Hirdetés

2019. február 17., vasárnap

Gyorskeresés

(#601) Sianis válasza Heller2 (#598) üzenetére

Sianis
(PH! kedvence)

Iskolai feladat?

Sianis

(#602) Votyesz13 válasza Sianis (#600) üzenetére

Votyesz13
(kvázi-tag)

Még egy olyan kérdésem lenne hogy ha a txt-be egy ilyen sor van 1 + 2 - 4 + 3 akkor hogy érem el a következőt?

Ha egy olyan sort talál, amiben számok és összeadás
vagy kivonásjelek követik egymást szóközzel elválasztva,
Akkor végezze el a műveletet, majd írja ki az eredményt.

Előre is köszi.

üdv bolvar

(#603) bozsikjanos válasza Votyesz13 (#602) üzenetére

bozsikjanos
(újonc)

Például: sz.txt fájl tartalma
1 + 2 + 3 - 4
2 + 2 - 1

Megoldás:
#!/bin/bash
for i in `sed -e 's/ //g' sz.txt`;
do
echo -n "$i="
echo "$i"|bc
done

(#604) Sianis válasza bozsikjanos (#603) üzenetére

Sianis
(PH! kedvence)

Már megint az iskolai feladatokat oldjuk meg. :(

Sianis

(#605) sh4d0w válasza Votyesz13 (#602) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)

Figymá, Te miért vagy a padban? Azért, hogy más oldja meg a feladataidat?

[ Szerkesztve ]

Ha marhasagot irok, vallalom a pofonokat erte a forumon, nem sirok a modiknak.

(#606) whYz

whYz
(PH! addikt)

Tudna nekem valaki írni egy scriptet ami kilövi az 80% fölött terhelő processeket?
Nagyon megköszönném. :B

(#607) bambano válasza bozsikjanos (#603) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

a bc rendszerint nem része az alap telepítésnek....

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#608) doc válasza bambano (#607) üzenetére

doc
(PH! nagyúr)

gondolom disztribfuggo, felteszem debianon nincs alapbol, mas disztrokon (legalabbis amikkel dolgom volt) van
viszont teljesen jogos, hogy ha shell script a feladat, akkor ne bc-vel szamoltassunk...

1N23456.HU - A Veszprém megyei motorkölcsönző

(#609) bozsikjanos

bozsikjanos
(újonc)

Üdv.

Az igaz, hogy a 'bc' nem része mindegyik disztribúció alaprendszerének. :K Használható helyette az 'expr' . Ha a második megoldást választja valaki akkor még egyszerűbb a feladat megoldása, mert nincs szükség a 'sed' -re. De persze van ennél szebb és bonyolultabb megoldása is.

Mo.:
cat sz.txt | while read i;
do
echo -n "$i = "
expr $i
done

Ha a feladat viszont tényleg egy ZH példa volt, akkor attól függően, hogy mennyi idő van a ZH-ra és milyen típusú feladatok vannak még hátra, nem árt törekedni aminél egyszerűbb és gyorsabb megoldásra.

(#610) doc válasza bozsikjanos (#609) üzenetére

doc
(PH! nagyúr)

akkor meg mar:

echo $((4+5+7+3-2))

:)

1N23456.HU - A Veszprém megyei motorkölcsönző

(#611) bozsikjanos

bozsikjanos
(újonc)

Üdv,

Egy kis segítségre lenne szükségem a Munin-al kapcsolatban. Bízom benne van olyan személy aki jártas benne.

Monitorozásra jelenleg a Munin-t és az MRTG használóm. Szeretném a Munin-al kiváltani az MRTG szerepét is, hogy ne keljen két külön monitorozó programot használni. A Munin tökéletesen alkalmas a szerverek monitorozására, de amikor egy hálózati eszközhöz (Cisco Catalyst 2960) akarok kapcsolódni SNMP-vel, akkor nem tud, mert mindig TCP-t használ UDP helyett.
A portszám beállítható a munin.conf fájlba, de a protokol nem.

Tud valaki valamilyen megoldást a problémára ???

(#612) bambano válasza bozsikjanos (#611) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

nem ismerem a munin snmp-s dolgait, de nem nagy durranás olyan munin scriptet írni, ami snmpget-tel leszedi azokat a paramétereket egy cisco-ról vagy bármiről, amit grafikonozni kell. ha ez a verzió is érdekel, akkor nekifuthatunk itt a részleteknek.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#613) krisz17

krisz17
(lelkes újonc)

aki szeretne egy kis pénzt keresni és python-t is vágja az írjon privátot!

(#614) bozsikjanos válasza bambano (#612) üzenetére

bozsikjanos
(újonc)

Írtam már egy saját shell szkriptet ami snmpwalk-al szedi le a szükséges adatokat és beállítja a grafikonhoz szükséges paramétereket is. Jól is működik.

Azt nem sikerült megoldani, hogy amikor a munin-update lefut, a szkriptet csak azon a node-on futtassa le amelyiken nekem kell. Mert jelenleg a szkript 2x is lefut, azon a gépen, amelyiken a munin szerver van. Ezt értem is miért működik így (mert csak úgy sikerült megoldanom, hogy a munin ne mondja azt,hogy connection refused, mikor a switch-hez akar kapcsolódni, hogy a munin.conf fájlban az address -nek a 127.0.0.1 lett beállítva). De ennek az a következménye, hogy a grafikonokat kétszer hozza létre.
Egyszer azalatt a domain név alatt, ahol nekem szükséges; és még egyszer a munin szerver domain neve alatt.

Azt lenne jó tudni, hogy hogyan kell beállítani, hogy ezt a szkriptet csak egyszer futtassa le a munin, annál a node-nál, ahol szükség van rá.

Segítséget előre is köszönöm.

(#615) bambano válasza bozsikjanos (#614) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

a munin grafikonrajzoló része betelnetel a saját konfigjában szereplő összes hosztra és lekéri azt, hogy milyen pluginek tudnak neki adatot szolgáltatni, majd lekéri az összes plugintől az adatot.

vagy azért rajzol kétszer grafikont, mert kétszer van a munin szerverben az a host, vagy azért, mert kétszer linkelted be a pluginek közé ezt a scriptet.

másold ide a scripted.

(#616) Votyesz13 válasza sh4d0w (#605) üzenetére

Votyesz13
(kvázi-tag)

Bocsáss már meg hogy segítséget kérek...Biztos nem lehet mindenki olyan roppant okos és intelligens mint te... Nem kész megoldást kértem csak ötletet és kiinduló pontot.Sztem egy fórumon szabad kérdezni nem?De bocsáss meg akkor ha neked ez nem tetszik...

(#617) Votyesz13 válasza Sianis (#601) üzenetére

Votyesz13
(kvázi-tag)

Az a gond amúgy csak ezzel hogy awk-val kell megoldani:S De úgy tudom hogy awk-ban nem lehet print-el fájlba kiírni ugye?vagy tévednék?:D

üdv bolvar

(#618) bambano válasza Votyesz13 (#617) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

lehet fájlba írni. ismer átirányítást.

(#619) Votyesz13 válasza bambano (#618) üzenetére

Votyesz13
(kvázi-tag)

Tehát akkor ha minták szerint szétválasztom amik kellenek azokat simán > átirányítom egy output.txt-be?

(#620) Heller2 válasza Sianis (#601) üzenetére

Heller2
(fanatikus tag)

Igen...az.. :B

GTAO: Leppke77

(#621) Heller2 válasza sh4d0w (#605) üzenetére

Heller2
(fanatikus tag)

Kicsit a védelmébe...mert nekem is iskolai feladat...
Nem hiszem, hogy olyan nagy gond ez, ha valaki segítséget kér. Időt is nyerek és ha aztán a kapott instrukciók alapján sikerül megcsinálnom a feladatot, akkor az csak jó mert én is tanulok. :R

GTAO: Leppke77

(#622) Votyesz13 válasza bambano (#618) üzenetére

Votyesz13
(kvázi-tag)

És megosztanád velem hogy hogyan is tudok akkor fájlba írni?:D Előre is köszi.

üdv bolvar

(#623) bambano válasza Votyesz13 (#622) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

vártál egy napot a válaszra és nem írtad be, hogy man awk?

(#624) Votyesz13 válasza bambano (#623) üzenetére

Votyesz13
(kvázi-tag)

Igen mert talán abból nem jöttem rá?...

(#625) bambano válasza Votyesz13 (#624) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

man gawk
Bemeneti/kimeneti utasítások
print expr-list >file A file-ba írja a kifejezések értékét. Minden kifejezés az OFS változó értékével választódik el. A kimeneti rekord az ORS áltozó értékével fejeződik be.
printf fmt, expr-list >file
Formáz és a file-ba ír.

(#626) sh4d0w válasza Heller2 (#621) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)

Tudod, ez azért probléma, mert elvileg azért ültök a padban, hogy odafigyeljetek, mert a tanár elmondja. Felső szinten meg ott vannak a jegyzetek, konzultációk, csak a nem-tisztelt diplomás-palánták ezekre is fütyülnek magasról, csak a bulizás megy. Másik fórumra írt ezzel kapcsolatban vki, aki előadó vmelyik egyetemen és állítása szerint hiába mondja, hogy lehet tőle segítséget kérni, mindenki leszarja, inkább beírja egy fórumra/irc-re a feladatot.

Hát meg a frászt.

Nem kell messzire menni, itt van alább a példa. Én beírtam google-be, hogy awk redirect és már tette is hozzá a többit, első találaton ott a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#627) Gábor2010

Gábor2010
(újonc)

Üdv!

egy kis problémába ütköztem. schell rendszerprogram közül a bourne again shellel szeretnék közelebbről megismerkedni.

például első paraméterben megadott könyvtárban rekurzívan szeretnék megkeresni egy érvénytelen szimbolikus linket.

450d

(#628) Votyesz13 válasza sh4d0w (#626) üzenetére

Votyesz13
(kvázi-tag)

Igen azért ülünk ott de szerintem mindenki tisztába van hogy manapság hogyan is tanítanak az egyetemen....Nem pont a legjobb...Tanárok közül pedig kevés olyan van aki tényleg szívesen segít...De lehet én tudom rosszul.

(#629) sh4d0w válasza Votyesz13 (#628) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)

Én nem tudom, hogyan tanítanak az egyetemeken, de nem is nagyon érdekel. Az internet elég jó forrás, de azért valamit tegyetek már a feladatok megoldása érdekében, ne csak másoktól várjátok a sült galambot. Az nem okés, hogy bevágjátok az egész feladatot és mások oldják meg helyettetek.

(#630) Votyesz13 válasza sh4d0w (#629) üzenetére

Votyesz13
(kvázi-tag)

Igen ebben igazad van.A net meg jó forrás de nem minden úgy van leírva ahogy az vkinek kell.De majd nyitunk egy ilyen vita topicot ezzel kapcsolat:D

(#631) Votyesz13

Votyesz13
(kvázi-tag)

Sziasztok

Valaki tudna abban segíteni hogy egy ilyen sorra hogyan tudok mintát illeszteni awk-ban?
1000 + 100 - 10 / 2
Akárhány tagból állhat a művelet és a karakterek között szóköz van.Én ilyenre gondoltam de nem fogadja el:
/([0-9]\ [\+\-\*\/])*/
Előre is köszi.

üdv bolvar

(#632) krisz17

krisz17
(lelkes újonc)

kéne egy kis help pythonba, tud valaki segíteni? (file beolvasás stb)

(#633) Jester01 válasza Votyesz13 (#631) üzenetére

Jester01
(PH! kedvence)

/^[0-9]+( [-+*/] [0-9]+)*$/

Jester

(#634) toxin2

toxin2
(tag)

Apró problémába futottam OpenWrt alatt.
Scriptet írok, ami létrehoz egy konfigfájlt. gondoltam a "cat" erre
a kézenfekvő.

cat >fájlnév<<EOF
fájl tartalma
EOF

Nade mikor az EOF-hoz ér, nem lép ki, hanem vár egy enterre. :(
Hogy lehet automatikusan lezárni a a fájlt?

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#635) AlapVaj

AlapVaj
(újonc)

Üdv, azt szeretném megtudni, hogy egy awk-n belül lehet e ilyet csinálni (pelda.awk fájl)
#! #! /bin/awk/ -f

...programkód...

if (szo[2] != '/^([a-zA-Z0-9]+\.)+@([a-z-]+\.)+[a-z]{2-3}$/') {
{print FNR". sor: Rossz az e-mail cím formátuma (szo2)!"}

} else {
ellenorzo++ }

...programkód...

a szo[2] tartalma "split"tel lett feltöltve.
Ha nem lehet így (ifelni) valaki leírná, mi a pontos szintaxis rá, mert ragaszkodnék ehhez a formátumhoz.
//most nem az e-mail ellenörző kódra gondolok, az még nincs kész, hanem ilyen szerkezetben mintaillesztés lehetséges e?

[ Szerkesztve ]

(#636) AlapVaj válasza AlapVaj (#635) üzenetére

AlapVaj
(újonc)

javítás:
if (szo[2] ~ /^([a-zA-Z0-9]+\.)+@([a-z-]+\.)+[a-z]{2-3}$/ ) {
Esetleg így?

[ Szerkesztve ]

(#637) AlapVaj válasza AlapVaj (#636) üzenetére

AlapVaj
(újonc)

ok, megoldottam, senki ne felejtse el if-es szerkezet előtt kitenni: {}! Nekem is ez volt a hibám!
pl:
{
if (..) {
.....
}else{
.......
}
}

[ Szerkesztve ]

(#638) bambano válasza AlapVaj (#637) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

természetesen NEM kell az if-es szerkezetet kapcsos zárójelek közé tenni.

(#639) bambano válasza toxin2 (#634) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

a cat <<EOF
szöveg
EOF>file

verziót nem próbáltad véletlenül?

(#640) toxin2 válasza bambano (#639) üzenetére

toxin2
(tag)

Így enterre se lép ki, csak ^d-re. :( Arra viszont az ssh kapcsolatból is kilép. :(

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#641) bambano válasza toxin2 (#640) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

másold be a teljes scriptet

(#642) AlapVaj

AlapVaj
(újonc)

Egy majdnem tökéletes e-mail illesztésen dolgozom, és ehhez kérném a segítségetek:
awkban: Neten működő illesztést nem találtam, egyszerűen hihetetlen...
Nomad.vaj.ero@nincs.ott-hon.net v
Nomad@nincs.nincs.net v
nomad@van.net

Ilyen verziókra, és nagyon szigorúan, semmilyen más karaktert, felesleges pontokat nem szabad megengedni.

$0 ~ /^([a-zA-Z0-9]+\.) || ([a-zA-Z0-9])+@+([a-z-]+\.)+[a-z]{2,3}$/
Olyan kérdéseim vannak, hogy ugye amit írtam nem szűri ki az utolsó pontot, hogy valaki arra tudna e megoldást? Vagy a kötőjel a hostban, hogy két karakter közé kerüljön, mert ugye pont elé nem mehet. Plus ezzel a || szerkezettel sem vagyok tisztában annyira :(
Előre is köszi a segítséget!

(#643) AlapVaj válasza AlapVaj (#642) üzenetére

AlapVaj
(újonc)

szo[2] ~ /^([a-zA-Z0-9]+\.)?([a-zA-Z0-9])+@+([a-z-]+\.)+[a-z]{2,3}$/
Valaki pls mondja el ezt mér nem illik erre:

szo[2]= 678d3r43.asdd3@asdd.asdasd-dsa.net

(#644) Jester01 válasza AlapVaj (#643) üzenetére

Jester01
(PH! kedvence)

man awk:
-W re-interval
--re-interval
Enable the use of interval expressions in regular expression matching (see Regular Expressions, below).
Interval expressions were not traditionally available in the AWK language. The POSIX standard added them, to
make awk and egrep consistent with each other. However, their use is likely to break old AWK programs, so
gawk only provides them if they are requested with this option, or when --posix is specified.

Ha ez nem tetszik akkor helyettesítsd a [a-z]{2,3} részt ezzel: [a-z][a-z][a-z]?

MOD: ja amúgy a domain nem csak 2 vagy 3 betű lehet, illetve egy ideje már nem is csak a-z :N

[ Szerkesztve ]

Jester

(#645) PazsitZ

PazsitZ
(PH! addikt)

Segítségre lenne szükségem. Próbáltam keresni is, de nem igazán sikerült megtalálnom a megoldást.
alapvetően az itteni első feladatról lenne szó: [link]
A fileok listáját sikerült kinyernem és kategorizálnom hogy alapveten futtatható-e az állomány (egrep reguláris kifejezéssel).
Viszont nem igazán sikerül feldolgoznom az adatokat hogy megvizsgáljam a tulajdonos és csoport mezőket egy ilyen sorban:
-rwxr-xr-x 1 root root 42504 2006-10-16 11:30 arp

A másik problémám awk-hoz tartozik. hogy lehet egy awk scriptben filet beolvasni soronként úgy hogy nem paraméterben adom meg a file nevét? Az általam talált példák mind parancssorban megadott filet dolgoznak fel.

Elnézést ha a kérdésem valakinek triviális, de hálás lennék ha valaki tudna segíteni.

- http://pazsitz.hu -

(#646) Jester01 válasza PazsitZ (#645) üzenetére

Jester01
(PH! kedvence)

A tulajdonos és csoport mezőkkel mi a baj?

man awk: getline <file Set $0 from next record of file; set NF.
Továbbá [link]

[ Szerkesztve ]

Jester

(#647) PazsitZ válasza Jester01 (#646) üzenetére

PazsitZ
(PH! addikt)

Az hogy nem tudom mivel tudnám megvizsgálnni a 3. és 4. oszlopot, hogy egyezik-e a kérdéses usernévvel.
Lehet én vagyok a béna a cut parancssal probálkoztam már korábban de nem jutottam sokra :(

(#648) bambano válasza PazsitZ (#647) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Ezzel:
ls -l | cut -d\ -f 1
le lehet vágni a jog mezőket, fontos, hogy a fordított per után lenni kell egy szóköznek, ami a cut paramétere lesz, meg még egy szóköznek, ami elválasztja az argumentumokat.

egy
ls -l | cut -c 4,7,10
meg kivágja a végrehajtási jogosultságokat a listából.

(#649) bambano válasza PazsitZ (#647) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

másik megoldás: az uid meg a gid parancs megmondja a saját uidod, gid-ed, és a find tud keresni úgy, hogy csoport és védelmi kulcs alapján is.
ez három findet jelent.

(#650) PazsitZ válasza bambano (#648) üzenetére

PazsitZ
(PH! addikt)

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget, sikerült működésre bírnom a cut parancsot :)
Korábban nem tudom mit szúrtam el.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.