- Kiszivárgott a Pixel 10 Pro
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Yettel topik
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- iPhone topik
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Itt az igazság a Samsung állítólagos Android Auto alternatívájáról
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
-
Mobilarena
ASUS routerek
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Yeffy
veterán
válasz
TeeJay #10242 üzenetére
ertem. ennyire melyen nem mentem bele, illetve amire nekem kell, arra ez is elegendo, plane, mivel sikerult jo aron bhuznom egyet Amazon Warehouse-bol.
mit takar az a "kulon switch vezerlo", amit emlitesz? valami beepitett extra hardver?
utolso bekezdesre meg: ennyi, addig ezzel en is kihuzom, de mar nagyon kellett egy normalis router, amivel testre tudom szabni a home LAN/WLAN-omat.
a szolgaltatotol kapott Hubon (olyan, mint amit otthon UPC/Vodafone osztogat, csak fekete) kvazi semmi sem allithato, plusz eleg gyengusz a (belso) antennaja. amig nem terjednek el jobban a 6/6E eszkozok, sztem nekem ez is megteszi. -
dkess
őstag
válasz
TeeJay #10230 üzenetére
Az AC-->AX váltás esetén a "minden más" viszi a prímet és teszi gyakorlatilag a legnagyobb jelentőségű WiFi generációváltássá a dolgot. A 160 MHz is számít(hat) - igen, azonban ez inkább amolyan "nice to have". Jelenleg a 160 MHz -nek leginkább akkor van kézzelfogható előnye, ha az alábbi 3 pont mindegyike egy időben teljesül:
- van(nak) olyan klienseszközeid, amik támogatják, a 160 MHz -et,
- gyakorlatilag egyáltalán nincs zavaró idegen WiFi és nincs radar a környéken,
- csak pár saját kliensed lenne egy időben 5 GHz -en (beleértve a kisebb csatornaszélességet támogatókat is). Pl. amennyiben az előbbiek megvannak, akkor WiFi backhaul -nak tök jó lehet ...A WiFi 6E e szempontból kicsit más tészta lesz igen - itt a 160 MHz lesz a "durranás". 7 db 160 MHz -es sáv, melyek ráadásul töküresek. Ami zavaró idegen WiFi meg lesz idővel nem sok azok is AX(e) -sek lesznek amikkel tök jól tudják "kerülgetni" egymást ...
Viszont szerintem idén nem nagyon lesz WiFi 6E forradalom. Alig vannak routerek, nem is nagyon jönnek újak illetve ezt támogató kliensekkel sem vagyunk elárasztva. Úgyhogy aki mostanában tervez routert venni, annak sajnos - vagy nem sajnos, de leginkább reálisan WiFi 6 -al érdemes számolnia még illetve nem érdemes várni egy sokára ki tudja mikor jövő dologra ...
-
Yeffy
veterán
válasz
TeeJay #10235 üzenetére
AX56U kicsit másabb mint az AX58U utóbbi nem kicsit jobb
mire gondolsz? ahogy en lattam, nincs valami hu, de sok kulonbseg koztuk, ezert is lett nekem az elobbi.
asszem a proci "csak" harom magos (ezt nem is ertem, ha elvileg felette van, miert kevesebb a magszam? biztos megvan az oka, vagy ezek erosebb magok, mittudomen), meg tud 160 MHz-es csatit az 58? -
woodworm
veterán
válasz
TeeJay #10220 üzenetére
Nem viszi túlzásba a leírást: "unlock 4t4r, support softcenter and ubifs". Ő készíti az ac65p/85p-hez a 160MHz-es csatornaszélesség feloldását is.
-
-
vargalex
félisten
válasz
TeeJay #10159 üzenetére
Nem csak ennél a típusnál nem fog menni, hanem úgy egyáltalán. Hidd el, az OpenWrt nem is a HW NAT-ban akar vetélytársa lenni a gyári firmware-oknak. Annál vannak jóval fontosabb dolgok. Illetve a többször elhangzott elképzeléseddel ellentétben a felhasználók többségének (KSH 2020 IV. negyedéves jelentésben megtalálod az vezetékes internet előfizetések megoszlását sávszélesség szerint) nincs is rá igazából szüksége.
-
vargalex
félisten
válasz
TeeJay #10155 üzenetére
A snapshot is egy rendes firmware... :)
Egyébként a 21.02 release-ban már benne lesz.Viszont az 5.4-es mainline kernelbe bevezetett DSA miatt nem is lesz HW NAT (illetve ugye az összes gyári megoldás is closed source), csak software flow offload. Ennek megfelelően, akinek az így nyújtott teljesítmény nem elegendő (DHCP esetén átmegy így is a gigabit, PPPoE esetén meg kellene mérni, mekkora az áteresztő képesség), annak olyan vasat kell beszerezni, ami izomból megoldja (pl. Linksys WRT1900/3200).
-
woodworm
veterán
válasz
TeeJay #10147 üzenetére
Szerintem meg asus hülyeség. Sehol nem fogsz referenciát találni, hogy az euban csak ezt a 3 blokkot lehet használni. Egyszerűen az asus nem implementálta a régiós beállításokat és csak egy arany középutat tudsz állítani, ami minden régióban elérhető.
Ezt már egyszer korábban megbeszéltük, openwrt-vel szépen beállítható minden régióban az engedélyezett frekvenciákra az engedélyezett teljesítmény limittel. -
#68216320
törölt tag
válasz
TeeJay #10147 üzenetére
Gyakorlatilag tele a 36-112 közötti sáv más AP-kkal, amik közel olyan erősek nálam, mint a saját AC65P-m amire fizikailag rálátok. Emiatt lépnék másik csatornára. De ha nem megy kikapcsolom a francba az 5GHz-et, mert piszok nyögvenyelősen megy. Kötök rá másik AP-t akkor.
-
GSP
aktív tag
válasz
TeeJay #10092 üzenetére
A hibaüzenet az, hogy pl. a whatsapp küldi, hogy átmegy adatra wifiről, illetve ha ki-be kapcsolom a wifi-t, vagy cserélek a 2.4 és 5 GHz között, akkor van ez a "checking the quality of your internet connection" és néha az a vége, hogy "connected but no internet".
Panellakás, két szoba, nem nagy, szóval a jel okés kellene legyen...
Köszönöm az infókat, ha még bármi lenne, kipróbálom.u.i. itt 5 GHz-en senkit nem láttam (wifi analyzer és netspot), mind 2.4 és 20 MHz.
-
GSP
aktív tag
válasz
TeeJay #10087 üzenetére
Köszönöm TeeJay.
7 (max 9) szomszédot lát a wifi analyzer.
Mind 20 MHz-en jelennek meg. Menjen 40 MHz-re?
A 13-as csatorna szabad, okés lesz.
Sebességet 2.4-en 96 Mbps-t mutat.
Reális speedtest 75 Mbps, pont ahogy mondtad.5 GHz-en 36-oson dobta a hiba üzenetet, szóval megyek tovább az 56-osra, ha az sem okés még próbálom majd a 100-ast.
-
pinnacle
nagyúr
Nem tudom mitől van ez a gond. Lehet valami hibás sorozatot kaptunk páran, ahol az újabb firmwarekkel max 50Mbps a letöltési sebesség. Windowsban vagy valami alkalmazással nem lehet megnézni mi a wifi maximális letöltési sebessége? Lehet a Windowsban van valami elállítva?
woodworm neked mit ír ki Max Rate-nek? WiFiAnalyzer-rel valamivel jobb. Még mindig van az a hiba, hogyha a Samsung J5 2017 telefonom csatlakozik a routerre, akkor kidobja a 100-as csatornáról, amin a legjobb a lefedettség. Az egész lakásban szinte annyi, amennyi a router mellett.
-
pinnacle
nagyúr
Semmit nem változtattál a gyári beállításon a szokásost kivéve? Én még a WPS gomb LED kikapcsolás, Port továbbítás, UPnP kikacsolást állítottam, illetve az SSH kellhet Androidos boxhoz. Viszont ezek nincsenek hatással a wifire. Megnéztem laptopról is, ugyanaz, olyan mintha a letöltés maximálva lenne 50Mbps-re. Egyébként ilyet lehet roueren beállítani hasonlóan a torrent klienshez? Tényleg úgy néz ki, mintha valami ilyen lenne. Megkérdezem majd a router hiba topikban is.
gdarvas lehet mi valami egyedi hibás routert kaptunk, vagy valahogy a firmware települt hibásan, "letöltéskorlátozva". Fura, hogy senki másnak nincs ilyen hibája. Lehet kifogtunk valami hibás sorozatot. Neked mi a szériaszámod? Nekem K3IOHX000125, HW Ver:01.
-
-
Buckey
őstag
Én feltettem, de reset nem volt. Én nem mondanám így, hogy stabilabb a WIFI. A TV-vel azóta minden bekapcsoláskor szenvedek.
Aki nem ért hozzá, illetve úgy állították be neki, az meg szív, mint a torkosborz (pl. kollégám).
2021-ben azért profibban meg lehetne oldani egy frissítést, szerintem, hiszen nem mindenki informatikus. -
Tucatnyi hírhedtem forrófejű AC66uB1-est ajánlottam ki, nálam lassan 6 éve pörög egy AC87-es, és akadt pár AC68-as is.
Több is van, amelyik tetőtérben megy, van, amelyik kazánházban. A többségük nem légkondicionált környezetben.
Az én 87-esem is végigcsinált öt nyarat közvetlenül a tető alatt, ami nem ritkán 60 fok fölötti tartós környezetet jelentett neki, de a hatodik nyáron is bőven kapott 35 fok fölötti napokat.
Egyetlen egy készülék a fentiekből sem romlott még el.
Igen, a magasabb hőmérséklet evidens, hogy csökkenti az élettartamot, különösen, ha a környezeti paraméterek meghaladják a gyári specifikációkat -- de ez az élettartam a jelek szerint még mindig hosszabb, mint az eszmei avulás időtartama.
Ezek az eszközök bizonyítottak: tökéletesen megbízhatóak és tartósak ilyen magas hőmérsékleten is.
MaCS
-
pinnacle
nagyúr
Én is csináltam egy gyári visszaállítást, utána mentés, visszaállítást csináltam, nehogy kimaradjon valami, de a letöltés csak max 45Mbps a router mellett, miközben vezetéken megy a 82Mbps. Régebben jó volt letöltés az egész lakásban. Az a furcsa, hogy a feltöltés meg 90Mbps. El tud romlani úgy a router, hogy a letöltése gyengül, majdnem feleződik, a feltöltés viszont tökéletes? Majd csak lesz nálunk már végre Gigabites DIGI, kíváncsi leszek, akkor mit mutat majd.
-
rErEaT
senior tag
nincs sajnos, csak egy vállalkozó szellemű user portolja az official merlin verziókat AC85P-re
-
rErEaT
senior tag
-
-
-
dkess
őstag
Igen, ez érdekes kérdés lehetne. Valahogy nincs előttem az a kép, hogy egy 24/7 torrent mondjuk gigabit -es internettel és a AX58U/AX82U/AX92U tandemből bármelyik "elfogyna". Előbb fogyna el a mögé kötött PC lehet ...
Egészen egyszerűen ezt már a "húszforintos" alap gigabit -es TP-Link -ek is tudják elfogadható szinten abszolválni (természetesen csak kábeles alapokon gondolkozva - egyébként nem is lenne értelme) ...
-
dkess
őstag
-
blakey
titán
AX82U? - Igen.
[link] Meggyőzött az összehasonlításom? - nem#8832 mrmft
Néhány napja már üzemel, lefedettségben hozza az AX92U szintjét, WiFi sebességben 5GHz-en, 36-48-as csatornák esetében lényegesen gyorsabb, 100-as csatornán kb. ua, de inkább egy picit jobb, 2,4 GHz-en is jobb a sebesség. Egy 433Mbps linksebességű telefonnal ugyanazon a ponton mérve a 36-os csatornán AC57U V1 Padavannal 281Mbps, AX92U-val 291Mbps, AX82U-val pedig 311Mbps-t mértem. Távoli pontokon is valamivel jobb a sebesség, de a másik 2 router is jól teljesít az átlaghoz képest, sőt.Az AX92U eladása egy teljesen áttervezett hálózat eredményeként született, az eredeti cél egy ZenWifi XT8 szett lenne, de 200e-ért (150e-ért sem) nem fogom megvenni, így átmenetileg egy AX58U-t és egy AX55 vagy AX56U-t terveztem Mesh-be kötni, így lett volna egy elfogatható hálózatom, aztán meggondoltam magam és felfüggesztettem az AX92U eladását de a héten 60-ért elérhető volt az AX82U ami az AX58U-hoz képest erősebb, legalábbis az 5GHz-es tartományban, az ára is kedvezőbb lett így nem sokat gondolkodtam, gondoltam kipróbálom az AX82U-t, ha nem jó akkor majd később eladom.
Ami az AX92U-hoz képest még érdekes lehet, hogy ugyanazokkal a beállításokkal a RAM 52%-on áll az AX92U 76%-hoz képest, egyébként az AX92U egy qrva jó router, Mesh-ben 2 db kb. verhetetlen, a 2db 5GHz-es sáv előny de néha hátrány is.
Egyelőre úgy tűnik, hogy jó lesz az AX82U, élőben nincs vele semmi gond, egyáltalán nincs router formája, inkább egy "Star Wars makettnek" tűnik és a fénye sem zavaró, legalábbis teljesen elviselhető, igaz, nincs a TV alatt vagy olyan helyen ahol más "nézési tevékenységet folytatnék", ráadásul ellenőrző fény, tehát ha hálózati hiba van akkor pirosan világít, ha beállítás van folyamatban vagy valamit konfigurál akkor szivárványos, nem túl fényes. Meglátom, hogy miként viselkedik az új router, 3 nap után úgy tűnik, hogy egyedüliként is elég lenne. A problémás, távoli TV-n sokkal jobb a kapcsolat, a sebesség is megnőtt, tehát elégnek tűnik, a telefonok is "szeretik". A router eléggé csúszkálós, kevés a gumitalp az alján, szellőzés szempontjából szerintem jó, a középső antennákat csak függőlegesen lehet használni ha kábeleket is csatlakoztatok, mert nagyon közel vannak egymáshoz.Szerencsére nekem úgy a jó. Mindent egybevetve nagyon jó router és szerintem ajánlható ha megfelelő árban van, tehát ha az AX58U 50e és az AX82U 60e akkor az utóbbi bőven jobb választás, Ha az AX92U árában van akkor ott már lehet mérlegelni akár szimpátia akár Mesh hálózat függvényében.
-
bigdady
nagyúr
Tapasztalatot írtam le. Nem írtam hogy ac65p-vel gond lett volna de úgy néz ki combos annak ellenére hogy belső az antenna.
Egyébként asus írta hogy:
ASUS Blue Cave vs Másik külső antennás AC2600 router
5 GHz-es letöltés, átviteli kapacitás
Akár 28%-kal gyorsabb
*Az összehasonlítás alapja egy ASUS laborban, ellenőrzött körülmények között elvégzett 5 GHz-es letöltési teszt volt.És igen akcióban vettem 22e Ft volt istyle-nál múlt héten, szarásig volt a bolt vele, mert 52-ért a kutya nem vitte (ákeresőn 40e)
-
PpenoO
őstag
-
fulton
addikt
Sikerült megcsinálni, de ahogy látom nekem kell manuálisan figyelni ha a fő routertől távol vagyok és közelebb a 2.ik router akkor arra átjelentkezni. Azt reméltem 1 wifiként tudom majd használni, de ahogy néztem azt a Aimesh tudja csak.
Köszönöm mindenkinek a segítséget. -
mrmft
senior tag
Az 82U egy tepsi + van csodafeny, game boost, USB 3.2, LED on/off gomb. Visszajlezo fenyek masok. 2,4GHz-en gyengebb, 5GHz-en jobb mint az 58U. Az pedig tok mindegy, hogy hardver vagy SW alapu a kulonbeseg amikor ott van. Volt nalam, kiprobaltam, nekem ocsmany ronda. Annyivel pedig nem jobb 5GHz-en, hogy elviseljem a latvanyat.
-
-
blakey
titán
-
blakey
titán
Nem fekszik meg illetve az sem mindegy, hogy melyik milyen lefedettségre képes, az AX92U nagyon komoly lefedettséggel bír, 4 külső, 2 belső antenna, 2 5GHz-es sáv, egyik 4x4 MIMO, MESH esetén sem kell kompromisszumot kötni. az AX58U egy átlagos router "AX címkével" és az első ajánlott AX-es router, itt már van teljes AX támogatottság, nem rossz a lefedettség, de őszintén szólva jobb is lehetne. AC1200GU Padavannal meg nagyon jó router, egyelőre semmi pénzért nem adnám el, bár biztos van az a pénz.
-
blakey
titán
Normális HW NAT van, nincs semmilyen bohóckodás. Jelenleg AX92U-m van, melegedés meg van, ahogy lenni szokott az ilyen soC-ok esetében viszont hűtés is van rendesen, az AX92U-nak elég komoly súlya van illetve a szellőzés sem gyenge. A több mag sem jelenti feltétlenül azt, hogy erősebb az eszköz.
-
-
#68216320
törölt tag
Ezt értem,de azt nem, hogy frekiben nincs átfedés igazából. 120-128 csatornák érintettek igazából. Szóval picit érthetetlen számomra a dolog.
Akkor lenne probléma, ha 160MHz sávszéllel menne a wifi a 100-asról indulva. De így nem kellene 80MHz sávszéllel gondot jelentenie. Na mindegy, ha nagyon elmászik, akkor feljebb teszem. 132 vagy 149-re. 52 ugyanis foglalt már, 32pedig a teljes káoszFeljebb is akad pár AP, de nem túl erősek.
-
Nem tudom, hogy mit akarsz ezzel bebizonyítani, és hogy miért teszed ezt.
Nem értem, hogy miért kell folyamatosan hangoztatni pl. ezt a "fűt mint a kazán" baromságot, és ha már ilyen lelkesen kampányolsz a 65P mellett, miért nem teszed hozzá, hogy Te extrém terheléssel járatod, ami azért nagyon keveseknél fordul elő.
Számtalanszor leírtam, hogy a 65P nagyon jó eszköz, sokszor ajánlottam is.
De könyörgöm, az ilyen "megeszi reggelire az AC66u-t" féle baromságokat mellőzd, mert félrevezető. Nem eszi meg reggelire. Neked gondod volt a 66-ossal, és Neked jobban megfelel a 65P. Ennyi. A 65P korszerűbb és gyorsabb is, ezt én is sokszor leírtam -- de rohadtul nem eszi meg reggelire a 66-ost.
Úgy egy éve részletesen beszámoltam a két eszköz összehasonlító tesztjéről és a saját próbáimról. Két belakott családi házban és egy üres társasházban összesen 4 különböző 65P-t és 3 66u-t próbáltam ki. A társasházas tesztnél több száz mérést ejtettünk meg különböző elhelyezésekkel, műszerrel, szakemberrel.
Mindig, következetesen az jött ki, hogy a 66-os wifije egy fallal messzebb visz, mint a 65P-é. Igaz, hogy amíg a 65P stabilan csatlakozott, gyorsabb volt, de ha valakinek kell ez a többlet lefedettség, az a hajára kenheti az elméleti nagyobb sebességet, ha ténylegesen nincs kapcsolat.
Úgyhogy ismétlem, értem és megértem az álláspontodat, nagy részben egyet is értek vele, csak az ilyen "megeszi reggelire" jellegű nagyzolást mellőzd, kérlek!
MaCS -
vargalex
félisten
Én másnak is elhiszem, hogy nála másképp szerepelt az eszköz. Miért ne mondana igazat?
Azt tudom mondani, hogy nálam pontosan ugyan azon a helyen jobban teljesít lefedettség (és általában sebessség szempontjából is) a következő routereknél (direkt sorolok nem csak AC-s eszközöket, mert a lefedettségük lehetne éppen jobb is, de csak a több hónapig "szolgálatban lévő" eszközöket írom):
- Asus WL-550gE
- Asus WL-500gP
- D-Link DIR-825 B2
- TP-Link TL-WDR4900
- D-Link DIR-860L B1
- Mikrotik hAP ac²
- Linksys WRT3200ACM
- Asus RT-AC57UA Mikrotik kivételével az összes eszközön OpenWrt-t használtam, gyári firmware-val nincs összehasonlítási alapom. A Mikrotik és az RT-AC57U 2,4 GHz-es lefedettsége minimálisan jobb volt, de 5 GHz-en ezek is alulmaradtak.
-
#68216320
törölt tag
Én is néznék sebességet, ha az eszközök nem szakadnának le róla és például a telefon nem mobilnetre kapcsolna a gyenge jel miatt.
"Úgyis megmagyarázzák hogy gyenge a wifije"
Persze, nem is az igazából csak minden eszközöm pikkel szegénykére és Faraday kalitkában ülök. Mondjuk mentségére szóljon, hogy a Mikrotik is 17dBm-el kevéssel ad erősebb jelet.
Lehet tényleg valami vasbeton kavarás van a háttérben?Mondjuk egyelőre úgy néz ki nem okoz problémát, mert el sem indul a router, mintha kábel se lenne bedugva. Szóval most pihen, visszament az n66u addig, amig rendberakom valahogy.
-
#68216320
törölt tag
Lehet, hogy igazad van és valami hibás darabot fogtam ki. Vargalex FW-el a 2.4GHz térerő az egekbe szökött (gondolom a 20dBm miatt), de az 5GHz gyenge maradt. Szóval most visszaáltam gyárira (meglepett, hogy megmaradt minden beállítás) és letiltottam az 5GHz AP-t. Maradok a Mikrotik AP használatnál.
-
#68216320
törölt tag
Én egy N66U-t cseréltem le AC65P-re. Ha jól tudom a wifin kívül az N66U és AC66U között nincs sok különbség.
Bár csak 100Mbit netem van (egyelőre), de az tény, hogy az N66U hwnat mellett is pörgött ezerrel, mikor kihasználtam a teljes sávszélt. Melegedett is emiatt nagyon, gondok is adódtak ebből. Az AC65P-nek viszont meg sem kottyan ez a letöltés. Gyakorlatilag alig látható az a terhelés a cpu-t figyelve.
Viszont az is tény, hogy az AC65P 5GHz wifije csapnivaló. Ezzel kár vitatkozni. A sebesség egész kellemes az eszköz közelében, de távolodva tőle rohamosan esik a térerő. Konkrétan a lakás középpontjában elhelyezett AC65P (N66U is ott volt) képtelen a wifi térerőt a lakás (panel, szóval nagy távolságok nincsenek) minden szobájában megtartani. Konkrétan a telefon az asztalon mobilnetre vált, raspberry pi nem csatlakozik, tv-vel nem lehet netflix-et nézni, stb. A szomszédok wifi térereje lenyomja az enyémet, pedig jelenleg 4!!! méterre ülök a routerrel szemben és nézem a villogó ledeket. Ezek mellett teljesen lexarható, hogy mennyire gyors a wifi, ha éppen ott van mellette közvetlen egy laptop, mikor képtelen egy átlagos lakást lefedni, még akkor is, ha a középpontjában van elhelyezve. N66U-val ilyen gond nem volt. Még valami ócska TP-Link-et is használtam sok évvel ezelőtt, az is röhögve lefedte stabilan a lakást. Eddig ilyen tekintetben vacakabb router nem volt a kezemben. Mázli, hogy van mellette (ugyanott elhelyezve) egy külön 5GHz AP, máskülönben vissza is vittem volna. Azt használom, ennek csak a 2.4GHz AP-je megy.Egyszóval az AC65P gyors SOC, ócska wifi. Ezt pedig felesleges szépíteni.
-
blakey
titán
Nekem tényleg nem kell semmit sem megindokolnod, leírnod. Olyan érzésem van, hogy ha veszel valamit akkor folyamatosan győzködöd, bizonygatod magadnak és a többieknek, hogy jó döntést hoztál és a legjobbat vetted, legyen az router, telefon vagy TV. Én sem írom, hogy a jelenlegi routerem, telefonom vagy TV-m mit esz meg reggelire, pedig bőven lenne mit.
Van AC57U V1 gyári firmware-e okosabb az AC65P gyári firmware-éhez képest, ezt nem lehet másképp írni.
Egy szó mit száz, örülük, hogy többek között eladtam az AC65P és az AC66U_B1-et is, van náluk jobb router is. -
Hagyjuk már ezt a "megeszi reggelire" a 66-ost szöveget!
Igen, a 65P egy sok tekintetben jobb, korszerűbb router, mint a 66 b1.
De pont wifiben nagyon nem eszi meg reggelire. Sebességben aláírom, hogy jobb, de lefedettségben már egyáltalán nem egyértelmű az előnye. Nem vagyok egyedül azzal a tapasztalattal (esetemben viszonylag egzakt méréssel), hogy a 66-os wifije "messzebb hord". Nálam stabilan, több helyszínen és számtalan telefonos próba és műszeres mérés alapján egy válaszfalnyi, tehát egy szobányi volt az előnye a 65P-vel szemben.
MaCS
-
ovics
aktív tag
igazából nem kaptam, nem is voltam sajnos itthon mikor bekötötték, de majd utána nézek. viszont ettől függetlenül bridge mód előtt nem tudtam továbbítani netet a routeren keresztül, viszont utána a routeren nem kellett külön beállítani a csatlakozáshoz az adatokat. a 2,4-es wifi az megy, lan-on is megy a net, csak az 5g nem működik
-
blakey
titán
Ettől még az van jelenleg, 2020-ban is, 1-11 a tuti, a többi szerencse kérdése. Amit írtam az egyáltalán nem mond ellen annak amit te írtál, viszont 100% biztonsággal működik. Lehet, hogy nekem is sikerül 40 olyan eszközt beszereznem ami hibátlanul kezeli a 13-as csatornát de pont az ellenkezője is előfordulhat.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy Note 10+/Samsung Galaxy Note 20/Samsung Galaxy Note 20 Ultra
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad 330S-15IKB - i5-8G I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Csere-Beszámítás! Gamer PC Számítógép! R9 3900X / RX 6700XT / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- Tablet felvásárlás! Samsung Galaxy Tab S10+, Samsung Galaxy Tab S10 Ultra, Samsung Galaxy Tab S10 FE
- PlayStation Plus Premium előfizetés 3291 Ft / hó áron!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest