Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PappG

    csendes tag

    Kinéztem egy ASUS N550JK-CN256H típusú notebookot, ami egy dologtól eltekintve abszolút megfelel az elvárásaimnak. Nekem SSD is kellene bele, mert fejlesztenék rajta, és szeretném, ha a fordítás minél gyorsabban futna, iIlletve az sem lenne rossz, ha gyorsan indulna a gép.
    Sajnos ebben a típusban nincs SSD, ezért arra gondoltam, hogy az optikai meghajtót kiszedetném, és az SSD-t annak a helyére beszerelve venném meg a gépet. Ezt az SSD-t két partícióra vágnám. Az egyikre menne a notebookhoz adott Win8.1, a másikra meg egy Ubuntu a munkához.

    Szombaton be is mentem egy olyan boltba, ahol ezt a típust árulják. (Jól ismert, országos hálózat egyik boltja.) Akkor az eladó azt mondta, hogy ez az átalakítás megtehető, még ajánlott is egy 128-as Samsung Evo SSD-t. Ma visszamentem, hogy még néhány kérdést feltegyek, illetve meg is rendeljem, de egy másik eladóval tudtam csak beszélni, aki azt mondta, hogy ez nem fog menni, mivel az Asus szerviz azt mondta nekik, hogy ne csináljanak ilyen átalakítást.

    Most akkor mi van? :F Szabad vagy nem szabad SSD-t tenni az optikai meghajtó helyére a garancia elveszítése nélkül? (Az cserét tehát nem én, hanem a bolt végezné.)

    Illetve az is érdekelne, hogy a notebookkal vásárolt Windowst csak HDD-re telepíthetem, vagy az utólag beépített, particionált SSD-re is?

    Ha a fentieket nem tehetem meg, akkor nem az Asus mellett döntök.

  • PappG

    csendes tag

    Megvetten az N550JK CN256H-t. Eddig elég vegyesek az érzéseim.

    Tetszik a kijelzője, illetve az árához képest nagyon jó tudású belseje. Ha nem lett volna ilyen jó árban, biztosan nem ezt vettem volna.

    És most a negatívumok:

    Saját hülyeségem, hogy nem vettem észre, hogy ez belső akkus. Mindegy, annyira nem lényeges.
    Azt hittem, hogy felső oldali hangszórói vannak (a mintázat tévesztett meg), szintén saját hülyeségem.
    Szerintem elég veszélyes az hogy nincsenek oldalsó szellőző nyílásai. Félek lerakni az ágyra, hátha nem tud elég levegőt beszívni a hűtéshez.

    A fentiek annyira nem is zavarnak, de a touchpad egy katasztrófa.

    1. Eddig csak olyan notebookokat használtam, aminek fizikailag elkülönülő gombjai voltak, azoknál a hüvelykujjam folyamatosan rajta volt a "bal gombon". Pontosabban a mutatóujjammal navigáltam, a hüvelykkel meg kattintgattam. Ezen a touchpad-en ennek hatására a legváratlanabb, két ujjas gesture-ök jönnek elő. Örülnék, ha a gombok területe csak kattintásra szolgálna, nem lenne mozgás érzékeny.

    2. Nagyon keményen kell megnyomni a gombokat. Rá kell szoknom, hogy a touchpad területén "kopácsolok", az 1000-szer kényelmesebb, mint megnyomni egy kemény gombot.

    3. A böngészőben scrollozáshoz a touchpad jobb szélét szokták kialakítani görgetési területnek. Itt valami kényelmetlen két ujjas gesture-höz kellene hozzászoknom. Borzalmas. Fene az ilyen innovációkba.

    Remélem ezt a gesture dolgot tokkal-vonóval le lehet tiltani, esetleg találok valami teljesen alternatív touchpad drivert, mert ez az őrületbe fog kergetni.

    Ennyi amit fél óra használat után mondani tudok erről a notebookról. :((

    Ha a fenti touchpad problémák megoldására van valami ötletetek, akkor írjátok meg. Félek, hogy kénytelen leszek megszokni.

    [ Szerkesztve ]

  • PappG

    csendes tag

    válasz NTonee #21018 üzenetére

    Köszi mindkettőtök válaszát. Éreztem, hogy nem kellett volna felhoznom ezt az ágyra rakom a notebook témát, inkább csak azért említettem, mert szokatlan az oldalsó szellőző nyílás hiánya. :-)
    Egyébként ha lerakom az ágyra a notebookot - mivel nincs az ágy környékén más alkalmatosság -, akkor mindig a képernyőjére fektetem. Ez alól csak akkor van kivétel, ha ezután jön valaki, és zavarja, hogy hülyén néz ki a képernyő hátsó oldalára fektetve a notebook, ezért visszabillenti normál állapotba. Mondjuk ez már ritkán fordul elő, mert minden ilyen lehetséges érintettek szóltam, hogy nem véletlenül tettem le úgy a gépet, hagyja is úgy :-D

    Na, de a lényeg. A két ujjas görgetést talán még meg tudom szokni, de a kemény és mozgásra érzékeny gombokat nagyon nehéz lesz. Amikor "alternatív toucpad driverről" írtam, akkor én is valami Synaptics féle programra gondoltam.

    Egyébként nagyon tetszik, hogy ilyen halk. Tesztelés gyanánt ráteszek valami BOINC-os projectet vagy elindítok egy full buildet, és meghallgatom, hogy terhelés alatt mennyire válik hangossá a magasabb fordulatszámon működő venti.

    Amúgy tetszik az is, hogy jók a zsanérjai, nem olyan lötyögős, mint a céges Inspiron-é, vagy a régi Toshiba A200 Satellite-é volt. Persze idővel lehet, hogy ez is gyengülni fog.

Új hozzászólás Aktív témák