- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Yettel topik
- Honor Magic V3 - mágikus realizmus
- Csonkítás áldozata lett a nemzetközi Redmi Note 15 Pro+
- Ez lehet az Apple hajlítható telefonjának formája, mérete
- OnePlus 8T – fazonigazítás
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Poco F7 – bajnokesélyes
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
-
Mobilarena
"Sokan hiányolták, hogy a CIS topiknak nincs első hsz-e, ráadásul tényleg hasznos lenne egy összefoglaló a programhoz, ezért most megszületett, használjátok egészséggel, remélem, néhányotoknak könnyít az életén és a "Sárkány" használatán!
Új hozzászólás Aktív témák
-
blattida
nagyúr
válasz
Sturlung
#7858
üzenetére
A ks tudtommal nem mutat hülyeséget, az adobe tényleg lehet, hogy bekavar, akkor viszont ezt jelenteni kell a comodonak, mint lehetséges hibaforrást.
Átmenetileg lehet megoldás, hogy a globális szabályok közül törlöd az svchost.exe engedélyező szabályait és csak a custom rulset kerül felhasználásra.
-
Sturlung
csendes tag
válasz
Sturlung
#7858
üzenetére
[…] Tehát ha egyszerűen csak a globális szabályok általi felülírásról lenne szó, akkor azt várnám, hogy az AdobeARM.exe csatlakozzon mindkét esetben, csak vagy magától, vagy kérdezve. De a KillSwitch szerint vagy az svchost.exe csatlakozik, vagy az AdobeARM.exe (svchost.exe nélkül).
-
blattida
nagyúr
válasz
Sturlung
#7855
üzenetére
Friss telepítéssel került fel a hatos cis nálad?
Ha nem vagy pedig egy használtabb gépre kerül, akkor ilyesmi előfordulhat (mármint az, hogy bizonyos esetekben a globális szabályok lépnek életbe), ez nem a hatos sajátossága, ez már jó pár éve előforduló bosszantó bug, ami nálam kétszer jött elő az évek alatt és mindig akkor, amikor nem tiszta telepítéssel raktam föl a z adott cis verziót.
Azért súlyos hibának nem nevezném, mert speciális előfeltételek szükségesek hozzá és alapvető biztonsági kockázatot nem jelent. -
olivera88
veterán
válasz
Sturlung
#7849
üzenetére
Épp most akartam linkelni én is.

Google ford.
Lesz kap figyelmeztetéseket minden alkalommal van egy kapcsolódási kísérlet egy alkalmazás - még az alkalmazások a Comodo Safe listán (kivéve, persze, az Ön által megadott szabályok és politikák, hogy megbízza a tűzfal, hogy megbízik az alkalmazás csatlakozási kísérlet).
-
Sturlung
csendes tag
válasz
Sturlung
#7848
üzenetére
[…] http://help.comodo.com/topic-72-1-451-4770-Firewall-Behaviour-Settings.html
––> Meg kellene kérdezze. Csak a Safe Mode (Default) módban nem kérdezné meg. -
dbius
veterán
válasz
Sturlung
#7679
üzenetére
Igaz én csak elvétve használom a Comodo-t (CIS, vagy többségében CFW), de ugyanezt tapasztaltam. Az 5-ös verzió sokkal gyorsabban reagál, mint a 6-os. Személy szerint úgy vettem észre, hogy a GUI lassult be a designváltással, nem pedig maga a szoftver, de ez a lényegen nem változtat. Hozzáteszem, hogy több éves gépek esetén tapasztaltam ezt, de azért nem netbook kategórián.
-
-
blattida
nagyúr
válasz
Sturlung
#6965
üzenetére
Hol olvastál olyat, hogy nem tartják fontosnak?
Az való igaz, hogy nem élvez akkora prioritást a webszűrő, de dolgoznak rajta, hiszen a comodo secure dns szolgáltatása is ezt teszi, már évek óta,a hatosban pedig megjelenik a szerver oldali web szűrés magasabb szintje is, hiszen hivatalosan is bekapcsolódik az oldalak ellenőrzésébe a site inspector és a walkyrie nevű alkalmazásaik, melyek a secure dns szolgáltatással együtt gondoskodnak majd az összetettebb webszűrésről (oldalak ellenőrzése adatbázis, viselkedés elemzés, mesterséges intelligencia és felhasználói visszajelzések alapján, teljesen virtualizált és valós környezetben is!).A személyes véleményem szerint ma már szükség van rá, hiszen akkor is belefuthatsz valamilyen kártevőbe, ha elvileg csak legális, tiszta oldalakon jársz...
A józan, paraszti ész sokat segít, de nem véd meg minden ellen, az átlagos felhasználó pedig mindent csinál, csak nem gondolkodik, cselekszik józanul.Egyébként valóban nincs, mivel csak a nyolcas támogatása a különbség, az avastos dolog egy apró hibajavítás, amit a hamarosan érkező hatos verzió amúgy is tartalmazni fog.
Az 5.12 csak a win 8 miatt fontos. -
blattida
nagyúr
válasz
Sturlung
#6958
üzenetére
Szép, korrekt anyag.
1: Mivel minden esetben az egyszer mellőzést választottad, ezért mindig újra kérdezni fog, amikor ismét hozzáférsz a kérdéses fájlhoz.
Azért kérdez ennyiszer, mert az adott exe természetesen sok fájlból áll és a sok fájlból annyit talált fertőzöttnek.2: Ilyennel még nem találkoztam.
64 bites a hetesed? Ha igen, akkor esetleg (ez csak ötletelés a részemről) kapcsold ki a fokozott védelmi módot és próbáld ki úgy. -
-
blattida
nagyúr
válasz
Sturlung
#6956
üzenetére
1: Milyen ablak, az av-é vagy a defense+-é?
Mindkét esetben normális, mivel az adott kártevő sokféle dolgot csinálhat, tehet, amikre vonatkozólag mind kérdezni fog a program adott összetevője.2: Ha az av riasztásait kikapcsolod és blokkolásra állítod találat esetén, akkor valóban nem fogsz hozzáférni a fertőzött fájlhoz, míg ki nem kapcsolod a valósidejű védelmet és a defense+ felhő alapú vizsgálatát vagy magát a d+-t.
Konfiguráció és autosandbox függő is, hogy mennyi és milyen szabályokat látsz a biztonsági házirend fülön.
Nálam ilyen anomália nincs a fájlok korlátozásával vagy a szabályokkal kapcsolatban. -
vv5204
senior tag
válasz
Sturlung
#6952
üzenetére
Igazából nem világos, hogy mi a bajod vele. Mi az, hogy szűrni akarod a
forgalmat??
Mi egy tűzfal lényege? Védje a befelé-kifelé menő forgalmat, illetve jelezzen,
ha egy program kapcsolódni próbál az internetre.
Szerintem ha a láthatatlan port varázslónál a középső opciót választod,
illetve egyedi házirendre kapcsolod, plusz a speciális fülön bekapcsolsz
mindent, akkor Anonymus csapata sem fog gondot jelenteni neked, mindegy,
hogy kívülről vagy a gépedről próbálkoznak.Miért nem szűr? Léci linkelj olyan teszt programokat, amin a CFW megbukik!
Update: a legújabb Comodo verzió pedig 5.10.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a topic összefoglalót!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3849, 100% Akksi
- Apple iPhone 14 Pro 128GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- CoolerMaster MM710 53gr pehelykönnyű gamer egér eladó
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 9 5900X 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- HP 13 Elitebook 830 G7 FHD IPS 600nit i5-10210U 4.2Ghz 16GB RAM 256GB SSD Intel UHD W11 Pro Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi

- , tudnál esetleg olyan változatot készíteni ami a szabályokkal kapcsolatos? Gondolok itt Systemre, Svchost, Torrent, Láthatatlan port varázslónál melyiket érdemes választani, etc. Szerintem hiánypótló alkotás lenne. 



