.
    - A bluetooth ugyanolyan szar, mint a CyanogenOS-ben volt. Ha bekapcsolom, miközben fut egy program ami használná a bluetooth-ot, az a program nem fogja érzékelni. Pl: fitnesz tracking programok, hívás közben akarod kihangosítóra tenni... Ilyenkor a programot ki kell lőni memóriából, és működik.

    Összegzés
    Hát srácok, ez a rom egy nagyon összeszedett, átgondolt, lecsiszolt rom! Nem hibátlan, de a CyanogenOS-hez képest rengeteget fejlődött! Az első pár napban nagyon örültem neki, élmény volt fölfedezni a 7-es droid újdonságait, egy hét után a falra másztam tőle (az első újraindítás előtt), most megint kicsit örülök. Nem merném szívből ajánlani, mert már látom előre, hogy heti egyszer ezt is újra kell majd indítani. Lehet korán írtam meg a tesztet, és egy hét múlva már más lesz a véleményem. A bluetooth-tól agyf@szt kapok ("szerencsére" heti egyszer járok edzeni), és szomorúan dugom rá minden második este a töltőre... Ugyanakkor tényleg jó rendszer, friss is, pörgős is, teljesen használható, nem kell parázni a kémkedések/vírusok miatt, és napról napra tanul. Ha valaki főzött romban gondolkodik annak szerintem nem érdemes máshol keresgélnie. Én mindenesetre kb egyenértékűnek mondanám a gyári tisztított rommal, mert vannak hátrányai hozzá képest (pl aksi), ugyanakkor funkcióban gazdagabb.

  • Rogio

    csendes tag

    válasz Bolobi #2146 üzenetére

    Háát, sajnos a régi romokban gyárilag volt vírus, azokon a fctory reset sem segített. Elvileg a 20170912-es rom már "fertőzésmentes", arra kéne frissítened, ha nem szeretnél custom romot.

    Meg tudnád mondani a jelenlegi verziószámát, hátha okosabbak leszünk, és tudunk segíteni:
    Beállítások > (letekersz legallulra) A telefonról > Innen kéne mindenféle verzió.

    (Sajnos nekem custom van fönn, így most hirtelen nem tudom hirtelen mit is kéne nézzél.)

    A Telefon nem ajánlott föl frissítést?

  • Rogio

    csendes tag

    válasz Bolobi #2148 üzenetére

    Huhhh, nem kicsit régi rendszer (20161020)... Talán még a 64 bites korszakból...

    Szóval a válasz igen ebben is gyárilag van beletéve a vírus. Automatikusan szerintem azért nem jön rá frissítés, mert a 2016 decemberi frissítésben áttért 64 bitről 32 bitre. Akkoriban kb havonta jött valami hegesztés, a decemberi azért kellett, mert a kijelzők negyede nem kezelte a 64 bitet (ne kérdezd miért, oroszok mondták...).

    A következőt tudod tenni, ha gyári romot szeretnél:
    - A "rizikósabb", hogy fölmész a Doogee oldalára, leszeded a hivatalos frissítést (20161226), ami már 32 bites, és arra menni fog a OTG-s frissítés.
    - Vagy levadászod a needrom-ról. a legújabbat. [link] Ez állítólag már vírusmentes.

    Kb mind a kettőhöz ugyanaz kell:
    - Letöltöd a rom-ot (amelyiket akarod)
    - letöltöd a SP Flash Tool-t [link]
    - Elolvasod az Összefoglaló kinyitásánál, hogyan is kell az SP FlashTool-t használni.

    Illetve ezer éve írtam egy összefoglalót, hogy is kell a tisztító scriptet használni, talán érdemes azt is elolvasni, és összevegyíteni az összefoglalóban olvasottakkal. [link]

  • Rogio

    csendes tag

    válasz Bolobi #2152 üzenetére

    Igen, ezt lehet írnom kellett volna, én már rutinból download-rádug-ot csinálok...

    Most nézem, a "tisztító script" leírásomban a 3. pont végén írom is:
    - Katt a downloadra, majd...
    - Egyből rádugod a kiszedett aksis telefont.

    Örülök, hogy sikerült, egy újabb anyukát mentettünk meg az agy-ér-görcstől. :)

    Amúgy végül melyiket választottad?
    - 2016.12.26, majd frissít
    - 2017.09.12-es gyári romot (én ezt javasoltam volna)
    - vagy a 2017.02.17-es + tisztító romot?

  • Rogio

    csendes tag

    válasz nferro #2155 üzenetére

    Szia!

    Szerintem velem fordult már elő ilyen, erősen próbálok visszaemlékezni, mi hozta elő...

    Lehet, hogy tévedek, de mintha a Google Play akart volna folyamatosan frissíteni, és emiatt csúcsra járatta a processzort. Asszem úgy oldottam meg, hogy bementem a Beállítások/Alkalmazások/GooglePlayÁruház-ba, és ott a "Frissítések eltávolítására" nyomtam. Utána újraindítottam a telót, és befrissítettem minden programot, és elmúlt.

    Vagy a GMail volt??? Mindegy, valamelyik Google szarság beakadt, kb egy éve volt már nem emlékszem... Valami programot is föl kellett rakjak, mert az aksinál nem írta ki, mi szívta le az energiát, de arra már tényleg nem emlékszem, melyik program segített.

    B. kérdés, mielőtt nekiállsz törölgetni mindenfélét,
    - mikori frissítés van épp a telefonon?
    - a GPS nem maradt bekapcsolva (néha a BKK futár nem hajlandó kikapcsolni, és elereszteni a GPS-t)
    - esetleg valami Bluetooth eszköz? Pl az előző fitnesz karkötőm folyamatosan ping-elte a telefonomat, ami miatt folyton bekapcsolt a kijelző (a karkötő programja értesítést érzékelt), és amellett hogy baromi idegesítő volt, szörnyen fogyott az energia...

    Szóval több oka is lehet, először is meg kéne találni az okát, hogy mi meríti a telefont.

  • Rogio

    csendes tag

    válasz nferro #2157 üzenetére

    Hát, a 20160810-es egy jó régi, de még rendben működő rendszer volt. Kicsit lomha, de stabil rom, sokáig azt használtam. Ott talán még csak a "com.android.snap" és a "Xender" appot kellett tiltani, de én a biztonság kedvéért én fölraknék még egy "noroot firewall"-t is, hogy később se legyen gond.

Új hozzászólás Aktív témák