Hirdetés
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Telekom mobilszolgáltatások
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
GD
őstag
válasz
T. Almeida
#1794
üzenetére
igen, próbáltam gnomekonzolból és programfuttatása kis indító tálca ikonból is
és nagy I-vel, a nevét megtalálja a TAB, az indító állományon van futási jog mindenkinek
szóval, nem értem -
GD
őstag
válasz
T. Almeida
#1792
üzenetére
igen, letöltöttem, lefordult és sehogy sem indul...mindössze ennyi a bajom vele..

-
Sipi
addikt
válasz
T. Almeida
#1756
üzenetére
Opsz, bocs, tényleg kimaradt.
A Gnome-os dolgok nagyon jók szoktak lenni (a Plannerről úgy tudom, jó). Az eGroupware pedig világklasszis, ez egy általános célú program, amolyan mindenes, többek között csoportmunkára is használható.
(A Kmailnek van hozzá pluginja, így olyan, mintha egy Exchange server - Outlook páros lenne.)
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
T. Almeida
#1754
üzenetére
KPlato, esetleg a Kugar (ez report generator and viewer), Taskjuggler.
Consultant Communicator, OpenGroupware.
Sipi
[Szerkesztve] -
ngabor2
nagyúr
válasz
T. Almeida
#1713
üzenetére
igaz... én is kipróbáltam, de miután a slackware-t nem ismerem, ezért nem sokmindent tudtam vele kezdeni. ha lett volna időm utánajárni, talán kihozok abból is valamit.
-
Sianis
addikt
válasz
T. Almeida
#806
üzenetére
Hát! Elég rövid egy lista!

-
dat
senior tag
válasz
T. Almeida
#274
üzenetére
Tipikusan olyan téma amiről egy pofa sör mellett napokig vitázhatnánk és a végén úgy állnánk föl hogy mindkettőnknek igaza van..

Szeretem a Linuxot, de sokmindent nem tudnék (kényelmesen, stabilan) megoldani Win nélkül (Visual Studio stb..). Ugyanez megvan fordítva. (Apache, PHP, MySql).
[Szerkesztve] -
Vilmoskorte
tag
válasz
T. Almeida
#199
üzenetére
2 jó könyvet tudok mondani, ami nekem is megvan. A linux rendszerfelügyelet és a Linux bevetés közben. Ebben a sorrendben. Az első inkább alapozó, a második már inkább a krém. De ven könyvem linux programozásról is, na ott még nem tartok
Abból nem lehet megélni 
-
escie
őstag
válasz
T. Almeida
#199
üzenetére
''szvsz alapmű...''
illetve önvédelmi fegyver, és súlyzó.
kissé kezd avulni, de lényeg még mindig áll, és fog is egy ideig.
kiváló könyv. -
ragazzo
őstag
válasz
T. Almeida
#199
üzenetére
Én magamnak vettek meg, és mondhatom rendkívül olvasmányos.Mondjuk ö az rpm csomagért, él-hal.Meg persze a kde a minden.Dehát kinek mi tetszik.Talán egy ''kicsit'' jobban ért hozzá mint én.

-
Vilmoskorte
tag
válasz
T. Almeida
#180
üzenetére
Ha én lennék a helyedben, akkor csinálnék egy kis swap particót is, mondjuk 256 megásat. Nem árt az
A suse is teljesen jó, persze ma nagy divat az ubuntu. -
lajo
senior tag
válasz
T. Almeida
#178
üzenetére
nem tudom mi az az ext3

igen az xp azon van de mindenképpen újratelepíteném, csak gondoltam mellé küldök még egy linuxot is -
lajo
senior tag
válasz
T. Almeida
#176
üzenetére
majd még valszeg kérdezek de most láttam a linux kezdőknek topikot lehet hogy majd ott.
csá -
Jester01
veterán
válasz
T. Almeida
#162
üzenetére
Nagy ügy. A numerikus azonosítót úgyis megmondja. Azt meg már megnézheted magadnak a neten, ha nem ismeri. Ehhez egyébként windowson sem kell everest, a registryben benne van.
A kérdezõnek javaslom még a dmidecode parancsot, ezt viszont nagyobb valószínûséggel kell külön telepíteni mivel alapból nem szokott lenni. Viszont megmondja az alaplap típusát, nem csak a chipsetet. (mármint ha jó a bios) -
Out
addikt
válasz
T. Almeida
#162
üzenetére
Nyilvan nem, de azert gondolom hogy a pciutils csomagod is legalabb olyan regi mint az everest, ugye? :o) Mert az am ugy eleg hulyen nezne ki, hogy a legujabb everestet hasonlitod egy 5 eves pciutilshoz :o)
[Szerkesztve] -
GD
őstag
válasz
T. Almeida
#125
üzenetére
nem igényel leírást:
ha ext3 a rendszer akkor a norton ghost 2003 ( 8as) is tudja, gondolom ismered a használatát
ha más filerendszer vagy nincs n.g. akkor dd parancs
dd if=/dev/hdxy of=/dev/hdxz/save.img
visszaállítás a fordítottja, az if az img az off a cél partíció, ezt egy live cd-ről tudod nyomni
van valami kapcsoló amivel a folyamatról tudsz tájékozódni hogy hol tart, de nem ugrik be, amúgy amíg kerreg a vinyó és dolgozik a cpu meg nem kapod vissza a promt-ot
utána mehet az írás akármilyen szimpatikus úton, persze ha nem nagyobb mint 4,7 giga, hacsak nem DL lemezzel nyomulsz, de lehet tömöríteni is bzip,gzip
van egy free norton ghost klón is asszem ghost4linux vagy g4lin stb.. ezt google-zd ki
nekem nem volt szimpatikus mert nem láttam át elsőre, azóta nem foglalkoztam vele
[Szerkesztve] -
Soni
tag
válasz
T. Almeida
#108
üzenetére
Köszi szépen,megkeresem.
-
ragazzo
őstag
válasz
T. Almeida
#112
üzenetére
Ha lenne kedved leírnád magánba hogy mi volt velük konkrétan a gondod?Egyébként válaszoltam egy-két kérdésedre a vírus, és tűzfal totyikban.
-
ragazzo
őstag
válasz
T. Almeida
#110
üzenetére
Akkor nem írtam hülyeséget.Nekem eleinte tetszett az UHU,de ahogy ''fejlődtem'' (kissé erős kifejezés) egyre kevésbé volt szimpi.Sokminden nem úgy működött rajta ahogy kellett.Persze ha megjelenik az új változat, kiváncsiságból letöltöm az ISO-t,de maradok az ubuntunál.
-
GD
őstag
válasz
T. Almeida
#19
üzenetére
sir, yes sir
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi Redmi Note 13 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550M R9 3900X 32GB DDR4 500GB SSD RX 7800XT 16GB Corsair 4000D Cooler Master 750W
- Dell XPS 13 9310 i7-1185G7 16GB 512GB 13" FHD+ 1 év garancia
- Samsung Galaxy S23 Ultra 5G 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Dell Precision 5540 notebook - i9 9880H 64GB DDR4 2TB SSD nVidia Quadro T2000 4GB W11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest





majd még valszeg kérdezek de most láttam a linux kezdőknek topikot lehet hogy majd ott.


