Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolien

    csendes tag

    CPT.Pirk!

    Sorra vonultatod fel az amúgy jól ismert linux-hype sallangokat, emellett végeláthatatlan nyavalygásokat eszközölsz, hogy ha konzol kerül szóba. Hogy is mondjam, felemás a dolog. Vannak kikristályosodott vélemények linuxhasználók körében, saját, többnyire sikerrel zárult tapasztalatokra alapozva, nos a te linuxviláglátásodat az ellenpólusnak érzem. Alapvetően nem lenne gondom ezzel, de kicsit fárasztó oldalakon keresztül olvasni a rinyát, miközben csak ott bujkál az, hogy felsőbbrendű linuxfelhasználóként próbálod identifikálni magat nem csak a köz, de saját magad előtt is, közben meg a kapa nyelét nem hogy megfogni nem vagy hajlandó, de még ránézni sem. Úgy gondolom a valódi lényeget nem érzed, azt hiszed csak. Mióta Linuxod van csak szenvedsz vele? Ha szenvedés, ne használd! Nem kapsz mindent a segged alá, arról a Win szól. Ha szereted használni a logikád, problémákat megoldani, akkor Linux. Komolyan, benézek e topikba és teljesen beginner benyomást kelt az egész. Nem hiszem el, hogy itt tartunk és ilyeneket le kell írni. Ne személyed ellen valónak vedd e sorokat, de ezt be kellett pötyögnöm.

  • Zolien

    csendes tag

    Üdv, 2 - számomra - rejtélyre keresném a megoldást:

    1) root@debian:~# apt-get update
    Failed to exec method /usr/lib/apt/methods/
    Failed to exec method /usr/lib/apt/methods/
    E: Method has died unexpectedly!
    E: alfolyamat hibakóddal tért vissza (100)
    E: A(z) /usr/lib/apt/methods/ metódus nem indult el helyesen
    E: Method has died unexpectedly!
    E: alfolyamat hibakóddal tért vissza (100)
    E: A(z) /usr/lib/apt/methods/ metódus nem indult el helyesen
    - gyakorlatilag használhatatlan az apt, sources.list rendben

    2) eddig konzolból, wvdial segedelmével csatlakoztam, rendben is ment. Reinstall után - ugyanarról a lemezről, mindent ugyanúgy csinálva - lefut a chatscript wvdial.confból, viszont a végén, se IP-t, se DNS-t nem kap, nem tudok rájönni miért. Végül 16-os hibakód. Gnome-ppp-vel viszont megy. Hm.

  • Zolien

    csendes tag

    Kérem szépen! Úgy néz ki lesz nekem egy Savage 4 videókártyám, a kérdés az, van-e esélye Debian alatt avagy ezt felejtsem el?

Új hozzászólás Aktív témák