Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trol75

    tag

    Sziasztok.

    A segítségeket szeretném kérni.
    Egy ismerősömnek van egy E5540-es laptop-ja.

    Nagyon panaszkodik, hogy „égeti” a szemét a kijelző, pedig nem is nézi egész nap.
    Próbáltam neki levenni a fényerőt az Fn gombokkal, ez részben meg is oldotta a problémát.
    Egy kicsit utána olvasva, javasolták az adaptive fényerő kikapcsolását, illetve az Intel HD grafikus vezérlőpulton, az energiaellátás fülön az energiatakarékosság technológia kikapcsolását. Ezek megtörténtek.

    Közben megtaláltam az Intel HD grafikus vezérlőpulton, hogy a megjelenítő fülön találtam még állítási lehetőséget a színbeállításoknál. Gyárilag a fényerő 0, kontraszt 50, a gamma 1,0.

    A kérdésem az lenne, hogy itt mik lennének az ideális értékek. Egy kicsit próbálgatva, ha fényerőt leveszem -20-ra ott már jónak tűnik.

    Köszönöm a segítséget.

  • trol75

    tag

    Sziasztok.

    A segítségeket szeretném kérni.
    Van egy Latitude E5540 laptopom.

    Nyár elején lett hozzá töltő cserélve garanciában (nem tudom, hogy ez befolyásolja e a hibámat). Szeptemberben újra lett telepítve a számítógép.
    Az energiagazdálkodási fülön a kiegyensúlyozott van beállítva.
    A laptopon fel van telepítve a Power Manager.
    Az akkumulátor beállításánál a töltési módnál a „Custom” van beállítva, start (50%), stop (80%). A bios-ban is ez a beállítás szerepel. Ez szeptemberig a telepítés előtt remekül működött.

    Csak most hiába van ez az érték beállítva, illetve a BIOS-ban is, akkor, ha lecsökken az érték például 75%-ra indítás után egyből feltölti 80%-ra.

    Próbáltam a power manager törlését, illetve régebbi verzió felrakását sajnos a problémát nem oldotta meg.

    Ebben kérném segítségeteket.
    Köszönöm előre is.

Új hozzászólás Aktív témák