- OnePlus 7T - távolról pont tökéletes
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Redmi Note 13 Pro+ - a fejlődés íve
- Redmi Note 8 Pro - Redmi, a profi
- Vodafone mobilszolgáltatások
- Szinte csak egy nagy kijelző lett a Red Magic 10 Pro
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
-
Mobilarena
I. Általános tudnivalók
1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
attiati
veterán
Egész eddig úgy képzeltem el, hogy a számítási teljesítmény adja magának a BTC-nek az értékét, mert azt felvásárolja valaki, és mindig egyre bonyolultabb számításokért hajlandó fizetni.
DE akkor mi szükség van a számításra, ha azt nem vásárolja fel senki?
Mit számoltok, mihez kell a számítási teljesítmény? Komolyan nem értem.Ki dönti el, hogy egyre bonyolultabb számítási feladatot kell elvégezni egy újabb bitcoinért?
Ki dönti el, hogy egy korábban már elvégzett számítás újbóli elvégzéséért nem jár bitcoin?Ha jól értem, akkor idővel egyre tovább fog tartani egy bitcoin előállítása, és egy idő után darabszámban szinte korlátossá válik a további növekedés (a jelenlegi technikai szinten és a jelenleg várható technikai fejlődéssel).
1. Legyen mondjuk 50 millió bitcoin a felső határ és tegyük fel, hogy ez a jövő pénze. Ki dönti el, hogy a jövőbeli teljes pénzmennyiség (vagyis a föld teljes értékének) szétosztásánál azok jutnak a legnagyobb részesedéshez, akik az elején időben ébredtek / könnyű számításokért kaptak BTC-t / az elején olcsón felvásárolták a BTC-t.... stb.... ez nekem abnormális gondolkodás.
2. Ha valaminek "fix" a mennyisége és az lesz a jövő pénze, és abból mondjuk egy ország egyetlen darabbal sem rendelkezik, és amivel rendelkezik, az meg elértéktelenedik (jelenlegi "rendes pénz"), akkor ez a teljes ország megy a süllyesztőbe?
3. Ha ez az ország vagyonos akar lenni újra, akkor nem kell mást tennie, mint számítási kapacitást kiépíteni, és a számítási kapacitás fejlesztésébe ölni az összes erőforrását? ----> ezt vajon hogy fogja nézni a többi ország, hisz gyakorlatilag elinflálja ez az ország a többiek kezében levő BTC-k értékét
4. a végén mindenki számolgatni fog? de mit és minek? )
ésatöbbi ésatöbbi
[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
válasz Penge_4 #6763 üzenetére
Ígérem fogok olvasgani. De elég vad spekulációnak tartom a BTC-t világpénzként.
A több száz év alatt létrejött pénzügyi rendszert (vagy akár csak a több évtized alatt létrejött mai fedezet nélküli pénzügyi rendszert) drasztikusan és hirtelen változtatná meg. És ez sok érdekcsoportnak, vagyoncsoportnak nem tetszene. Indultak már háborúk ennél jóval kisebb dolgok miatt is. Nemhogy a pénz miatt, ami végső soron az összes háború kirobbantója.
Értem én, hogy alulról jön a BTC, mert az emberek elfogadják. Polgárháborúk is alulról indulnak általában, meg érdekből.... aztán jön a felsőbb akart (törvénykezés, hadsereg), és annyi az alulról jövő dolgoknak. Persze ettől még voltak sikeres polgárháborúk. Szerintem előbb jön létre egy amero, dolluro, akármilyen nevű dollár, eur közös deviza.
[ Szerkesztve ]
-
attiati
veterán
A nép legyőzi a Rotschildeket és a FED-et
Amíg mondvacsinált indokokkal háborút lehet indítani országok ellen, és ahhoz asszisztál a fél világ, addig ez tündérmese. Fedezetlenül lehet pénzt nyomtatni évtizedek óta, és senki nem kérdez. Inkább nem is folytatom.
Remélem azért nem csak IT és bányászat oldalról nézitek a dolgokat. -
attiati
veterán
-
attiati
veterán
hol lehet most BTC-t venni-eladni?
1. megbízhatóan
2. alacsony vételi eladási marzzsal
3. likvid módon, hogy ne kelljen vevőre / eladóra várni
4. esetleg skrillel fizetve -
attiati
veterán
válasz LuckyL #16799 üzenetére
Kb 1 btc-t.
Milyen más szempontból van jelentosege, hogy saját wallet, vagy virtuális?
Saját wallet nyitás az bonyolult?
Buy and hold lenne.
Persze jó lenne nem ilyen 6-7%os veteli-eladasi marzzsal.Magánszemélyektől középárfolyam alatt is láttam eladó btc-t. Ott a referenciajan kívül milyen kockázatok vannak?
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest