Hirdetés
- Mobil flották
- Apple iPhone 17 - alap
- CES 2026: a Lenovónál már akasztják a jövőt
- Megtalálták az akkumulátortechnológiai Szent Grált? - CES
- Amazfit T-Rex 3 - prehisztorikus idő
- iOS alkalmazások
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dißnäëß
nagyúr
válasz
samujózsi
#29749
üzenetére
Nem mondom, hogy nincs igazad, de én úgy tudom, 1 drive mellett nincs zfs integritás-kezelés még. Nemrég rágtam át magam n+1 doksin és leíráson, szerintem kell hozzá a kettő. De megoldható 1 drive-on valahogy, valami nyakatekert trükkel, lehet. Csak úgy out-of-the box nem.
Zfs-en már az is előny, hogy az ellenőrző blokkok nem ugyanott vannak, mint egy dm-integrity esetén az adott adat blokkban, hanem máshol, így ha adat blokk sérül (jó eséllyel fizikai hiba miatt), annak az ellenőrzője nem ott lesz és ha van másik adatblokk +1 diszken (és annak ellenőrzője), 3-ból már egyértelmű, mi a jó és mi a rossz.
De 2 diszkkel nem csak redundáns, hanem golyóálló is lesz a motyó, az biztos

Amúgy lehet ECC nélkül is élni, de nonstop bekapcsolt gépnél sok csillagnak kell úgy állnia az égen, hogy nagyon ritkán történjen bithiba. Mindenesetre jó cucc, egy ASUS lapban Ryzen 3500-el most állok át ECC-re. (Szívom is a fogam, tuning RAM-ok ki, szottyadt 2400-asok be aranyáron, de legalább ECC, majd ellenőrzöm is, ha kicsit túl feszesre veszem gyáriról a timing-okat, ahol már kezd hibázgatni, hogy hogyan viselkedik).
Új hozzászólás Aktív témák
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- Polgári repülőgép-szimulátorok
- Elektromos autók - motorok
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Vicces képek
- Nem kilincselhet tovább a Tesla Kínában
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Asztrofotózás
- Mobil flották
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- PC játékok egyben
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem.
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok GARANCIÁVAL!
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 3600 / RX 5700XT / 16GB DDR4 / 256 SSD + 2TB HDD
- Vállalom Xianomi Okos kamerák, szoftveres javíttását
- Keresünk Galaxy S22/S22+/S22 Ultra
- Fujitsu LIFEBOOK E449 i3-8130U 8GB 256GB 14" FHD 1 év garancia
- iPhone 15 Pro Max 256GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4242, 100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



