Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaxxDamage

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Enclave #6219 üzenetére

    Szia!

    Ha jól emlékszem, én ezt néztem ki (ha váltanék 2x8GB-ról 2x16GB-ra) 2700X + Taichi Ultimate pároshoz

    ◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

  • Nelman

    tag

    válasz Enclave #6219 üzenetére

    Szia!

    Nekem az x470 Taichi lap van a 2700x-hez, memóriákat ezeket vettem mellé [link]
    Tökéletesen működik minden, és még a QVL listában sincs benne a ram. :K Nem mellesleg XMP-ben simán be vette a 3400 MHz-et is a 3200-hoz beállított időzítésekkel, pedig Hynix chipes. :C

    Hogy a hűtőd alá befér e? Jó kérdés. Corsair Vengeance LP a legjobb ebben.

    [ Szerkesztve ]

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz Enclave #6219 üzenetére

    egy telefont megerhet rakerdezni, hogy tenyleg van, vagy csak kintfelejtettek.

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • Nelman

    tag

    válasz Enclave #6239 üzenetére

    Megnéztem a Sniper X ram 43 mm magas, a procihűtő kivágása pedig 64 mm. Tehát az egyik modul oda fér, a szélső ventilátort át kell helyezni a másik oldalra, mert ott csak 32 mm hely lenne alatta a modulnak.

    [ Szerkesztve ]

  • kago akira

    tag

    válasz Enclave #6219 üzenetére

    Szia!

    Nekem is hasonló hütőm van csak eggyel korábbi a 14-es. Mivel nekem mAtx es INWIN 301-be kellett beférnem max 158mm-es magassággal ezért nekem is nagyon sokat kellett utánna járnom hogy mi fér be a házba. Végül arra jutottam, hogy g.skill ripjaws tökéletesen befér a D14-el.

    Mivel neked D15-öd van ezért az első ventid nem 12-es hanem 14-es ami annyit jelent hogy a 160mm tornyod magasságából 140 et megeszik csak maga a ventid. Így alá csak a low profile ram férne be 100%ra. vagy eseteg az LPX ha a 140es ventid teljesen feltolod plafonig(ami nem valami szép, de van aki 50mm rammal mégfeljebb tolja és ugy vagy 180mm magasan lesz a venti teteje. Sokházba be sem fér igy).

    A ripjaws annyiban királyabb a többi ramhoz képest hogy nem egyenes a teteje hanem van egy bevágása igy a venti, kör alaku része pont bele tud illeszkedni amivel vagy fél, 1 centit is tudsz nyerni. Ripjaws memoriák amugy meg a legtöbb embernek probléma nélkül mennek mindenféle beállítás nélkül XMP-n.

    Saját méréseim alapján a noctua megadott max rammagassága még 5mm-rel megtoldható mert ök nem csutkára feltolt ventivel matekozták ki azt az értéket. illetve álltalában a házak is még 5mm-rel magasabb hütőt is képesek befogadni hogy segítség az embereket.

    Én azt javaslom hogy cseréld le az előlapi 14-est egy 12 ventire és akkor be kell férnie 42-44mm magas ramoknak is. Ugyan olyan halk lesz és hőmérsékletben sem fogsz emelkedni.

    Én pl azonnal cseréltem csiricsáré világítos ventijeimre a gyáriakat. Ha érdekel akkor akár beszélhetünk a 12-esről.

    MÁS:
    Többen írták hogy a sniperX az AMD-re lett készítve. Ez nem igaz. Van sima és (For AMD) változata is. Hírekben és is olvastam hogy AMD tesztelt de a gyártó oldalán nincs for amd sniper és a QVL listában is csak intel lapok vannak. Tehát én nem javasolnám jobban mint a ripjaws-t.

    [ Szerkesztve ]

    Ryzen 2600x - 32GB RAM - SAPPHIRE RX580 - 970 EVO 500Gb SSD - INWIN 301 sevenfan eDition :D

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz Enclave #6621 üzenetére

    Siman az XMP 1es profil bekapcsolasaval 3200on kene mennie, mindenfele allitgatas nelkul. Eloszor azt kene megprobalni varázslás és ráolvasás helyett. :)

    Win energiagazdalkodasaban a Ryzen profilt kivalasztva 80-100% kozott megy a proci DE a prociban levo hardveres energiagazdalkodas miatt ilyenkor is van alacsonyabb allapot csak nem zavar bele a szoftveres ütemező ami lassu és lehet 1000x megy el alvóba amig a win egyaltalan 1x kiolvassa es akarja szabalyozni..a magasnak tűnő fesz sem magas, gyári értékek ergo nem kell hogy artson neki. Többezer szenzor van a prociban ami precizen szabalyozza a terheles fuggvenyeben a pstat-eket, Intelnél nem igazan van ilyen szoval azert nem lattal olyat.

    A fentieket probald ki xmp profil allitas es alap ryzen profil. Mindenképpen kulso fogyasztasmero bevetése utan lehetne csak megallapitani hogy valoban nyersz e a fogyasztason ha megpiszkalod viszont lehet hogy furcsa hibak jonnek elo mondjuk mikrolagok, etc..

    [ Szerkesztve ]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz Enclave #6625 üzenetére

    Az meglehet valóban ha 2x16G. Nem tom meddig lehet elmenni, 1,4V nem lenne é jó neki de nem sok kulonbseg van 3000 és 3200 kozott hogy kockaztassunk...

    A CPU feszultség szerintem jo lesz, 1.513V-ot olvastam mashol is amit kér, esetleg offszetelni megprobalhatod lejjebb ha van ilyen a lapodon de ez nem csak a fogyasztast fogja csokkenteni hanem lehet a teljesitmenyt is mert nem fog olyan magasra boostolni. Ez a boostolas AMD beallitasai szerint megy tehat birnia kell aggodas nelkul.

    [ Szerkesztve ]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz Enclave #6625 üzenetére

    akkor mondok a vsoc -ra egy harmadik erteket : 1.2V -ig elmehetsz.
    de igazabol 1.15V felett mar olymind1, ha annyin nem stabil, akkor felette sem nagyon lesz az.

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • Tyrel

    őstag

    válasz Enclave #6621 üzenetére

    Ezért engem itt párszor már megköveztek, de az a Thaiphoon és a Ryzen DRAM Calculator egy nagy rakás szar, hagyd őket a francba.

    A Thaiphoon az én memóriáimat is Samsung B-Die-nak mondja, valójában meg nem az, vagy ha az is akkor valami nagyon rossz minőségű darab. Nézd meg a memória XMP profilját részletesen, valószínűleg a benne lévő késleltetések sokkal inkább fognak arra hajazni, amit a DRAM Calculator "Samsung OEM"-ként ismer. Szóval ezt a Thaiphoon-os B-Die felismerést szépen el is lehet felejteni, fasság.

    A Ryzen DRAM Calculatorral pedig egyetlen egy baj van a Földön, de az óriási: NEM Calculator. Iszonyú félrevezető és idegesítő ez benne, de ahogy rájössz hogy valami nagyarcú hülyegyerek rosszul nevezete el, a többi meg elhitte neki, rögtön ~használhatóvá válik.

    A Ryzen DRAM Calculator használatának titka annyi, hogy úgy tekints rá, mint egy többé-kevésbé felhasználóbarát adatbázisra. Nem számol szinte semmit, ill. a további fülein az extra funkciók alatt igen, de a főoldalán ott nem. Amikor beolvastatod vele a Thaiphoon-ból kiexportált XMP profilt, az nem ahhoz kell, hogy abból számolja neked ki a megfelelő értékeket. Az csak ahhoz kell, hogy az általa javasolt késleltetéseket össze tudd vetni a memória profiljából érkezőkkel, így megelőzheted, hogy egy nem bootoló gépen BIOS reset-et kelljen csinálnod.

    Ez a progi ez annyit tud, hogy sok kapható memóriának / die-nak szorgosan összeszedték a késleltetéseit, azt összeírták, és ezt mutatja meg neked. Esetleg némelyikhez a vállalkozó kedvűbbek kiszámoltak megfelelő késletetéseket magasabb órajelekre, ha ismer ilyet hozzá akkor azt is megmutatja neked, de ki nem számol semmit, pláne nem a te konkrét memóriád értékeiből.

    A helyes neve az lenne, hogy Ryzen DRAM Timings Database, mert az. Onnantól kezdve hogy megérted hogy ő nem számol, majd gyorsan azt követően jó eséllyel rájössz hogy neked épp olyan memóriáid vannak amiket ő nem ismer, és nincs benne hozzá adat, rögtön rá is fogsz jönni, hogy tök feleslegesen csesztél el rá órákat az életedből.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz Enclave #6643 üzenetére

    akkor tekerj mast :D)
    vsoc vissza 1.05V kore, es ha van ra opcio a biosban, akkor a cldo_vddp erteket kezdd ovatosan emelni.
    bar itt visszabb talan Lukitomi aszonta az az utolso, amihez nyulna, nekem bejott, ezert mindenkinek ajanlom, egy probat meger, csak 1.1V fole ne menj vele. illetve megprobalhatod a procodt -t is, valahol 40 - 60 ohm kozott idealis,
    apropos, ram ugye az A2-B2 slotban van ?

    [ Szerkesztve ]

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Új hozzászólás Aktív témák