Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    (#6245) Nelman
    (#6268) kago akira

    Köszönöm az infókat, végül sikerült Corsair LPX memóriát vásárolni, igaz nem pontosan azt amit kerestem de végülis ez lett:

    Corsair Vengeance LPX CMK32GX4M2L3200C16 (Samsung B-Die)

    Thaiphoon szerint Samsung B-Die, fura a zöld NYÁK a fekete hűtő alatt de ez érdekel legkevésbé:

    Viszont eddig akárhogy próbálkozom, nem sikerül 3200 Mhz-n járatni, kb. 2933-3000 Mhz amit el tudtam érni, akármivel próbálkoztam (Ryzen calculator abszolút nem segített). Magasabb órajelen egyszerűen nem ad képet sem a gép, nemhogy instabil lenne vagy ilyesmi.

    A RAM feszültség, 1.35-1.36, a VSOC 1.00 ha jól láttam.

    Más:

    A cpu (2700x) órajelet és feszültséget nem igazán értem. (alaplapom: X470 Taichi) A tuning az "Asrock OC"-re vagy mire van állítva (nem AMD CBS), minden auto és így csak az asztalon (semmi nem fut szinte) a cpuz szerint a cpu órajele 4100-4350 mhz között ugrál állandóan, a "Ryzen balanced" power profil be van kapcsolva. A vcore pedig cpuz szerint 0.700-1.48 között ugrál. Utóbbi érték nem túl magas?

    A power profilban átírtam a minimum cpu state-et 10%-ra a 100%-ról, azóta néha lemegy 2000 mhz környékére de elég ritkán. Előtte Intel cpu-m volt sokáig, ott nem ugrált ennyire aggresszíven az órajel, sokkal "nyugodtabb" tempóban ugrált és sokat volt alacsony órajelen a cpu.

    Köszönöm!

    üdv: Tamás

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák