Új hozzászólás Aktív témák
-
káen
tag
Bő két éve nem sok járőr volt sajnos. Ha egy városrészre jutott kettő, az már csúcs volt. Ehhez még jött a bevetéstől egy és kb ennyi is volt az állomány egy-egy szolgálatban.
Most ott a KR elég nagy létszámmal, elméletileg lehetne bőven járőr..akár gyalogos is. De sajnos sokszor hallom, ahogy bejelentkeznek a vidéki kis falvakból, városokból (nem mintha ott jobb lenne a helyzet, de azért remélem, hogy egy megyeszékhely elsődleges prioritással bír).
Én mindig "leboltoltam" a pécsi ügyeletessel -főleg a csütörtök-vasárnap időszakokban-, hogy megerősítésként maradok a városban, vélhetően nagyobb szükség lesz ott rám...általában így is volt.Katát megy Isten nyugosztalja!
-
tolts.hu
őstag
Pedig a július 1-től hatályos jogszabályban ( 160/1996. (XI. 5.) Korm. rendelet
a védett személyek és a kijelölt létesítmények védelméről ) már a Köztársasági Őrezred helyett is Készenléti Rendőrség szerepel, tehát megszűnik, és beleolvad a KR-be. Tehát szerintem nincs sok idejük. -
káen
tag
Én azt nem értem, hogy oké, válság van, ezért nincs pénz nálunk...de ha valaki át akar menni egy másik helyre, az nem jelent plussz bértömeget a cégnek, akkor miért nem engedik?
Vagy fiatalokkal akarják feltölteni a helyeket, kevesebb bérért?Valahol olvastam, hogy mennyire örvendezett a vezetőség: 1500 új felszerelő volt az elmúlt időszakban. Aha, csak nem nézték a másik oldalt, miszerint 2300 leszerelő...
-
S e t h
nagyúr
Egy példával had reagáljak az általad leírtakra.
Hosszú évekkel ezelőtt felreppent a hír ,hogy egy közrendes tag kérte az áthelyezését bűnügyre.
Nem szoktam ilyet csinálni, de akkor felhívtam a vezetőnk figyelmét, hogy a közrenden konkrétan pezsgőt bontanak a srác távozása esetén és nagyon sok problémánk lesz még vele.
Ő azt mondta ,hogy tudni fogja kezelni a helyzetet.
Nem tudta.Képzelj el egy hidrogénezett hajzatú göndör fürtös embert, aki ha olyanja van üvöltözik az állampolgárral, bűnözők a barátai és esténként a tuningos verdájával 120-150km/h-s sebességgel full részegen száguldozik és persze erről a városban mindenki tudott.
Nekem elegem volt abból ,hogy a helyszíneken mentegetőznöm kellett a sértettek, tanúk előtt, hogy a kolléga miért nem tud viselkedni, miért csapkod maga körül és szitkozódik orditozva. Többször helyre raktam ,de utána csak áztatott a hátam mögött, ami nem nagyon hatott meg, de ez is kellő támpont volt a személyiségét illetően.
A főnököm azt mondta egyszer ,hogy nem tudom kezelni a srácot, mondom lol, átveszed, nem foglalkozol vezetőként azzal ami egy város számára nyilvánvaló, de még én nem tudom kezelni.E beszélgetés után egy héttel részegen okozott balesetet, amelynek során az utasának a gerince eltört, de emellett szem.szab,megsértése miatt is eljárás indult ellene, ugyanis az utasa egy reménybeli szponzor volt, akit rá akart venni ,hogy támogassa az ő rally versenyzős törekvéseit, de a srác nem akart beülni az ittas "kolléga" mellé, de azért ő jól betuszkolta.
A sztorit csak azért írtam le, hogy megkérdezzem, te milyen vezetői magatartással vezetted volna rá a srácot, hogy nem hogy nem etikus amit művelt, de konkrétan napi szinten követ el bűncselekményt, amellyel rontotta az állomány megítélését.Más.
Nem megbántani akartam pl.a bv-s srácokat, akik átkerültek hozzánk, de sajnos a tapasztalataim nem túl rózsásak velük kapcsolatosan.
Az általánosítás gyanúját is elkerülve azért meg kell említenem ,hogy van közöttük olyan is akinek a munkája kiemelkedő , példaként szolgálhatna azon kollégák számára, akik a szolg. járműből könyökkel kilógva bömböltetik a tuc-tuc zenét és úgy gurulnak fel és alá a városban.
Vannak olyan kollégák akikben látom a tüzet, ugyanazt a tüzet, ami bennem lobogott anno és velük szeretek is dolgozni , segíteni nekik azon dolgok elsajátításában ami által jó rendőrök lehetnek.
De ne haragudj, olyanokkal nem tudok foglalkozni akik - véleményem szerint - valami esztelen tévedésből kerülhettek a testületbe és csak szégyent hoznak a mundérra. Ők saját maguk alatt ássák a gödröt és pár év alatt le is morzsolódnak, általában egy-egy büntetőeljárás folyományaként.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Xbox Series X|S
- PlayStation 5
- Elektromos autók - motorok
- Milyen autót vegyek?
- Synology NAS
- Nintendo Switch 2
- Windows 11
- Elektromos cigaretta 🔞
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- BONTATLAN Új Iphone 16 PRO 128Gb - 1TB Független 1év Apple GARANCIA Deák Térnél Azonnal Átvehető.
- Új Bontatlan Mac Studio M4 Max 2025 14cCPU /32cGPU / 36GB RAM / 512GB SSD - Azonnal Átvehető Deák.
- BONTATLAN Új Iphone 16e 128-512GB 1év APPLE garancia gyári független Deák AZONNAL Átvehető Deák térn
- ÚJ bontatlan S9 45mm Silver Stainless steel Cellular milanese fémszíj 199.900 azonnal átvehető Deák
- ÚJ kipróbálásra felbontott MacBook Pro 16 M4 Pro 14CPU/20GPU 24GB/512GB SSD Magyar billentyűzet Azon
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG 55B4 - 55" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- Lenovo ThinkPad X270 (16) - i5-7300U, 16GB, 512GB SSD, 12" FULL HD
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! VALVE INDEX virtuális valóság szemüveg garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest