Hirdetés
- Google Pixel topik
- Kínai tech-túra összefoglaló
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Huawei P30 Pro - teletalálat
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Samsung Galaxy A53 5G - kevesebbet többért
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Az AI miatt biztonságosabb az Android, mint az iPhone
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
-
Mobilarena

Új hozzászólás Aktív témák
-
pengwin
addikt
válasz
mateo91
#15127
üzenetére
Igen, vagy ezt csinálod, vagy szétnézel itt, és keresel olyan 32GB-os kitet, ami magas órajelet támogat.
Annak elég kicsi az esélye, hogy ugyanazzal az órajellel menni fog 4 modullal vagy 2*16GB-tal, mint 2*8-cal, de ez már CPU és csillagállás függő.
-
pengwin
addikt
válasz
mateo91
#15121
üzenetére
Az egy rankbe tartozó RAM-ok gyakorlatilag "egy körre vannak kötve", sok vezérlési információt közösen kapnak meg. Vagyis több rank = több kontroll információ, ami az IMC-t terheli.
A tiéd az 1Rx8, vagyis single rank, memória chipenként 8 bites busszal.Ha kisebb kapacitású chipekből rakják össze egy RAM modul kívánt kapacitását, akkor több kell belőlük. Ilyenkor általában több 64 bites buszra kötnek 8 bites buszú chipeket. Utóbbi esetben lesz dual rank a modul, amit 2Rx8-nek jelölnek. Vannak több ranket tartalmazó modulok is, csak nem a konzumer szegmensben.
Mivel a RAM chipek vezérlése rankenként történik, így a több rankes memóriák nagyobb terhelést raknak a memóriavezérlőre. Így gyakorlatilag mindegy, hogy memória csatornánként két egy rankes, vagy egy dual rankes modulod van. -
pengwin
addikt
válasz
mateo91
#15110
üzenetére
4*8GB single rank, vagy 2*16GB dual rank RAM-mal próbálkozz.
Ez a két felállás ugyan az az IMC szemszögéből, mindegy, hogy a két rank egy, vagy két modulra van szétosztva.
4*8GB dual rank memória szinte biztosan csak 2133/2400 MHz-en fog menni, ha egyéltalán bootol.Ezek alapján keress kompatibilis kitet a lapodhoz, de őszintén szólva kötve hiszem, hogy a QVL listába bele raktak volna 32GB-os, magas órajelű példányokat.
Ha már van 2*8GB single rank RAM-od ami rajta van a QVL listán, akkor lehet még egy ugyanolyan kittel próbálkozni emellé.Egyébként én úgy tudom, hogy a RAM chipek logikai elrendezése/vezetékezése (rank) független a fizikaitól (side), mert 1Rx8 RAM-ok is lehetnek kétoldalasak. Sok helyen látom, hogy a két dolgot szinonímaként kezelik, de tudtommal ez nem helyes.
(#15113) Pferi
Szerintem ha rendesen megy a géped akkor ne piszkáld.
Ha nincsenek stabilitási gondok és rendesen megy a RAM OC is akkor nem kell állandóan frissítgetni, mert csak kisérletezés. Ha szeretnél kisérletezni akkor nyugodtan frissíts, de ez már a hobbi része a PC-nek. -
wwenigma
Jómunkásember
válasz
mateo91
#8362
üzenetére
A 16-18-18-38/1,35V paraméter Hynix A die-t sejtet mint az Aegis modulon ami megy a lapomban, kb. nem fog menni 3066-nál többet és 30%-os felára van annak hogy vilagit. Ennyi pénzért - ha nem annyira fontos az RGB - nem javaslom. (Alza ingyen szallitas ONLINEFIZETEK kuponnal ma éjfélig!)
Elméletileg ez és ez alapján hasonlo aron van B-die is RGB-vel, Patriot Viper RGB Series 16GB KIT DDR4 3200Mhz CL16 53e pénz. DDR4-et ajanlani necces, inkabb csak javaslatot tennék én mit kockáztatnék meg esetleg megvenni.

-
Új hozzászólás Aktív témák
- Intel Core Ultra 9 285K - Új, Gari 2028.08.05. -ig - Eladó!
- 2. és 3. generációs processzorok.
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 8700K 6 mag 12 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 8700 6 mag 12 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AMD Ryzen 7600X AM5 processzor eladó doboz+gari
- Eladó egy Gigabyte GA-H55-UD3H ATX alaplap
- Lenovo Thinkpad X1 Yoga 2in1 WUXGA Touch i5-1135G7 16GB 256GB Intel Iris XE 4G LTE W11 Pro Garancia
- Vállalom Xiaomi Okoskamerák szoftveres javíttását
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B450 Aorus Elite R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB ZALMAN S2 TG 750W
- Egyedi ékszerdobozka
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest





