Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dave0825

    őstag

    válasz zka67 #837 üzenetére

    Ez jó volt. :C Ilyet rendeltem, itt néztem, hogy 24mA-t írnak, meg Google-be beírva, hogy "5mm led current", szinte mindenhol 20mA-t olvastam, de akkor az valami más lesz.
    Amúgy nem annyira vagyok otthon tranzisztorokban sem (1x használtam, de már láttam többet is :D bázis, kollektor, emitter, ez megvan), ellenállásokat már használtam. :)
    Mik azok az OC-k?

    Amúgy így 1:45-kor nem annyira értem a kapcsolást, bocs, hogy láma vagyok. :F
    Nagyjából így nézne ki egy részlete a mátrixnak, legalábbis így gondoltam a párhuzamosan kötéseket (amit annyira nem értek, hogy miért nem lehet, elég sokszor használtam ledeket párhuzamosan kötve, és nem szokott gond lenni, meg nem értem, hogy akkor máshogy hogy tudnám összekötni őket, sorosan nem jó. :F)

    Ha nem így párhuzamosan, akkor hogy? Illetve be tudnád rajzolni (ha nem nagy munka/kérés) az ellenállásokat és tranzisztorokat? :B Mert már lassan 2-kor tényleg nem fog az agyam, bár szerintem du. sem érteném. :U

    Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Új hozzászólás Aktív témák