Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    titán

    válasz UX #37148 üzenetére

    Nem. Arra gondolok hogy az A monitor, amelyiken van DisplayPort, az közvetlenül megy a mini USB-C portjába.
    Most jön a varázslat: HDMI splitter Ennek a bemenete megy a mini HDMI portjára. a Két kimenete meg megy a B monitorra, és a TV-re.
    Ezzel eléred, hogy a B monitor, és a TV ugyanazt a képet fogja mutatni, a hangot pedig mindig az USB hangkártya irányába tereled.
    Mikor mozizol, a monitorok ki vannak kapcsolva, csak a TV-n megy a mozi.
    Mikor dolgozol a TV ki van kapcsolva, és a két monitoron dolgozol.

    Arra is figyelni kell hogy a HDMI elosztód tudja azt a felbontást és képfrissítést (sávszélességet), amit át akarsz vinni rajt. A jel digitális, tehát nem fog látható módon minőségromlást okozni. Olyan torzulások nem fordulhatnak elő, mint a régi analóg VGA monitorok esetén, hogy homályos, szellemképes, torz lesz a kép. Vagy átmegy a kép, vagy nem. Ha eddig nem volt gond a 15m kábellel, valószínű ezután sem lesz.
    Bár a linkelt példány leírásában van "erősítő", megeshet, hogy még sincs kép. Ekkor sincs minden veszve, kelleni fogy egy plusz jelerősítő, amit félúton, pl. 2db 10m-es kábel közé illesztesz.

Új hozzászólás Aktív témák